ثبت نام

تبلیغ یار

چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم ؟

چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم

چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم

چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم

طبق تحقیقات انجام شده حدود ۷۵ در صد از کاربران فضای مجازی یا اینترنت تنها صفحه اول گوگل (آن هم در رتبه های اول گوگل) را به دنبال نتایج جستجوی سوال خود می گردند. این یعنی اگر سایت شما در صفحه های دوم یا سوم گوگل باشد، عملا بازدید از آن صورت نخواهد گرفت و بازگشت سرمایه ای برای شما اتفاق نمی افتد. به همین دلیل است که بسیاری از مدیران سایت ها تمایل دارند تا سایتشان در صفحه اول گوگل باشد و آنچه دغدغه ی ذهنی آن هاست این مسئله است که چگونه میتوانند در صفحه اول گوگل حاضر شوند. در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که  چگونه می توانید از سریع ترین راه ممکن، سایتتان را به صفحه ی اول گوگل برسانید.

البته به یاد داشته باشید که مطالب این مقاله هرگز تضمینی برای موفقیت سایت شما نیست، بلکه بیشتر من باب آشنایی با مواردی است که یک متخصص سئو رعایت می کند تا سایت در دستش را به صفحه ی اول گوگل برساند.

چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم
چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم

چگونه سایتمان را به صفحه اول گوگل بیاوریم؟

مهم ترین نکته در بالا آوردن رتبه ی سایت در موتور جستجوی گوگل استفاده از ابزار سئو مناسب است. در زیر به مهم ترین و اصلی ترین نکات در ارتباط با سئو اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

نکته اول :

گام اول این است که سایت شما باید مناسب باشد.

اما منظور از یک وب سایت مناسب دقیقا چیست؟چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم

ویژگی های یک سایت مطلوب و مناسب:چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم

 • قالب سایت شما باید به گونه ای باشد که تعداد کدهای html در صفحات آن به نسبت متنی که بارگذاری می کنید ، کمتر باشد.
 • آدرس دهی سایت باید مناسب باشد.چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم
 • مطالب و همچنین حجم عکس ها باید طوری باشد که سرعت بالا آمدن صفحات سایت شما کند نباشد.
 • سایت نباید هیچ گونه مشکل امنیتی داشته باشد.چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم
 • از لحاظ لینک های داخلی، باید ساختار مناسبی در صفحات سایت شما وجود داشته باشد.چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم
 • از گرافیک مناسبی استفاده شده باشد. به شکلی که حجم کلی صفحات چندان زیاد نباشند.
 • طراحی سایت سازگار باشد تا بتواند به راحتی توسط گوگل، پیدا و ایندکس شود.چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم
 • حتما از تکنیک هایی مثل تکنیک های تگ گذاری استفاده کنید.چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم

پس اولین کاری که  باید در اولویت قرار دهید تا سایت خود را به سایتی مناسب تبدیل نمایید این است که باید حتما از ابزارهای سئو مناسب و مفید استفاده نمائید.چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم

(اینها همه ی نکات مربوط به سئو نیستند اما سرفصل های اصلی را به شما نشان می دهند)

چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم
چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم

آدرس وب سایت

نام دامنه سایتتان باید کوتاه و جذاب باشد. علاوه بر آن بتوانید آدرس URL محصول یا خدمات تان را هم کوتاه نگه دارید بسیار خوب است.

با این حال، از نظر بازاریابی، داشتن یک نام دامنه کوتاه هرچند بسیار خوب است، اما ضروری نیست. چون بعضی از برندها هستند که در عین داشتن نام دامنه طولانی توانسته اند  وبسایتی محبوب داشته باشند.
ولی مهمتر از همه، داشتن نام دامنه ی کوتاه به موتورهای جستجو و بازدید کنندگان کمک می کند تا وب سایت شما را ساده تر پیدا کنند. بسیار مهم است که از URL هایی استفاده کنید که کل محتوای یک صفحه ی سایتتان را توصیف کند؛ منظور از URL کلمات کلیدی است. کلمات کلیدی کلماتی هستند که به وضوح آنچه در محتوای صفحه نهفته است را توصیف می کنند.
هم برای بازدید کننده و هم برای گوگل خیلی بهتر و راحت تر است که  بتواند محتوای صفحه شما را از روی کلمه ی کلیدی آن بفهمند.

“کلمه ی های کلیدی در واقع عبارت های کوتاهی هستند که مردم زیاد آنها را در گوگل سرچ می کنند. مثلا ابتدایی ترین راه برای پیدا کردن این کلمات کلیدی پرسیدن از دوستان و آشنایان است که در زمینه ی کاری شما چه کلماتی را بیشتر در گوگل سرچ می کنند.”

URL ها برای بهبود سئو شما بسیار ضروری هستند پس مطمئن باشید که حتما از URL هایی استفاده می کنید که کار گوگل برای ایندکس کردن صفحات را ساده می کنند. یعنی اینکه که نرویم از نقطه و نشانه های غیر ضروری در URL استفاده کنیم. چراکه گوگل نمی تواند انها را بخواند.
سئو یعنی بهینه کردن سایت برای راحت ترپیدا شدن آن. بنابراین، شما می توانید با استفاده از رایج ترین عبارات و کلمات کلیدی پیدا کردن سایتتان را برای گوگل آسان کنید.

از پسوند.com یا.ir استفاده کنیم یا پسوند های دیگر؟

اول این سوال را از خودتان بپرسید: آیا کسب و کار شما سعی در جذب یک بازار محلی دارد؟
اگر دارای یک موقعیت واقعی و محلی هستید و مخاطبان هدف شما لزوما در ایران هستند، بهتر آن است که از دامنه های.ir استفاده کنید؛ اما اگر سایت شما مبادرت به فروش محصولات دیجیتالی مثل نرم افزار ها یا فایل های دانلودی می کند، از انجاییکه به مخاطبان بیشتری دسترسی دارد پس.com گزینه ی بهتری برای شما خواهد بود.  از طرف دیگر باید بدانید که دامنه های.com باعث افزایش رقابت در بازارتان می شوند.

چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم
چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم

نکته دوم :

شناخت نیازهای مشتری و در کنار آن بررسی رقبا

پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب علاوه بر تاثیر زیادی که در آسان پیدا شدن سایت شما در موتور جستجوگر گوگل دارد، می تواند به مخاطبان و کاربران هم اجازه بدهد تا راحت تر سایتتان را پیدا کنند. پس دانستن اینکه مخاطبان در موزوع کسب و کار شما بیشتر دنبال چه نوع کلید واژه هایی می گردند می تواند برای بهینه سازی سایت شما امری حیاتی باشد.

پیدا کردن کلمات کلیدی یا کلید واژه ها ، فرآیندی است که می توان آن را در قالب چندین مقاله بررسی کرد. اما بدانید که انتخاب کلمات کلیدی مناسب نقش تعیین کننده ای در موفقیت سایتتان دارد. در به دو نکته ی اصلی برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب اشاره می کنیم:

 • کلید واژه ها را از میان کلماتی پیدا کنید که جستجوی بیشتری می شوند.چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم
 • از ابزارهای آنلاین آمارگیری مناسب برای بررسی قدرت و اهمییت کلمات کلیدی مورد نظرتان استفاده نمائید.

در این راه بهتر است نگاهی هم به کار سایت های رقیب داشته باشید. تا ببینید عموما روی چه نوع کلید واژه هایی کار می کنند و چگونه مقالات داخل صفحات سایتشان را آماده سازی می نمایند. با اینکار می توانید از رقیبان خود ایده بگیرید.

نکته چهارم :

نکته مهم دیگر به سئوی خارجی مربوط می شودچگونه به صفحه اول گوگل بیاییم

سئوی خارجی، عاملی است که فعالیت های شما در سایت های دیگر و همچنین شبکه های اجتماعی دیگر را شامل می شود. بازخورد های دریافت شده از سایت شما در شبکه های اجتماعی ، تاثیر بسیار زیادی در رتبه بندی سایتتان در گوگل و قرار گرفتن آن در صفحه اول دارد.

چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم
چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم

نکته پنجم :

محتوایی که تولید می کنید نقش پررنگی در موفقیت سایتتان دارد

هرچقدر مطالب سایتتان بکرتر و تازه تر و جذاب تر باشند، دررتبه بندی موتور جستجوگر گوگل، رتبه بهتری خواهید داشت. هرگز در تهیه محتوای سایتتان از مطالب سایت های دیگر کپی برداری نکنید. این کار می تواند طبعات بدی برای شما داشته باشد، چرا که گوگل شما را مجازات می کند و حتی اگر سایتتان رتبه ی خوبی داشته باشد آن را به صفحات خیل یپایین دور می اندازد. بنابراین مجبور خواهید دوباره فرآیند سئو و بهینه سازی را از اول آغاز کنید. کاری که هزینه بر و زمانبر است.

و نکته دیگر اینکه برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل ، باید از ابزارهای سئوی به روز و جدید استفاده کنید.

چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم
چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم

نکته ی ششم:

رعایت قواعد نگارشی برای گوگل:

 • عنوان مطالب خود را بین ۳۰ تا ۶۰ کاراکتر انتخاب نمایید.چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم
 • در پاراگراف اول مطالب خود در مقاله حتما از کلمه ی کلیدی استفاده کنید.سعی کنید حتما عنوان مطلب نیز در پاراگراف اول ثبت شود.
 • در ابتدای مقاله عنوان را در تگ h1 قرار دهید و به همان مطلب لینکش کنید. درمورد تگ ها مطالعه ی دقیقتری داشته باشید.
 • در لینک هایتان از توضیحات استفاده نمایید.
 • در هر مطلب یک عنوان را در تگ h1 داشته باشید. می توانید عنوان مطلب را نیزدر تگ h1 و مثلا تیتر پاراگراف اول را تگ h2 بگذارید .
 • در هر مقاله بیشتر از ۳ عدد تگ h2 استفاده نکنید . گوگل معمولا از تگ ها برای مشخص کردن نوع مطلب سایت شما استفاده می کند.
 • حتما مطالب سایت خود را پاراگراف بندی کنید و به ترتیب از بالا تیتر در هر پاراگراف یکی از تگ های h2   و h3 را قرار دهید ولی توجه داشته باشید که تگ های h2 شما نباید بیشتر از ۳ عدد باشند .
 • تعداد کاراکتر های هر صفحه از سایت بهتر است بیش از ۱۲۰۰ کاراکتر نباشد .
 • شمار کلمات کلیدی تان نباید زیاد باشد و سعی کنید از کلمات تک حرفی هم استفاده نکنید . اگر حداکثر تعدا کاراکتر کلمات کلیدی ۱۲ مورد باشد بهتر است.
 • حتما از کلمات کلیدی استفاده کنید که در پاراگراف اول متن وجود دارند .
 • از متا تگ ها استفاده کنید و توجه داشته باشید که اولین متا تگی که استفاده می نمایید همان عنوان مطلب باشد.
 • حتما برای مطلب خود توضیحات بگذارید، این توضیحات را می توانید دربخش یا تگ  “description” قرار دهید .
 • حتما از متا تگ ها استفاده کنید .
 • در پایان سعی کنید کلمات کلیدی تان در خلاصه ی مطلب قرار داشته باشند .
 • حتما از کلمات کلیدی یا کلید واژه ها در ادرس سایت و مقالاتتان استفاده نمایید.
چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم
چگونه به صفحه اول گوگل بیاییم
تبلیغ یار
تبلیغ یار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *