ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

۵ نکته انتخاب تصاویر بهتر برای کاتالوگ

tabliqyar-435

۵ نکته انتخاب تصاویر بهتر برای کاتالوگ

اضافه کردن و تهیه عکس های محصولات برای یک کاتالوگ، یه پروسه مهم به شمار می آید م نیاز مند تجربه و حرفه دارد. محصولات شما شاید در دنیای واقعی بسیار زیبا باشند، اما بعضی مواقع در دنیای عکس ها، زیبایی ها به نمایش در نمی آیند. در کل اضافه کردن عکس به کاتالوگ یک کار زمان بر است. در صورتی که احساس می کنید این چنین نیست، پس راه را اشتباه رفته اید.

باید عکس ها با ظرافت‌ و دقت خاصی جمع آوری شوند، به دقت ادیت شوند و سپس در کاتالوگ جای گذاری شوند که هر کدام از موارد ذکر شده، مراحل منحصر به فرد خود را دارد. اگر با مراحل ساخت کاتالوگ و قرار دادن عکس ها آشنایی کافی دارید، پس با ما همراه باشید تا شما را با ترفند هایی از این دست آشنا کنم تا عکس های محصول شما به بهترین شکل در‌ کاتالوگ نمایان‌ گردند.

 

۵ نکته انتخاب تصاویر بهتر برای کاتالوگ

۱- مطمئن شوید که نور کافی برای عکاسی وجود دارد

نور مهم ترین عنصر در عکاسی به شمار می رود. همیشه بیشترین در تاثیر در‌ عکس را نور محیط می گذارد. یک سیب را در فضای باز‌ بگذرید و در ساعات مختلف از آن عکس بگیرید تا تاثیر نور را در اجسام متوجه شوید. حال این مثال خود به موضوع ما مربوط می شود. فرض کنید شما یک جعبه را در اتاق تاریک می گذارید، ظاهر خوشایندی ندارد. اینطور نیست؟ حال آن را به بیرون ببرید و در‌ اتاق روشن به آن بنگرید.

آیا تفاوت را احساس می‌ کنید؟ در‌ حقیقت نباید توقعی بیشتر از چشم انسان از دوربین های عکاسی داشت! عکس برداری از محصول در‌ روشنایی و قرار‌ دادن آن در کاتالوگ، باعث می شود مشتری دید کاملی از آن چیزی که قصد خریدش را دارد داشته باشد و بداند که محصولی که می خواهد بخرد و چیزی که در کاتالوگ می بیند با دنیای واقعی تفاوتی ندارد.

سپس در ادامه سعی کنید از نور طبیعی برای عکس برداری استفاده کنید. استفاده از روشنایی در تنظیمات دوربین، کاری اشتباه است. نور هر چه بیشتر باشد تصویر بهتری خواهید داشت و‌ جلوه بیشتری به تصویر شما خواهد بخشید. مثال زیر را مشاهده کنید.

استفاده صحیح از نور باعث‌ میشه مشتری به جای این که محصول شما رو تمسخر کنه، بگه همین الان باید بخرمش!

۲- یک بک گراند واحد برای تمامی عکس ها انتخاب کنید.

برای تمامی عکس ها یک بک گراند (پس زمینه) استفاده کنید تا تصاویر یک پارچگی کامل داشته باشند. به عنوان نمونه استفاده از پس زمینه مشکی برای یک عکس و قرمز با خط های سفید برای عکس دیگر اشتباه است. یگانگی در پس زمینه تصاویر، باعث می شود محصول شما زیبا تر به نظر بیاید.

از نظر من پس زمینه سفید از بقیه بهتر است. چرا که زنگ سفید باعث می شود بدون هیچ مزاحمتی محصول شما خود نمایی کند. تمام دقت خود را‌ روی محصول بگذارید نه بک گراند چرا مشتری قرار نیست پس زمینه شما را بخرد، پس سعی کنید تمام توجهش را به محصول جلب کنید.

۳- تلاش کنید تا از یک سبک سازگار برای تمامی عکس ها استفاده کنید.

محصولات شما قرار است که به صورت یک کالکشن و مجموعه کنار هم قرار‌ بگیرند. پس عکس های این مجموعه نیز از این قاعده مستثنی نیست. عکس ها باید با هم هماهنگی داشته باشد. عکس ها را‌ در‌ یک سایز مشخص بگیرید و در کاتالوگ قرار دهید. از ایجاد تفاوت در‌ این مورد بپرهیزید. مکانی روشن در‌ محل کار و یا خانه انتخاب‌ کنید و تمام عکس ها را در‌ همان مکان بگیرید.

در‌ این صورت شما عکس هایی به نسبت هماهنگ تر دارید. اگر مشتری ها هر کدام از محصولات شما رو به عنوان قسمتی از کل مجموعه ببینند، این مورد کمک شایانی به برند کمپانی نیز خواهد کرد. پس یک دستگی در عکس های گرفته شده باید تماماً رعایت گردد.

۵ نکته انتخاب تصاویر بهتر برای کاتالوگ

۴- تمام زوایای محصول را عکاسی کنید.

بیایید از خودتان شروع کنیم. آیا تا به حال پیش آمده است که به صورت اینترنتی قصد خرید لباسی را داشته باشید و دوست داشته‌ باشید که عکس را برگردانید و طرف دیگر لباس را هم ببینید؟ باید از دید یک خریدار‌ به این ماجرا نگاه کنید. اگر شما‌ یک خریدار‌ بودید دوست داشتید چه زوایایی از این محصول را ببینید؟ در خیلی‌ موارد، همین تصاویر هستند که باعث می شوند محصولی‌ به فروش برود یا که نه! از تمام زوایای مهم محصول عکس برداری کنید نه فقط آن قسمتی که زیبا تر است! بلکه تمام بخش ها.

۵- یک‌ دید‌ دوباره داشته باشید، درست قبل از چاپ کاتالوگ

پس از این که نمونه اولیه‌ کاتالوگ را چاپ کردید، نگاهی دوباره به عکس ها بیاندازید. در همین نگاه دوباره ممکن است عیب های زیادی به چشم بخورند که با نگاه اول به چشم نیایند. پس از این که عکس ها را مشاهده کردید‌ آن ها را به نزدیکان خود دهید تا دوباره چک کنند. همچنین وقتی که عکس ها چاپ می شوند، تغییراتی نسبت به صفحه مانیتور، با توجه به مکانیزم چاپ دارند.

  • که در نگاه ثانویه به کاتالوگ قابل مشاهده هستند. از این طریق شما می توانید قبل از چاپ انبوه عیوب را برطرف‌ کنید تا ضرر بزرگی را متحمل نشوید.
  • تصاویر کاتالوگ، چشم ها و دستان مشتری های شما هستند. پس تمام تلاش خود را کنید تا بهترین عکس های ممکن را بگیرید.
  • امیدوارم این مقاله در جهت رشد معلومات شما، موثر واقع شده باشد.

عکاسی صنعتی

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *