ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

۶ نکته که در چاپ کاتالوگ شما نیاز به دانستن دارید

چاپ کاتالوگ (۲)

۶ نکته که در چاپ کاتالوگ شما نیاز به دانستن دارید

بسیاری از شرکت‌ها کاتالوگ ها را چاپ و توزیع می‌کنند تا شرکت خود را به نمایش بگذارند، آنها همچنین اطلاعات ارزشمندی در مورد شرکت، ارتباط با مشتری و ایجاد سفارش های جدید را فراهم می‌کنند.

تبلیغات کاتالوگی بخش بزرگی از بازاریابی کسب ‌و کار را برای شرکت‌ های بزرگ به ارمغان می آورد، حتی کسب و کارهای کوچک ‌تر می ‌توانند از این تکنیک بازاریابی با پیروی از چند نکته ساده چاپ کاتالوگ بهره‌ مند شوند، یک کاتالوگ تجاری نه تنها باید توجه مشتریان بالقوه را به خود جلب کند، بلکه باید به درستی مونتاژ شده باشد تا به راحتی بتوان آن را مرور کرد و از اطلاعات مفید بهره مند شد.

پیدا کردن یک شرکت چاپ معتبر شاید اولین و مهمترین مرحله چاپ کاتالوگ است، مهم است که شرکتی پیدا کنید که نه تنها تجربه در چاپ نوع کاتالوگ تجاری را داشته باشد، بلکه دارای شهرتی برای ارائه خدمات با کیفیت و فوری است.

چاپ یک کاتالوگ سفارشی یک تعهد بزرگ است، بنابراین توصیه می‌شود که چاپگر شما در مراحل اولیه فرآیند دخیل باشد، من خودم بعنوان یک چاپگر کاتالوگ، لیست زیر را برای کمک به راهنمایی شما گردآوری کرده ‌ام، اینها شش مورد اصلی هستند که شما باید به چاپگر خود رله کنید تا او بتواند به طور دقیق ایرادات را ارائه کرده و کاتالوگ شما را تهیه کند.

چاپ کاتالوگ (۱)

چاپ کاتالوگ؟ شش چیز که در چاپ کاتالوگ شما نیاز به دانستن دارید

در صورتی که این ۶ نکته کلیدی را در نظر داشته باشید و در مراحل چاپ کاتالوگ پیاده سازی کنید، به محصولی با کیفیت می رسید که معرف برند تجاری شما است، هم چنین موجبات جذب افراد برای بررسی و مطالعه کاتالوگ را به ارمغان آورید.

۱- کمیت

دانستن مقدار مورد نظر به چاپگر شما کمک خواهد کرد تا توصیه ‌هایی درباره نوع چاپ برای تان فراهم کند که برای پروژه کاتالوگ خاص شما مناسب‌ تر است، به عنوان مثال، اگر شما تنها به ۱۵۰ نسخه از کاتالوگ خود نیاز دارید، ممکن است هزینه بیشتری برای تهیه کاتالوگ شما در یک چاپ دیجیتال داشته باشد؛ بالعکس، اگر شما به تعداد کاتالوگ ‌های بیشتری (۵۰٫۰۰۰) نیاز داشته باشید، آنگاه چاپ آفست احتمالا موثرترین روش تولید خواهد بود، تعداد متوسط از کاتالوگ ها مثلا ۵۰۰ تا ۵،۰۰۰ ،  احتمالا برای یک چاپ آفست بهتر باشد؛ دانستن کمیت به چاپگر شما اجازه می‌دهد تا با پروژه شما مطابقت داشته باشد و بهترین گزینه برای آن باشد.

چاپ کاتالوگ (۴)

۲-ابعاد

برخی از ابعاد کاتالوگ – مانند ۸.۵  x ۱۱ – رایج ‌تر هستند و بنابراین به طور کلی گزینه بیشتری برای تولید هستند، همچنین برخی چاپگرها می‌ توانند کاتالوگ‌ های بزرگ، عجیب و یا سفارشی را تولید کنند و برخی نیز قادر به چاپ آنها نیستند، همه این ها به تجهیزات چاپگر بستگی دارد.

همچنین، چاپگر شما ممکن است پیشنهادی برای کمک به حفظ هزینه‌ های تولید و توزیع شما تا جایی که ممکن است، داشته باشد؛ به همین دلیل است که در کاتالوگ جدید توصیه می‌شود قبل از اینکه بیش از حد وارد مراحل طراحی و چیدمان شوید، با چاپگر خود مشورت کنید، چند تغییر طراحی زیرکانه پیش از این می‌تواند منجر به ‌صرفه جویی زیادی در هزینه ها شود

۳- صفحه شمار

تعداد صفحات هر کاتالوگ، به همراه تعداد کلی کاتالوگ مورد نیاز به چاپگر شما کمک خواهد کرد تا مشخص کند که چقدر کاغذ برای تولید پروژه شما مورد نیاز است، این صفحه هم چنین به تعیین سبک اتصال مناسب برای کاتالوگ شما کمک خواهد کرد.

یک بخش مهم دیگر اطلاعاتی که چاپگر شما باید در مورد صفحات بداند این است که آیا آنها در هر دو طرف یا فقط یک طرف چاپ خواهند شد (صفحات یک رو یا چاپ شده در پشت و روی صفحات)، به طور کلی صفحات با ترکب چاپ شده در هر دو طرف (پشت و رو) باید از جنس کاغذ ضخیم‌ تر ساخته شوند تا از نمایش محتوای روی صفحه به سمت دیگر جلوگیری شود.

چاپ کاتالوگ (۶)

۴- سبک اتصال

کاتالوگ ها با تعداد کم صفحات – مثلا ۶۴ صفحه یا کم ‌تر – می‌تواند با روش اتصال زینتی پیوند یابد، این روش اقتصادی از قلاب برای تضمین پیوند صفحات به شکل کتاب استفاده می‌کند.

تعداد صفحات برای روش اتصال زینتی بسیار عالی است معمولا با روش اتصال کامل پیوند خورده ‌است، روش اتصال کامل از چسب برای بستن صفحات به درون پوشش استفاده می‌کند و می‌تواند کاتالوگ ‌های بسیار ضخیم را پوشش دهد،این روش همچنین ستون فقرات صافی ایجاد می‌کند که می‌تواند روی آن محتوا چاپ شود. (مثل کتاب های ضخیم که بر روی قسمت جلد محل اتصال صفحات معمولا نام کتاب و نویسنده چاپ می گردد).

بسته به کاتالوگ خاص شما، ممکن است سبک ‌های الزام‌ آور دیگری برای شما وجود داشته باشد، اما سبک زینتی و روش ‌های کاملا محدود، رایج ‌ترین روش‌ های اتصال برای کاتالوگ‌ های چاپی هستند.

۵- رنگ جوهر

آیا کاتالوگ شما با صفحات رنگی و یک پوشش رنگی کامل تولید خواهد شد؟ یا بعضی از عناصر تنها با جوهر سیاه چاپ می‌شوند ؟ در برخی موارد، جوهر سیاه می ‌تواند گزینه اقتصادی بهتری باشد، اما تقریبا همیشه گزینه های رنگی برای حداکثر میزان تاثیر بخشی به خصوص برای کاتالوگ ‌های فروش و تبلیغاتی توصیه می‌شود.

چاپگر شما همچنین ممکن است بپرسد که آیا پوشش جوهر تمام صفحه را حتی به لبه صفحات گسترش دهد؟ بسته به پروژه، یک پخش جوهر کلی گاهی اوقات کمی بیشتر هزینه بر می دارد، زیرا برای چاپ به یک ورق کاغذ بزرگتر نیاز دارد و سپس کاغذ را به اندازه دلخواه برش می دهند.

چاپ کاتالوگ (۷)

۶- ویژگی‌های کاغذ

ویژگی‌های کاغذی که شما انتخاب می‌کنید – مانند ضخامت، بافت و سطح براق  – عمدتا به دو عامل بستگی دارد، فاکتور اول تصویری است که شما می‌ خواهید از پروژه تان در کاتالوگ ارائه دهید، به عنوان مثال، یک کاتالوگی که با پوشش براق و درخشان ایجاد شده است، تصویر بالاتری از کیفیت را نسبت به همتای نازکتر و بافتدار فراهم می‌کند؛  منطقی است اگر شما در حال کسب و کار و فروش آیتم‌ های عالی و گران‌ قیمت هستید، پس ویژگی های کاتالوگ شما باید آن را منعکس کند.

عامل دوم این است که می‌خواهید کاتالوگ شما چقدر بادوام باشد، اگر شما یک کاتالوگ را به ندرت چاپ کنید، باید از کاغذ بادوام تری با یک روکش شفاف و یا احتمالا یک لمینت استفاده کنید، این کار کمک می‌کند کاتالوگ تا زمان چاپ بعدی به گردش خود ادامه دهد، با این حال، اگر یک کاتالوگ را به صورت ماهیانه یا فصلی چاپ می کنید، آنگاه می توانید ضخامت و سطح براقیت پوشش و صفحات را به طور کلی کاهش دهید.  (اگر شما این طور انتخاب کنید)

نتیجه گیری:

پس از طی کردن مراحل طراحی، جمع آوری اطلاعات مفید برای ارائه محصولات و معرفی برند تجاری، به مرحله چاپ کاتالوگ می رسیم، در این مرحله نیز نیازمند رعایت نکاتی برای چاپ بهتر کاتالوگ هستیم، تعداد صفحات کاتالوگ تولید شده نوع چاپی را که برایتان به صرف تر است را ارائه می دهد، ویژگی های کاغذ مصرفی برحسب نوع کسب و کار شما متفاوت خواهد بود، جوهر استفاده شده در کاتالوگ نیز طبق کاربری متنوع ظاهر می شود، جوهر سیاه برای ایجاد کاتالوگ های سیاه و سفید از هزینه کمتری برخوردار است، ابعاد کاتالوگ نیز بر هزینه و کیفیت تأثیر گذار است، نوع اتصال صفحات نیز طبق سلیقه صاحب کسب و کار انجام می شود.

 

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *