ثبت نام

تبلیغ یار

۱۰ مرکز برتر چاپ ۳ بعدی در تهران

۱

در این مقاله به معرفی ۱۰ مرکز برتر چاپ ۳ بعدی در تهران می پردازیم

عصر کنونی ما که به عصر تکنولوژی معروف است در غالب ابعاد به واسطه توسعه فن آوری و تکنولوژی بشر که بعد از انقلاب صنعتی رخ داد شاهد پیشرفت های چشمگیری بوده است.

لذا با وجود اینکه صنعت چاپ نیز از این پیشرفت و توسعه تکنولوژیکی بشر بی نصیب نبوده است باز در مقایسه با پیشرفت های بزرگ در سایر حرفه ها و صنایع، پیشرفت زیاد چشمگیری نداشته است.

البته امروز صنعت چاپ بدون مقایسه با پیشرفت های تکنولوژیکی سایر صنایع، پیشرفته تر و مدرن تر شده و شکل نوینی از چاپ که متفاوت از چاپ به شکل گذشته و سنتی آن است ارائه می شود که موسوم به چاپ ۳ بعدی است.

با اینحال شاید چاپ ۳ بعدی بتواند با توسعه و پیشرفت روز افزونی که دارد، صنعت چاپ را به حد اعلای پیشرفت خود برساند و بتوان برای ساخت کامل بسیاری از چیزها چون ساختمان سازی یا ماشین سازی و… از آن استفاده کرد.

بر این اساس و با توجه به اهمیت پیدا کردن چاپ ۳ بعدی در دنیای مدرن امروز، واحد نقد و بررسی مجموعه تبلیغ یار اقدام به تهیه و نگارش این مقاله جهت آشنایی با چاپ ۳ بعدی و ۱۰ مرکز برتر چاپ ۳ بعدی در تهران گرفت. لذا در ادامه این مقاله جهت پرداختن به این موضوع همراه ما باشید.

چاپ ۳ بعدی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

کلیات فرآیند چاپ در روش چاپ ۳ بعدی به مانند چاپ دیجیتال بر روی کاغذ است منتها با این تفاوت که بجای جوهر و مرکب از ماده ای مایع شکل یا پودر مانند استفاده می شود و همچنین بجای چاپ بر روی کاغذ با قرار گیری لایه هایی بر روی هم به ایجاد اشیاء ۳ بعدی بر روی یک سطح ۲ بعدی می انجامد.

در چاپ ۳ بعدی ابتدا طرح ۳ بعدی توسط رایانه و نرم افزارهای طراحی مختلف تهیه یا به قولی طراحی می گردد و سپس توسط پرینترهای چاپ ۳ بعدی چاپ می شود.

در واقع در چاپ ۳ بعدی مواد به صورت برنامه ریزی شده و به شکل لایه لایه در جهت ساخت یک شیء ۳ بعدی که قبلا در رایانه طراحی شده به کار گرفته می شوند.

با اینحال از آنجائیکه چاپ ۳ بعدی می تواند هر نوع طراحی ۳ بعدی پیچیده ای را چاپ کند، کاربردهای بسیاری پیدا می کند و از آن می توان برای طراحی صنعتی، قطعه سازی، معماری، روباتیک، خودروسازی، هوافضا و… سود جست.

شاید بتوان در حال حاضر مهمترین کاربرد چاپ ۳ بعدی را در ساخت و تولید پیش نمونه های فلزی و پلاستیکی، پیکره های کوچک پلاستیکی، قطعه سازی برای ماشین آلات، بافت قالب ها و… دانست. اما قطعا در آینده ای نزدیک چاپ ۳ بعدی گسترش بیشتری خواهد یافت و تولیدات آن متنوع تر و کامل تر خواهد بود نه صرفا تولید قطعات و اجزای یک محصول که این صرفه جویی در زمان و هزینه را در پی خواهد داشت.

 

۱۰ مرکز برتر چاپ ۳ بعدی در تهران

تاریخچه مختصر چاپ ۳ بعدی

اولین باری که از فن آوری چاپ ۳ بعدی استفاده شد مربوط می شود به سال ۱۹۸۰ میلادی که برای تولید سریع نمونه های اولیه ای بکار برده می شد که قرار بود به تولبد انبوه برسند.

لذا این فن آوری ابتدا به نام دکتر کودامای از ژاپن ثبت شد و پس از آن شخصی به اسم «چالز چاک هال» که در شرکتی در حوزه صنعت مبلمان کار می‌کرد، مجبور بود برای تولید نمونه های پلاستیکی از نوعی قالب گیری استفاده کند که بسیار زمان بر و سخت بود که این منجر به شکل گیری ایده ای در ذهن او شد و باعث گردید تا در سال ۱۹۸۳ دستگاهی به اسم استریولیتوگرافی اختراع کند.

او ۳ سال بعد در سال ۱۹۸۶ این اختراع را ثبت کرد و سپس ۱سال بعد یعنی در سال ۱۹۸۷ این دستگاه را که SLA-1 نامگذاری شده بود به عنوان اولین نسل از چاپگرهای ۳ بعدی معرفی نمود.

اما اولین باری که مجوز استفاده از این فن آوری به کارخانه داران واگذار شد بر می گردد به سال ۱۹۹۳ میلادی که پس از اینکه توسط دانشمندان دانشگاه ام آی تی ثبت اختراع شد این اجازه نیز صادر گردید. با اینحال این روند ادامه یافت تا به امروز که چاپگرهای سه بعدی پیشرفته تر و مدرن تر شده اند و دیگر مختص استفاده برای سازمان یا ارگان و کارخانه خاصی نیستند و استفاده از انواع آنها در دسترس همگان قرار دارد.

مزایای و معایب چاپ ۳ بعدی چیست؟

مزایا:

 1.  امکان چاپ هر نوع طراحی سخت و پیچیده
 2.  کاهش هزینه ها به جهت عدم نیاز به ابزار و قالب خاص برای هر طرح، چون هر نوع طرح ۳ بعدی به صورت مستقیم توسط پرینتر ۳ بعدی چاپ می‌گردد.
 3.  امکان تهیه راحت و سریع پیش نمونه جهت عرضه به بازار
 4.   عدم وجود ضایعات یا وجود ضایعات ناچیز و در کمترین سطح خود بخاطر اینکه مواد به صورت لایه لایه و دقیق با استفاده از رایانه در ساخت طرح ۳ بعدی و صرفا در مختصات شکل و اندازه طرح استفاده می شوند.
 5.  عملیات اتومات و یک‌ مرحله ای چاپ طرح ۳ بعدی با کمترین دخالت انسانی

معایب:

 1.  محدودیت چاپ ۳ بعدی برای سایز و اندازه قطعات
 2.  مواد خام چاپ ۳ بعدی محدود است
 3.  تیراژ بالا زیاد تاثیری در قیمت ندارد
 4.  در برخی مدل از پرینترهای چاپ ۳ بعدی، کیفیت و دقت چاپ کمی پایین است
 5.  پس از چاپ ۳ بعدی نیاز به پرداخت و تمیزکازی یا شستشو و رنگ شدن و… دارد.

آشنایی با انواع پرینترهای چاپ ۳ بعدی

 •  پرینتر چاپ ۳ بعدی SLS

یک نوع پرینتر ۳ بعدی پودری است که با استفاده از پرتو لیزر، پلیمرهای ترموپلاستیک را که به شکل پودر گرانول به این پرینتر داده شده را ذوب کرده و لایه لایه قطعات طرح را با چسباندن به هم می سازد. از این پرینتر ۳ بعدی می توان برای ساخت نمونه سازی قطعات کاربردی پلیمر و همچنین ساخت محصول نهایی در تیراژ کم بهره برد.

 •  پرینتر چاپ ۳ بعدی FDM

این نوع از پرینتر ۳ بعدی که یک مدل ارزان و پر استفاده محسوب می شود با ذوب کردن پلاستیک و اکسترود آن به صورت لایه لایه اقدام به چاپ و ساخت محصول ۳ بعدی می کند.

همچنین موادی که برای چاپ محصول در این پرینتر استفاده می شود از ماده ارزانی به اسم فیلامنت است. از این پرینتر ۳بعدی نیز برای نمونه سازی های سریع و دم دستی که جزئیات زیادی ندارند استفاده می شود.

 •  پرینتر چاپ ۳ بعدی SLA

این نوع پرینتر که اولین تکنولوژی پرینت ۳ بعدی محسوب می شود از یک منبع لیزر UV استفاده می کند تا به شکل لایه لایه رزین را که حساس به نور است و با قرار گرفتن در مقابل نور UV به جامد تبدیل می شود را به محصول چاپی ۳ بعدی تبدیل نماید. از این روش برای نمونه سازی های سریع با جزئیات بالا استفاده می شود.

 • پرینتر چاپ ۳ بعدی Multi Jet Fusion

در این نوع از پرینتر چاپ ۳ بعدی، لیزر نقشی ندارد و با استفاده از مواد پودر مانند اقدام به چاپ ۳ بعدی می شود. مکانیزم عمل آن نیز به طریق ذوب کردن مواد پودر مانند با استفاده از یک عامل ذوب کننده و سپس با حرکت لامپ ها از روی بستر سطح پودر مانند است.

فن آوری این نوع پرینتر چاپ ۳ بعدی متعلق به شرکت اچ پی می باشد که برای ساخت و تولید انواع قطعات، قالب ها یا الگوهای دارای جزئیات فراوان بهره گرفته می شود.

 •  پرینتر چاپ ۳ بعدی DLP

پرینتر چاپ ۳ بعدی DLP نیز به مانند پرینتر چاپ ۳ بعدی SLA از یک منبع نوری برای اینکه بتواند ماده رزین را به جامد تبدیل کند استفاده می کند و تفاوتش تنها در نوع منبع نوری است. منبع نوری در پرینتر SLA از ترکیب لیزر با گالوانومترها و منبع نور در پرینتر DLP یک صفحه پروژکتور نور دیجیتال است. با اینحال از این پرینتر برای چاپ طرح های ۳ بعدی با جزئیات زیاد استفاده نمی شود.

 • پرینتر چاپ ۳ بعدی polyJet

پرینتر چاپ ۳ بعدی polyJet  شبیه پرینترهای دو بعدی کار می کند منتها به این شکل که مواد و متریال حساس به نور که غالبا اکرلیک هستند را با تابش نور UV یا فرابنفش به صورت لایه لایه تبدیل به جامد که همان طرح ۳ بعدی مورد نظر است در می آورد. دقت این پرینتر بسیار بالاست و سطح نرمی دارد لذا برای قالب های تزریق پلاستیک یا قالب های ریخته گری و… کاربرد دارد.

 • پرینتر چاپ ۳ بعدی LOM

در این نوع از پرینترها ورق های کاغذی یا پلاستیکی به کمک گرما و فشار به صورت ذوب یا لمینت در می آیند و سپس توسط یک تیغ یا لیزر به صورت اتومات به اشکال ۳ بعدی مورد نظر در می آیند.

پرینتر چاپ ۳ بعدی LOM یکی از ارزان ترین روش های چاپ ۳ بعدی و البته سریع ترین آنهاست که برای ساخت طرح های ۳ بعدی پیچیده استفاده نمی شود و بیشتر در تولیدات ریخته گری شن و ماسه یا فلز کاربرد دارد.

 •  پرینتر چاپ ۳ بعدی BinderJetting

این نوع پرینتر از کاربردهای بسیاری برخوردار است و نحوه عمل آن نیز بدین صورت است که با رسوب یک نوع مایع شیمیایی بر روی سطح پودر مانند اعم از پودر فلز، شن و سرامیک در حالت گرانولار، پلاستیک، باعث سفت و جامد شدن آن به صورت لایه لایه در ایجاد طرح ۳ بعدی مورد نظر می گردد.

از پرینتر چاپ ۳ بعدی BinderJetting برای ساخت قالب های ریخته گری صنعتی بزرگ، نمونه سازی رنگی از تندیس و قطعات صنعتی ثابت و… استفاده می شود.

 • پرینتر چاپ ۳ بعدی DDM

از پرینتر چاپ ۳ بعدی DDM که معمولا از نوعی ماده مومی برای چاپ طرح های ۳ بعدی استفاده می‌کند به جهت دقت و جزئیات بالایی که دارد، بیشتر برای تولید قطعات کوچک و ظریف چون جواهرسازی، ساخت قطعات ایمپلنت های دندانی و… به کار برده می شود.

روش کار هم بدین شکل است که موم توسط یک نازل ذوب می شود و به قطعات بسیارکوچکی در می آید سپس آنها را که قطری در حدود ۷۰ میکرون پیدا کرده اند را بر روی لایه قبلی می نشاند. این پرینتر سرعت کمی داشته لذا امکان چاپ طرح های بزرگ را ندارد.

معیار ما در انتخاب ۱۰ مرکز برتر چاپ ۳ بعدی در تهران

معیار ما در مجموعه تبلیغ یار به عنوان تخصصی ترین بانک اطلاعاتی حوزه تبلیغات مبتنی بر فعالیت برترین های حوزه چاپ ۳ بعدی در فضای آنلاین و بستر وب بوده است.

لذا با استفاده از یک سری از ابزارهای شاخص گوگلی و بررسی حضور آنها در نتایج موتورهای جستجوی گوگل و همچنین با تکیه بر توان و تخصص تیم نقد و بررسی مجموعه تبلیغ یار که سالیان متمادی در کف بازار چاپ و نشر حضور داشته اند اقدام به انتخاب ۱۰ مرکز برتر چاپ ۳ بعدی در تهران کردیم.

با اینحال ممکن است در انتخاب آنهایی که در یک سطح بوده اند کمی اعمال سلیقه شده باشد اما به قطع انتخاب ما تلاشی در جهت معرفی برترین های این حوزه بوده است.

۱۰ مرکز برتر چاپ ۳ بعدی در تهران

آشنایی مختصر با ۱۰ مرکز برتر چاپ ۳ بعدی در تهران

برای اینکه مخاطبان و مشتریان ما در مجموعه تبلیغ یار بتوانند در وقت و هزینه خود صرفه جویی کرده و براحتی و سهولت با مراکز برتر چاپ ۳ بعدی و خدمات خاص و ویژه آنها آشنایی یابند، اقدام به ارائه مختصر آشنایی از ۱۰ مرکز برتر چاپ ۳ بعدی در تهران کردیم که عبارتند از:

۱_ مرکز سه بعدی پارسیان (www.parsian3d.com)  

 

مرکز ۳ بعدی پارسیان نزدیک به یک دهه است که در زمینه طراحی ۳ بعدی، پرینت ۳ بعدی قطعات فعالیت می کند و طی این سالها با ارائه برترین این خدمات و کسب رضایت مشتریان و مخاطبان خود به یکی از ۱۰ مرکز برتر چاپ ۳ بعدی در تهران تبدیل شده است.

در واقع خدمات مطلوب و برتر این مرکز شامل طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) و پرینت ۳ بعدی و نمونه سازی است. بر همین اساس اجرای پروژه های طراحی و ساخت و همچنین خدمات چاپ مجموعه های کوچک و بزرگ بسیاری را بر عهده داشته است.

پارسیان تری دی با استفاده از نیروهای متخصص بومی و غیر بومی همواره سعی کرده تا سطح خدمات رسانی و تجهیزات چاپ ۳ بعدی خود را بروز نگه دارد و در این راستا همواره کوشیده است.

انجام مشاوره های تخصصی و مهندسی معکوس نیز به لطف همین نیروهای فنی متخصص این مجموعه انجام می پذیرد. با اینحال وب سایت خوب و بروز در کنار توانمندی های بالای این مجموعه صفر تا صد چاپ ۳ بعدی یک قطعه را همانطور که خود این مجموعه نیز بدان اشاره می کند با بهترین کیفیت به شما ارائه می دهد.

۲_ تری دی فست (www.3dfast.ir)

تری دی فست اولین مرکز سفارش آنلاین پرینت ۳ بعدی در ایران است و خدمات آن نیز به جهت استفاده از مواد اولیه مرغوب و بهره گیری از آخرین تکنولوژی های پرینت ۳ بعدی، یکی از برترین ها در این حوزه می باشد. بر همین اساس در لیست ۱۰ مرکز برتر چاپ ۳ بعدی در تهران قرار می گیرد.

خدمات این مجموعه شامل پرینت ۳ بعدی با بیش از ۳۰ متریال و هشت تکنولوژی قدرتمند پرینتر ۳ بعدی است که حتی این امکان را برای شما فراهم می آورد که از سرامیک تا استیل را پرینت ۳ بعدی کنید.

همچنین این مجموعه ساز و کار و فرآیندی را اتخاذ کرده تا کسانی که ایده ای برای تولید طرح ۳ بعدی دارند بتوانند از طراحان ۳ بعدی حرفه ای مجموعه تری دی فست یک طراح آزاد جهت عملیاتی سازی ایده خود استخدام نمایند.

با اینحال وجود مدرسه پرینت ۳ بعدی در وب سایت این مجموعه که کلیه آموزش ها و نکات مهم در خصوص چاپ و طراحی ۳ بعدی و آشنایی با انواع پرینترها را می دهد در کنار مشتریان و مخاطبان نام آشنایی که دارد نشان از توانمندی های بالای این مجموعه طراحی و پرینت ۳ بعدی می دهد.

۳_ مرکز پرینت سه بعدی سرو (www.sarv3d.com)

مرکز پرینت ۳ بعدی سرو که هدف خود را بر مبنای خدمت رسانی به طیف وسیعی از دانش پژوهان، دانشجویان، محققان و… در جهت پیشبرد اهداف صنعتی، معماری، پزشکی، هنری و… می داند، همواره توانسته به ایده های بسیاری از صرفا رسم بر روی کاغذ، واقعیتی ملموس و عینی بسازد.

با اینحال دامنه خدمات با کیفیت و گسترده مرکز پرینت ۳ بعدی سرو که از دریافت ایده ی طرح ۳ بعدی از طرف شما شروع می شود و تا مدلسازی و طراحی مدل ۳ بعدی توسط کامپیوتر و سپس چاپ آن با پرینت ۳ بعدی ادامه می یابد، باعث شده تا مرکز پرینت ۳ بعدی سرو را یکی از ۱۰ مرکز برتر چاپ ۳ بعدی در تهران بدانیم.

 همچنین در این مرکز، فیلامنت و مواد اولیه پرینترهای ۳ بعدی عرضه می شود که در کنار خدمات طراحی ۳ بعدی، مدلسازی و نمونه سازی و… آن را به یک مجموعه کامل ارائه خدمات پرینت ۳ بعدی تبدیل کرده است. سفارش پرینت ۳ بعدی به صورت آنلاین بوده و تمام جزئیات چه در سفارش گیری و چه در مرحله تولید به دقت ثبت و اعمال خواهد شد.

۴_ مرکز پرینت سه بعدی ایران (www.3dprinter.ir)

مرکز پرینت ۳ بعدی ایران با برخورداری از بهترین و با کیفیت ترین چاپگرهای ۳ بعدی امکان پرینت ۳ بعدی در ابعاد گوناگون را با کیفیت های بالا فراهم آورده است. علاوه بر این عرضه و فروش اسکنر سه بعدی، فیلامنت و زرین، فروش انواع پرینتر ۳ بعدی و… از جمله خدمات این مجموعه به عنوان یکی از ۱۰ مرکز برتر چاپ ۳ بعدی در تهران می باشد.

مرکز پرینت ۳ بعدی ایران با شعار «ما تا تحقق رویاهایتان، با شما هستیم» با اتکا به نیروهای فنی و متحصص خود و همچنین با تکیه بر بروزترین تجهیزات پرینت ۳ بعدی، امکان چاپ بسیاری از طرح و ایده های ۳ بعدی را در مجموعه خود فراهم آورده است.

با اینحال نزدیک به یک دهه فعالیت در عرصه طراحی و پرینت ۳ بعدی و همچنین فروش دستگاه های پرینتر و اسکنر۳ بعدی و… که تماما با خدمات پس از فروش و مشاوره رایگان همراه است بخشی از اعتبار و جایگاه این مجموعه را نمایان می سازد.

همچنین کاتالوگ هر یک از پرینترهای ۳ بعدی نیز در وب سایت این مجموعه عرضه شده است تا در انتخاب پرینتر خورد نظر خود با دقت و راحت تر عمل نمایید.

۵_ ثمین ۳D (www.samin3d.com)

مجموعه ثمین ۳D با شعار «با ما رویاهایت را بساز» مجموعه ای از خدمات CNC ، خدمات چاپ ۳ بعدی، خدمات طراحی ۳ بعدی و مهندسی معکوس را در کوتاه ترین زمان با بهترین کیفیت در اختیار مخاطبان و مشتریان خود می گذارد.

همچنین با اعتقاد به اینکه برای هر خانه یک چاپگر ۳ بعدی لازم است اقدام به فروش انواع پرینترهای ۳ بعدی، اسکنر ۳ بعدی، انواع فیلامنت و لوازم مصرفی آنها در سایت مجموعه خود می نماید. با اینحال آنچه ما را مجاب می کند که مجموعه ثمین ۳D را در بین ۱۰ مرکز برتر چاپ ۳ بعدی در تهران قرار دهیم خدمات سریع و متنوع و در عین حال با کیفیت این مجموعه است.

همچنین از جمله خدمات خاص مجموعه ثمین ۳D ارائه انواع گسترده ای از پرینترهای ۳ بعدی برای گروه های شغلی و سنی مختلف است مثلا چاپگر ۳ بعدی مینی مناسب برای کودکان، چاپگر ۳ بعدی مناسب مهندسان و دانشجویان و پرینترهایی که از طراحی منحصر بفرد و خاصی برای صنایع و مشاغل مختلف برخوردار هستند.

لذا انواع این قبیل پرینترها با توجه به مخاطبانی که دارند، کاربردهایشان از باروری خلاقیت کودکان و نوجوانان گرفته تا بهترین ابزار برای تولید نمونه محصولات و ساخت ماکت برای سازندگان و تولید کنندگان متفاوت است.

۶_ پرینتر سه بعدی آیدیزاین (www.idesign3d.ir)

شرکت «آسال لیزر ساخت» که با نام تجاری «گروه پرینت سه بعدی آیدیزاین» شناخته می شود از سال ۱۳۹۰ با همکاری چهار دانشجوی خلاق دانشگاه صنعتی شریف در زمینه پرینت ۳ بعدی شروع به فعالیت کرد و امروز به عنوان مجموعه ای ممتاز از حیث استخدام فناوری های مختلف پرینتر ۳ بعدی محسوب می شود.

اما آنچه باعث می شود تا گروه پرینت ۳ بعدی آیدیزاین را در بین ۱۰ مرکز برتر چاپ ۳ بعدی در تهران قرار دهیم شاید جدای از خدمات حرفه ای و تخصصی این مجموعه درارائه خدمات پرینت ۳ بعدی باید در جایگاه ممتاز آن به عنوان تنها تولید کننده ماشین پرینتر ۳ بعدی صنعتی SLS و تجهیزات جانبی آن در کشور و حتی منطقه دانست.

همچنین آنچه فعالیت مجموعه آیدیزاین را در حوزه چاپ ۳ بعدی خاص و ویژه می گرداند علاوه بر اینکه خود تولید کننده برخی از انواع پرینتر ۳ بعدی صنعتی می باشد با استفاده از ۴ فناوری پرینت ۳ بعدی اعم از فیلامنتی، رزینی، پلی جت، پودری از جنس های مختلف PLA، PolyAmide، ABS و… اقدام به تولید قطعات ۳ بعدی می کند که در نوع خود کم نظیر است.

به علاوه همکاری نزدیک آن با مراکز علمی و دانشگاهی در جهت پیشبرد برنامه های آموزشی و انجام پروژه های تحقیقاتی و… قابل توجه است.

۷_ پرینت ۳ بعدی استاد (www.ostad3dp.com)

مجموعه پرینت ۳ بعدی استاد یکی از برترین مراکز ارائه دهنده پرینت ۳ بعدی و طراحی صنعتی است که از ایده تا اجرای آن را به بهترین شکل برای مخاطبان و مشتریان خود به انجام می رساند. این مجموعه به واسطه برخورداری از انواع متنوعی از پرینترهای ۳ بعدی صنعتی با تکنولوژی FDM اقدام به ارائه خدمات پرینت ۳ بعدی ارزان و با کیفیت و البته فوری و در کمترین زمان ممکن می نماید.

از جمله نمونه سازی های سریع و با کیفیت قطعات صنعتی خودرو، هوافضا، اسباب بازی، انواع مجسمه و تندیس، قطعات تزئینی و… بخشی از فعالیت مجموعه پرینت ۳ بعدی استاد است. لذا از آنجائیکه سطح خدمات این مجموعه چه به لحاظ سرعت انجام سفارشات و چه به لحاظ کیفیت خروجی کار بالاست در بین ۱۰ مرکز برتر چاپ ۳ بعدی در تهران قرار می‌گیرد. 

در واقع آنچه مجموعه پرینت ۳ بعدی استاد را در جایگاه ممتازی در مقایسه با سایر مراکز ارائه دهنده خدمات پرینت ۳ بعدی قرار می دهد سرعت و دقت خدمات این مجموعه در کنار کیفیت بالایی است که ارائه می گردد.

همچنین برخی از نمونه کارهایی که در وب سایت این مجموعه ارائه شده نشان از قابلیت های بالای این مجموعه در انواع خدمات پرینت ۳ بعدی دارد.

۸_ ایکس پرینتر سه بعدی (www.xprinter3d.com)

مجموعه ایکس پرینتر را می توان بزرگترین و معتبرترین مرکز فروش و خدمات پرینتر ۳ بعدی و مواد اولیه چاپگرهای ۳ بعدی در ایران دانست. همچنین این مجموعه دارای مقام برتر اولین نمایشگاه پرینترهای سه بعدی است.

با اینحال آنچه باعث می شود تا این مرکز را در بین لیست ۱۰ مرکز برتر چاپ ۳ بعدی در تهران قرار بدهیم، خدمات طراحی و نمونه سازی با کیفیت این مجموعه است که با بهره گیری از متخصصین مجرب در زمینه طراحی و اسکن و چاپ قطعات، تمامی نمونه های شما را با کمترین هزینه به صورت حرفه ای چاپ می نماید.

در واقع ایکس پرینتر را می توان تخصصی ترین برند فروش و بررسی پرینتر ۳ بعدی دانست که خدمات ارزنده طراحی و چاپ ۳ بعدی را نیز با بهترین کیفیت ارائه می نماید.

همچنین بطور کلی می توان خدمات این مجموعه را در ۴ قسمت فروش پرینتر و اسکنر ۳ بعدی، فروش مواد اولیه پرینترهای ۳ بعدی، بخش تعمیرات و پشتیبانی فروش و در نهایت بخش خدمات طراحی و ساخت قطعات تعریف کرد. و جالب اینکه هر کدام از این بخش ها به شکلی جداگانه مدیریت می شوند.

۹_ شرکت پیشگام فناوران آرکا (www.arka3dprint.com)

یکی دیگر از ۱۰ مرکز برتر چاپ ۳ بعدی در تهران را می توان «شرکت پیشگام فناوران آرکا» دانست که با ارائه خدمات با کیفیت پرینت ۳ بعدی با استفاده از انواع متنوع چاپگرهای ۳ بعدی، سطح بالایی از این خدمات را به مشتریان و مخاطبان خود عرضه می دارد.

در واقع این شرکت به عنوان اولین و مجهزترین شرکت خصوصی فعال در زمینه نمونه سازی سریع است که با انتخاب مناسب و هدفمند پرینترهای ۳ بعدی و تکنولوژی های مورد استفاده اش، توانسته است تا بخش مهمی از نیاز صنعت و تقاضای بازار را مرتفع سازد.

با اینحال شرکت پیشگام فناوران آرکا در ۴ بخش طراحی محصول، فروش فیلامنت، فروش پرینترهای ۳ بعدی صنعتی و خدمات پرینت ۳ بعدی به مخاطبان و مشتریان خود بهترین این خدمات را عرضه می دارد.

اما آنچه این مجموعه را خاص و ممتاز می گرداند، رعایت اصول مهندسی با اتکا به دانش و تجربه ۲۰ ساله این مجموعه در حوزه پرینت ۳ بعدی و قیمت های مناسب محصولات و خدمات آن می باشد.

۱۰_ مرکز پرینت ۳ بعدی تهران (www.tehran3dprinter.ir)

مرکز پرینت ۳ بعدی تهران را به جهت خدمات ارزنده ای که در حوزه چاپ ۳ بعدی اعم از طراحی صنعتی و مهندسی معکوس، بازطراحی قطعات با استفاده از نرم افزارهای CorelDraw و SolidWorks، تولید قطعه و ماکت، پرینت طرح، نمونه سازی سریع ارائه می نماید در لیست ۱۰ مرکز برتر چاپ ۳ بعدی در تهران قرار دادیم.

کیفیت بالای کلیه خدمات این مجموعه مبتنی بر دانش فنی و وجود کارشناسان با تجربه و متخصص آن می باشد. همچنین این مرکز تنها ارائه دهنده پرینتر ۳ بعدی INFINITY ساخت ایران است که سفارش ساخت دستگاه را مبتنی بر نیاز مشتری به انجام می رساند.

آنچه سبب می شود تا مرکز پرینت ۳ بعدی تهران از جایگاه خاصی برخوردار باشد ارائه دستگاه پرینتر ۳ بعدی توسط این مجموعه با نام Infinity All in one است که با امکانات ویژه کنترلی مطابق با آخرین تکنولوژی های دنیای فناوری اطلاعات ساخته و پیاده سازی شده است. لذا این محصول می تواند نیاز بسیاری از صنعتکران حرفه ای و صنایع مختلف را برآورده سازد.

 ۱۰ مرکز برتر چاپ ۳ بعدی در تهران

ویژگی های بارز ۱۰ مرکز برتر چاپ ۳ بعدی در تهران

شناخت ویژگی های بارز ۱۰ مرکز برتر چاپ ۳ بعدی در تهران همه آن چیزی است که باعث می شود تا متناسب با نیاز و علاقه خود از بهترین این خدمات بهره ببریم و در جای درست هزینه کنیم. لذا برخی از ویژگی های بارز هر یک از این ۱۰ مرکز برتر چاپ ۳ بعدی در تهران عبارتند از:

۱_ مرکز سه بعدی پارسیان (www.parsian3d.com)  

 •  اجرای پروژه های طراحی و ساخت و خدمات چاپ ۳ بعدی
 •  ارائه نمونه کارهای مختلف در وب سایت خود
 •  ارائه مشاوره تخصصی در زمینه طراحی و تولید
 •  خدمات مهندسی معکوس از جمله مدلسازی از روی فایل های مش یا اسکن شده، اصلاح فایل های اپتیک و…
 •  استفاده از بروزترین دستگاه های چاپ ۳ بعدی
 •  فروش انواع پرینترهای ۳ بعدی
 •  استفاده از یک تیم فنی و متخصص در امور طراحی و چاپ ۳ بعدی

۲_ تری دی فست (www.3dfast.ir)

 •  ارائه خدمات اسکن ۳ بعدی، ساخت مدل، پرینت ۳ بعدی
 •  چاپ مجسمه های ۳ بعدی تمام رنگی در ابعاد و اندازه دلخواه حتی به صورت خانوادگی که جایگزین مناسبی برای عکس هستند.
 •  دارای مدرسه پرینت ۳ بعدی که در آن انواع آموزش ها و نکات مهم در خصوص طراحی و چاپ ۳ بعدی داده می شود.
 •  امکان در اختیار گذاشتن طراحان آزاد مجموعه تری دی فست برای عملیاتی نمودن ایده طراحی ۳ بعدی شما
 •  ارائه خدمات پرینت ۳ بعدی با استفاده از ۸ تکنولوژی قدرتمند پرینتر ۳ بعدی و با بیش از ۳۰ متریال
 •  ارائه خدمات طراحی و پرینت ۳ بعدی سریع و با دقت
 •  اولین سرویس سفارش آنلاین پرینت ۳ بعدی در ایران
 •  ارائه بهترین کیفیت طراحی و پرینت ۳ بعدی با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و بهره گیری از آخرین تکنولوژی های پرینت
 •  ارائه پرینت ۳ بعدی با هزینه های مناسب و مقرون به صرفه
 •  گارانتی بازگشت پول

۳_ مرکز پرینت سه بعدی سرو (www.sarv3d.com)

 •  ارائه نمونه پرینت های ۳ بعدی در وب سایت خود
 •  ارائه خدمات مدلسازی و طراحی مدل ۳ بعدی محصول توسط کامپیوتر
 •  فروش مواد اولیه پرینترهای ۳ بعدی و فیلامنت
 •  قابلیت سفارش گیری آنلاین پرینت ۳ بعدی از طریق وب سایت این مجموعه و همینطور از طریق شبکه های اجتماعی محبوب به صورت ۲۴ ساعته
 •  توانمندی بالا در اجرا و چاپ ۳ بعدی ایده های مختلف طرح های ۳ بعدی شما
 •  دارای نیروهای فنی متخصص در امور طراحی و چاپ ۳ بعدی

۱۰ مرکز برتر چاپ ۳ بعدی در تهران

۴_ مرکز پرینت سه بعدی ایران (www.3dprinter.ir)

 •  ارائه انواع خدمات پرینت ۳ بعدی و فروش اسکنر و پرینتر۳ بعدی، فروش فیلامنت و زرین و…
 •  ارائه کاتالوگ پرینترهای ۳ بعدی در وب سایت خود
 •  استفاده از بروزترین و جدیدترین دستگاه های پرینت ۳ بعدی
 •  مجهز به سیستم UPS که از اختلال در زمان نوسانات برق یا قطعی آن به هنگام عملیات پرینت ۳ بعدی جلوگیری می کند
 •  خدمات مشاوره تخصصی در زمینه خرید
 •  پشتیبانی خدمات اعم از کلیه خدمات پرینت و اسکن ۳ بعدی و…
 •  ارائه خدمات پرینت ۳ بعدی در ابعاد گوناگون
 •  عرضه با کیفیت ترین و بهترین فیلامنت پرینترهای ۳ بعدی
 •  ارائه مطالب آموزشی در بستر وب سایت خود

۵_ ثمین ۳D (www.samin3d.com)

 •  فروشنده انواع اسکنر ۳ بعدی، پرینتر ۳ بعدی، انواع فیلامنت و لوازم مصرفی چاپ ۳ بعدی
 •  تولید پرینترهای مدل مینی ثمین برای استفاده در محیط های خانگی با طراحی های منحصر بفرد
 •  خدمات مشاوره و آموزش رایگان
 •  خدمات پس از فروش و ارائه گارانتی ۱۲ ماهه ثمین سرویس
 •  استفاده از مجهزترین و جدیدترین دستگاه های چاپ ۳ بعدی
 •  بهره گیری از با کیفیت ترین قطعات صنعتی
 •  دارای آزمایشگاه های کنترل کیفیت
 •  ارائه خدمات کاملا حرفه ای طراحی و چاپ ۳ بعدی
 •   ارائه بانک انواع فایل های ۳ بعدی در وب سایت خود

۶_ پرینتر سه بعدی آیدیزاین (www.idesign3d.ir)

 •  ارائه خدمات متنوع و با کیفیت در حوزه چاپ ۳ بعدی اعم از پرینت ۳ بعدی، طراحی و مهندسی معکوس، اسکن ۳ بعدی، پولیش و رنگ و نهایی سازی
 •  استفاده از ۴ فناوری برای تولید قطعات ۳ بعدی اعم از فیلامنتی، رزینی، پلی جت، پودری
 •  استفاده از ۹ متریال مختلف برای ارائه انواع خدمات پرینت ۳ بعدی به مشتریان
 •  ارائه نمونه کار پرینت ۳ بعدی در وب سایت خود
 •  برگزاری دوره های آموزشی و انجام پروژه های تحقیقاتی
 •  تنها تولید کننده ماشین پرینتر سه بعدی صنعتی SLS و تجهیزات جانبی آن در کشور
 •  فروش انواع پرینترهای ۳ بعدی SLS و FDM

۷_ پرینت ۳ بعدی استاد (www.ostad3dp.com)

 •  ارائه خدمات تخصصی و حرفه ای پرینت ۳ بعدی و طراحی صنعتی از ایده تا اجرا
 •  استفاده از پرینترهای ۳ بعدی صنعتی با تکنولوژی FDM
 •  ارائه خدمات پرینت ۳ بعدی ارزان و فوری و در عین حال با کیفیت
 •  امکان مراحل ثبت سفارش آنلاین پرینت ۳ بعدی
 •  ارائه گالری تصاویر از نمونه کارها در وب سایت خود
 •  نمونه سازی سریع و باکیفیت قطعات صنعتی

۸_ ایکس پرینتر سه بعدی (www.xprinter3d.com)

 •  بزرگترین عرضه کننده برندهای برتر پرینترهای ۳ بعدی، مواد اولیه و خدمات ۳ بعدی در ایران
 •  برخوردار از مهندسین و کارشناسان خبره در زمینه پرینتر و اسکنرهای ۳ بعدی
 •  ارائه بهترین و حرفه ای ترین خدمات و گارانتی به مشتریان
 •  دارای متخصصین فروش حرفه ای
 •  ارائه حرفه ای و با کیفیت خدمات طراحی و ساخت قطعات
 •  نمونه سازی توسط پرینترهای ۳ بعدی FDM و DLP
 •  برگزاری دوره های آموزشی
 •  مشاوره و فروش مواد اولیه پرینترهای ۳ بعدی
 •  کسب مقام برتر در اولین نمایشگاه پرینترهای ۳ بعدی

۹_ شرکت پیشگام فناوران آرکا (www.arka3dprint.com)

 •  ارائه خدمات پرینت ۳ بعدی با انواع متنوع پرینترهای ۳ بعدی صنعتی
 •  بیش از ۲۰ سال تجربه ارزنده در طراحی مدل های ۳ بعدی و نقشه های دو بعدی
 •  فروش با کیفیت ترین فیلامنت های مصرفی مورد استفاده در پرینترهای ۳ بعدی
 •  ارائه بهترین کیفیت چاپ ۳ بعدی با مناسب ترین قیمت ها
 •  نماینده انحصاری شرکت های TireTime و Zbot
 •  طراحی محصول با دقت بالا در کوتاه ترین زمان
 •   فروش پرینترهای ۳ بعدی و مواد مصرفی آنها
 •  ارائه خدمات نمونه سازی سریع و چاپ ۳ بعدی
 •  استفاده از پرینترهای صنعتی منحصر بفرد

۱۰_ مرکز پرینت ۳ بعدی تهران (www.tehran3dprinter.ir)

 •  تنها ارائه دهنده پرینترهای ۳ بعدی ساخت ایران موسوم به INFINTY
 •  ارائه کلیه خدمات طراحی صنعتی ۳ بعدی و دو بعدی
 •   ارائه خدمات مهندسی معکوس و بازطراحی قطعات
 •  ارائه نمونه کار در وب سایت خود
 •  نمونه سازی سریع قطعات
 •  دارای کارشناسان فنی و متخصص و با تجربه در زمینه چاپ ۳ بعدی و خدمات مرتبط با آن
 •  سفارش گیری آنلاین طرح ۳ بعدی از طریق وب سایت یا شبکه های اجتماعی محبوب و تحویل آن در محل شما
تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

 • سعید تهرانی ژانویه 26, 2023 :: 4:10 ق.ظ
  0 0

  میشه مطلب رو توی وبلاگ خودم بزارم؟

 • نادر ایرانی ژانویه 27, 2023 :: 11:00 ب.ظ
  0 0

  آقای نیک نام زندگیمو مدیون شمام

 • مسلم رمضانی ژانویه 28, 2023 :: 10:25 ب.ظ
  0 0

  شما همیشه امیدوارم کننده صحبت می کنید و این خیلی خوبه

 • موسی رنجبر ژانویه 31, 2023 :: 3:25 ب.ظ
  0 0

  دمتون گرم

 • عزیز ایرانی فوریه 1, 2023 :: 9:35 ق.ظ
  0 0

  نویسنده این متن کیه؟

 • اکبر جلالی فوریه 5, 2023 :: 7:45 ب.ظ
  0 0

  چرا اینقد زیاد؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *