ثبت نام

تبلیغ یار

۴ نکته ساده و مؤثر در عکاسی هدشات

عکاسی هدشات

۴ نکته ساده و مؤثر در عکاسی هدشات

یک عکاس حرفه‌ای خوب، می‌داند چگونه افراد را در مقابل دوربین آرام کند، بهترین حالت‌های عکاسی را به اشتراک بگذارد و پیشنهاد‌هایی را برای برجسته کردن ویژگی‌های مثبت فرد ارائه دهد.

این مقاله نکاتی را در خصوص دستیابی به هدشاتی عالی ارائه می‌دهد.

تجهیزات

لنز با دیافراگم بزرگ (ضریب f کوچک) اغلب برای عکاسی هدشات استفاده می‌شود. امروزه حتی گوشی‌های هوشمند نیز دارای چندین دیافراگم هستند. هنگام عکاسی هدشات، از لنزهای زاویه باز استفاده نکنید.

پس‌زمینه

نوع پس‌زمینه بسیار مهم است، بنابراین سعی کنید در پس‌زمینه شما طرح‌هایی وجود داشته باشد، نه یک آسمان خالی (که کسل‌کننده است و یادآور عکس‌های گذرنامه). مهم این است که پس‌زمینه‌ای داشته باشید که هدشات شما پاپ دیده شود.

پس‌زمینه‌ای ساده بهترین انتخاب است، اما اگر سوژه در مناطق شلوغ یا پرجمعیت باشد، پس‌زمینه را تا جایی که می‌توانید به کمک لنز تله فوتو محوکنید.

عکاسی هدشات

حالات چهره

هنگامی‌که حرف از حالات چهره به میان می‌آید، اعتمادبه‌نفس بسیار مهم است. من دوست دارم به مردم بگویم در صورت تمایل می‌توانند لبخند به لب داشته باشند یا خیر، اما هرگز خیلی جدی نباشند. مطمئن شوید که سوژه شما به دوربین نگاه می‌کند و برای پنهان کردن غبغب افراد، همیشه دوربین را کمی بالاتر قرار دهید.

بهتر است سوژه برخی از حالات چهره را در آینه تمرین کند. عکاس همیشه باید از جهت چشم آگاه باشد. این برای ترکیب‌بندی بسیار مهم است.

 ترکیب‌بندی

برای جلوگیری از نگاه گذرنامه‌ای در هدشات، از تقارن در موضع شخص اجتناب کنید. از سوژه بخواهید از قرار دادن شانه‌هایش هم‌تراز باهم خودداری کند، در عوض بایستد یا با شخصی در جلوی صندلی نشسته و دیگری به پشت برگردد.

حداقل، سعی کنید پرتره را در یک ترکیب‌بندی با چارچوب متقارن پشت سر قرار دهید. برای مثال، اگر در یا پنجره‌ای پشت سوژه وجود دارد، یک ترکیب‌بندی خوب شامل قرارگیری سر در میانه آن می‌باشد. اگر یک راهرو وجود دارد، تلاش کنید سر شخص را دقیقاً در میانه قرار دهید.

اگر تصویر از زاویه کم گرفته شود، نه‌تنها فرد قدبلندتر بلکه قوی‌تر و قدرتمندتر ظاهر می‌شود. اگر شات از زاویه بالا از فرد گرفته شود، نتیجه متضادی حاصل می‌شود. به خاطر داشته باشید، عکاسی از زاویه پایین به بالا می‌تواند برای هر شخصی بی‌نظیر باشد.

عکس نیمرخ می‌تواند بهترین انتخاب باشد. اگر سوژه عکاسی به یک‌طرف نگاه کند، بخشی از ترکیب‌بندی که فرد در حال نگاه کردن است، باید نسبت به سمت دیگر فضای بیشتری داشته باشد.

همیشه نتیجه نهایی کار خود را با گرفتن یک عکس کوچک تست کنید. یک رویکرد خوب این است که عکسی را در یکی از رسانه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید و ببینید در مقیاس کوچک چگونه به نظر می‌رسد. حتماً عکس‌های زیادی را در موقعیت‌های مختلف بگیرید.

 

تبلیغ یار
تبلیغ یار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *