ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

۹ مزیت بازاریابی ایمیلی

email-tabliqyar-(2)

چه کار کنیم تا ایمیل شما مورد توجه قرار گیرد ؟!

آیا تا به حال ایمیلی برای مشتریان ارسال کرده اید که پاسخی دریافت نکنید؟ آیا آنها حتی آن را باز کردند؟ یا فقط آن را باز می کنند تا آن را حذف کنند؟ این ها همه مشکلاتی در بازاریابی از طریق ایمیل محسوب می شود.همه ما یک ایمیل دریافت کردیم که بلافاصله حذف شده، به عنوان هرزنامه مشخص شده یا نادیده گرفته شد، اگر این اتفاق برای ایمیل شما رخ می دهد، باید تعیین کنید که چرا این اتفاق می افتد. شاید شما به طور موثر توجه مخاطبان خود را جذب نمی کنید، یا شاید محتوای شما به گونه ای نیست که بگوید مرا باز کنید یا بر روی من کلیک کنید.تا زمانی که شما در مورد هرزنامه نترسید، بازاریابی ایمیل یک ابزار فوق العاده قدرتمند برای دریافت پیام ها به طور مستقیم به مشتریان و چشم انداز شما است، این روابط مشتری را تقویت می کند، بنابراین، بیایید در مورد چگونگی بهبود تلاش های بازاریابی ایمیل خود بحث کنیم.
آموزش ایمیل مارکتینگ

۱ لیست ایمیل مشترکین خود را بسازید

حتی اگر شما لیست ایمیل های طولانی برای مشتریان و چشم اندازها داشته باشید، هرگز نباید اضافه کردن به آن لیست را متوقف کنید، مخاطب بیشتر یعنی بازدید بیشتر و هر بازدید یک فرصت فروش است.به عنوان مثال، مطمئن شوید که لیست شما همیشه با استفاده از ویژگی ثبت نام در وب سایت شما منعطف است، فرم های اشتراک باید بر روی صفحه اصلی، صفحه وبلاگ باشد تا بتوانید از این طریق مخاطبان جدیدی را که در سایت یا خبرنامه ثبت نام می کنند را به لیست مخاطبان برای ارسال ایمیل قرار دهید.

۲خوانندگان را تشویق کنید تا پاسخ دهند

در روش بازاریابی با ایمیل، مخطبان می توانند مکالماتی را با شما داشته باشند، ایجاد ارتباط از رموز موفقیت در امر بازاریابی می باشد، برای اینکه بتوانید از طریق ایمیل مخاطبان را به پاسخگویی ترغیب کنید، اطمینان حاصل کنید که همیشه روی این سه متغیر تمرکز می کنید

۱-۲: تکنیک برجسته سازی

 به طور مستقیم با خوانندگان صحبت کنید و عباراتی را در محتوا به صورت برجسته قرار دهید تا در صندوق ورودی خود را مهم جلوه دهد

۲-۲: پیام سرگرم کننده و متمایز

فقط به این دلیل که خوانندگان ایمیل شما را پاسخ نمی دهند، به این معنی نیست که آنها به سرعت پیام را حذف می کنند،  همیشه اطمینان حاصل کنید که پیام شما از طرف یک شخص واقعی به نظر برسد، نه یک ماشین بازاریابی بی روح.

۳-۲: محتوای هدفمند ( مستقیم به هدف بزنین )

پیام شما باید کاملا پاسخگوی نیاز مخاطب باشد، مثلا اگر پیامی برای ارائه محصول جدید ارسال می کنید، ویژگی های محصول به همراه قیمت آن را نیز ذکر کنید، در این صورت مشتری ممکن است این پیام را برای دیگران نیز ارسال کند.تمرکز به این نکات مخاطبان را تشویق می کند تا بر روی پیوند و لینک سایت نیز کلیک کنندو اطلاعات جامع تری در مورد محصول یا پیام دریافت کنند.

۳: ایمیل های خود را از پوشه های هرزنامه دور نگه دارید ( اسپم هرگز ! )

اگر ایمیل های با دقت ساخته شده شما به عنوان هرزنامه پرچم گذاری شوند، دیده نخواهند شد.علت هرزنامه شدن ایمیل عبارت است از ایمیل یا آدرس ایمیل ناشناس شناخته شده است، مخاطب آدرس ایمیل را به صورت هرزنامه یا اسپم معرفی کرده است، آدرس ایمیل در ontact مخاطب نیست، شناسایی مخرب بودن پیوند و لینک هایی که در محتوای ایمیل قرار داده اید. از قرار دادن علامت تعجب قبل از شروع محتوا اجتناب کنید، فرمت در ایمیل شما نیز می تواند به نحوی آسیب برساند، هر فیلتر هرزنامه متفاوت است، بنابراین یک ایمیل ممکن است از یک فیلتر عبور کند، اما توسط فیلتر دیگری پرچم گذاری شود، بنابراین اطلاعات جامعی از هرزنامه ایمیل ها کسب کنید.

۴: اطمینان حاصل کنید که ایمیل شما تمیز و واضح است ( اضافه نویسی نکنید ! )

این به نظر می رسد واضح است، اما شما می توانید تعجب کنید که چگونه بسیاری از مردم ایمیل هایی را مانند آماتور ها برا مخاطبان ارسال می کنند و منتظر بازخورد خوب هستند، اگر می خواهید مخاطب را فراری ندهید، ایمیل شما باید حاوی مطالب واضحی باشد و در آن بی نظمی وجود نداشته باشد. دو مورد که به شما در واضح سازی ایمیل کمک می کند:

 ۱-۴: از پاراگراف های کوتاه استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی و عبارات مربوط به خوانندگان شما برجسته هستند.
۲-۴: از جمله نقاط قوت درج تصاویر درست است، تصاویر نباید جایگزین محتوای متنی شود، برخی از ارائه دهندگان ایمیل تصاویر را مسدود کننده یا آنها را یک نشانگر هرزنامه می دانند.

آموزش ایمیل مارکتینگ

۵: ایمیل شامل لینک های جالب و دعوت کننده باشد ( ایجاد انگیزه جهت کلیک و ورود به سایت )

هدف اکثر کمپین های بازاریابی ایمیل افزایش ترافیک به سایت است، بنابراین برای بالا رفتن بازدید سایت نیازمند استفاده از عنوان های جذاب برای ترغیب مخاطب به کلیک بر روی لینک هستید، برای مثال عنوان همین حالا رایگان … دانلود کنید.

۶: لغو اشتراک را آسان کنید ( شاید برخی تمایلی به داشتن ایمیل از طرف شما نباشند )

ممکن است به نظر برسد که قرار دادن لغو اشتراک به معنای از دست دادن مشتریان است، اما اگر کاربر می خواهد نام خود را از لیست ارسال ایمیل شما حذف کند و نمی تواند به راحتی آن را انجام دهد، آنها ایمیل ها را به عنوان هرزنامه پرچم می کنند که در آینده برای شما مشکلاتی ایجاد می کند.

۷: در ایمیل مارکتینگ کاربران تلفن همراه را هم مد نظر قرار دهید

اولین کاری که شما در صبح که بیدار می شوید چیست؟ بسیاری از مردم تلفم همراه خود را چک می کنند تا در صورت وجود پیامی جدید از آن اطلاع یابند، طبق گزارشی ۶۶ درصد ایمیل ها در تلفن های هوشمند یا رایانه های لوحی خوانده می شوند، اگر ایمیل های شما برای مشاهده بر روی این دستگاه ها بهینه نباشند، شما به طور بالقوه از شمار زیادی کلیک خارج می شوید و مشتریانی را از دست خواهید داد.

۸: آزمون، آزمون، آزمون ( یکبار تست کنید بعد ارسال )

هرگز چیزی را بدون اطمینان از درست بودن ارسال نکنید، دو بار ایمیل را چک کنید تا مطمئن شوید پیام را به همان شیوه ای که می خواهید مخاطبان می ببینند، در حالت ایده آل، قبل از تکمیل پیش نویس های خود، آنها را در Outlook.com، Gmail، و یاهو، و… در انواع دستگاه های موبایل و رایانه مشاهده خواهید کرد.برای انجام آزمایش قوی تر، از Litmus دیدن کنید، یک ابزار که برای تست طراحی شده است و تصاویر ایمیل خود را در ده ها ابزار مختلف ایمیل ارائه می دهد.

اطمینان حاصل کنید که تمام پیوند های شما کار می کنند و محتوا از لحاظ نگارش درست تهیه شده است، ارسال ایمیل های دسته جمعی بدون بررسی دوبارۀ محتوای مانند آن است که لباس خود را برای یک جلسه کاری در تاریکی انتخاب کرده اید در این صورت شما احمقانه و غیر حرفه ای جلوه می کنید.

۹: مشترکان خود را با سیل پیام ها خسته نکنید ( تند تند ایمیل نزنین )

با تمام این راهنمایی ها مسلح هستید، ممکن است مشتاق باشید تا هرچه سریعتر ایمیل هایتان را ارسال کنید، اما مراقب باشید که اغلب شما پیام ها را به لیست خود ارسال می کنید، شما نباید صندوق پستی مخاطبان را با پیام های بازاریابی درباره همه چیزهایی که ارائه می دهید پر کنید، این کار باعث آزار و ناراحتی مخاطب می شود و مخاطب را مجبور می کند تا  اشتراک ایمیل را لغو کند و حتی ممکن است به عنوان هرزنامه پرچم گذاری کند.

آموزش ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیل درست در نهایت منجر به جذب مشتری می گردد، چیزی که کسب و کار شما نیاز دارد،

 اگر در این زمینه موفق عمل کنید، کسب و کار شما در ذهن ها می ماند، چه این اطلاعات آموزشی در مورد صنعت شما، پیام های عملیاتی در مورد سرویس شما یا پیام های بازاریابی درباره محصولاتی که ارائه می دهید باشند. در غیر این صورت، سرنوشت این پیام فقط در سطل زباله به پایان می رسد.همانند بسیاری از تلاش های بازاریابی، رسیدن به موفقیت در بازاریابی ایمیل یک روند است، این ترکیبی از برنامه ریزی خوب و تجزیه و تحلیل اطلاعات برای بهبود در کمپین های بازاریابی شما است.

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *