ثبت نام

تبلیغ یار

۶ تکنیک برای طراحی وب سایت فروشگاه شما

طراحی وب سایت فروشگاهی (۶)

۶ تکنیک برای طراحی وب سایت فروشگاه شما

در اینجا ۶ استراتژی مفید برای طراحی سایت فروشگاهی ارائه گردیده است.

۱- بهترین تم و قالب را برای سایت خود انتخاب کنید

اول و مهم ‌ترین عنصر در طراحی سایت این است که  باید موضوع درست را انتخاب کنید، موضوع شما ستون فقرات سایت شما است و مستقیما بر جو، تجربه کاربر و همه چیزهای اطراف آن تاثیر خواهد گذاشت. این تصمیم مهم می‌تواند یکی از بهترین عاملان جذب مخاطب باشد، توصیه می کنیم گزینه های قالب بر روی چیزی که موضوعیت سایت را تشکیل می دهد تمرکز شود، این باعث می شود گزینه های انتخابی شما کاهش یابد،

طراحی وب سایت فروشگاهی (۷)

زمانی که به دنبال سوژه خود بگردید، این سوالات را به ذهن خود نگاه دارید:

من با چه نوع تجربه تلاش می‌کنم برای مشتری ایجاد کنم. چیدمان، اندازه تصویر، قرار دادن متن و غیره همگی جو فروشگاه شما را می سازند، که در نهایت تجربه کلی کاربر را شکل می‌دهد.

ویژگی ‌های مورد نظر شما چیست؟ آیا می ‌خواهید تصویر معمولی و یا بزرگ نمایش داده شود؟ اطمینان حاصل کنید که شما چیزی را که می‌خواهید به کار بگیرید.رقبای تان چگونه فعالیت می‌ کنند؟ توجه داشته باشید فهمیدن این که رقبای شما دقیقا چه کاری انجام می‌دهند برای ایجاد و طراحی متفاوت سایت فروشگاهی شما است نه اینکه بخواهید از کار آنها تقلید کنید.

چگونه می ‌خواهید محصولات نمایش داده شوند؟  چگونگی نمایش محصولات شما یک بررسی مهم برای فروشگاه تلقی می شود و بر سئو تاثیر گذار است، محصولاتی با فن‌ آوری که  به طور عمده بر مشخصات تکیه دارند، به تصاویر بزرگ نیاز ندارند، در حالی که موارد مد و پوشاک برعکس است.

بودجه من برای طراحی سایت چقدر است؟شما باید قبل از آنکه به یک تم متعهد شوید بودجه کلی خود را برنامه ‌ریزی کنید، در صورت کمبود بودجه برخی تم ها و قالب های مقرون به صرفه نیز وجود دارند و آخرین نکته در مورد تایپوگرافی و طرح ‌های رنگ بیش از حد نگران نباشید، اغلب این موارد را می توان بعدا هم تنظیم کرد.

طراحی وب سایت فروشگاهی (۸)

۲- از شلوغی دوری کنید

رایج ‌ترین مشکل طراحی فروشگاه آنلاین مربوط به بارگیری سایت شما با اطلاعات بسیار زیاد است؛ شما وسوسه می شوید که هر چیزی که در انبار خود دارید را به نمایش بگذارید، چه مقدار زیادی اطلاعات و یا تعداد زیادی از محصولی که تا به حال ساخته بودید، باشد؛ این درست است که مشتریانی دنبال تاریخچه برند شما خواهند بود، اما توصیه می کنیم که محصولات برتر خود را به نمایش بگذارید تا مشتریان را حیرت زده کنید و هم چنین از سنگین شدن سایت جلوگیری کنید.در دنیای طراحی، اطلاعات بسیار زیادی به عنوان اضافه ‌بار شناخته می ‌شود.

طراحی وب سایت فروشگاهی (۲)

۳- بهبود زمان بارگیری

حتی اگر از سایت فروشگاهی استفاده نمی‌ کنید، زمان بارگیری می ‌تواند کل کسب‌ و کار شما را اگر زیاد طول بکشد، نابود کند؛ هر ثانیه ‌ای که بارگذاری صفحه شما بیشتر طول می کشد، تبدیلات را تا ۷ ٪ و دیدگاه ‌های صفحه را تا ۱۱ ٪ کاهش می ‌دهد، حتی خارج از تجربه مشتری، سایت ‌های سریع ‌تر در گوگل رتبه ‌بندی بهتری می گیرند، بنابراین بهبود بارتان به  UX وSEO کمک می ‌کند.

چند تکنیک وجود دارد که  به طور کلی به کاهش زمان بارگیری کمک می کند:

فشرده کردن تصاویر – برای اطمینان، شما می‌ خواهید از تصاویر محصولات با کیفیت بالا برای کمک به فروش کالاهای خود استفاده کنید، اما عیب این کار این است که این تصاویر حجم بالایی دارند، ابزارهای آنلاین آزاد مانند  Compressor.io می‌ توانند اندازه فایل را تا حدود ۵۰ ٪ کاهش دهند بدون اینکه بر کیفیت تصویر تاثیر بگذارند.

ویجت های غیر ضروری را حذف کنید – در موارد اضافی، بار جانبی سایت مانند ویدجت ها، برنامه ها و سایر پلاگین ها می توانند زمان بارگیری را افزایش دهند، آنها را حذف کنید تا هم بارگیری بهتر انجام شود هم به ساده سازی سایت کمک کنید.

اگر مطمئن نیستید که زمان بارگذاری سایت شما چقدر است یا چگونگی بهبود آن را نمی دانید، می توانید از ابزار رایگان گوگل به اسم Insight Page Insights استفاده کنید، این ابزار نه تنها سرعت سایت شما را تجزیه و تحلیل می کند، بلکه همچنین به شما توصیه هایی مستقیم در مورد نحوه بهبود آن می دهد.

طراح-وب-سایت

۴- استخدام طراح سایت

اگر احساس می‌ کنید که طراحی سایت مهارتی است که فراتر از دانش شما است، هیچ خجالتی در استخدام یک متخصص برای کمک وجود ندارد، حتی اگر قبلا سایت ‌هایی را طراحی کرده ‌اید، تجربه یک طراح حرفه ای می تواند شما را به چند دیدگاه جدید هدایت کند.

همانند هر صنعت دیگری، طراحان در قسمت های خاصی تخصص دارند، شما می ‌توانید یک طراح متخصص در سایت فروشگاهی را استخدام کنید، کسی که قبلا با تمام موضوعات مختلف فروشگاه طراحی کرده است و از چالش های آن آگاه است، این کار باعث صرفه جویی در زمان می شود.

نکته خوب دیگر در مورد طراحان این است که آن ‌ها با طیف وسیعی از تجربیات و انواع طراحی متناسب با بودجه مد نظر شما همراه هستند.

طراحی وب سایت فروشگاهی (۳)

۵- بازتاب منحصر به فرد بودن

زمانی که از یک سایت الگو برای طراحی استفاده می ‌کنید، شما ریسک ایجاد یک سایت که شبیه بقیه است را به جان خریدید، خوشبختانه با کمی برنامه ‌ریزی می توان از ساخت سایت مشابه اجتناب شود، این باعث خاص و متمایز شدن سایت شما می شود.

در اینجا سه حوزه اصلی وجود دارد که می‌ توانید اجازه دهید نور کوچک شما درخشش داشته باشد:

عکاسی از سایت – سبک عکاسی موضوع کلی سایت را از ظاهر آن مشخص می ‌کند. روشی که شما مشتریان را با عکس ‌های محصولات و عکس ‌های تبلیغاتی جذب می ‌کنید می‌تواند شخصیت منحصر به فرد شما را به نمایش بگذارد؛ برای مثال، یک پس ‌زمینه سفید ساده برای سایت‌ های حرفه ‌ای، تصاویر فوق العاده ای ایجاد می کنند، در حالی که عکس ‌هایی با چند محصول در پس زمینه می ‌توانند یک طعم عجیب و غریب را به سایت شما اضافه کنند. (البته عکاسی با موضوعیت سایت تطابق داشته باشد)

محتوای متنی – پس از ابزارهای تصویری، کلماتی که استفاده می‌ کنید بهترین استراتژی بعدی برای نمایش شخصیت تان است، برندهای نوپا از یک زبان ساده ‌تر و حتی از ایموجی استفاده می‌کنند، در حالی که برندهای بزرگ با هدف افزایش اعتماد مصرف ‌کننده ممکن است از زبان رسمی بیشتری استفاده کنند، لحن محتوای شما تنها منحصر به سایت یا در مورد صفحات نیست، حتی در توصیف محصول نیز به کار می رود.

تنظیمات فروشگاه – اغلب موضوعات به شما این امکان را می‌ دهند که تنظیمات شخصی سازی اضافی را سفارشی کنید، با آپلود لوگوی برندتان، طراحی رنگ و تایپوگرافی و انتخاب مقدار موارد برای نمایش در هر خط، از این گزینه‌ ها استفاده کنید، شما گاهی حتی می ‌توانید تصمیم بگیرید که چگونه شبکه های اجتماعی خود را ارائه دهید.

بسیاری از منتقدان سایت های فروشگاهی معتقدند که بزرگ ‌ترین عیب این نوع سایت ها فقدان تنوع است.

طراحی وب سایت فروشگاهی (۵)

۶- پیشنهاد ارزشی خود را ایجاد کنید

یک استراتژی خوب برای هر کسب ‌و کار در تجارت الکترونیکی، این است که به وضوح گزاره ارزش شما را نشان دهد. مشتریان چرا باید در سایت شما بمانند؟ چرا باید از شما خرید کنند؟ اغلب شما تنها چند دقیقه وقت دارید تا بازدید کنندگان را متقاعد کنید که از سایت خارج نشوند.

در اغلب موارد، یک تیتر مختصر و موجز در صفحه اصلی که فونت آن معمولا بزرگ‌ تر از فونت دیگر مطالب است و با یک رنگ دیگر مثلا قرمز که فورا توجه را جلب می‌ کند استراتژی خوبی است.

به خاطر داشته باشید که پیشنهادهای ارزشی شعار نیستند، پیشنهادهای ارزشی ارتباط برقرار می ‌کنند و نشان می ‌دهند که برند شما می ‌تواند زندگی مشتریان شما را بهبود بخشد؛ شعار این است که به شیوه ‌ای جذاب و به یاد ماندنی در بر نگرش مردم تاثیر بگذارد.

نتیجه گیری:

طراحی وبسایت فروشگاهی برای کسب و کارتان بسیار هوشمندانه است اما فراموش نکنید در صورتی که استراتژیهای قوی را به کار نگیرید در همان ابتدا با مشکل مواجه می شوید، از قالب و تصاویر مناسب برای سایت استفاده کنید، عناصر گرافیکی عامل مهمی برای جذب مخاطبان است، از شلوغ کاری در صفحات بپرهیزید، سرعت بارگذاری سایت را با حذف اضافه بار کاهش دهید، در صورت لزوم طراح سایت استخدام کنید.

 

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

 • احسان حبیبی ژانویه 26, 2023 :: 6:55 ق.ظ
  0 0

  واقعا لقب امپراطور رابطه لقب شماست

 • کریم رشیدی ژانویه 26, 2023 :: 3:05 ب.ظ
  0 0

  هزینه مشاورتون چنده؟

 • علی اصغر انصاری ژانویه 27, 2023 :: 9:05 ب.ظ
  0 0

  میتونیم توی سایت شما مطلب بنویسیم؟

 • عزیز ذولفقاری ژانویه 29, 2023 :: 7:55 ب.ظ
  0 0

  یه سوال داشتم مشاوره حضوری هم دارید

 • مجید احمدی ژانویه 30, 2023 :: 1:45 ق.ظ
  0 0

  ایولا

 • حمید طالقانی ژانویه 30, 2023 :: 7:35 ق.ظ
  0 0

  قیمت مشاورتون چقدره؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *