ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

۱۰ نکته برای مبتدیان برای عکاسی از محصولات منحصر به فرد

عکاسی محصول (۶)

۱۰ نکته برای مبتدیان برای عکاسی از محصولات منحصر به فرد

اغلب عکاسان اصول اولیه عکاسی از محصولات را خوب می‌دانند  با استفاده از یک سه ‌پایه، یک پس ‌زمینه سفید، تجهیزات دوربین، و یک پس ‌زمینه خارج از فوکوس ایجاد کنید و خلاقیت های بیشتر اما کدام عوامل باعث خلق عکس های منحصر به فرد از محصولات می شوند؟ شما آنها را می شناسید،آنها به سادگی شبیه یک عکس معمولی نیستند که شما در یک کاتالوگ معمولی می‌ بینید، عکس های تجاری معمولا برای ویژگی ‌های صفحه کامل در یک کاتالوگ یا تبلیغ برای مارک ‌های تجاری بالا استفاده می‌شوند.

در حالی که عکاسان تجاری برای عکس ‌های الهام‌ بخش از مهم‌ ترین قوانین عکاسی پیروی می کنند، آنها همچنین با شکستن برخی از این قوانین بازی می کنند و آثار جذاب می آفرینند، اگر شما ریسک پذیر نیستید و اعتماد به نفس ندارید که از کادر خارج شوید، احتمالا هرگز یک عکس واقعا منحصر به فرد تولید نخواهید کرد، مانند آنچه که از محصولات نایک یا کاتالوگ چاپ Anthropologie  می‌بینید،  با این حال، اگر شما آماده برای شیرجه زدن هستید، ممکن است بخواهید یک یا چند نکته از این ۱۰ نکته را برای عکاسی از محصولات واقعا منحصر به فرد امتحان کنید.

عکاسی محصول (۵)

۱- آویزان کردن محصولات

آویزان کردن محصولات به دیدگاه بهتر لزوما یک عمل غیر معمول در عکاسی محصولات نیست، با این حال آویزان کردن خلاقانه است، شاید شما باید محصول را وارونه آویزان کنید، یک پهلو، یا در یک مکان غیر معمول آن را با سیم یا طناب که بخشی از عکس هستند معلق کنید، عکس ها بسیار جذاب و یا خنده‌دار خواهند بود، با آن بازی کنید و مطمئن شوید که بیشتر از حد لازم عکس بگیرید، از کامل بودن عناصر نورپردازی اطمینان حاصل کنید، برخی از این عکس‌ های خلاقانه را با تعلیق جالب در زیر بررسی کنید.

۲- از زاویه های عجیب عکاسی کنید

معمولا عکاسان قرار می دهند دوربین را در سطح مساوی با محصول که از سطح چشم خارج می شود، اغلب اوقات، می خواهید مراقب باشید که عکسبرداری از زوایای متفاوتی نداشته باشید، به این دلیل که می تواند یک محصول را تحریف کند، با این حال، گاهی اوقات می توانید از این موضوع اجتناب کنید، به خصوص اگر تحریف لازمه جذب و ترغیب مخاطب به تصویر باشد، یا ممکن است اگر محصولی موجود باشد که تحریف آن دشوار است باید قید آن را بزنید، شما حتی می توانید سعی کنید محصول را به طور معمول قرار دهید اما از پایین یا بالای محصول به عکسبرداری مشغول شوید.

عکاسی محصول (۲)

۳- چند عکس ماکرو را امتحان کنید

به خاطر داشته باشید که اغلب عکس‌ های ماکرو احتمالا باید آنهایی باشند که در ارتباط با عکس‌ های طبیعی محصول مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ با این حال، آنها می ‌توانند یک دارایی بزرگ برای یک سری عکس باشند، مثلا یک صفحه ویژگی در یک کاتالوگ، یا یک آگهی تبلیغاتی چشم گیر، فقط مطمئن شوید که نورپردازی شما فوق‌ العاده است، به طوری که کوچک‌ ترین جزئیات نشان داده شود.

۴- استفاده عجیب از محصول

یک تکه کاغذ و یک خودکار بردارید، حالا هر نوع کاربردی را که می ‌توانید برای محصول متصور شوید را یادداشت کنید، شما ممکن است نیاز داشته باشید با چیزهای معمولی و روزمره شروع کنید تا مغز خود را برای ایده های متفاوت آماده کنید اما در نهایت سعی کنید با برخی ایده‌ هایی که واقعا عملی هستند، سر و کار داشته باشید، سپس به فهرست خود نگاه کنید و آنهایی را که پتانسیل زیادی برای عکاسی از یک محصول منحصر به فرد دارند، جمع آوری کنید، شما ممکن است نیاز داشته باشید که کمی ویرایش، تصویر سازی، تنظیم دیجیتال را برای انجام این کار پیاده کنید، پس قبل از شروع عکاسی برای ایده خود به طور کامل برنامه‌ریزی کنید.

عکاسی محصول (۱)

۵- دستکاری عکس

این راز با مورد شماره ۴ بالا دست به دست می‌شود، اگر هیچ مهارتی در دستکاری عکس ندارید، ممکن است نیاز به استخدام یک هنرمند طراحی گرافیکی برای کمک داشته باشید، با این حال، این می ‌تواند فرصتی عالی برای یادگیری فتوشاپ و دیگر برنامه های گرافیکی برای برخی از عکس ‌های کاملا اصلی باشد.

۶- یک پس‌ زمینه جالب ایجاد کنید

بسیاری از عکس ‌های محصولات با قاعده یک پس‌ زمینه ساده برای قرار دادن فوکوس و توجه بر روی محصول و یا اضافه کردن یک تصویر دیگر در پس ‌زمینه استفاده می‌ کنند، ایجاد یک پس ‌زمینه منحصر به فرد و لوازم صحنه با محصول اصلی در پیش‌ زمینه واقعا می‌تواند باعث جلب توجه بیشتر شود و حتی نحوه مطلوب بودن محصول را بهبود بخشد.

۷- پس‌زمینه خود را در فوکوس نگه دارید

یک پس‌ زمینه خارج از فوکوس چشم را بر روی محصول اصلی نگه می‌ دارد، با این حال، مثلا اگر محصولات شما غذایی هستند ممکن است بخواهید یک محصول غذایی با غذاهای مشابه را پیشنهاد دهید و در پس زمینه قرار دهید، در این حالت، باید محصول اصلی را کمی جلوتر از محصولات مشابه نگهدارید، همچنین حفظ پس زمینه می ‌تواند به ترویج این ایده کمک کند. با این حال، شما همچنین می‌توانید آن را تغییر موقعیت دهید و محصول را در کنار لوازم مشابه یا حتی در پس‌ زمینه (حتی عقب تر از محصولات مشابه) قرار دهید.

عکاسی محصول (۴)

۸- محصولات را بازتاب برجسته کنید

یک بازتاب و ایجاد انعکاس یک عکس کسل کننده را به عکس عمیق تبدیل می کند، از آینه استفاده نکنید، استفاده از دستکاری عکس برای منعکس کردن تصویر روی آب را امتحان کنید یا محصول را در یک ماهی ‌تابه کم‌ عمق قرار دهید، از نورپردازی برای افزایش انعکاس محصول و ویرایش برای برجسته ‌تر کردن تصویر استفاده کنید.

۹- استفاده از الزامات منحصر به فرد

قرار دادن محصولات بر روی جایگاه فانتزی یک راه عالی برای افزودن جذابیت به یک عکس است، با این حال، با استفاده از مواردی که به طور معمول از آن استفاده نمی‌کنید، آن را به سطح دیگری از خلاقیت برسانید،استفاده از یک جعبه قدیمی، محصولات یک دست، قرار دادن بالای سر، استفاده از اشکال هندسی و یا حتی یک عکس دستکاری شده.

عکاسی محصول (۳)

۱۰- اضافه کردن داستان

برای عکاسی تبلیغاتی از محصولات داستانی را بسازید که آنها را احاطه کند، از این طریق به آنها شخصیت دهید، از تمایز بین محصولتان با محصولات مشابه تولیدی رقبایتان برای ایده پردازی داستان استفاده کنید، از عکس‌های خود برای نشان دادن این جنبه از محصول که علامت مشخصه آن است استفاده کنید.

نتیجه گیری:

برای عکاسی تبلیغاتی نیاز به ذهنی خلاق برای ایده پردازی دارید، سعی کنید با ایجاد تم داستانی برای عکس آنها را جذابتر کنید، از ایجاد ایده های خلاقانه خود نترسید تا بتوانید اثری منحصر بفرد خلق کنید که نهایتا این آثار شما را به هدف اصلی عکاسی تبلیغاتی که همان جذب مشتری و فروش بیشتر است برساند.

 

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *