ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

۱۰ ایده برای تبلیغات بهتر

ایده برای تبلیغات بهتر

۱۰ ایده برای تبلیغات بهتر

اجازه بدید با یه مثال شروع کنم. اگه یه نفر رو توی کره زمین پیدا کنید که هیچوقت به تلویزیون دسترسی نداشته و واسه اولین بار پای تلویزیون بشینه، به اولین چیزی که برمیخوره تبلیغات‌ تلویزیونیه. اون یه نفر فطعا با شوق و اشتیاق خاصی تبلیغات رو دنبال می کنه و واسش جذاب و‌ با مزه خواهد بود. شاید ساعت ها بشینه و تبلیغات رو دنبال کنه. اما شما که کارتون اینه هر روز تبلیغات ببینید چی؟
تحقیقاتی که سال ۲۰۱۴ انجام شد، مشخص می کنه که انسان ها به طور متوسط در هر روز ۵۰۰۰ بار با تبلیغات مختلف اعم از بیلیورد، بنر، تبلیغات تلویزیونی و غیره روبرو میشن. در میان این ۵۰۰۰ تبلیغ فقط ۱۵۳ تا از اونا واسه انسان جذابه و فقط ۱۲ تای اونا کاربردی به نظر میان و جامعه جذب اون ها میشن.
اینجا رقابت بر سر جلب توجه آدم هاست و باید تمام سعی خودتون رو کنید تا بهترین باشید. بهترین در بین ۵۰۰۰ تبلیغ!
من چند تا نکته و مثال رو براتون گردآوری کردم تا بتونید به شرکت و کسب و کار خودتون رونق ببخشید.

استفاده از کوپن های تخفیفی

شاید شما هم هر از چند گاهی کوپن های تخفیف کتاب به دستتون رسیده باشه یا حداقل اون ها رو دیده باشین. خب چرا از همین ایده به نظر کوچک واسه کسب و کار خودتون الهام نمی گیرید؟ همین ایده کوچک می تونه توی سیستم فروش شما انقلابی به پا‌ کنه. همچنین در کنار کوپن های فیزیکی می تونید از کد های تخفیف آنلاین استفاده کنید. روزنامه ها هم راه خوبی به نظر میان.

محیط و تبلیغات

می توانید ایده تبلیغاتی و محیط رو با هم درگیر کنید. مثال گویا تر را می تونید در تصویر زیر مشاهده کنید. اینجور تبلیغات علاوه بر اینکه جذاب به نظر میاد همچنین تبلیغ شما، به قشر هدف می رسه و‌ بازده بهتری از تبلیغ می گیرید.

ایده برای تبلیغات بهتر

بامزه باشید

 تبلیغات موفق، اون دسته از تبلیغاتی هستن که حوصله بیننده رو سر نمیبرند. واسه این که تبلیغاتتون جذاب تر باشه باید در اون طنز به کار ببرید. دقیقا مثل این می مونه که یه جوک رو توی بیلبوزد به کار ببرید. می تونید برای درک بهتر از تصویر زیر الهام بگیرید.

قواعد رو بکشنید

این خیلی جالب تر به نظر می رسه که به جای این که روند قبلیا رو پیش بگیرید و یه بیلبورد مستطیلی داشته باشید این بار تغییراتی در شکل بیلبورد ایجاد کنید. زوایا رو منحنی کنید و یا اینکه شکل بالای بیلبورد رو مثل یه جعبه بسازین. همین بی قانونی در شکل و شمایل رو می تونید در کارت ویزیت هم به کار ببرید. همچنین می تونید تصویرتون رو سه بعدی سازی کنید. همین کار ها جذابیت بیلبورد رو چند برابر می کنه.

تبلیغات پوشیدنی

اگه می تونید خوب روی تبلیغات سرمایه گذاری کنید و اصطلاحا دستتون پره و پولشو دارید، آرم شرکت و تبلیغات رو روی تی شرت و جلیقه و یا بطری های آب معدنی و نوشیدنی چاپ کنید و به مردم بدید. این راه تبلیغاتی کاملا بی نقصه و تاثیر شگفت انگیزی داره. چراکه هرکس اون لباسه رو بپوشه یه جورایی یه منبع تبلیغات برای شما به حساب میاد!

ایمیل مارکتینگ

فکر نکنید که یه محصول به خودی خود به فروش میره و لازم نیست کاری کنید. هرچه سریع تر‌ دست به کار شید و سیستم تبلیغات ایمیلی خود رو راه بندازید. سعی کنید از یه سرویس خوب استفاده کنید و از‌ کد های تخفیفی هم درون ایمیل استفاده کنید. نمونه بارز اون سایت معروف دیجی کالا است. همچنین سعی کنید که ایمیل ها رو به دست کسانی برسونید که مشتاق خرید و یا استفاده از خدمات و کالای شما باشن.

در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشید

امروزه همه شرکت ها و کمپانی های بزرگ در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام و تلگرام حضور موثر دارند. در صورت امکان یک نفر رو برای این امور در شرکت استخدام کنید تا بتونید از این نظر پیشرفت خوبی داشته باشید و خودتون رو اثبات کنید.

موبایل

: از آخرین آمار به دست اومده به گوش می رسه که ۷۹ درصد از کاربران اینترنتی اغلب با موبایل به شبکه گسترده جهانی اینترنت متصل میشن و از این رو شما می تونید با تبلیغات موبایلی درون برنامه ای یا برون برنامه ای، بازده بسیار خوبی از کانال تبلیغاتی بگیرید. لذا حتما این مورد رو مد نظر داشته باشین!

ایده برای تبلیغات بهتر

خلاقیت مهم ترین اصل در تبلیغات

همیشه در تبلیغات خلاقیت به خرج بدید. روش های قدیمی و کپی برداری کردن از طرح های بقیه دیگه بی فایدست! باید دنبال یه طرح تازه و جدید باشید که نمونه نداشته باشه و از همه مهم تر درون مایه طنز داشته باشه و این همون شیوه نوین تبلیغاتیه که امروزه به کار برده می شه!

در بیلبورد ها از غلط های املایی نترسید

شاید شما هم این اواخر این جور تبلیغات بیلبوردی رو دیده باشید که طراح به طور واضح یه کلمه رو با غلط املایی می نویسه. همین‌ اشتباه املایی باعث میشه که شما اون شرکت رو همیشه به یاد داشته باشید. به عنوان مثال من یه بیلبورد بزرگ از تبلیغ فرش میبینم که نوشته «فرش را از ما ارظان بخرید» شاید من اون جا و اون زمان به فرش نیاز نداشته باشم اما اگه چند‌ روز دیگه رفتم تو یه خونه بزرگ تر و قرار شد برم فرش بخرم، اولین چیزی که یادم میاد همون تبلیغه پس می رم یه جایی که فرش رو واقعا ارظان بخرم!!

ایده برای تبلیغات بهتر

روانشناسی رنگ ها رو فراموش نکنید

اگه طراحی رو به فردی حرفه ای می سپارید ایشون خودشون روانشناسی رنگ ها رو بلد هستن. مهم ترین عنصری که روی مشتری تاثیر میزاره رنگ هاست. هر رنگ نماد حالتی است و اون حالت به طور مستقیم و غیر مستقیم روی بیننده تاثیر میزاره. پس از این عنصر مهم هرگز غافل نشید.

امیدوارم این موارد به شما‌ در روند پیشرفت کسب و کارتون و یا رونق در بازده تبلیغات شرکت، تاثیر خوبی بزاره و از اون ها به نحو احسن استفاده کنید.

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *