ثبت نام

تبلیغ یار

۵ مورد ضروری برای ارتقای تبلیغات دیجیتالی

تبلیغات-دیجیتالی

تبلیغات و بازاریابی ابزارهای کلیدی همه کسب و کار هاست و صاحبان مشاغل مختلف از فناوری های دیجیتالی عصر حال حاضر برای پیشبرد اهداف تبلیغات و رونق کسب و کار خود استفاده می کنند. دنیای دیجیتال هر روز در حال تغییر است و به همین دلیل اگر فردی می خواهد بهترین نتایج را از برنامه های تبلیغاتی بگیرد، باید با این تغییرات پیش برود.

علاوه بر این، در حال حاضر کسب و کار ها و فضای بازار و تجارت بیش تر از هر زمان دیگری، فضایی رقابتی است. در این فضا و با وجود فناوری های دیجیتال این امکان فراهم شده است تا بر خلاف گذشته، استارت آپ های نوظهور نیز به راحتی بتوانند با کسب و کار های بزرگ به رقابت بپردازند.

در واقع این رقابت دیگر تنها محدود به کسب و کار های بزرگ و قدرت مند نمی شود و هر کسی در این عصز دیجیتال می تواند نفع خود را ببرد و از مزایایی که این فناوری در اختیار آن ها می گذارد بهره مند شود، به شرط آن که بداند چگونه از آن استفاده کرده و چگونه به درستی با تغییرات آن پیش برود.

تبلیغات-دیجیتالی-۱

در نتیجه در همین زمینه به افرادی که صاحب یک تجارت هستند و به تازگی شروع به فعالیت دیجیتال کرده اند یا حتی افرادی که مدت ها در زمینه تجارت خود فعالیت دارند اما اکنون می خواهند پا به دنیای دیجیتال مارکتینگ بگذارند، توصیه می شود که راهکار ها و قوانین به خصوصی را در این زمینه رعایت کنند.

در همین زمینه در نظر بگیرید که شما صاحب یک کسب و کار هستید و اکنون به سختی توانسته اید وب سایت خود را راه اندازی کرده و در تلاش برای شروع فعالیت کمپین های تبلیغاتی خود هستید. به دنیای تبلیغات دیجیتال خوش آمدید، اما آیا برای بهترین بودن در آن آماده اید؟

آیا آماده درخشش در این دنیای دیجیتال هستید؟ به صورتی که بهترین خود باشید و در مرکز کانون توجه قرار بگیرید؟ باید بدانید که تنها داشتن یک وب سایت برای شروع فعالیت های دیجیتال مارکتینگ کافی نیست و این فرایند به همین سادگی که به نظر می رسد نیست.

برای موفقیت در عرصه دیجیتال و فناوری باید با آن همراه شد و قوانین مرتبط با آن را رعایت کرد. در این خصوص موارد بسیار مختلفی وجود دارد. ما در این جا پنج مورد از موارد الزامی را برای موفقیت و عملکرد بهتر در عرصه دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات را ارائه می دهیم.

محتوا-سئو-شده

۱- بهینه سازی محتواهای وب سایت مطابق قوانین سئو

این بخش از جمله مهم ترین موارد در بهینه سازی و ارتقای فعالیت یک وب سایت محسوب می شود. در همین خصوص اگر بخواهیم بر اساس آمار و ارقام صحبت کنیم، بر اساس آمار و داده های Infront Webwork، حدود ۹۱٫۵ درصد از وب های مورد جست و جو و صفحات وب ها در لیست اول صفحه نتایج جست و جو قرار نمی گیرند.

اما این مساله چگونه می تواند فرایند ها و راه اندازی های دیجیتالی شما را تحت تاثیر قرار دهد؟ در صورتی که شما محتوا های جدید و تازه ای را برای انتشار کردن دارید، این امر به منزله داشتن صفحات جدید، عنوان های جدید، تیزر های جدید و مواردی از این دست است.

شما باید مطمئن شوید که تمامی این مشخصه ها به بهترین شکل ممکن هستند و به موجب آن ها محتوای فوق العاده شما به درستی در نتایج حاصل از جست و جو مرورگر گوگل نمایش داده می شود و بالا می آید تا کمپین های بازاریابی شما با موفقیت پیش برود و تبلیغات دیجیتالی شما به خوبی دیده شود.

این جاست که اهمیت بالای بهینه سازی بر اساس جست و جوی موتور های جست و جو اهمیت پیدا می کند و باعث می شود که شما در صفحه نخست جست و جوی گوگل نمایش داده شوید. برای این منظور برخی نکات و موارد متعددی وجود دارد که می توان آن را در مقاله های مرتبط با قوانین سئو و محتوا نویسی برای سئو مطالعه کرد. به صورت تیتر وار و خلاصه در این جا به برخی از موارد ضروری آن اشاره خواهیم کرد.

محتوای-سئو-محور-۲

کلمات کلیدی؛ یکی از مهم ترین بخش هایی که باید از درستی آن اطمینان حاصل کنید، اطمینان از بخش عنوان صفحه و هدینگ شماره یک است. انتخاب بهترین عنوان و بهترین هدینگ، بر اساس کلمات پر کاربرد توسط کاربران، می تواند به بهینه سازی محتوای شما کمک بسیار زیادی کند.

داده های متا؛ یکی از بخش هایی که باید به آن توجه زیادی داشته باشید این است که از پر بودن بخش توضیحات داده های متای محتوای خود اطمینان حاصل کنید. به هیچ عنوان آن را خالی نگذارید، چرا که مرورگر گوگل بر این اساس محتواها را دسته بندی می کند. در نتیجه با خالی گذاشتن آن، شما شانس پیدا شدن در این دسته بندی موتور های جست و جو را از دست می دهید.

استفاده از نام لینک ها؛ بخش مهم دیگری که باید به آن توجه زیادی داشته باشید، اطمینان یافتن از مشخصه های لینک هایی است که از آن استفاده می کنید. در واقع نام لینکی که برای محتوای خود انتخاب می کنید و آدرس آن در مشاهده شدن شما بسیار موثر است و باید مطابق قوانین سئو این بخش نیز بهینه شود. یعنی استفاده از عنوان و کلمات کلیدی در نام لینک را نباید فراموش کنید

۲- فرایند برندسازی و نام تجاری تان را در تمامی دارایی های خود لحاظ نمایید.

یکی از راهکار هایی که معمولا به صاحبان کسب و کار ها توصیه می شود تا بتوانند عملکرد و فعالیت های مربوط به تبلیغات دیجیتال خود را بهبود ببخشند و به بهترین شکل ممکن کمپین های بازاریابی و تبلیغات شان را پیش ببرند، جلب کردن توجه مخاطبان از طریق کانال های مختلف دیجیتالی است.

در واقع به آن ها توصیه می شود تا هر گونه برنامه تبلیغاتی و کمپین جدیدی که دارند را از طریق کانال های مختلف دیجیتالی شان پخش کنند و توجه مخاطبان را به آن ها جلب نمایند.

در واقع این امر به معنی تغییر دادن و به روز رسانی کردن ظاهر و احساس دسترسی و هدایت شدن شبکه های اجتماعی شما است، به نحوی که فالوور های تان با خودشان بگویند که گویا این برند چیز جدیدی برای ارائه کردن دارد و حتی برای یک دقیقه هم که شده نظرشان جلب شده و روی آن کلیک کنند.

جایگاه یابی

در واقع، با ایجاد تنوع و تفاوت در چیزی که ارائه می دهید، باعث می شوید که نظر و توجه مخاطبان تان را جلب کرده و آن ها را برای دیدن و جست و جوی چیزی متفاوتی کنجکاو می کنید. این امر می تواند به بخش های بسیار مختلفی مربوط شود. برای نمونه چند مثال از مواردی که می توانید با به روز رسانی آن ها توجه مخاطبان تان را جلب کنید مشاهده می کنید:

 • به روز رسانی عکس های برتر شبکه های اجتماعی: عکس ها و تصاویر قهرمان موجود در فیس بوک، توییتر و لینکدین به شما فرصت عالی را خواهند داد تا از این طریق وب سایت و صفحات وب جدید تان و همچنین کمپین های بازاریابی و تبلیغات تان را نشان داده و برای آن ها تبلیغ نمایید.
 • قالب خبر نامه الکترونیکی خود را به روز رسانی نمایید: در این خصوص نیز مطمئن شوید که ساختار و قالب خبرنامه های الکترونیکی تان با کمپین تبلیغات دیجیتال شما مطابقت دارد. برای مثال تطابق داشتن انواع فونت، اطلاعات و ساختار آن و پیکربندی داده ها و رنگ ها، همگی از مواردی هستند که باید به آن ها توجه داشته باشید.

۳- یک برنامه قوی برای دستیابی به هر آن چه می خواهید ایجاد کنید

این بخش در ارتباط با تبلیغات و پیام رسانی در خصوص کمپین های جدید و وب سایت هایی که راه اندازی کرده اید نیست. این موضوع مربوط به جلب توجه کاربران و مخاطبان تان است، به نحوی که توجه آن ها را جلب کرده و باعث شوید آن ها از وب سایت و کمپین تبلیغاتی شما بازدید کرده و آن را مشاهده کنند.

در این بخش شما باید تمام هنر خود را نشان دهید. از تمام تجسمات تان استفاده کنید تا بتوانید مشتریان بالقوه خود را جذب کنید و برای مثال باعث شوید آن ها در وب سایت تان ثبت نام کنند و رویکرد های جدید شما را دنبال کنند. برای این منظور نیز می توانید برخی از پروسه های زیر را در نظر بگیرید و از آن ها پیروی کنید.

برنامه-ریزی

 • یک کیت شبکه های اجتماعی را راه اندازی کنید؛ با انجام این کار شما می توانید از رسیدگی منظم و روی روال تان به پیام های کلیدی تان در شبکه های اجتماعی اطمینان حاصل کنید. علاوه بر این به سهام داران شما از جمله اعضای هیئت مدیره، همتایان کاری و سفیران کاری تان این اجازه را خواهد داد تا با شما همراه شوند و در جریان هر آن چه که می گویید قرار بگیرند.

به دیگران این اجازه را بدهید تا کار شما را تبلیغ کند، این راهکار فوق العاده قدرت مند و کاربردی محسوب می شود. یکی از بهترین راه ها برای افزایش بازدید، توصیه یک فرد دیگر برای بازدید از سایت تازه راه اندازی شده شما می باشد.

 • استراتژی های ایمیل خود را گسترش دهید؛ به صورت مرتب داده های تماس و مخاطبان تان را به روز رسانی کرده و مرور کنید. لیست های مخاطبان خود را دسته بندی کرده و آن ها را بخش بندی کنید تا بر اساس این لیست با هر یک از مخاطبان تان بر اساس جامعه ای که دارند و نوع آن ها به صورت مستقیم صحبت کنید.
 • از تصاویر قوی پشتیبانی کننده استفاده کنید؛ در این زمینه همین طور که در خصوص برنامه های تبلیغات دیجیتال خود پیام رسانی می کنید، از این امر نیز مطمئن شوید که از بهترین عکس ها، ویدئو ها، انیمیشن ها و غیره نیز استفاده کنید.

۴- از بازاریابی موتور های جستجو برای ایجاد سر و صدا استفاده کنید

سئو یا بهینه سازی محتوا برای موتور های جست و جو می تواند باعث شود که محتوای شما در صفحه اول گوگل به نمایش در بیاید، اما برای رسیدن به این مرحله و افزایش بازدید و جذب مخاطبان تان می توانید از راهکار دیگری نیز بهره ببرید.

به همراه رعایت اصول سئو، باید اطمینان حاصل کنید که به خوبی از همان شروع کار نظر و توجه کاربران تان را به خودتان جلب کرده اید. یکی از بهترین راهکار ها برای جلب نظر کاربران، استفاده از بهینه سازی بازاریابی موتور های جست و جو یا همان پرداخت هزینه تبلیغات به ازای هر کلیک است.

برای مثال، ببینید که آیا می توانید از گرنت تبلیغات گوگل بهره مند شوید. در همین زمینه اگر که شما به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی ثبت نام کرده باشید می توانید از میزان ده هزار دلار ماهانه تبلیغات رایگان گوگل بهره مند شوید.

بازاریابی-موتورهای-جستجو

علاوه بر این توصیه می شود که در این خصوص کمپین های AdWords خود را تنظیم کنید.این بخش نیز می تواند در فرایند تبلیغات دیجیتال شما به کار آید. برای همین منظور نیز توصیه می شود که این کار را از بخش به خصوصی از مخاطبان تان آغاز کنید و سپس از آن جا تحقیق در خصوص کلمات کلیدی تان را آغاز نمایید.

این تحقیقات صورت گرفته در خصوص کلمات کلیدی پر کاربرد تان به شما این امکان را می دهد تا از نحوه درست پیام رسانی تان اطمینان حاصل نمایید. در ادامه نیز توصیه می شود که از ابزار های تبلیغاتی شبکه های اجتماعی برای تبلیغات خود استفاده نمایید.

در همین زمینه شبکه های اجتماعی مختلف از جمله فیس بوک و توییتر دارای ابزار های بسیار کاربردی تبلیغاتی هستند که می توانند به شما برای رسیدن به مخاطبان هدف تان با صرف هزینه ای اندک کمک نمایند. بر این اساس شما می توانید داده ها را دنبال کرده و با ارزیابی هر آن چه در دسترس شما است، برای بودجه خود برنامه ریزی کنید.

۵- از تحلیل ها آنالیز های خود استفاده نمایید

این بخش نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شما باید به همان اندازه که توانایی راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی را دارید و می توانید در عصر دیجیتال و دنیای دیجیتال مارکتینگ وارد شوید، بتوانید آن را مورد تجزیه و تحلیل نیز قرار دهید.

در واقع باید بتوانید روند و رویکرد های تان را به خوبی بررسی کنید و آن ها را به صورت کامل تجزیه و تحلیل نمایید. این امر به شما کمک می کند تا قدم های محکم تری بردارید و از هر ان چه انجام می دهید اطمینان حاصل کنید. در نهایت نیز می توانید دستیابی به موفقیت تان را تضمین نمایید.

برای مثال در این خصوص می توانید از ابزار های آنالیز کننده گوگل بهره ببرید و از آن ها در این زمینه بهره ببرید. این ابزار مزیت های زیادی دارد. مهم تر از همه این که این ابزار رایگان است و برای استفاده از آن نیاز به پرداخت هزینه ندارید.

شما به راحتی می توانید در آن وارد شده، تنظیمات و فیلتر های مورد نظر تان را اعمال کنید و ثبت نام خود را انجام دهید. با ایجاد یک حساب کاربری و دریافت یک کد رهگیری، به همین راحتی می توانید از مزایای این ابزار بهره مند شوید و با انجام تنظیمات مورد نظر خود، یک داشبورد برای خودتان ایجاد کنید.

در قدم بعدی چیزی که اهمیت دارد، بررسی و مرور منظم این داده ها است. در واقع تنها دریافت این داده ها و دسترسی به این آنالیز ها کافی نیست. شما باید زمان هایی را در هفته برای تحلیل این داده ها اختصاص داده و ببینید که بر اساس آن ها چه روندی را طی می کنید و چه رویکرد هایی را باید در نظر داشته باشید.

در نهایت باید بدانید که زمانی که یک وب سایت جدید را راه اندازی می کنید و یک کمپین تبلیغات دیجیتال را دارید، باید برای بهبود آن نیز تلاش کنید و راه اندازی پایان کار شما نیست. در عصر دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی رقابتی امروز، به روز بودن و داشتن آگاهی از هر آن چه که انجام می دهید بسیار حائز اهمیت است.

با کمک این راه کار ها و این پنج مورد الزامی می توانید تا حدود زیادی از بهبود روند کارتان اطمینان حاصل کرده و مسیر موفقیت را بپیمایید. بازاریابی آنلاین و تبلیغات این روز ها از بخش های اصلی هر کسب و کاری محسوب می شود و نمی توان آن را نادیده گرفت، چرا که این کار تنها شما را به عقب بر می گرداند و از رقبای خود جدا خواهید ماند.

 

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

 • غلامرضا بهشتی ژانویه 27, 2023 :: 10:00 ق.ظ
  0 0

  مشاوره برای رابطه هم دارید؟

 • حسین حاتمی ژانویه 28, 2023 :: 4:00 ب.ظ
  0 0

  مثل همیشه عالی و کاربردی

 • خلیل محمودی ژانویه 29, 2023 :: 7:20 ق.ظ
  0 0

  Awli bood

 • علی رضا انتظامی فوریه 3, 2023 :: 4:20 ب.ظ
  0 0

  چقد خوبین شما

 • محمدرضا خانی فوریه 4, 2023 :: 11:40 ب.ظ
  0 0

  aaaaliii bood

 • غلامرضا عرب فوریه 6, 2023 :: 2:20 ق.ظ
  0 0

  چجوری می تونیم با کارشناسانتون در ارتباط باشیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *