ثبت نام

تبلیغ یار

چگونه کاتالوگ آنلاین طراحی کنیم ؟

catalog-design-online

چرا نیاز به طراحی کاتالوگ آنلاین داریم ؟

آیا شما می‌خواهید یک کاتالوگ آنلاین برای محصولتان درست کنید؟ ولی فکر می‌کنید که این فرآیند ممکن است کمی سخت و یا تکنیکی باشد، پس ما خبرهای خوبی برایتان داریم:

سازنده کاتالوگ آنلاین به شخصی گفته میشود که‌ بتواند کاتالوگ محصول دیجیتال شما را ساده و صریح به نمایش بگذارد.با این حال اگر خودتان خواستار ساخت آن باشید تا قبل از زمانی که به مهارت برسید اینکار ممکن است کمی سخت به نظر برسد اما با گذشت زمان مسیر کلی آن برایتان آسان میشود.آیا میدانید که تنها ۶  قدم تا ساخت کاتالوگ مورد نظرتان فاصله دارید؟پس با ما همراه باشید.

قدم اول در طراحی کاتالوگ آنلاین : ایجاد هدف

اولین کاری که باید انجام دهید این است که بفهمید چه کاری می‌خواهید با یک کاتالوگ محصول آنلاین انجام دهید و چه هدفی از ساخت ان در نظر دارید؟ آیا به دنبال این هستید که مشتریان را قانع کنید که فورا خرید کنند؟ یا فقط خواهان دیده شدن کاتالوگتان توسط خوانندگان هستید؟ آیا قصد دارید محتوایی را ایجاد کنید که مردم بخواهند در شبکه‌ های اجتماعی به اشتراک بگذارند؟ آیا می‌خواهید مطالب آنلاین بیشتری برای مخاطبین خود ایجاد کنید تا با انها ارتباط برقرار کنید؟ آیا به دنبال افزایش فروش محصول خود هستید؟ آیا می‌خواهید مخاطبین تان زمان بیشتری را در کاتالوگ شما سپری کنند؟ آیا می‌خواهید در زمان کوتاهتری کاتالوگ های با تعداد بالاتر تولید کنید؟ آیا می‌خواهید خوانندگان بیشتری را به مشتریان حقیقی و یا واقعی تبدیل کنید؟ آیا به دنبال یک راهی ساده و هوشمندانه برای ارتباط موثر بامخاطب خود هستید؟

زمانی که درک کردید چه هدفی در نظر دارید، می‌توانید از خود بپرسید چه مخاطبانی می‌خواهید به آن دسترسی پیدا کنند و به طور خاص روی ان گروه متمرکز شوید. حال از خودتان بپرسید، آیا مخاطب شما به نمودارها، ویدئوها و مقالات دقت دارد و علاقه نشان میدهد؟ آیا می‌توانید اینکه تعداد معینی از مشتریان کاتالوگ شما را بخوانند را یک موفقیت برای خود تلقی کنید؟

برای مثال شرکت اکسپورتفورکس به میزان۵۰ ٪ خوانندگان خود را افزایش داد که این میزان موفقیت بالایی برای اهداف آن‌ها بود. در حالیکه Malgretout موفقیتش را در تعداد کاربران خود میدانست.

حال به نظرشما آیا تعداد صفحات دیده شده در کاتالوگ یک معیار برای موفقیت است؟ صرفه‌ جویی درهزینه و زمان چطور؟ برای شما یک موفقیت است؟آیا موفقیت کسب‌ و کار شما با تعداد مشتریان و یا فروش‌های انجام‌  شده تعریف می‌شود؟

در این روش نیز مانند تمام جنبه های بازاریابی، باید از خودتان بپرسید چرا این روش را بررسی می‌کنید و اهداف خود را تعریف می‌کنید.

طراحی کاتالوگ آنلاین

قدم دوم در طراحی کاتالوگ آنلاین :  استفاده از لوگو

نشان دادن لوگو به این روش می‌تواند برای افزایش به رسمیت شناختن علامت تجاری و به یاد آوردن بین مخاطبین تاثیر داشته باشد. به یاد داشته باشید که برند همراه لوگو شخصی خود، کلید موفقیت هر استراتژی بازاریابی است. البته که بازدید کنندگان شما برای خواندن کاتالوگ شما آمدند و نه این که به لوگوی شما خیره شوند ولی نشان دادن لوگو برای چند ثانیه به انها این اطمینان را می‌دهد که خوانندگان با آنچه که می‌خواهند ببینند یا چیزی که آمده‌اند ببینند، آشنا هستند. بنابراین یک محدوده زمانی را در نظر بگیرید تا چشم‌های خواننده تان را روی برند خود ثبت کنید درحالی که آن‌ها چند ثانیه صبر می‌کنند تا کاتالوگ آنلاین باز شود.

قدم سوم در طراحی کاتالوگ آنلاین : با نمایشگر خود اشنا باشید

بیننده هر چیزی است که در پنجره ظاهر می‌شود که کاتالوگ را باز می‌کند، نمایشگر شامل نوار بالایی، منو، لوگو و تمام کنترل‌های دیگراست. برای این که با کنترل‌ها آشنا شوید زمانی را در نظر بگیرید، بنابراین شما می‌دانید که خوانندگان چه چیزی را می‌بینند و چگونه با این کاتالوگ ارتباط خواهند داشت، از صفحه ای به صفحه دیگر میروند و با استفاده از گزینه‌ های مربوط به دانلود کاتالوگ شما را دریافت می کنند، همچنین شما می‌توانید ابزار های هدایت، مانند پیوندها و پاپ آپ را به کاتالوگ خود اضافه کنید. در این صورت پیغام‌ هایی در زیر کاتالوگ ظاهر می‌شوند. این آپ ها ابزارهای هدایت با ارزشی برای کسب‌ و کار محسوب میشوند، زیرا مشتریان با کلیک بر روی ان ها  یک کسب و کار دیگر را مشاهده میکنند و درواقع شما از این راه تبلیقاتی را برای کاتالوگ خود میگیرید.

قدم چهارم : کاتالوگ آنلاین خودتان را بهبود ببخشید

حالا که با نمایشگر آشنا شده اید، زمان آن است که بر روی خود کاتالوگ متمرکز شوید. این شاید مهم‌ترین قدم دراین راهنما باشد.در ساخت کاتالوگ محصول آنلاین خود میتوانید از آی پی های دسترسی خودکار، مانند پیوندها یا ایدی محصول ها استفاده کنید. این گزینه ها می‌توانند مشتریان را به فروشگاه آنلاینتان هدایت کنند، یا به این وسیله ازآن‌ها بخواهد اطلاعات بیشتری در مورد محصولاتی که شما ارائه می‌کنید، بیابند. طیف وسیعی از دسترسی ها وجود دارند تا بازدید کاتالوگ‌ اینترنتی شما را افزایش دهند و آن‌ها را برای خوانندگانتان جالب‌ تر کند.

برای مثال انیمیشن نوعی ابزار است که بسیاری از کسب و کارها ترجیح می‌دهند به کاتالوگ‌ های اینترنتیشان اضافه شود. انها می‌توانند محصولات را از تمام زوایا نشان دهند همه ی جزئیات محصول را بیان کنند.

نظرخواهی ها، ویژگی مفید دیگری برای گنجاندن در کاتالوگ شما هستند. با فرصت دادن به بینندگان برای پرکردن یک فرم و گذاشتن اطلاعات تماسشان و ارائه پیشنهاد هایی که شما می‌توانید کاتالوگ خود را به یک ابزار قدرتمند تر تبدیل کنید. درنهایت این را هم در نظر بگیرید که اضافه کردن تصاویر ویدیویی به کاتالوگ، آن را بسیار جذاب ‌تر برای مصرف کنندگان آنلاین خواهد کرد.با توجه به این که بررسی ها نشان داده که مشتریان مدرن عاشق تماشای ویدیو هستند، و همین طور طبق نظر سنجی های انجام شده ۹۳٪ از خریداران می‌گویند تماشای ویدیو فاکتور مهمی در تصمیم ‌گیری انها برای خرید بوده است این فاکتور مهم باید در نظر گرفته شود.

قدم پنجم : کاتالوگ آنلاین خود را منتشر کنید

زمانیکه کاتالوگ خود را طراحی کردید، باید آنرا بصورت آنلاین منتشر کنید و راهی برای پیدا کردن مخاطبان مورد نظر خود پیدا کنید، لازم است ابتدا کاتالوگ را روی وبسایت خود منتشرکرده و آنرا در قالبی آزمایش کنید تا مطمئن شوید که دسترسی به ان درتبلت و یا تلفن همراه کاربران وجود دارد. سپس، باید کاتالوگ خود را در رسانه‌های اجتماعی به طور واقعی به اشتراک بگذارید وحتی میتوانید آنرا برای مشترکین ایمیلتان ارسال کنید با این کار خوانندگانتان را تا حد ممکن افزایش می دهید.

بهینه ‌سازی موتور جستجو راهی دیگر برای آوردن ترافیک بیشتر به سایت شما میباشد، که در نهایت به این معنی است که خواندگان بیشتری کاتالوگ محصول آنلاین شما را دنبال می‌کنند. درضمن زمانیکه در کاتالوگ خود از مقالات اطلاع‌ رسانی پست‌های دیگر وبلاگ و مطالبی که طرفدار بیشتری دارند، استفاده کنید شانس شما در رتبه‌ بندی صفحات نتایج موتور جستجو افزایش می‌یابد.

طراحی کاتالوگ آنلاین

قدم ششم : رفتار مشتری را ارزیابی کنید

در واقع ایجاد اولین کاتالوگ محصول آنلاینتان  برایتان یک دستاورد بزرگ است، با این حال،شما باید نگرش بلند مدت به استراتژی بازاریابی خود نیز داشته باشید.به این منظور که اگر شما خواهان این هستید که کاتالوگ آینده شما جذاب ‌تر باشد باید به جمع‌ آوری اطلاعات درمورد اینکه خوانندگانتان به دنبال چه مطالبی در کاتالوگ آنلاین شما هستند بپردازید، در واقع شما می‌توانید این اطلاعات را تجزیه و تحلیل کنید و از ان برای پیشرفت خود استفاده کنید.

طی بررسی هایی ثابت شد که کاربرانی که کاتالوگ‌ های اینترنتی خود را در گوگل ثبت کرده اند و به این ترتیب گوگل توانسته به انها اطلاع دهد که چه تعداد خواننده برای اولین بار کاتالوگ انها را خوانده اند و چند نفر برای باردوم از ان مطالب بهره برده اند درساخت کاتالوگ های بعدی خود موفقیت بالاتری را در افزایش تعداد مخاطب خود داشته اند. اطلاعاتی حاصل از Google Analytics  می‌تواند به شما این اجازه را بدهد که بدانید خوانندگان شما از کجای دنیا هستند با توجه به این اطلاعات ارزشمند شما میتوانید تصمیم بگیرید که سرمایه گذاری خود را در چه مکان و جهتی متمرکز کنید تا منفعت بیشتری ببرید. زمانیکه شما درک ‌کنید که چگونه خوانندگانتان با کاتالوگ ‌های اینترنتی شما ارتباط میگیرند، می‌توانید از این اطلاعات برای تاثیر گذاری بر طراحی های بعدی و یا هدف قرار دادن جهت بهتر کردن خود استفاده کنید.

نتیجه گیری:

اگر شما متوجه شوید که خوانندگان شما ویدیو را دوست دارند، میتوانید تعداد بیشتری از آن‌ها را در کاتالوگ آینده خود بگنجانید. طراحی بروشور خاص و متفاوت یا طراحی کاتالوگ حرفه ای میتواند بسیار سرگرم کننده باشد اما ملاحظاتی هم باید مد نظر قرار گیرد. اگر شک داشتید، به طراحی ساده ترروی بیاورید. خود را برای این فرایند آماده کنید و از موفقیت خود لذت ببرید.

تبلیغ یار
تبلیغ یار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *