ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

چگونه از نتیجه های بد سئو در امان بمانیم؟

نتایج بد سئو (۱)

چگونه از نتیجه های بد سئو در امان بمانیم؟

بسیاری از شرکت های بازار یابی سئو در بسیاری از زمینه های بازار یابی و سئو کار می کنند که این شرکت ها از شرکت های بزرگ صنعتی گرفته تا شرکت های کوچک همگی به یک سایت با سئو بهینه نیاز دارند. در این میان باید دقت کنیم که شرایط اختصاصی و عمومی این شرکت ها با هم متفاوت است. صرف نظر از تفاوت مشتریان در بازار سئو،  یک اصل همگانی است که باعث ایجاد نگرانی در بین همه آنها می شود و آن هم تجربیات بد سئو است که گاها هم آژانس های تبلیغاتی باعث به وجود امدن این تجربیات می شوند. چند مسئله که می تواند تجربیات بد سئو برای مشتریان ایجاد کند:

نتایج بد سئو (۳)

 

اول از همه زیان های مالی است که در اثر این تجربه ها به فرد وارد می شود در نتیجه باعث عصبانیت بیش از حد مشتری می شود و او را از یک مرکز خدمات پیشتیبانی سایت ناراضی می کند و در عوض این می تواند برای یک سازمان بسیار گران تمام شود. در نتیجه مشتری به نتیجه دلخواه خود نمی رسد و شاید حتی به او بار مالی شدیدی هم تحمیل شود.

البته ارائه یک تجربه بد سئو به مشتری ها می تواند بیشتر از هر چیز به ضرر خود آژانس تمام شود. زیرا یک تجربه بد سئو تنها مختص به یک مشتری نیست بلکه می تواند سایر پروژه های که در دست ان آژانس هست را نیز تحت الشعاع قراردهد و این نمی تواند برای هیچ شرکتی خوب باشد. در نتیجه اولین نتیجه خوب سئو ابتدا به خود شرکت پیشتیبانی سایت باز می گردد.

البته یک تجربه سئو بد می تواند برای یک فرد یا شرکت یک تجربه منحصر به فرد باشد و رهایی از این تجربه تنها با رقم زدن یک سئو خوب برای سایت ممکن خواهد شد.

معمولا بسیاری از سایت ها که با یک سئو بد برخورد می کنند به فکر همکاری با یک موسسه جدید می افتند زیرا احساس می کنند که آرزو ها و امید های ان ها برای یک مدت طولانی توسط یک مجموعه تحت الشعاع قرار گرفته است. بسیاری از مشتری ها در برخورد جدید با یک آژانس به دنبال پاسخ دادن به این سوال ها هستند که مثلا من باید هزینه بیشتری را برای سئو سایت خود انجام دادم و یا اینکه به دلیل هزینه پایینی که ما انجام دادیم سئو ما با مشکل مواجه شده است؟ یا اینکه چگونه مطمئن باشیم که تجربه بد سئو قبلی دیگر تکرار نمی شود؟ البته نگرانی های از این دست برای یک مشتری خسارت دیده مورد قبول است زیرا به قول معروف یک آدم عاقل از یک سوراخ  دوبار گزیده نمی شود و باید به فکر یک راه چاره مطمئن باشیم. اما روش های هم هست که برای متقاعد کردن این مشتری ها از طرف آژانس های پشتیبانی سایت عنوان می شود.

نتایج بد سئو (۲)

در مورد اشتباهات خود کمی فکر کنید

به عنوان یک آژانس پشتیبانی از سایت شما هیچ وقت نمی توانید مشتری های خود را سرزنش کنید زیرا عملا آنها کار خود را به شما سپرده اند و قصور در این زمینه در واقع به شما مرتبط می شود. معمولا مشتری های که تجربه های بدی از سئو داشته اند از خود می پرسند که آیا من در مورد انتظاراتم با شفافیت عمل نکردم و درست برای یک سازمان توضیح ندادم که از سایت خود چه انتظاری دارم؟ یا آیا کاری وجود داشت که من انجام ندادم و به همین دلیل با این خسارات مالی روبه رو شده ام و چه بسا اگر من می توانستم آن کار ر ا انجام دهم نه تنها با این خسارت رو به رو نمی شدم بلکه می توانستم در این مسیر هم پیشرفت چشمگیری را داشته باشم؟

البته با نگاهی دقیق و موشکافانه می توانیم به این نتیجه برسیم که شاید واقعا راه حل هایی باشد که با انجام درست آنها بتوانیم به عنوان یک میان بر از تجربه های بد سئو در امان بمانیم و اینگونه نیست که حتما برای داشتن یک سئو خوب باید یک مسیر طولانی را طی کنیم در حالی که می توانیم با رعایت تنها چند اصل کوچک در ان زمینه یک سئو عالی را برای سایت خود رقم بزنیم. با انجام استراتژی های جدید در این مسیر می توانید اشتباه های گذشته را درست کنید و خود را برای یک سئو خوب آماده کنید.

نتایج بد سئو (۵)

از اشتباهاتتان درس بگیرید

بعد از اینکه توانستید به خلا ها واشتباهات خود پی ببرید باید از این اشتباهات درس بگیرید که در طراحی مجدد سایت خود از آنها استفاده نکنید. در واقع ترفند اصلی این است که از اشتباه سئو به عنوان پلی برای موفقیت درس بگیرید. از تجربیات بد سئو به عنوان نیروی برای تجدید قوا استفاده کنید نه اینکه از ادامه راه منصرف شوید زیرا عملا در این حال شکست را پذیرفته اید. معمولا بسیاریا ز سایت ها تا کنون از تجربیات بد سئو متضرر شده اند و این ضرر تنها مختص به شما نیست.

اما هرگز دوباره بر سر اشتباه خود بر نگشته اند بلکه در واقع از آن به عنوان پل پیروزی استفاده کرده اند. البته در مشورتی که شما با یک مرکز پشتیبانی جدید انجام می دهید بی شک این مسائل را به شما گوش زد خواهند کرد و مشکلات اساسی سایت شما که باعث ضرر مالی شده را تجزیه و تحلیل می کنند و به شما یاد آوری خواهند کرد. اگر شما بتوانید از کارهای اشتباه شرکت های دیگر درس بگیرید و روی اشتباهی که آنها کرده اند سرمایه گذاری نکنید بی شک یکی از شرکت هایی خواهید بود که توانسته خود را از ابتدای امر از ضرر های مالی یک سئو بد نجات دهد.

 

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *