ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

چگونه یک تقویم بازاریابی بسازیم؟

تقویم بازاریابی (۱۱)

چگونه یک تقویم بازاریابی بسازیم؟

تقویم بازاریابی، سندی است که تاریخ ‌ها را در زمانی که کارهای بازاریابی انجام می ‌شود، ثبت می ‌کند، شما می ‌خواهید رویدادهای بازاریابیتان تا جایی که ممکن است موفق باشند، و یک تقویم بازاریابی خوب طراحی‌ شده می ‌تواند به شما کمک کند که فعالیت های بازاریابی یک ساله کسب ‌و کارتان را برنامه ریزی کنید و مورد ارزیابی قرار دهید.

این مقاله به شما کمک می‌ کند تقویم بازاریابی خود را برنامه ‌ریزی و طراحی کنید.

درک هدف ایجاد یک تقویم بازاریابی

قبل از اینکه بتوانید شروع به ایجاد یک تقویم بازاریابی موثر کنید، باید مطمئن شوید که هدف پشت این ابزار کاری ضروری را درک می ‌کنید، تقویم بازاریابی برنامه ‌ای است که فعالیت ‌های بازاریابی خاص شما را برای سال آتی به تفصیل شرح می‌ دهد. آن را به عنوان یک طرح کلی بازاریابی در نظر بگیرید، نموداری برای برنامه های بازاریابی و گزارش کارکرد آنها بر روی این تقویم ایجاد کنید، این نمودار نشان می ‌دهد که چگونه و چه زمانی قصد توزیع مطالب، پیام‌ ها، خدمات و یا محصولات خود را دارید.

تقویم بازاریابی

مزایای یک تقویم بازاریابی خوب را بشناسید.

برای ایجاد یک تقویم بازاریابی عالی، درک صرف انرژی و زمان برای این کار حائز اهمیت است، در اینجا برخی از مزایای اصلی ایجاد یک تقویم بازاریابی خوب ذکر شده ‌است :

 • دسترسی به کسب و کار شما را افزایش می دهد و دیدگاه شرکت شما را افزایش می دهد.
 • به شما کمک خواهد کرد که منابع خود را بسنجید.
 • کمک خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که محصولات یا نام تجاری شما به مخاطبین مورد نظر منتقل می شود.
 • کمک خواهد کرد شرکت یا محصول خود را از رقبا متمایز کنید.
 • باعث می شود که زمان و پول شرکت خود را صرفه جویی کنید و روند بازاریابی را به حداقل برسانید.
 • به شما کمک خواهد کرد تا مهلت برای فعالیت های بازاریابی تعیین کنید و کارمندان را در مسیر درست نگه دارید.

یک تقویم بازاریابی باید شامل چه مواردی باشد؟

برای اینکه تقویم بازاریابی تاحد امکان موثر باشد، باید دقیقا مشخص کنید که چگونه و چه زمانی شما قصد دارید کالاها یا سرویس‌ های خود را با استفاده از طیف وسیعی از واسطه ‌ها، از جمله: مطالب چاپی، ارسال پست الکترونیکی، تبلیغات آنلاین، ویدیوها و پادکست ها تبلیغ نمایید، در اینجا چند نکته مهم دیگر وجود دارد که باید برای هر ورودی در تقویم ذکر کنید:

 • عنوان یا نام پروژه، رویداد یا تبلیغ.
 • تاریخی که تنظیم کردید.
 • نام و اطلاعات تماسِ فردی که مامور مدیریت این پروژه خاص است.
 • لیستی از کارکنان، پیمانکاران و یا افرادی که در پروژه کمک خواهند کرد و جزئیات مربوط به نقش آنها را توضیح می دهد.
 • ایجاد فضا برای یادداشت در مورد چگونگی تاثیر کمپین بازاریابی و آنچه که باید بهبود یابد. توانایی پیوست کردن یا اضافه کردن گزارش ها و اطلاعات تکمیلی می تواند ارزشمند باشد.

مراحل ایجاد تقویم بازاریابی

با کمک مراحل زیر می توانید تقویم بازاریابی خود را ایجاد کنید.تقویم بازاریابی خود را با تقویم  Google Calendarطراحی کنی.

تقویم بازاریابی (۱۲)

به حساب Google وارد شوید

اگر تصمیم به استفاده از Google Calendar  برای طراحی تقویم بازاریابی خود دارید، باید با ورود به حساب کاربری خود در صفحه اصلی Google شروع به کار کنید.اگر یک کارمند را برای مدیریت تقویم بازاریابی تعیین کرده‌ اید، آنها می ‌توانند این کار را انجام دهند.

تقویم بازاریابی (۱)

برنامه Google Calendar را تعیین کنید.

بر روی آیکون در گوشه سمت راست بالای صفحه خود کلیک کنید، هر شبکه از ۹ مربع تشکیل شده است، سپس برنامه تقویم را انتخاب کنید.پس از کلیک روی آیکون شبکه، ممکن است مجبور شوید به پایین صفحه بروید تا برنامه  Calendar  را پیدا کنید.

تقویم بازاریابی (۲)

روی « My Calendars» در سمت چپ صفحه کلیک کنید.

پس از کلیک روی « My Calendars»، باید یک گزینه برای ایجاد تقویم جدید داشته باشید، این گزینه را برای ایجاد تقویم بازاریابی خود انتخاب کنید.

تقویم بازاریابی (۳)

تقویم خود را تنظیم کنید.

اکنون باید به یک صفحه هدایت شوید که به شما امکان می دهد نام، توضیحات، مکان و منطقه زمانی تقویم را وارد کنید، جزئیات کسب و کار خود را اضافه کنید و یک نام برای تقویم انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید، اگر می‌خواهید این تقویم را برای کارمندان یا همکاران در دسترس قرار دهید، آن‌ ها قادر به دیدن جزئیات خواهند بود، بهتر است نام تجاری مناسب برای تقویم خود انتخاب کنید.

تقویم بازاریابی (۴)

تقویم را با تیم بازاریابی خود به اشتراک بگذارید.

در همان صفحه، می ‌توانید آدرس‌ های ایمیل افرادی را که می خواهید به تقویم دسترسی داشته باشند، وارد کنید، علاوه بر این ، شما می ‌توانید تصمیم بگیرید که آنها چه میزان اطلاعات تقویم را می ‌توانند ببینند و آیا قادر به ایجاد تغییراتی در تقویم هستند .

تقویم بازاریابی (۵)

رویدادهای بازاریابی مهم را اضافه کنید.

برای شروع رویدادهای بازاریابی، روی دکمه «ایجاد» در گوشه سمت چپ بالای صفحه خود کلیک کنید، یک نام، تاریخ و یک یادآوری را برای یک هفته یا بیشتر برای یادآوری به کارمندان در مورد رویدادهای آینده در تقویم انتخاب کنید.

تقویم بازاریابی (۶)

دعوت از مهمانان

شما می توانید مهمانان را به رویداد خود دعوت کنید، با وارد کردن آدرس ایمیلشان در جعبه سمت راست صفحه ایجاد رویداد.اگر از افرادی دعوت کنید که در این رویداد مشغول به کار باشند، آنها یادآوری را در تاریخ مورد نظر دریافت خواهند کرد، این امر می تواند مفید باشد، زمانی که افراد مسئولیت های خاص مربوط به این رویداد را داشته باشند.

تقویم بازاریابی (۷)

رویداد خود را ذخیره کنید.

 هنگامی که وارد کردن جزئیات مربوط به رویداد خود را به اتمام رساندید، روی دکمه «ذخیره» در بالای صفحه کلیک کنید.برای صرفه جویی در زمان می توانید رویدادهای تکراری را ایجاد کنید، به جای ایجاد یک رویداد در هر تاریخ، کادر “تکرار” را در بالای صفحه ایجاد رویداد انتخاب کنید که اغلب این رویداد تکرار می شود و به طور خودکار در تقویم شما ظاهر می شود.

تقویم بازاریابی (۸)

به اضافه کردن وقایع در تقویم خود ادامه دهید.

می توانید در پایان توضیحاتی را برای هر رویداد در تقویم اضافه کنید. همچنین از دستورالعمل‌ های توصیف شده در قسمت بالای صفحه  برای وارد کردن رویدادها در تقویم پیروی کنید.

تقویم بازاریابی (۹)

تنظیم یادآور برای ارائه نتایج و گزارشات

بخش مهمی از ابتکارات بازاریابی، اندازه گیری موفقیت آنهاست، تنظیم یادآوری خودکار برای تولید گزارش ها پس از رویداد، به کسب و کار شما کمک خواهد کرد تا اثربخشی هر تلاش بازاریابی را ارزیابی کنید، برای انجام این کار، این موارد را به رویدادها اضافه کنید.

تقویم بازاریابی (۱۰)

از کارکنان خود بخواهید که به صورت منظم از تقویم بازاریابی بازدید کنند

اگر کارکنان شما، به ویژه کسانی که درگیر فعالیت ‌های بازاریابی هستند، تقویم را به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه بازدید کنند، هرکدام از توابع بازاریابی مهم که نیاز به مراقبت دارند، را به یاد خواهند آورد.

نتیجه گیری:

زمان و منابعتان را صرف برنامه ‌ریزی تقویم بازاریابی خود کنید، اگر چه ممکن است در ابتدا سخت به نظر برسد، اما مهم است که با دقت بر روی توسعه تقویم بازاریابی خود سرمایه‌ گذاری کنید. با ایجاد یک تقویم بازاریابی برای سال کاریتان می توانید فعالیت های بازاریابی خود را دسته بندی و تنظیم کنید، زمانی را نیز برای بررسی نتایج روشها در نظر بگیرید و پس از ارزیابی بتوانید تصمیمات جدیدی برای ادامه روند روشهای بازاریابی خود اتخاذ کنید.

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *