ثبت نام

تبلیغ یار

۷ نکته برای عکاسی از محصول

عکاسی محصول (۱)

۷ نکته برای عکاسی از محصول

اگر می خواهید یک عکاس حرفه ای شوید، سپس در زمینه عکاسی محصول و تجاری فعالیت کنید، نکات عکاسی تبلیغاتی که در این مقاله ارائه شده است را بخوانید:

۱- ایده پردازی

عکاسی از محصول اغلب مستلزم این است که به جای محدود بودن توسط مشتری، یک اسکله بزرگ‌ تر به شما داده شود، زمانی که مشتری کارهای زیادی را به شما می سپارد و از شما می خواهد در زمان کمتری با خلاقیت کمی عکاسی را انجام دهید، به عنوان مثال، شما کمی برای کار با آن وقت دارید، چون عکاسی از محصول گاهی فقط شامل گرفتن عکس‌ های کلوزآپ از محصول در مقابل یک پس ‌زمینه رنگ یک دست برای برجسته ‌تر کردن تصاویر است.برای تسهیل این کار، شما باید نوردهی را با چارچوب تنظیم کنید، چون می‌خواهید بازتاب نور در صورت وجود  که در عکس محصول ظاهر می‌شود را کنترل کنید.

برای مشتری غیرمعمول نیست که با پیشنهادهای شما روبرو شود و یا به دنبال راهنمایی بگردد. این جایی است که شما می ‌توانید او را تحت ‌تاثیر قرار دهید و یا با پیشنهاد یک عکس یا رویکردی که باعث می‌شود محصول فوق ‌العاده به نظر برسد، او را تحت‌تاثیر قرار دهید، در موارد دیگر، شما ممکن است وظیفه داشته باشید که ایده عکاسی خود را در اختیار شان قرار دهید و یا مشتری صرفا عکس ها را به نوع خاصی می خواهد و از شما راهنمایی نمی گیرد؛ در واقع همه چیز بستگی به مشتری و دامنه پروژه دارد.

عکاسی محصول

۲- زاویه عکاسی

زاویه ها واقعا می توانند نگاه یک تصویر را تغییر دهند و شخصیت به آن ببخشند، این آپشن در دوربین عکاسی تجاری دو برابر می شود.به این فکر کنید: یک جسم معمولی را می بینید، پس از عکاسی صنعتی از آن با یک عکس تجسمی عالی روبرو می شوید، به این دلیل که زوایای مختلف می توانند درام و علاقه بیشتری در یک محصول حتی عادی و روزمره ایجاد کنند.

تکنیک های غیر منتظره می توانند جذابیت را چاشنی محصولات کنند، به عنوان مثال، ابتدا سعی کنید به یک شیء روزمره بپردازید و از نزدیک از محصول عکاسی کنید – مثلا یک قهوه ساز – سپس، برای تصویر بعدی خود، سعی کنید نیمی از قهوه ساز را از قاب حذف کنید، این مجموعه ای از عکس هایی است که دارای شخصیت و داستان است.
روش های دیگری که می توانید امتحان کنید بستگی به اندازه محصولاتی دارد که شما باید از آنها عکاسی کنید، به عنوان مثال، محصولات بلند تر را می توانید از پایین عکس بگیرید، اما اشیاء مسطح ممکن است از طرف بالا عکس مطلوب تری را تولید کنند.
به یاد داشته باشید: زوایای عکاسی در واقع تغییر در ظاهر محصول ایجاد می کنید، این تبدیل بک اثر عادی به اثر فوق العاده است.

۳- تنظیم حالت

هنگامی که شما یک محصول را عکاسی می کنید، تنظیم حالت مناسب می تواند تفاوت بزرگی در موفقیت عکاسی داشته باشد، در حین عکاسی ایجاد ساده ترین پس زمینه مثلا یک رنگ سفید، گاهی موثر است، گاهی نیز ممکن است بخواهید چیز دیگری را انجام دهید.
اگر از یک پس زمینه ساده و سفارشی فراتر بروید، می توانید تصویر محصول را بهتر کنید، زیرا جذابتر به نظر خواهد رسید. هنگامی که با نورپردازی بازی می کنید، می توانید پیشرفت زیادی را حاصل کنید، به جای استفاده از نورپردازی خانه، سعی کنید از نور رنگی برای خلق اثر متفاوت استفاده کنید. اگر صحنه گزینه های بیشتری را فرا می خواند، دکوراسیون یا زیور آلات برای کمک به داستان محصول کمی بهتر عمل می کند.
نکته:

تنظیماتی را وارد کنید که کمی با خود محصول برخورد می‌کنند، اما از هماهنگی کلی عکس چیزی نمی کاهند، به عنوان مثال، اگر شما از محصولات مربع (چهارگوشه) عکاسی می کنید، دایره یا مثلثی برای آراستن عکس در اطراف آن ایجاد کنید که باعث ارائه کنتراست جالب تصاویر می گردد.

عکاسی محصول

۴- استفاده از تجهیزات مناسب و مفید

همانند سایر انواع عکاسی، استفاده از تجهیزات مناسب شما را در مسیر موفقیت قرار می دهد، برای محصولات تبلیغاتی و تجاری، استفاده از سه پایه مناسب است؛ با استفاده از یک سه پایه، ثبات عکس را به دست خواهید آورد که تضمین می کند که تار شدن در عکس محصولات ظاهر نخواهد شد، این مورد به خصوص در عکس های نزدیک خوب عمل می کند.

برای عکس های نزدیک، با استفاده از لنز ماکرو که به طور خاص برای عکاسی تجاری طراحی شده است، بهره مند شوید، این نوع لنز به شما این مزیت اضافه را می دهد تا فقط کمی نزدیک تر شوید تا تصویری از یک شی که بسیار دقیق تر است را ببینید و عکسی با کیفیت بسیار بالا را ثبت کنید.

۵- به دست آوردن ترکیب درست

اینکه چطور یک تصویر را ترکیب ‌بندی می‌کنید، تمام تفاوت‌ های ظاهری نهایی عکس را آشکار می کند، هدف عکاسی از محصول این است که توجه بیننده را جلب کند، چه آنها این تصاویر را از طریق بازدید یک کاتالوگ مشاهده کنند یا آنها را در هنگام پیاده روی یا رانندگی بر روی یک بیلبورد ببینند.

برای انجام این کار (جلب نظر بینندگان)، به سادگی بر روی نحوه قرار دادن محصول خود تمرکز کنید؛ استفاده از قانون سنتی یک سوم می ‌تواند در این سبک عکاسی شگفتی بیافریند، زیرا به بیننده شما کمک می‌کند که به طور طبیعی و منطقی از طریق کادر حرکت کند، طبیعت متعادل قانون یک سوم نیز به جذابیت این عکس می‌ افزاید. (با ایجاد دو خط افقی و دو خط عمودی بر روی تصویر و قرار دادن محصول در محل تلاقی این خطوط می توانید از قانون یک سوم عکاسی در نوع تجاری آن استفاده کنید) بسته به دوربین خاص که شما دارید، ممکن است تنظیماتی وجود داشته باشد که به شما اجازه می ‌دهد صفحه خود را به حالت گرید (شبکه ای) تقسیم کنید که اساس قانون یک سوم است؛ البته لازم به ذکر است در صورت تمرین و ممارست پس از مدتی دیگر نیاز به استفاده از گرید دوربین نخواهید داشت و خودتان قدرت تنظیم این حالت را به دست خواهید آورد.

عکاسی محصول

۶- ویرایش

مهم نیست که عکس های شما چقدر خوب است، شما همیشه می توانید آنها را پس از عکاسی ویرایش کنید، هنگامی که از طریق برنامه های ویرایشی عکس های خود را با تنظیمات گوناگون و حالت های مختلف مشاهده می کنید می توانید پی ببرید کدام رنگ بندی برای تصویر محصول مناسبت تر خواهد بود، با یک برنامه ویرایش مانند فتوشاپ این کار را انجام دهید؛ البته در صورتی که پس از تغییرات به این نتیجه رسیدید که عکس خامی که خودتان تولید کرده اید نتیجه دهی بهتری دارد می توانید از ایجاد ویرایش صرف نظر کنید.

۷- کار حرفه‌ای

همانطور که گفتیم، عکاسی از محصولات و عکاسی تجاری می‌تواند تبدیل به یک شغل پر درآمد برای شما شود، زیرا این کار کاملا امتحان شده ‌است، در این زمینه همیشه تقاضا خواهید داشت، زیرا شرکت ‌ها همیشه نیاز دارند که محصولات خود را با تصاویر خیره ‌کننده به بازار عرضه کنند.

اما در نظر داشته باشید که تبدیل شدن به یک عکاس تجاری پر درآمد یک شبه اتفاق نمی‌افتد، شما باید یک پایه کار محکم بسازید، هدف خود را مشخص کنید، و مشتریان با ارزش خود را حفظ کنید، در طول زمان، بر اثر ممارست شما تبدیل به یک عکاس تبلیغاتی و تجاری حرفه ای خواهید شد که برندهای مطرح به شما مراجعه می کنند.

 

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

 • سجاد رمضانی ژانویه 27, 2023 :: 1:35 ق.ظ
  0 0

  مطلب به درد بخوری بود

 • عیسی معصومی ژانویه 27, 2023 :: 2:05 ق.ظ
  0 0

  aaaaliii bood

 • ایمان فتاحی ژانویه 27, 2023 :: 11:00 ق.ظ
  0 0

  مثل همیشه عالی و کاربردی

 • امین عابدی ژانویه 28, 2023 :: 1:15 ق.ظ
  0 0

  مشاوره هاتون عالین واقعا!

 • محمدی ژانویه 31, 2023 :: 10:15 ق.ظ
  0 0

  خیلی دنبال این موضوع بودم

 • ابراهیم فاطمی ژانویه 31, 2023 :: 4:20 ب.ظ
  0 0

  نویسنده این متن کیه؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *