ثبت نام

تبلیغ یار

چاپ تیشرت تبلیغاتی |لباس تبلیغاتی

۰۴

چاپ تیشرت تبلیغاتی

چاپ تیشرت تبلیغاتی

استفاده از تیشرت های تبلیغاتی خلاقانه و زیبا به طور قطع،  راه حلی مفید و موثر جهت تبلیغات شرکت و برای معرفی برند و یا محصول شما خواهد بود. با این وجود استفاده و تولید تیشرت بایستی هوشمندانه و خیلی با دقت و ظرافت انتخاب شود. چرا که این محصولات  به شدت در دیدگاه و نظر مخاطب نسبت به محصول یا برند شما تاثیرگذار خواهد بود.

این نکته که لباس و استفاده از تیشرت تبلیغاتی و سازمانی کمک خیلی زیادی به فروش و معرفی محصول شما دارد قطعا  بر هیچ کسی پوشیده نیست ولی نحوه ی بهره گرفتن از این تکنیک تبلیغاتی هم بسیار حائز اهمیت می باشد

در این مقاله تلاش کرده ایم فاکتورها و  پارامتر های موثر در انتخاب یک تیشرت تبلیغاتی مناسب را، به طور خلاصه برای شما شرح بدهیم .

چاپ تیشرت تبلیغاتی
چاپ تیشرت تبلیغاتی

جنس تیشرت

یکی از اصلی ترین و اساسی ترین  خصوصیت های یک تیشرت تبلیغاتی و یا به صورت عمومی جنس آنهاست. قطعا تمامی اشخاصی که اقدام به چاپ لوگو، برند  و یا محصول خود برروی تیشرت می کنند می خواهند که مخاطبان آن ها که این تیشرت ها را دریافت می نمایند، از این تیشرت ها در سطح شهر و در میان مردم استفاده کنند، به همین خاطر در صورتی که جنس تیشرت های استفاده شده آن کیفیت مطلوب را نداشته باشند و برای مصرف کننده آزار دهنده باشد کلیه ی سرمایه ای که جهت تولید و چاپ یک تیشرت کرده اند،  از بین خواهد رفت .

مسلماً در مسائل تبلیغاتی قیمت هم یکی از پارامترهای اصلی جهت انتخاب یک محصول به حساب می آید ولی برگشت پذیری سرمایه در تبلیغات هم یکی دیگر از فاکتورهای اصلی است که همیشه مهندسین بازریابی و مارکتینگ با  عنایت به این دو پارامتر اقدام به انتخاب یکی از راه ها می کنند.

در چاپ تیشرت تبلیغاتی یکی از مسائل اصلی و سخت، انتخاب جنس تیشرت بر طبق دو فاکتور بالا یعنی هزینه و کارایی است که بایتسی مورد توجه و دقت قرار بگیرد.

تکنیک های چاپ روی تیشرت

در حال حاضر در سراسر دنیا چاپ روی تیشرت در زمره صنعت های پرکاربرد و البته پرمصرف به حساب می آید و همین مسئله موجب توسعه ی هر چه بیشتر این صنعت در کل دنیا شده است و کشور ما ایران  هم از این صنعت روز جهان عقب نیست. در ایران نیز دستگاه های پیشرفته و جدیدی جهت چاپ روی تیشرت وجود دارند که هرکدام متناسب با نوع چاپ مورد استفاده قرار می گیرند که البته برخی مواقع هزینه های چاپ دو تیشرت تا چند صد هزار تومان  هم  می توانند تفاوت قیمت داشته باشند.

در صورتی که تصمیم داشته باشیم به اختصار چند تکنیک چاپ روی تیشرت را مثال بزنیم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • چاپ سابلیمیشن (چاپ حرارتی به شکل مستقیم)
  • چاپ لیبلی
  • چاپ کاتر پلاتر ( چاپ به شکل تک رنگ)
  • چاپ مدیا (چاپ به شکل تمام رنگی )
  • چاپ به شکل مستقیم روی تیشرت
  • چاپ سیلک
تکنیک های چاپ روی تیشرت
تکنیک های چاپ روی تیشرت

کیفیت چاپ

یکی دیگر از خصوصیت های خیلی مهم انتخاب یک تیشرت تبلیغاتی مناسب ؛ کیفیت چاپ روی آن ها است. کیفیت چاپ روی تیشرت  با شیوه های چاپی که در قسمت بالا به بعضی از آن ها اشاره کردیم بستگی خواهد داشت . البته از ذکر این مسئله نیز نمی توان چشم پوشی کرد که در هر شیوه هم استفاده از متریال و مواد اولیه با کیفیت هم نقش موثری در ماندگاری و دوام تیشرت مذکور خواهد داشت .

در تکنیک های چاپ مستقیم روی تیشرت به این مسئله بایستی دقت داشته باشیم که بیشتر دستگاه های موجود دارای رنگ سفید نیستند از همین رو از رنگ سفید تیشرت به عنوان بکگراند تصویر استفاده میشود و عبارتی سایر رنگ ها چاپ میشوند به همین خاطر روش چاپ مستقیم که طبیعتا یکی از بالاترین کیفیت ها در اختیار ما قرار می دهد برروی تیشرت های سفید و یا روشن قابل استفاده می باشد و اگر بخواهیم برروی تیشرت و یا پارچه تیره و یا مشکی چاپ مستقیم بزنیم حتما میبایست دستگاه دارای رنگ سفید جداگانه باشد که ابتدا تیشرت را با رنگ آستر سفید کند و بعد روی رنگ سفید طرح را پیاده کند.

و از دیگر تکنیک های پرکاربرد جدید دنیا جهت چاپ روی تیشرت،  چاپ کاترپلاتر می باشد که در بیشتر چاپ های لباس ورزشی از این شیوه استفاده می شود که ماندگاری و کیفیت خیلی فوق العاده ای دارد اما تنها یک خصوصیت دارد و آن هم این است که  بایستی به صورت تک رنگ و یا رنگ های تفکیک شده مورد استفاده قرار بگیرد.

کیفیت چاپ
کیفیت چاپ

ماندگاری و دوام تیشرت و چاپ

چاپ تیشرت تبلیغاتی می تواند یک شیوه تبلیغاتی موثر و البته طولانی مدت نیز باشد به شرطی که در انتخاب جنس تیشرت و نوع چاپ اوجه و اهمیت لازم به عمل آید و به شکلی صحیح و حساب شده انتخاب شود .

یکی از عواملی که به مانگاری و دوام چاپ روی تیشرت کمک خیلی زیادی می کند انتخاب روشی متناسب با جنس تیشرت است که احتیاج به تحقیق دقیق و یا گرفتن مشاوره صحیح از کارشناسان مربوطه دارد .

البته از این نکته هم نمی توان چشم پوشی کرد که روش های شست و شو هم در ماندگاری هر نوع پوشاکی موثر است و بخصوص این نکته در تیشرت های چاپی بیشتر ملموس و غیر قابل چشم پوشی است و از این جهت که عموما از تیشرت های تبلیغاتی برای توزیع در بین آحاد جامعه استفاده میشود خیلی دست سرمایه گذار در این زمینه باز نخواهد بود.

ماندگاری و دوام تیشرت و چاپ
ماندگاری و دوام تیشرت و چاپ

استفاده از طیف رنگی سازمانی

یکی دیگر از عواملی که برای انتخاب چاپ تیشرت تبلیغاتی بایستی مورد توجه قرار بگیرد استفاده از رنگ سازمانی و یا طیف رنگی محصول و برند شماست که باید برروی آن دقت ویژه ای به عمل آورد .

در صورتی که برند ، لوگو و یا سازمان شما دارای رنگ سازمانی به خصوصی است توصیه می شود که نهایت سعی خود را کنید که تبلیغات خود را به سمت و سوی رنگ سازمانی خود ببرید که از لحاظ بصری مخاطب خود را با رنگ برند تان به آنها القا کنید که همیشه رنگ مورد نظر را با رنگ لوگوی شما بشناسند.

به عنوان مثال اگر لوگوی شما دو رنگ صورتی و آبی را دارد، تلاش کنید که حتما همین ترکیب رنگی را برای تی شرت های تبلیغاتی خود نیز استفاده کنید.

به طور قطع،  طبیعتا مثل کالرباکس (جعبه ی رنگ)  که شما قادر هستید  میلیون ها رنگ را انتخاب کنید در انتخاب رنگ تیشرت تبلیغاتی این انتظار را نمی توانید داشته باشید اما بایستی نهایت سعی خود را بکنید که نزدیک ترین رنگ به رنگ سازمانی خود را انتخاب نمایید .

تبلیغ یار
تبلیغ یار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *