ثبت نام

تبلیغ یار

چرا به همراه داشتن فلاش ضروری است

استفاده از فلاش در عکاسی

چرا به همراه داشتن فلاش ضروری است

این روزها عکاسان، برای حمل راحت‌تر، لوازم عکاسی خود را به حداقل می‌رسانند. علاوه بر این، چه کسی دوست ندارد سبک‌تر حرکت کند؟ اما سؤال واقعی این است که چه چیزی را باید پشت سر گذاشت؟

برای بسیاری از عکاسان، اولین قطعه تجهیزات برای کنار گذاشتن، فلاش آن‌هاست. عکاس منظره ممکن است هرگز به فلاش نیاز نداشته باشد و عکاس سفر ممکن است خیلی کم از فلاش استفاده کند. هنگامی‌که برای اولین بار شروع به کارکردم، فلاش اسپیدلایت خود را در اکثر سفرها به همراه نداشتم؛ اما اکنون بدون آن خانه را ترک نمی‌کنم. چرا؟

به‌سادگی می‌توان گفت که افزودن فلاش به‌طور چشمگیری کیفیت تصاویر شمارا بهبود می‌بخشد. اهمیتی ندارد که شما از مناظر، سفر یا پرتره عکاسی کنید، استفاده از فلاش می‌تواند تصویری متوسط را به عکسی خیره‌کننده تبدیل کند. استفاده از اسپیدلایت ساده یا سیستم LED هیبریدی مانند روتولایت NEO 2 باعث می‌شود شما نگاهی خلاقانه‌تر به زندگی داشته باشید.

اما آنچه مهم است چگونگی استفاده از فلاش و زمان استفاده از آن است. منحنی یادگیری مکانیسم فلاش سریع است؛ اسپیدلایت های امروزی می‌توانند نتایجی عالی در حالت TTL تولید کنند. با نورهای مداوم LED، آنچه را که می‌بینید، به دست می‌آورید. هنر واقعی استفاده از فلاش تنظیم کیفیت و زاویه نور و شناختن صحنه‌هایی است که در آن فلاش یک مشکل را حل می‌کند یا یک اثر خلاقانه را ایجاد می‌کند. در زیر، ۴ دلیل مطرح‌شده که چرا باید در سفر عکاسی بعدی خود فلاش به همراه داشته باشید. ممکن است نیم پوند را به بار خود اضافه کنید اما ارزشش را دارد زیرا امکانات خلاقانه بی‌پایانی نصیبتان خواهد شد.

استفاده از فلاش در عکاسی

بهبود پرتره

وقتی‌که اکثر عکاسان درباره فلاش فکر می‌کنند، در حقیقت، آن‌ها درباره پرتره فکر می‌کنند. یک دلیل خوب برای این فرض وجود دارد. برای مبتدیان، فلاش رنگ و تن پوست را بهبود می‌بخشد. این سناریو را تصور کنید. شما از یک مدل یا یک دست‌فروش خیابانی در یک روز ابری عکس می‌گیرید. استفاده از نور در روز ابری مزایایی دارد، ازجمله اینکه سوژه شما مجبور نیست به دوربین نگاه کند؛ اما نور در روز ابری هیچ کنتراستی ندارد، بنابراین سوژه شما تن پوستی طبیعی و رنگی خنثی خواهد داشت. در مورد زمانی که خورشید از پشت ابرها بیرون می‌آید فکر کنید. رنگ‌های خنثی به رنگ‌هایی پویا تبدیل می‌شوند. فلاش همان تصویر را به شما می‌دهد. تن پوست سالم و گرم به نظر می‌رسد و رنگ‌ها فواید بیشتری دارند.

کچ لایتها مزایای دیگر استفاده از فلاش هنگام عکاسی پرتره هستند. نتیجه فشردن فلاش با حداقل قدرت، کچ لایتی زیبا در چشمان مدل شما خواهد بود. یک‌بار در حال عکاسی از کودکان در بیابان سینای مصر بودم و چشمان آن‌ها به‌طور طبیعی بسیار تاریک بود. با استفاده از یک فلاش داخلی و پاپ آپ، من توانستم کچ لایت و درخشش را به چشمان آن‌ها اضافه کنم و پرتره‌ای بسیار بهتر ایجاد کنم. استفاده از نور ال ای دی مداوم مانند روتولایت NEO 2 دقیقاً همان کار را انجام می‌دهد و شما می‌توانید کچ لایتها را در زمان واقعی مشاهده کنید.

استفاده از فلاش در عکاسی

سه تصمیم مهم برای استفاده از فلاش هنگام پرتره وجود دارد

اول، از کدام حالت فلاش باید استفاده کنید؟ من معمولاً اسپیدلایت هایم را در حالت TTL انجام می‌دهم. TTL از طریق لنز، برای تعیین نوردهی صحیح، از اطلاعات نورسنجی در رابطه با دوربین استفاده می‌کند. برای اکثر سناریوها، TTL نتایج خوبی ایجاد می‌کند. حالت TTL به‌ویژه برای موقعیت‌های حرکت سریع بسیار مفید است، جاهایی که ممکن است برای تنظیم نوردهی دستی زمان نداشته باشید. حالت فلاش دستی زمانی خوب کار می‌کند که سوژه شما در حال حرکت نیست.

تصمیم دوم این است که چه کیفیت نوری برای پرتره شما مناسب‌تر است. اگر نور نرم می‌خواهید، از یک چتر عکاسی با یک اسپیدلایت استفاده کنید. با استفاده از منابع ال ای دی، نور بیشتری از لامپ‌های ال ای دی پخش می‌شود. به خاطر داشته باشید، هرچقدر منبع نور بزرگ‌تر باشد، نور آن نرم‌تر است. من دوست دارم برای ایجاد نور نرم، از یک چتر عکاسی کوچک یا سافت باکس استفاده کنم.

درنهایت، جهت نور بسیار مهم است. با حرکت دادن فلاش آف کمرا، می‌توانید سایه‌ها و پرتره‌های پیچیده‌تر ایجاد کنید. برای غیرفعال کردن فلاش آف کمرا، از یک فرستنده بی‌سیم یا کابل فلاش استفاده کنید. زمانی که اولین بار از فلاش آن کمرا استفاده کردم، هنگامی بود که می‌خواستم کچ لایت اضافه کنم.

استفاده از فلاش در عکاسی

برجسته کردن سوژه

این دو قاعده در رابطه با استفاده از فلش مهم هستند: ایجاد مناطق روشن و اضافه کردن کنتراست. اگر چیزی در عکس من مهم باشد، من به آن فلاش افزوده و آن را روشن‌تر می‌کنم. با افزودن اسپات لایت به تصاویر، من توجه بیننده را به سمت سوژه و مهم‌ترین بخش عکس می‌کشانم. برای انجام این کار، برای افزودن نور به بخشی کوچک از یک اسنوت استفاده می‌کنم. اگر بخواهم برگی را که در روی زمین است برجسته کنم، پس‌زمینه را کمتر در معرض دید قرار می‌دهم و فلش اسنوت شده را به برگ اضافه می‌کنم. در عکس‌های دیگر، شما ممکن است بخواهید درصحنه خود، نور را به مناطق بزرگ‌تری اضافه کنید تا داستان را بهتر بگویید یا یک عنصر گرافیکی مهم را برجسته کنید.

استفاده از فلاش بر کنتراست می‌افزاید. برجسته کردن مناطق خاص در تصاویر شما، پس‌زمینه را جدا کرده و سوژه را برای بیننده برجسته می‌کند. به یاد داشته باشید، ما از سوژه سه‌بعدی عکاسی می‌کنیم و در فرمت‌های دوبعدی به نمایش می‌گذاریم. با استفاده از فلش و اضافه کردن کنتراست، عمق و ابعاد را به عکس اضافه می‌کنیم.

افزودن رنگ

من دوره آموزشی‌ام را در کارگاهی در شهر قدیمی اتومبیل در گرجستان گذراندم. این مکان باورنکردنی است. بیش از ۴۵۰۰ ماشین در ۳۴ هکتار جنگل گسترده شده است. بسیاری از عکاسان از این منطقه برای عکاسی اتومبیل‌های کلاسیک استفاده می‌کنند. ما از بسیاری از اتومبیل‌های محبوب عکاسی کردیم، اما هدفمان این بود کاری متفاوت انجام دهیم. برای انجام این کار از اسپیدلایت هایی با ژل‌های رنگی استفاده کردیم.

بسیاری از شرکت‌ها ژل‌های رنگی را برای اسپیدلایت ها تولید می‌کنند. انتخاب رنگ جالب‌ترین بخش است. هنگام عکاسی از اتومبیل‌های قدیمی، گروه ما دوست داشت از ژل‌های رنگی نارنجی گرم برای نور داخلی استفاده کند. نور خارجی اغلب با برجسته کردن ژل بنفش خوب به نظر می‌رسید. برای برخی از اتومبیل‌ها، ما الگوهای رنگ مکمل را دنبال کردیم. اگر کامیون قدیمی سبز بود، ما از رنگ مکمل قرمز استفاده می‌کردیم.

استفاده از فلاش در عکاسی

کاهش کنتراست

همان‌طور که قبلاً نیز اشاره کردم، مزیت استفاده از فلاش ایجاد کنتراست است. برعکس این موضوع نیز درست است؛ زمانی که بخواهید کنتراست را کاهش داده و fill-flash را به صحنه اضافه کنید. اگر تا به ‌حال سعی کرده‌اید از سوژه‌های کلاه به سر در آفتاب روشن عکاسی کنید، اهمیت این موضوع را بهتر درک خواهید کرد. fill-flash سایه‌ها را کاهش می‌دهد اما بر روی صحنه یا پس‌زمینه تأثیری ندارد. بعضی از اسپید لایت ها حالت fill-flash دارند؛ در برخی دیگر ممکن است مجبور شوید قدرت خروجی را کاهش دهید تا به میزان صحیح فلش برسید. برای عکس‌های طبیعی، این کار بسیار کمک‌کننده خواهد بود. عکاسی از پرندگان در سایبان جنگل انبوه دشوار است. پرندگان در سایه هستند درحالی‌که آسمان پس‌زمینه بسیار روشن است و باعث افزایش کنتراست تصویر می‌شود. با افزودن fill-flash، می‌توانید پرندگان را از سایه عمیق خارج کرده و با آسمان روشن کنتراست را کاهش دهید.

 

تبلیغ یار
تبلیغ یار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *