ثبت نام

تبلیغ یار

چگونه عکاسی تبلیغاتی کنیم؟

نورپردازی خلاقانه

چگونه عکاسی تبلیغاتی کنیم؟

چگونه عکاسی تبلیغاتی کنیم؟

برای شروع کردن به عکاسی تبلیغاتی  چه کاری باید انجام دهیم؟  عکاسی تبلغاتی یا به اصطلاح  صنعتی یعنی عکس گرفتن از محصولاتی که قرار است فروخته شوند . البته این پدیده تعریف جامع تری دارد ولی فرض را بر این میگیریم که صرفا قرار است از این حرفه پول در بیاورید . با ما در ادامه همراه باشید تا با نکات مهمی در این زمینه آشنا شوید و کمی هم تکنیک های عکاسی تبلیغاتی در منزل را یاد بگیرید.

چگونه عکاسی تبلیغاتی کنیم؟
چگونه عکاسی تبلیغاتی کنیم؟

شروع کردن عکاسی صنعتی

اگه در حال خواندن این متن هستید یعنی دوست دارید که از عکاسی پول در بیاورید . چنانچه نکات این مقاله را به دقت انجام بدهید و کمی هم خلاقیت داشته باشید ، به شما قول می دهیم که می توانید پول خوبی از این کار  به دست بیاورید . مهمترین چیز پیش از ورود به این عرصه این است که تکلیفتان با خودتان روشن باشد. اول ازهمه بدانید چرا می خواهید عکسی تبلیغاتی انجام دهید و چه چیزی باعث شده این کار را برای پول درآوردن انتخاب کنید. اگر واقعا به تصمیمتان مطمئن هستید، ما در زیر به صورت گام به گام، قدم های راه افتادن در مسیر عکاسی صنعتی را به شما گوشزد می کنیم.

 1. تمرین، تمرین ، تمرین

حتما عکس های خوش رنگ و لعاب روی بنر ها و پوستر های مختلف را دیده اید  و احتمالا شما دوست دارید عکس هایی عین آنها بگیرید . خب، برای این کار اول از همه باید تمرین کنید . چه تمرینی ؟ بهتر است نامش را بگذاریم “تمرین وسایل منزل” .

در این تمرین شما در منزل خودتان میگردید و هر وسیله‌ ای که حس می کنید قابلیت عکاسی دارد را انتخاب می نمایید. سپس شروع به عکاسی از این وسیله می کنید . درست است که اول کار عکس ها ممکن است خیلی خوب از آب در نیایند، اما مطمئن باشید اگر این کار را ادامه بدهید قدم به قدم عکس های بهتری ثبت خواهید کرد.

چگونه عکاسی تبلیغاتی کنیم؟
چگونه عکاسی تبلیغاتی کنیم؟

۲٫   قیاس با عکس های حرفه ای

بعد از عکس گرفتن از وسایل منزل ، حالا نوبت به مقایسه ی آنها با بهترین نمونه های موجود است. صادقانه بگوییم، این کار ممکن است شما را کمی ناامید کند . اما بهترین روشی است که  دقیقا باعث پیشرفت عکس های شما خواهد شد . هر قدر هم که عکس های شما در مقابل آنها ساده و معمولی به نظر برسند . ولی یادتان باشد که همین کار باعث می شود عکس هایتان رفته رفته به آثار یک عکاس حرفه ای نزدیک تر شود . سخت است ولی حتما انجامش دهید.

۳٫   مهارت های ادیت خودتان رو افزایش دهید

تقریبا غیر ممکن استکه یک عکاس صنعتی حرفه ای باشید اما یک ریتاچر (رتوش کننده) خوب و ماهر نباشید . عکاس های حرفه ای معمولا از دو نرم افزار رایج برای ادیت  یا ویرایش عکس هایشان استفاده می کنند . برای ادیت های اولیه می توانید از Adobe LightRoom و برای ادیت های اصلی و حرفه ای تر می توانید از نرم افزارAdobe Photoshop استفاده کنید.

اهمییت زیادی دارد که  مهارت هایتان در کار کردن با این دو نرم افزار ، مخصوصا فتوشاپ را بالا ببرید و حرفه ای تر بشوید . مقاله ها و ویدئو های خود آموز زیادی برای یادگیری این نرم افزار ها در دسترس هستند. همچنین می توانید به کلاس های آموزشی متععدی که وجود دارند بروید.

یادتان باشد که در زمینه ی عکاسی و به خصوص عکاسی صنعتی، اول باید ادیتور خوبی باشید تا یک عکاس خوب. باورتان نمی شود که ادیت چقدر می تواند در نتیجه ی نهایی عکس موثر باشد.

چگونه عکاسی تبلیغاتی کنیم؟
چگونه عکاسی تبلیغاتی کنیم؟

باید به عنوان عکاس صنعتی شناخته شوید

بعد از انجام دادن  ۳ مرحله ‌ی بالا ، حال به حدی از مهارت رسیده اید که از نظر فنی می توانید عکس های خوبی بگیرید. حالا نوبت به آن رسیده که خودتان را به مشتری هایتان بشناسانید . این قانون تقریبا در همه ‌ی کسب و کار ها صادق است : در هر حرفه و شغلی ، این بهترین ها نیستند که قرارداد ها رو مال خود می کنند ؛ بلکه شناخته شده ترین ها هستند .

این قانون در زمینه ی عکاسی بیشتر از بقیه ی کار ها صدق می کند . این را از روی تجربه میگوییم . پس اگر دوست دارید یک عکاس تبلیغاتی پر درآمد باشید ، اول باید به یک عکاس شناخته شده تبدیل شوید. اما چطور ؟

در زیر گام به گام قدم هایی را که باید در این راه بردارید به شما خواهیم گفت.

چگونه عکاسی تبلیغاتی کنیم؟
چگونه عکاسی تبلیغاتی کنیم؟

·       شبکه های اجتماعی

همین امروز برای خودتان یک اکانت اینستاگرام و یک کانال تلگرام بسازید و تلاش کنید به صورت ارگانیک ممبر و فالوئر جذب کنید . منظور از ارگانیک این است که هیچوقت فالوئر خریداری نکنید . این روش ها را همه بلد هستیم و باید گفت که فالوئر های فیک به سادگی قابل تشخیص هستند.

·       یک وبسایت شخصی بسازید

خیلی ها هستند که اعتقاد دارند با وجود شبکه های اجتماعی دیگه نیازی به ساختن وبسایت جداگانه نیست . ولی واقعیت چیزدیگری است . در زمانی که تقریبا همه از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند ، ساختن یک وبسایت شخصی پرستیژ شما رو چند برابر می کند . تصور کنید که دارید خودتان را برای کسی پرزنت می ‌کنید .

آن شخص از شما می پرسد که ” آیا میتوانم نمونه کارهای شما را ببینم ؟” و شما در جواب می گویید بله حتما ! می توانید به وبسایت من سر بزنید و نمونه کار های را مشاهده کنید . با چنینی پیشنهادی بعید است که  آن شخص تحت تاثیر قرار نگیرد و با شما قرارداد نبندد .

چگونه عکاسی تبلیغاتی کنیم؟
چگونه عکاسی تبلیغاتی کنیم؟

·       ساختن ارتباطات کاری

درست است که بخش خیلی زیادی از مشتری هایتان را  از طریق شبکه های اجتماعی پیدا می‌کنید . اما نباید  از پیدا کردن مشتری به صورت حضوری غافل بشوید . تلاش کنید تا می ‌توانید دوستان عکاس و هنرمند پیدا کنید . برای این کار می توانید مرتبا به گالری های عکاسی سر بزنید ، در رویداد های مختلف هنری شرکت کنید و غیره .

سعی کنید در کلاس های آموزشی شرکت نمایید  و با کسانی مثل خودتان هستند دوستی برقرار کنید.  یادتان باشد که به خصوص در زمینه های هنری، کار همیشه ازدل کار در می آید و دوستانتان می توانند سفارش های زیادی برای شما بیاورند.

چگونه عکاسی تبلیغاتی کنیم؟
چگونه عکاسی تبلیغاتی کنیم؟

اندکی کار مجانی انجام دهید

به عنوان یک عکاس که تازه می خواهد وارد فضای کسب و کار بشود و نمونه کار های زیادی ندارد، باید این سختی را به خودتان بدهید که برای مدتی هم که شده مجانی و بدون دستمزد برای سفارش دهنده ها کار کنید. در اول کار بهتر است منتظر رسیدن سفارش نمانید، بلکه خودتان بروید و با پیشنهاد های رایگانتان سعی کنید از محصولات یک برند معتبر عکاسی کنید.

چگونه عکاسی تبلیغاتی کنیم؟
چگونه عکاسی تبلیغاتی کنیم؟
تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

 • مهران ذولفقاری ژانویه 26, 2023 :: 4:50 ب.ظ
  0 0

  بیشتری بنویسین لطفا

 • مسعود عبادی ژانویه 28, 2023 :: 12:20 ق.ظ
  0 0

  چطوری می تونم باهاتون ارتباط بر قرار کنم

 • مسلم نقدی ژانویه 28, 2023 :: 7:35 ب.ظ
  0 0

  شماره تماستون برای مشاوره تلفنی چنده

 • کاظم آقایی ژانویه 29, 2023 :: 8:15 ب.ظ
  0 0

  کانال تلگرامی هم دارید ؟

 • رحیم بزرگ نیا ژانویه 31, 2023 :: 4:10 ب.ظ
  0 0

  هزینه مشاوره آنلاین و حضوری باهم متفاوته

 • بهرام هدایت فوریه 1, 2023 :: 6:30 ق.ظ
  0 0

  مطالب بی نظیر بود

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *