ثبت نام

تبلیغ یار

17 ابزار جادوئی گوگل در بازاریابی

tabliqyar37

17 ابزار جادوئی گوگل در بازاریابی

1:  Google My Business

 آیا می خواهید برخی از تبلیغات رایگان در گوگل را به دست آورید؟
همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که فهرست Google My Business قبلا به عنوان   Google Places شناخته شده را بیاورید و کسب و کار شما در نتایج جستجو (و همچنین در Google Maps برای جستجوی محلی نشان داده می شود.

ابزارهای رایگان گوگل برای سئو و بازاریابی

2: صفحات کسب و کار + Google

با توجه به امپراطوری عظیم گوگل، به نظر می رسد که تمام کسب و کارها باید از آن استفاده کنند و صفحات + Google را ایجاد کنند، این ابزار از جیمیل شما استفاده می کند، اکانتی برای شما با نام کاربری ثبت شده ایجاد می کند، محدودیتی در ارسال پست در این ابزار ندارید، پست شما می تواند حاوی متن و تصاویر باشد.

ابزارهای رایگان گوگل برای سئو و بازاریابی

3:  Google Webmaster Tools

آیا می خواهید بینش گوگل را از چگونگی وب سایت خود ببینید؟ فقط یک حساب Google Webmaster Tools را تنظیم کنید ، این ابزار برای کسانی که وبسایتی را مدیریت می کنند بسیار کارآمد است، اطلاع از دسترسی گوگل به سایتتان، شناسایی اسپم های موجود در سایت، مراقبت از سئو سایت، اطلاع از جستجوی کاربران که به بازدید از سایت شما ختم شده است، بررسی سایت از لحاظ محتوا و گرافیک و … از ویژگی های گوگل وبمستر است.

ابزارهای رایگان گوگل برای سئو و بازاریابی

4: Google Suite

مشارکت در یک پروژه با بازاریابان دیگر در تیم خود را می توانید به وسیله این ابزار گوگل می توانید انجام دهید.

  • Google Suite مجموعه ای از ابزارهای همکاری عالی است که می توانید به جای نرم افزارهای معمول بر روی دسکتاپ خود استفاده کنید و آنها عبارتند از:
  • اسناد Google Docs برای ورد
  • Google Sheets برای صفحه گسترده اکسل
  • Google Slides برای ارائه پاورپوینت
  • Google Forms به راحتی برای جمع آوری پاسخ های نظرسنجی ساده
  • استفاده از آنها را برای به اشتراک گذاری و همکاری در تجزیه و تحلیل داده های بازاریابی، کتاب الکترونیکی و یا پیش نویس وبلاگ و نظرسنجی ها کارآمد است.

ابزارهای رایگان گوگل برای سئو و بازاریابی

5: Google AdWords

شما تبلیغاتی را ایجاد می کنید و کلمات کلیدی خاص مربوط به کسب و کار خود را در ابزار گوگل ادوردز وارد می کنید  و هنگامی که افراد برای جستجوی این کلمات کلیدی جستجو می کنند، تبلیغات شما را در بالای نتایج جستجوی نشان داده می شود.می دهد (به تصویر زیر مراجعه کنید. (هزینه تبلیغات شما در این ابزار بستگی به رقابت پذیری کلید واژه ای است که شما آن را هدف قرار می دهید، اما شما تنها در صورتی که بازدید کنندگان بر روی آگهی شما کلیک کنند هزینه پرداخت خواهید کرد)

ابزارهای رایگان گوگل برای سئو و بازاریابی

6: Google AdWords Keyword Planner

اگر بخواهید جستجوی ارگانیک خود را افزایش دهید، ابتدا باید یک کار تحقیقاتی را انجام دهید. تحقیقات در موردکلید واژه مناسب به شما کمک می کند کلمات کلیدی را برای قرار دادن در گوگل ادوردز درست انتخاب کنید،

 برنامه ریز کلید واژه  Google AdWords، اگرچه یک ابزار به منظور کمک به برنامه های تبلیغاتی شما است، همچنین با استفاده از آن می توانید به دنبال ایده ها و پیشنهادات کلمات کلیدی جدیدی برای کمک به ایجاد کلمات کلیدی در گوگل ادوردز باشید.

ابزارهای رایگان گوگل برای سئو و بازاریابی

 7: DoubleClick Search by Google

اگر Google AdWords به شما کمک کند تصمیم بگیرید که کدام کلمات کلیدی را هدف قرار دهد، DoubleClick Search نیمه دیگر استراتژی بازاریابی موتور جستجوی است.
DoubleClick مجموعه ای از محصولات از گوگل برای کمک به تبلیغ کنندگان که تبلیغاتشان را مورد ارزیابی قرار دهند، هم چنین متوجه شوند که کدام کلمات کلیدی برای مخاطبان آنها هدف قرار می گیرد.

ابزارهای رایگان گوگل برای سئو و بازاریابی

8: Google Trends

Google Trends  علاوه بر برنامه Google AdWords، می تواند ابزار خوبی برای کمک به انتخاب کلمات کلیدی دقیق تر باشد. این ابزار شما را قادر به ارزیابی محبوبیت کلمات کلیدی، مقایسه آنها با سایرکلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل محبوبیت آنها در طول زمان و در مناطق مختلف و زبان های متفاوت اراده می دهد و کلمات کلیدی مرتبط را نشان می دهد، که می تواند در ارائه پیشنهادات کلیدی جدید مفید باشد.
9:  Google Drive
گوگل درایو سرویس ذخیره سازی آنلاین گوگل است،کاربران تا 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان در فضای ابری برای فایل هایی مانند عکس ها، اسناد، طرح ها، فیلم ها و غیره دارند.

سعی می کنید یک تصویر بزرگ و یا پاورپوینت را به دیگر هم تیمی های خود ارسال کنید؟ گوگل درایو به شما اجازه می دهد فایل ها و پوشه های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، همکاری آسان را فراهم کنید و کاهش دردسر پیوست های ایمیل را از بین ببرید.

ابزارهای رایگان گوگل برای سئو و بازاریابی

10: Google Alerts

Google Alerts شما را قادر می سازد تا اشاره به کلمات کلیدی یا عبارات خاص در وب را نظارت کنید، پس از تنظیم، هر زمان که این عبارات در جستجوگر ذکر شوند هشدارهای ایمیل یا نتایج را از طریق RSS دریافت خواهید کرد، به عنوان مثال، شما می توانید ثبت نام کنید تا هر زمانی که کسی از شرکت، محصولات، مدیران یا رقیبان شما در جستجوگر نام برد مطلع شوید.
این ابزار یک راه عالی برای حفظ اعتبار آنلاین شما در کسب و کار است و با آن می توانید به اشاره آنلاین از نام تجاری تان به موقع واکنش نشان دهید.

ابزارهای رایگان گوگل برای سئو و بازاریابی

11: Google News

 از Google News برای جستجو و شناسایی اخبار مربوط به کسب و کارتان با پتانسیل خبری خوب استفاده کنید.

ابزارهای رایگان گوگل برای سئو و بازاریابی

12: Google Voice

کاربرد ان برای مدیریت مکالمات تلفنی است، به شما این امکان را می دهد که به راحتی مدیریت چندین خط تلفن را انجام دهید، پیام های صوتی شخصی شده بسته به اینکه با چه کسی در تماس هستید، و پیام های صوتی را به راحتی رونویسی می کند و به نوشتار تبدیل می کند.

ابزارهای رایگان گوگل برای سئو و بازاریابی

13: Google Calendar

 یک راه آسان برای برنامه ریزی روزانه خود، پیگیری جلسات، و اشتراک گذاری برنامه شما با دیگران است؛ اما هنگامی که در بازاریابی بکار گرفته می شود، تقویم گوگل می تواند یک ابزار عالی برای ایجاد یک تقویم زمانبندی برای سازماندهی وبلاگ و محتوای بازاریابی باشد که می تواند در میان همکاران تولید کننده محتوا به اشتراک گذاشته شود.

14: Google Analytics

Google Analytics، تجزیه و تحلیل رایگان وب سایت شما را ارائه می دهد، میزان بازدیدکنندگان جدید، بازدیدکنندگان همیشگی و میزان ترافیک وبسایت را به شما می گوید. گفتنی است، تجزیه و تحلیل وب سایت قطعا یک جایگزین برای تجزیه و تحلیل بازاریابی نیست.

ابزارهای رایگان گوگل برای سئو و بازاریابی

15:  Google FeedBurner

آیا می خواهید دسترسی خود را افزایش دهید؟ سپس شما باید به بازدیدکنندگان خود اجازه دهید تا با استفاده از فید ها به محتوای وب سایت شما، به ویژه وبلاگ شما، هدایت شوند، با تنظیم یک حساب Google FeedBurner، بازدیدکنندگان سایت شما می توانند به اشتراک گذاری محتوای جدید شما و به روز رسانی منظم وبسایت شما از طریق مرورگرهای وب، RSS readers یا ایمیل دریافت کنند.

ابزارهای رایگان گوگل برای سئو و بازاریابی

16: YouTube

بیش از 1 میلیارد کاربر ، صدها میلیون ساعت در YouTube  ویدئو تماشا می کنند، بازاریابان ویدیو (تولید کنندگان محتوای ویدئویی) نمی توانند آن را به عنوان یک ابزار بازاریابی قدرتمند نادیده بگیرند.

17: Google AdSense

اگر شما یک کانال YouTube را مدیریت می کنید، Google Adsense را فراموش نکنید.

اگر در این ابزار ثبت نام کنید می توانید برای گرفتن تبلیغات کسب و کارهای دیگری در صفحتان پول دریافت کنید، هم چنین اگر می خواهید کسب و کارتان را در صفحه دیگران تبلیغ کنید باید هزینه ای بپردازید.

ابزارهای رایگان گوگل برای سئو و بازاریابی

نتیجه تاثیر استفاده از ابزارهای گوگل در بازاریابی و سئو سایت شما :

با استفاده از ابزارهای متنوع گوگل با کارایی های بینظیر می توانید در بازاریابی موفق تر عمل کنید، برای کسب نتایج بهتر از این ابزارها نیازمند مطالعه و آموزش ترفنده های هر یک از ابزارها به طور جداگانه آگاه شوید.

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *