ثبت نام

تبلیغ یار

چطور مطالب محبوب و پربازدید تولید کنیم

tabliqyar6

چطور مطالب محبوب و پربازدید تولید کنیم

به عنوان بازاریاب، قبل از اینکه بتوانیم منافعی برای خود بدست آوریم، باید توجه مخاطب را به بازدید از محتوا جلب کنیم.می تواند انواع مختلفی داشته باشد:
این می تواند موضوع خط یک ایمیل باشد
این می تواند عنوان یک مقاله یا مطبوعاتی باشد
حتی می تواند اولین جمله از یادداشت دست نوشته باشد.
در هر یک از زمینه ها، یک واقعیت ثابت است: (عنوان) مهم ترین جمله در صفحه است.
نوشتن عنوان مناسب 80 % کار است، اولین کلمات را بسیار خوب و ارزشمند به کار ببندید و آنها را نادیده نگیرید، این تنها راه برای اطمینان از این است که بقیه پیام شما خوانده می شود.در صورتی که از تیتر درستی استفاده نکنید مطالب شما نادیده گرفته می شود.اول و مهمتر از همه شما باید علایق مخاطبان خود را بدانید، اگر شما نمی دانید مخاطبان مورد نظر شما چه می خواهند، نمی توانید شروع به نوشتن کنید، شما نمی دانید از کجا شروع کنید.

رمز تولید محتوا پر بازدید و محبوب

انتخاب درست عنوان مطلب

هنگامی که شما می دانید که مخاطب شما چه نیاز دارد یا چه می خواهد، از هر یک از این تاکتیک های اثبات شده برای ایجاد یک زاویه ای که به آن توجه می کنند، استفاده کنید:

1: استفاده از “حس کنجکاوی”

انسانها کنجکاوی را به شیوه ای چندگانه تجربه می کنند: درک و معرفت شناختی.

کنجکاوی ادراکی تمایل به درک چیزی عجیب و غریب و گیج کننده است، مانند یک توهم نوری یا یک ترفند جادویی، کنجکاوی معرفتی صرفا تمایل به یادگیری چیزی جدید است، برای به دست آوردن اطلاعات جدید، از بین این احساسات، دومی لذت بخش تر است.ماریو لیوویو، محقق اختر فیزیک ، توضیح می دهد: “مغز ما و ذهن ما ارزش این دانش جدید را به ارمغان می آورد”، بنابراین معمولا به عنوان یک چیز لذت بخش با پیش بینی پاداش در قالب آنچه که ما یاد می گیریم
این حس کنجکاوی برای به دست اوردن اطلاعات جدید و آموزش همه جا مورد استفاده قرار گیرد: در اینترنت نیز استفاده می شود، مخصوصا در بازاریابی رسانه های اجتماعی.سرفصل هایی که حس کنجکاوی مخاطبان را بر می انگیزد،  به دلیل تمایل مخاطب به یادگیری چیزی جدید و لذت بخش کارآمد می باشد.

مثال: ترفند بازریابی از طریق ایمیل، راه های پیشگیری از سرماخوردگی.

2: اصل کمبود و محدودیت

مردم دوستدار به دست آوردن ارزش ها و تجربیاتی هستند که محدودیت در عرضه زمانی آنها وجود دارد و نادر است.

امروزه با استفاده از کلمات و عبارات درست می توانید همان احساسات را در مخاطب برانگیزید:

“عجله کن!”
“پیشنهاد منحصر به فرد!”
“در دسترس بودن محدود!”
اصل کمبود نیز وابسته به ارزش خودمان است، به دست آوردن یا تقاضای چیز غیر معمول یا باعث می شود که ما قدرتمند باشیم.
ست گودین می گوید: “کمبود باعث ایحاد مد می شود” مردم چیزی را می خواهند که دیگران نمی توانند داشته باشند.
مثال: آموزش طراحی وبسایت در وردپرس به مدت محدود

3: از اعداد استفاده کنید

آیا می خواهید جستجوگرها را در محتوای خود متوقف کنید؟ از یک شماره در تیتر خود استفاده کنید.
این که آیا عنوان شما در خبرنامه، یک پنجره ظاهر شده یا یک بنر یوتیوب ظاهر می شود، عدد آن را برجسته خواهد کرد.
اعداد در بازاریابی محتوا خوب کار می کند، کلمات و تصاویر بیشترین محتوای که هر روز می بینیم را تشکیل می دهند، وب سایت ها، مجلات، بیلبوردها، ایمیل ها: همه آنها بر اساس کلمات و تصاویر غلبه می کنند.

استفاده از اعداد توجه مخاطبان را به سادگی و مؤثر جلب می کند، اعداد همچنین نشان دهنده ی نهایی بودن، آغاز و پایان قطعی است که خوانندگان را آرام می کند.
مثال: 10 روش برای رسیدن به موفقیت در فروش، 100 کتابی که قبل از مرگ باید بخوانید.

4: به اشتراک گذاری چیزی شگفت انگیز

تحقیق به ما می گوید که یک خواننده واقعا غافلگیر شده 100 در صد توجه اش به محتوای شما جلب خواهد شد.این وضعیت کامل جذب محصول توالی ذهنی غیرمستقیم است که مغز ما از زمانی که ما شگفت زده می شویم – برای بهتر یا بدتر – با چیزی مانند یک عنوان اتفاق می افتد.
تانیا لونا که یک کتاب درباره اینکه مغز ما چگونه تعجب می کند نوشته است، توضیح می دهد: “این یک هشدار عصبی قوی است که به ما می گوید که در این لحظه چیزی مهم است و ما باید بدان توجه کنیم” .
به عبارت دیگر، شگفت زده کردن موقت مخاطبان شما به وسیله شگرد خاص و یا تحریک کنجکاوی آنها، به شما فرصتی برای حرکت آنها در جمله بعدی می دهد تا بتوانند پاسخ خود را اخذ کنند.
مثال: چگونه بدون هیچ سرمایه اولیه کسب و کار پر درامدی را راه اندازی کنیم؟ ، چگونه پلاستیک را به طلا تبدیل کنیم؟

رمز تولید محتوا پر بازدید و محبوب

5: یک سوال بپرسید

هشدار: اشتباهاتی برای پرسیدن سوال در یک تیتر وجود دارد.
1: سوالاتی که بیش از حد آشکار هستند مناسب عنوان نیست (مثلا “آیا آب آشامیدنی برای شما مناسب است؟ این پرسش خوانندگان را مجبور به مطالعه محتوا نخواهد کرد چون قبلا جواب را می دانند، 2: سوالات ترسناک (مثلا “آیا نوزاد شما سرطان دارد؟”) که در عین حال قانع کننده است اما در نهایت تمامیت و اعتبار شما را از بین می برد.

بهترین سرصفحه سوال باعث می شود خواننده به انتقاد از رفتار یا روانشناسی آنها فکر کند، بهترین سؤالات خواننده را مجبور به مطالعه محتوا برای بررسی اینکه آیا جواب سوال شما حقیقت دارد، می کند. این سوالات به خوبی کار می کنند، زیرا لحظات انعکاس عمیق فوق العاده احساسی هستند – و احساسات عامل فروش است، البته، آنها بیشتر تلاش می کنند تا تحقیق کنند، موفقیت نیاز به سرمایه گذاری دارد.

مثال: چگونه می توانید بدون دانش کسب و کار راه اندازی کنید؟ چرا موفق نمی شویم؟

رمز تولید محتوا پر بازدید و محبوب

6: ساده ترین وعده جستجو

آسان‌ترین راه برای دادن ارزش به یک تیتر این است که آن را با کلمات ” چگونه” شروع کنیم.

باب بلای می‌نویسد: ” بسیاری از نویسندگان تبلیغاتی ادعا می‌کنند که اگر با این کلمات شروع کنید، ” چطور می‌توانید تیتر بدی بنویسید”

دلیل آن ساده است: ما مشتاق هستیم که به ما گفته شود چه کار کنیم، زیرا تصمیم‌گیری خودتان وحشتناک است، حدس زدن وحشتناک است.

این کار بسیار آسان‌تر، ایمن‌تر و کم‌تر استرس زا است که به راهنمایی شخص دیگری متوسل شوید.

رمز تولید محتوا پر بازدید و محبوب

 

7: مخاطب خود را صدا کنید

به یاد داشته باشید، نام هر فردی شیرین ترین صدا در هر زبانی است، طبیعی است که در محتوا نمی توانید مخاطب خود را با نامش صدا کنید، اما می توانید آنها را دسته بندی کنید: پسران، دختران، دانشجویان، دکترها، مهندسین، دانش آموزان، معلمین و …

با استفاده از عناوین آنها در تیتر محتوا، خواننده خود به طور مستقیم بر روی این تیتر متوقف شده، شما به طور کلاسیک او را مجاب می کنید که در جای مناسب قرار دارد، باید تمرکز کنند و متن را بخواند.

مثال: پسران جذب چه دخترهایی می شوند؟ راه های گرفتن انتقالی دانشجویان، راه های معافی از سربازی

نتیجه:

عناوین یا تیترها از جمله مهمترین ابزارهای جذب مخاطب به مطالعه محتوای شما است، بنابراین استفاده کلمات و عبارات درست در تیترها باعث دریافت کلیک بیشتر روی این عناوین می شود ودر غیر این صورت تمامی محتوای شما نادیده گرفته می شود، بنابراین بازدید محتوای شما به عنوانی که برای آن انتخاب می کنید وابسته است.

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *