ثبت نام

تبلیغ یار

۵+۱ راهکار عالی انتخاب عنوان مناسب برای سئو

عنوان مناسب برای سئو

عنوان مناسب برای سئو

عنوان مناسب برای سئو

 نوشتن یک محتوای خوب و فوق العاده پروسه ای زمان بر است. ولی برخی مواقع همان محتوای عالی هم خوانده نمی شود. آمارها نشانگر این است که از هر ۱۰ نفر، ۸ نفر فقط عنوان صفحه را می خوانند ولی فقط ۲ نفر از ۱۰ نفر به شکل واقعی بر روی آن کلیک می کنند و باقی مقاله را می خوانند.

برای این که  قادر باشید که در حیطه ی محتوا نویسی و بازاریابی محتوا به شکل موثری عمل نمایید بایستی در انتخاب عنوان مناسب و بهینه شده دقت زیادی داشته باشید .

یک عنوان مناسب نقش خیلی حائز اهمیتی درسئو سایت بازی می کند. یک عنوان خوب نرخ کلیک صفحه را افزایش داده و قادر است که باعث افزایش ترافیک وب سایت گردد . این مسئله  به نوبه خود بر رتبه بندی سایت در صفحه نتایج جستجوی گوگل نیز اثرگذاری خیلی زیادی دارد.

با توجه به اهمیت این موضوع  ، در ادامه شما را با  برخی از راهکار های انتخاب عنوان مناسب برای سئو آشنا می سازیم.  با ما همراه باشید:

عنوان مناسب برای سئو
عنوان مناسب برای سئو
 1. عنوان مناسب برای مقاله خود در نظر داشته باشید

یکی از بهترین ترفندها جهت عنوان مناسب صفحه این است که در وهله ی اول ۵ عنوان را نوشته و پس  از بین آن ها یکی را که بهترین است انتخاب نمایید . خیلی  از وبلاگنویسان و ویراستاران حرفه ای این مسئله را پیشنهاد کرده و بر آن تاکید می کنند.

هیچ دستورالعمل کاملی جهت نوشتن یک عنوان صفحه وجود ندارد ولی قبل از انتخاب یک عنوان مناسب بایستی کمی طوفان فکری (بریم استورمینگ ) راه اندازی کرده و ایده های خود را جمع آوری کنید.

 1. از اعداد خاص در عنوان صفحه استفاده کنید

یکی از اصول انتخاب عنوان مناسب در سئو این است که از اعداد خاصی در آن ها استفاده کنید . مطالعات زیادی که انجام شده، نشان می دهد که کاربران به عنوان هایی که دارای اعداد هستند توجه بیشتری نشان می دهند. به دو عنوان زیر توجه کنید:

غالب  مردم به محتوای دوم جذب می شوند، چرا که محتوای نخست خیلی حالت ساده و سرراستی دارد، ولی محتوای دوم حاوی اعداد خاصی است که نشان می دهد موضوع مطلب معتبر و کاربردی تر به نظر برسد.

مسئله ی دیگر این است که به عوض اعداد زوج؛  از اعداد فرد استفاده نمایید . آمارها نشان می دهد عنوان های دارای عدد فرد ۲۰% بیشتر از عنوان های حاوی عدد زوج کلیک می گردند .

حال در صورتی که محتوای شما دارای آیتم های زوج بود چه کار باید بکنید ؟ در ادامه چند راه کار ساده و  آسان برای انتخاب عنوان مناسب جهت سئو وجود دارد:

 • ضعیف ترین آیتم را حذف نمایید .
 • آخرین آیتم را آیتم امتیازی در نظر بگیرید. به عنوان نمونه ، در صورتی که مطلب شما دارای ۷ نکته کلیدی سئو عنوان صفحه است، نکته هشتم را به عنوان نکته امتیازی در نظر بگیرید و به آن یک عدد اختصاص بدهید.
 • در هر خالت، در سئو عنوان صفحه ی مقاله ی خود از اعداد فرد استفاده نمایید . به عنوان مثال در صورتی که محتوا دارای ۲۰ نکته در مورد اصول تولید محتوا است می توانید عنوان خود را با این صورت بنویسید: “۱۹ + ۱ نکته اصول محتوا“. نوشتن محتوا به این شکل به شما امکان می دهد محتوای خود را توسعه بدهید.
از اعداد خاص در عنوان صفحه استفاده کنید
از اعداد خاص در عنوان صفحه استفاده کنید
 1. استفاده از پرانتز و یا براکت برای عنوان

 

یکی از راهکار های مفدی و موثر استفاده از پرانتز در عنوان صفحه می باشد . نویسندگان حرفه ای از پرانتزها به شیوه اصولی برای سئو عنوان صفحه خود استفاده می نمایند . آمارها نشانگر این است عنوان های دارای پرانتز یا براکت ۳۸% بیشتر از بقیه عنوان ها کلیک می خورند.

نویسندگان از پرانتزها یا براکت ها جهت جدا سازی عبارات داخل عنوان صفحه استفاده می نمایند . پرانتزها موجب ایجاد شدن دید بصری خلاقانه و متفاوتی در عنوان می گردند .

شما می توانید به چند روش مختلف از پرانتزها جهت جذاب تر کردن عنوان صفحه خود استفاده کنید.

 • ارجاع به آیتم های امتیازی

یک روش استفاده از پرانتز می تواند هدایت خواننده به سمت اطلاعات اضافی باشد و یک دلیل به دلایل کلیک او می افزاید . عنوان زیر را در نظر داشته باشید .

مثال: ۷ راهکار برای سئو عنوان صفحه ( قالب های رایگان)

 • ایجاد حس کنجکاوی

یکی دیگر از علت های استفاده از پرانتز، اضافه کردن یک عبارت کوتاه داخل پرانتز جهت ایجاد حس کنجکاوی است.

مثال: ۷ روش انتخاب عنوان مناسب برای سئو

 • افزایش اعتبار

یکی دیگر از روش های فوق العاده  جهت استفاده از پرانتز افزایش اعتبار بیشتر به عنوان صفحه است. خوانندگان به این شیوه به اعتبار محتوا پی خواهند برد  و دلیلی جهت کلیک بر آن پیدا می کنند .

مثال: ۷ روش برای انتخاب عنوان مناسب برای سئو  ( که باعث افزایش فروش من تا ۱۰۰ میلیون تومان شد)

  ۴٫استفاده از دو نقطه و مکث در سخن                       

یکی دیگر از روش های انتخاب عنوان مناسب برای محتوا بهینه شده، استفاده از دو نقطه است. آمارها نشان می دهد استفاده از دو نقطه ، نرخ کلیک را ۹% افزایش خواهد داد.

استفاده از دو نقطه و مکث در جمله، مثل پرانتزها موجب ایجاد تنوع بصری در عنوان می گردند و به جذابیت آن اضافه می کنند . یک فرمول جهت استفاده از دو نقطه استفاده از عبارت کلیدی در اول جمله و بعد افزودن یک عنوان مجاب کننده پس از دو نقطه می باشد .

نمونه : اصول تولید محتوا : ۷ روش ثابت شده جهت افزایش اشتراک شبکه های اجتماعی

البته این فرمول ثابت نخواهد بود. همواره خلاقیت به خرج دهید و به عنوان های بهتری فکر کنید .

 1. عنوان محتوای آزمون خود را بخش بخش کنید و به ایمیل ها بفرستید

یکی دیگر از راهکار های بهبود عنوان صفحه این می باشد که آن را به قسمت های مجزا تقسیم کرده و به ایمیل ها بفرستید. به این شکل قادر خواهید بود که متوجه شوید کدام عنوان بهترین عنوان می باشد .

برخی مواقع عنوان های کوتاه تر و ساده تر بهتر از عنوان های طولانی و پر جزئیات کار می کنند. با قسمت قسمت کردن عنوان آزمون خود متوجه خواهید شد مخاطبان واقعی شما چه افرادی می باشند  و در نتیجه در مقالات آینده ی خود عنوان های بهتری خواهید نوشت.

نکته: در صورتی که شما از وردپرس استفاده می نمایید ،افزونه هایی هستند که به شما امکان آزمایش کردن عنوان های مختلف را می دهند .

عنوان محتوای آزمون خود را بخش بخش کنید و به ایمیل ها بفرستید
عنوان محتوای آزمون خود را بخش بخش کنید و به ایمیل ها بفرستید
 1. از جملات سوالی استفاده نمایید

یکی دیگر از گزینه هایی که می توانید در نظر داشته باشید ، استفاده از جملات پرسشی در عنوان مقاله می باشد . جملات سوالی حس کنجکاوی افراد را برانگیخته می کند و افرادی که می خواهند جواب سوالی را بدانند ، قطعا بر روی مطلب کلیک می کنند . اطمینان حاصل کنید این سوالی نباشد که به راحتی قابل پاسخ دادن باشد بلکه کاربران را به فکر فرو ببرد و کنجکاو کند .

مثال: آیا شما هم این هفت اشتباه را در محتوا نویسی و بازاریابی محتوا انجام می دهید؟

در صورتی که شما یک وبلاگنویس باشید دست کم ممکن است یکی از این هفت اشتباه را انجام دهید. طرح پرسش یکی از بهترین راهکار ها برای انتخاب عنوان مناسب است.

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

 • مهرداد امین فوریه 1, 2023 :: 10:00 ب.ظ
  0 0

  مشاوره برای رابطه هم دارید؟

 • علی اصغر محمودی فوریه 3, 2023 :: 3:25 ب.ظ
  0 0

  مشاوره ازدواج هم هست

 • سیدعلی رهنما فوریه 5, 2023 :: 9:25 ق.ظ
  0 0

  چطوری میتونیم از آخرین مطالبتون باخبر بشیم

 • هادی روحانی فوریه 5, 2023 :: 3:45 ب.ظ
  0 0

  بیشتری بنویسین لطفا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *