ثبت نام

تبلیغ یار

۵ استراتژی برتر برای سئو

۵-استراتژی-سئو

بیش تر افرادی که به دنبال اجرای کمپین های بازاریابی و تبلیغات خود به صورت آنلاین هستند، با مقوله ای به نام SEO سر و کار دارند و معمولا این مفهومی است که بیش تر افراد و بازاریابان از آن گریزان هستند و در واقع باید گفت از رعایت قوانین آن فراری هستند.

بیش تر افراد در واقع این مفهوم را تماما در ارتباط با فناوری و دیجیتال تعریف می کنند، در حالی که این مفاهیم و کار هایی که در این زمینه انجام می شود می تواند به رتبه بندی سایت در گوگل کمک کند و آن را د ررده های بالاتری قرار دهد.

این واقعیت وجود دارد که بیش تر جنبه های مشخص شده در خصوص سئوی محتوا در ارتباط با فناوری و تکنولوژی است، اما باید این نکته را نیز خاطر نشان شد که می توان این امر را برای محتوا نویس ها و بازاریابان دیجیتالی تا حدودی آسان تر کرد.

محتوا ها در واقع از جمله ابزار های بسیار اساسی و مهم هر کمپین آنلاینی محسوب می شوند. وب سایت ها برای ارسال پیام خود به مخاطبان شان به این محتوا ها نیاز دارند. پس می توان به راحتی اهمیت زیاد این مطالب را درک کرد و این که چرا باید در خصوص آن ها قوانینی وجود داشته باشد.

مهم ترین چیزی که برای ارائه یک محتوا نیاز است، فرای این که باید برای آن قوانین SEO را رعایت کنیم و محتوایی سئو محور را در سایت به مخاطبان ارائه داد، این است که محتوای نوشته شده توسط شما برای هر منظور و هدفی که باشد، ارزش بالایی داشته باشد و این ارزش را به مخاطبان انتقال دهد.

در همین زمینه برای تسهیل کار بسیاری از افراد که به دنبال رعایت قونین سئو در خصوص نوشتن محتوا ها هستند، استراتژی های سئو تسهیل شده و به شدت آسانی وجود دارد که هر کسی به راحتی می تواند از آن ها استفاده کرده و از این استراتژی ها برای بهبود رتبه بندی وب سایت خود در گوگل استفاده نماید.

در واقع، این مقاله سعی دارد تا به صورت مختصری به پنج مورد از برترین راهکار های مرتبط با سئوی متن اشاره کند که هر کسی در هر موقعیتی بتواند به سادگی از آن ها استفاده کند، حتی در صورتی که هیچ گونه آگاهی تکنولوژی بالایی نداشته باشد.

محتوای-جذاب

از نوشتن تعداد بیشمار محتواهای جذاب غافل نشوید

این مورد را می توان اولین، مهم ترین و کاربردی ترین مورد از انواع استراتژی های ارائه شده در خصوص نوشتن یک محتوای سئو محور در نظر گرفت. در واقع باید گفت اگر از بین کلیه موارد ارائه شده در این جا تنها بخواهید یک مورد را انتخاب کنید، قطعا این استراتژی در اولویت است.

در واقع، با به کار بردن این روش به نحوی می توان بدون انجام هر گونه فرایند دیگری به راحتی به رتبه بندی مورد نظر دست یافت. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به صورت منظم محتواهایی جذاب و هیجان انگیز را در وب سایت خود منتشر نمایید.

این کار به خودی خود می تواند به رتبه بندی وب سایت شما در گوگل کمک کرده و آن را بهبود ببخشد. به همین سادگی، بدون این که بخواهید از راهکار ها و قوانین پیچیده سئو استفاده نمایید، با به کار گیری این استراتژی ساده سئو می توانید به هر آن چه که نیاز دارید تا حدودی دست یابید.

پس هم اکنون به دنبال به کار گیری راه هایی باشید تا بتوانید انواع متفاوت محتوای جذاب و هیجان انگیز را نوشته و در وب سایت خود منتشر نمایید. این مورد از جمله موثرترین موارد از بین استراتژی های سئو برای عموم افراد است.

محتوای-جذاب-۱

البته باید در نظر داشته باشید که تنها صرف این که محتواهایی را به تعداد بالا تولید نمایید، مبنی بر رتبه بندی بالا نیست. در این خصوص کیفیت مطالب و کاربرد کلمات کلیدی مناسب نیز مطرح است. در نتیجه در صورتی که به صورت دائمی کیفیت مطالب خود را حفظ کنید و بالا ببرید، به هر آن چه در نظر دارید دست خواهید یافت.

در همین زمینه، تحقیقات و آمار Hubspot نشان می دهد که تعداد پست های منتشر شده در وب سایت به صورت مستقیم با رتبه بندی های صورت گرفته در گوگل ارتباط دارد. طبق تحقیقات صورت گرفته توسط آن ها مشخص شد که شرکت هایی که در ماه حدود ۱۶ محتوا را نشر می دهند، به نسبت آن هایی که تنها ۴ پست در ماه منتشر می کنند، ترافیک بسیار بالاتری ( در حدود ۳٫۵ برابر ) دارند.

در نتیجه به بیش تر شرکت ها و مدیران وب سایت ها، خصوصا بازاریابان توصیه می شود، حتی در صورتی که نمی توانند این ۱۶ پست را داشته باشند، حداقل هفته ای دو تا سه پست، با محتوایی ارزشمند و با کیفیت را ارائه دهند. این امر به آن ها شانس بسیار خوبی برای دستیابی به یک رتبه بندی مطلوب را می دهد، بدون این که بخواهند برای این هدف، فشار و سختی زیادی را متحمل شوند.

محتوای-جذاب-۲

مطمئن شوید که محتوایی که نوشته اید به اندازه کافی طولانی است

مساله ای که در خصوص محتوا های منتشر شده وجود دارد این است که ارزش همه آن ها با یک دیگر یکسان نیست. محتواهایی که بسیار کوتاه و محدود هستند، ارزش کم تری داشته و نمی توانند به خوبی حق مطلب را ادا کنند. در نتیجه ارزش کم تری دارند.

در نتیجه باید گفت اکثر محتواهایی که ارزش پایینی دارند، خصوصا آن هایی که مطالب محدودی داشته و بسیار کوتاه هستند، بعید به نظر می رسد به رتبه بندی مطلوبی دست یابند. حتی در مواردی این دست از محتوا ها می توانند تنبیه گوگل را نیز به دنبال داشته باشند.

در همین خصوص قوانین جهانی بر اساس استراتژی های سئو برای طول مطالب ارائه شده است که متوسط طول مطالب را تعیین کرده است. در این زمینه چیزی که در نظر گرفته می شود، تعداد کلمات ارائه شده در محتو است و این عامل یک حداقل دارد.

محتوای-جذاب-۳

بر همین اساس، تعداد کلمات قابل قبول برای یک محتوا ۴۰۰ کلمه است و محتوایی با تعداد کلماتی کم تر از این تعداد قابل قبول نیست. بر اساس قوانین موجود، معمولا محتواهایی که تعداد کلمات آن ها بالاتر از ۱۵۰۰ کلمه باشد، رتبه بندی بالاتری دارند.

علاوه بر این برخی آمار ها و تحقیقات نشان می دهد که بهتر است حداقل کلمات برای نوشتن یک محتوا ۱۲۰۰ کلمه باشد و همچنین بهترین تعداد کلمات یک محتوای سئو محور توصیه شده در حدود ۲۰۰۰ کلمه است.

البته به صورت کلی یک قاعده ثابت برای تعداد کلمات بهینه وجود ندارد. در نهایت این تعداد کلمات به شما، سرویس و نوع مطالبی که ارائه می دهید و مخاطبان شما بستگی دارد. بر همین اساس شاید نیاز به تولید محتوایی کوتاه تر یا بلند تر داشته باشید. به همین دلیل در این خصوص بهتر است با آنالیزور سایت خود برای نوع و اندازه محتواهایی که ارائه می دهید مشورت نمایید تا بهترین و متناسب ترین محتوا ها را منتشر نمایید.

محتوای-جذاب-۴

اهمیت بهینه سازی مطالب و محتوا های ارائه شده

اکثر افرادی که واژه سئو را می شناسند و با آن مشکل دارند، قطعا مفهوم بهینه سازی و بهینه بودن را نیز شنیده اند و در صورتی که از سئو متنفرند، از این مفهوم نیز خوششان نمی آید. اما باید گفت که یکی دیگر از استراتژی های سئو محتوا، بهینه سازی مطالبی است که منتشر می کنید.

شاید در نگاه اول بهینه سازی محتوا کار سختی به نظر بیاید و شما را بترساند، اما جای نگرانی نیست، چرا که برای بهینه سازی محتوا ها نیاز به کار های فنی ندارید و نیازی نیست که در زمینه فناوری و تکنولوژی های مرتبط با سئو مهارت و دانش بالایی داشته باشید.

برای این مرحله، تنها باید شروع کنید تا به تدریج به نتیجه مد نظر خود دست یابید. برای این منظور، اولین قدمی که باید بردارید این است که مفهوم اصلی و تم کلیدی صفحه و پست های منتشر شده در وب سایت تان را شناسایی نمایید.

در صورتی که می توانید این مساله را به راحتی هضم نمایید، توصیه می شود که وارد مراحل بعدی شده و در خصوص چند کلمه و عبارت کلیدی مرتبط پایه ای تحقیق و جست و جو کنید. با این کار شما می توانید عبارات و کلماتی که اهداف و استراتژی های بازاریابی و کسب و کار شما را هدف قرار می دهند را شناسایی کنید.

محتوای-جذاب-۵

در نتیجه در صورت شناسایی کارامد کلمات کلیدی محتواهای مرتبط با کسب و کارتان شما به راحتی قادر خواهید بود تا رتبه بندی محتوای سایت خود را بهبود دهید. این راهکار های بسیار ساده می تواند به راحتی به شما برای بهینه سازی محتواهای وب سایت تان کمک کند.

بعد از یافتن و انتخاب کردن کلمات کلیدی متناسب با محتوای وب سایت و کسب و کار تان و بعد از این که به خوبی این کلمات و عبارات کلیدی را پوشش دادید، شما می توانید با کمک افزونه هایی مانند Yoast از این که به درستی و به بهترین شکل ممکن پیج شما بهینه سازی شده است، اطمینان حاصل کنید.

همچین افزونه هایی به شما کمک خواهد کرد تا از انتخاب درست کلمات کلیدی اطمینان حاصل کرده و از این که آن ها را در موقعیت های استراتژیک، آن هم بر اساس استراتژی های سئو، در کل صفحه استفاده کرده اید نیز مطمئن شوید. منظور از این موقعیت های استراتژیک، استفاده از کلمه کلیدی در موقعیت هایی چون URL، عنوان، هدینگ، برچسب های عکس ها و چندین آیتم مهم دیگر در طول محتوای شما است.

محتوای-جذاب-۶

محتواهای خود را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید

محتواهایی که توسط شما تولید و منتشر می شوند تنها زمانی برای شما فایده دارند که توسط مشتریان و مخاطبان شما مشاهده شده و خوانده شوند، در غیر این صورت این محتوا ها هیچ ارزشی نخواهند داشت. در نتیجه باید کاری کنید که محتوا ها توسط مخاطبان شما مشاهده شده و نظر آن ها را جلب کنند.

اما متاسفانه در بیش تر موارد آمار و داده ها نشان می دهد که بیش تر مطالب و محتوا های آنلاین آن چنان که باید کشش و جاذبه لازم را ندارند. بر اساس برخی از تحقیقات صورت گرفته حتی برخی از محتوا ها هیچ لینک خارجی را دریافت نمی کنند و همچنین ۳۹ درصد یا حتی کم تر از آن ها نیز به هیچ عنوان در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته نمی شوند.

محتوای-جذاب-۷

در همین زمینه بسیاری از متخصصین سئو و محتوا نویسی معتقدند که مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که محتوا نویسان و وبلاگ نویسان باید زمان بیش تری را برای انتشار و تبلیغ محتواهای خود صرف کنند. در واقع به اعتقاد آن ها، این افراد باید کمی استراتژیک تر عمل کنند، چرا که صرف منتشر کردن یک محتوا در سایت خود نمی توانند انتظار داشته باشند که به خودی خود این مطلب در همه جا پخش شده و میزان بازدید بالایی داشته باشد.

در نتیجه یکی دیگر از استراتژی های سئو که به آسانی می تواند توسط افراد انجام شده و نتیجه بخش باشد، به اشتراک گذاری محتواهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی است. در واقع می توان از طیف گسترده پلتفرم های اجتماعی مانند لینکدین، توییتر، فیس بوک و اینستاگرام برای تبلیغ و به اشتراک گذاری محتوا های وب سایت استفاده کرد.

البته در صورتی که هنوز مخاطبان مخصوص به خود را ندارید این امر کمی پیچیده تر است، اما کار غیر ممکنی نیست. برای این منظور شاید مجبور به صرف هزینه های کمی در خصوص مبلغان شبکه های اجتماعی باشید تا محتوا های سایت شما را باز نشر داده و باعث شوند که توسط دیگران دیده شود.

محتوای-جذاب-۸

تمامی لینک ها را دریافت کنید

به محض این که محتوای خود را تولید کرده و آن را تبلیغ کردید، شما باید به دنبال دریافت لینک های دیگر باشید و برخی لینک ها را دریافت کنید. لینک ها نه تنها از جمله فاکتور های اصلی و سطح اول در فرایند رتبه بندی محسوب می شوند، بلکه می توانند حجم بالای ترافیک را در وب سایت شما ایجاد کنند.

در این خصوص تمامی لینک ها می توانند موثر باشند و هم لینک های سطح دامنه ای و هم لینک های سطح صفحه حائز اهمیت است. در واقع شما باید فرایند لینک سازی و دریافت لینک را هم در سطح صفحه وب سایت تان و هم در خصوص پست های انفرادی و مجزای تان صورت دهید.

اما لینک سازی می تواند یک فرایند زمان بر باشد. با این حال مزایا و منفعتی که به دنبال دارد ارزشش را دارد. در این زمینه راهکار ها و توصیه های بسیار زیادی وجود دارد. یکی از این موارد استفاده از پست های مهمان در وبلاگ هایی است که در زمینه صنعت و کسب و کار شما فعالیت می کنند.

با وجود تمام مطالب ارائه شده در این جا می توان گفت که فرایند پیشروی بر اساس قونین سئو زیاد هم پیچیده نیست و با کمی تفکر می توان برخی از استراتژی های سئو را در خصوص تولید و انتشار محتوا ها به کار برد تا به راحتی بتوانید به رتبه بندی مورد نظر خود دست بیابید.

 

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

 • قربانعلی هاشمی ژانویه 26, 2023 :: 12:00 ق.ظ
  0 0

  شما پیج اینستا هم دارین؟

 • ابوالفضل بختیاری ژانویه 26, 2023 :: 1:50 ق.ظ
  0 0

  آقا نیک نام فوق العادن

 • رمضان نیشابوری ژانویه 26, 2023 :: 3:15 ب.ظ
  0 0

  مطالب بی نظیر بود

 • محمود شاکری ژانویه 26, 2023 :: 8:55 ب.ظ
  0 0

  خیلی خوب بود

 • کاظم مومنی ژانویه 30, 2023 :: 11:50 ق.ظ
  0 0

  شماره تماستون برای مشاوره تلفنی چنده

 • رسول امیدی ژانویه 30, 2023 :: 4:10 ب.ظ
  0 0

  جلسه های مشاورتون واقعا تاثیر گذارند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *