ثبت نام

تبلیغ یار

۱۵ گرایش عکاسی

گرایش های عکاسی

۱۵ گرایش عکاسی

عکاسی یک هنر است، همیشه زمینه‌ای برای نوآوری دارد و با هر نسل جدید، شوق جدیدی ظاهر می‌شود. گرایش‌های عکاسی در حال ظهور بسیاری وجود دارد که روزبه‌روز بر محبوبیت آن‌ها افزوده می‌گردد.

عکس گرفتن یعنی زنده کردن زندگی در ۱۲۵/۱ از ثانیه_مارک ریبو “

عکاسی نوزاد

تصور می‌شود که نوزادان فرشتگان خدا هستند و عکاسی از لحظه تولد نوزاد بسیار محبوب است. همه والدین می‌خواهند لحظات خاص فرزند خود را ضبط و آن‌ها را مستند کنند. با استفاده از گرایش عکاسی نوزاد، والدین قادرند عکس‌های شگفت‌انگیزی را از نوزادان خود دریافت کنند. این بهترین راه برای حفظ خاطرات شگفت‌انگیز و هدیه‌ای فوق‌العاده برای کودک در سنین بزرگ‌سالی است.

گرایش های عکاسی

عکاسی گذشته و حال

ما به‌عنوان انسان، عادت به بازدید از گذشته خودداریم و گرایش عکاسی گذشته و حال، چنین امکانی را برای ما فراهم کره است. اگر بتوانیم برخی از لحظات بسیار عالی زندگی خود را دوباره زنده کنیم، احساسی ناب به ما دست می‌دهد. با این گرایش جدید، این کار بسیار مهم است. در این گرایش، عکس‌های قدیمی و احساسات قدیمی با همان ژست دوباره بازسازی می‌شوند.

گرایش های عکاسی

عکاسی طلوع و غروب خورشید

خورشید همواره سوژه‌ای جذاب برای عکاس است. در حال حاضر، عکاسی از طلوع و غروب خورشید به گرایشی در حال ظهور تبدیل‌شده است. چنین گرایشی، نتایجی واقعاً زیبا در پی دارد و تسکین‌دهنده روح است و هنر عکاسی را به بهترین شکل ممکن به نمایش می‌گذارد.

“طلوع خورشید، آسمان را با طیف رنگ‌های صورتی و غروب آن، با طیف رنگ‌های هلویی نقاشی می‌کند. از طیف‌های سرد به گرم؛ بنابراین، نشان‌دهنده پیشرفت از دوران کودکی تا پیری است “.

عکاسی پرنده

عکاسی از پرندگان قفس سوژه‌ای بسیار قدیمی است. در حال حاضر، افراد از پرندگان آزاد عکس می‌گیرند. عکاسی پرنده نوعی عکاسی از طبیعت و حیات‌وحش است. زیبایی رنگ و بافت پرنده، عکاس را جذب می‌کند. عکاسی پرنده گرچه آسان نیست اما گرایشی محبوب برای نشان دادن پرندگان در حال پرواز یا نشسته است. پرندگان کوچک و بزرگ، آفرینشی فریبنده از طبیعت هستند و عکس‌های آن‌ها، آفرینشی فریبنده از عکاس است.

گرایش های عکاسی

عکاسی سیاه ‌و سفید

زیبایی واقعی و خالص را می‌توان با عکاسی سیاه ‌و سفید به ارمغان آورد. برخی از لحظات کلاسیک را می‌توان تنها با این نوع عکاسی ثبت کرد. این همان زیبایی است که بدون رنگ اما سرشار از احساسات است. عکاسی سیاه‌ و سفید می‌تواند تیره، روشن، خاکستری تیره یا سایه‌های خاکستری روشن باشد.

عکاسی رنگی

رنگ‌ها همیشه جذاب بوده و برای عکاس، گرایشی عالی محسوب می‌شوند. عکاسی رنگی شامل عکاسی از رنگ‌های شفاف با دوربین است. این گرایش، شامل عکاسی از یک لباس رنگی، طبیعت رنگی یا خیلی چیزهای دیگر است.

عکاسی باران

باران غیرقابل‌پیش‌بینی است. عکاسی از باران با دوربین آسان نیست، اما با تکنیک‌هایی درست می‌توانید عکس‌هایی زیبا ثبت کنید. این گرایش شامل نمایش افراد، اشیاء و حتی طبیعت هنگام باران می‌باشد. حتی آسمان ابری قبل از باران و آسمان پاک بعدازآن نیز بخشی از عکاسی باران است.

عکاسی طوفان

طوفان و رعدوبرق هنگام بارش باران، فرصت بسیار خوبی برای عکاسی از آسمان با دوربین هستند. نورهای حاصل از رعدوبرق، آسمان را بسیار دراماتیک و عکس را بسیار زیبا می‌سازند. عکاسی طوفان یکی از آن عکاسی‌هایی است که طبیعت مادر را در بهترین حالتش نشان می‌دهد.

عکاسی رنگین‌کمان

اشیاء نادر همیشه بهترین اشیاء برای حفظ کردن در خاطرات هستند. رنگین‌کمان یکی از اشیا طبیعت است. عکاسی از رنگین‌کمان به دلیل زیبایی‌اش، یکی از زیباترین تجارب است. نمایش ابتدا یا انتهای رنگین‌کمان، جذابیت بیشتری به عکس اضافه می‌کند.

عکاسی شب

هر بخش از روز اهمیت خاص خود را دارد، اما شب به خاطر آرامشش بسیار مهم است! عکاسی از شب شامل ثبت زندگی شبانه، آرامش و زیبایی زندگی شبانه است.

عکاسی دوران بارداری

هر تجربه‌ای در زندگی انسان ارزش یادآوری را دارد. بارداری چیزی است که هر مادر می‌خواهد برای بقیه زندگی خود به یاد داشته باشد، زیرا آن‌ها در حال ایجاد یک زندگی جدید هستند! عکاسی بارداری امروزه بسیار محبوب است. راه‌های بی‌حدوحصری برای گرامی داشتن دوران بارداری با استفاده از یک دوربین وجود دارد.

عکاسی غذا

آماده‌سازی غذا و عکاسی از آن، یک هنر است. عکاسی غذا روزبه‌روز در حال گسترش است. این نوع عکاسی شامل نمایش غذاهای مختلف به روش‌های مختلف است. نمایش خوب غذا در عکس‌ها باعث می‌شود افراد احساس گرسنگی کرده و با سرعت بیشتری جذب شوند.

گرایش های عکاسی

عکاسی شهری

هر شهر ترکیب شگفت‌انگیزی از مردم و معماری است. عکاسی زندگی شهری گرایش جدیدی در عکاسی است. این نوع عکاسی شامل عکس‌برداری از شیوه زندگی، زیرساخت‌های شهرهای مختلف و غیره است.

عکاسی وینتیج

وینتیج به آثاری گفته می‌شود که مختص به زمان خاص یا فرد یا مارک خاصی باشد و از دوره انتشار آن وسیله گذشته باشد، درصورتی‌که آن شی در زمان گذشته بسیار باب شده و مورداستفاده و توجه همگان قرارگرفته باشد و مجدد درزمانی غیر از زمان خاص آن شیء مورداستفاده قرار بگیرد وینتیج محسوب می‌شود. به دلیل تغییرات سریع سبک زندگی، عکاسی وینتیج در حال تبدیل‌شدن به گرایشی جدید است. مردم معمولاً دوست دارند به عقب برگردند و خاطرات را دوباره مرور کنند. عکاسی وینتیج یکی از روش‌ها برای مرور خاطرات گذشته است. آن شامل نمایش ماشین‌های قدیمی و غیره است.

عکاسی آتش‌بازی

عکاسی آتش‌بازی امروزه به گرایش جدیدی تبدیل‌شده است. در آستانه سال نو یا مراسم افتتاحیه یک رویداد، آتش‌بازی صحنه‌هایی عالی ایجاد می‌کند.

 

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *