ثبت نام

تبلیغ یار

ویژگی های یک سایت فروشگاهی خوب!

ویژگی های یک سایت فروشگاهی خوب

ویژگی های یک سایت فروشگاهی خوب

ویژگی های یک سایت فروشگاهی خوب

در حال حاضر  استراتژی های مدیران فروشگاه های اینترنتی  بیشتر از هر فاکتور دیگری در موفقیت و نتیجه بخشی هر فروشگاه اینترنتی اثر گذار است.به همین علت مدیریت برای هر فروشگاه می تواند نقش بسیار مهم و حیاتی ای داشته باشد.

 در صورتی که یک فروشگاه خیلی بزرگ را در اختیار مدیران  بی تجربه و ناشی قرار دهیم قادر نخواهند بود که به سرعت پیشرفت و توسعه ای برای فروشگاه اینترنتی به وجود آورند  . از طرف دیگر این امکانات و ویژگی های فروشگاه های اینترنتی است که بر انتخاب مشتریان اثر گذاشته و آن ها را نسبت به یک سایت وفادار می کند. بعضی از این امکانات و ویژگی ها را در ادامه برای شما فهرست کرده ایم.

ویژگی های یک سایت فروشگاهی خوب
ویژگی های یک سایت فروشگاهی خوب

دست یابی سریع و ساده به محصول

تصور کنید شیوه ی پیاده سازی فروشگاه به گونه ای باشد که بازدید کنندگان قادر نباشند به سادگی به محتوا دست پیدا کنند و یا آن قدر زمان زیادی ندارند که برای پیدا کردن محصول خاص خود در آن به دنبال جست و جو باشند. به همین خاطر علاوه بر ساختار استاندارد جهت دسته بندی محصولات بایستی یک سیستم جست و جوی خوب و قوی هم داشته باشد. گرچه جست و جو و شیوه ی جست و جو در یک وب سایت سیستم به ظاهر ساده ای دارد اما منطق آن می تواند پیچیده تر باشد

به عنوان یک نمونه ی خوب می توان موتور جستجوی گوگل را مثال زد. قطعاً برای شما مهم است که پس از وارد کردن کلمات مورد نظرتان و فشردن دکمه سرچ محتواهای مرتبطی را ببینید. در یک فروشگاه اینترنتی هم روال کار به همین شکل است با این فرق که مخاطب محتوای مورد نظر را تنها در وبسایت شما جست و جو می کند، به همین دلیل باید از آوردن مطالب و محصولات نامرتبط در فروشگاه اینترنتی خود  جلوگیری کنید.

 پیاده سازی یک سیستم جست و جو نقش خیلی مهمی در طراحی فروشگاه اینترنتی دارد . در صورتی که کاربری در وبسایت شما جست و جو کرد و نتایج مرتبطی را نیافت، اطمینان داشته باشید که دیگر به سراغ وب سایت شما نخواهد آمد و به راحتی هر چه تمام تر به یک فروشگاه اینترنتی دیگر سر می زند . نمی توان از جست و جوهای  ساده استفاده کرد و توصیه می شود که از سیستم های جست و جوی پیشرفته در طراحی فروشگاه اینترنتی استفاده نمایید .

ویژگی های یک سایت فروشگاهی خوب
ویژگی های یک سایت فروشگاهی خوب

ثبت نام لازمه ی خرید محصول در طراحی فروشگاه اینترنتی

یکی از قسمت های متداول و حیاتی در راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی؛ ثبت نام کاربران در سایت می باشد.

  در صورتی که تعداد داده ها و مراحل ثبت نام در سایت زیاد و طولانی باشد می توانید اطمینان حاصل کنید که کاربر در فروشگاه اینترنتی تمام مراحل را دنبال نخواهد کرد و فروشگاه شما را رها می کند.

 بنابراین حتی در سایت های بزرگ هم مشاهده نمی کنید که یک فرم بزرگ با داده های زیادی را در مقابل کاربر قرار دهند. تنها در مرحله نهایی خرید تعدادی اطلاعات محدود مانند آدرس ، تلفن و.. را برای تکمیل سفارش دریافت می کنند و یا تعداد مراحل ثبت نام به قدری کم است که کاربر از ثبت نام در سیستم چیزی احساس نمی کند.در برخی از موارد هم کاربر در صورت ثبت نام اولیه کلیه ی اطلاعات مورد نیاز را در سیستم وارد کرده است و شما در مرحله ی خرید تنها قسمت هایی را بایستی از کاربر درخواست نمایید که امکان تغییر آن وجود داشته باشد. به همین خاطر در فرم های خود تلاش داشته باشید که از کاربر اطلاعات را قدم به قدم و در مراحل مختلف دریافت کنید.

استفاده از خبرنامه ها در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

خبرنامه ها یکی از حیاتی ترین و مهم ترین شیوه های  بازاریابی اینترنتی و ایمیل مارکتینگ است.

 این تکنیک باعث ایجاد واکنش هایی از طرف کاربر برای فروشگاه اینترنتی شما می گردد. از مهم ترین اصول خبرنامه ها استفاده از یک سیستم خبرنامه با کیفیت است. فرستادن ایمیل شاید در وهله ی اول مهم باشد ولی مهم تر از آن اینباکس شدن پیام ها است چرا که خیلی از پیام ها در صورت استاندارد نبودن ساختار اسپم می گردند و تعداد پیام های تبلیغاتی که اینباکس می شوند به طور مداوم در حال کاهش است! داشتن خبرنامه به معنی اتمام کار نیست! چرا که همواره استفاده از ابزار مهم تر از خود ابزار هستند.

ویژگی های یک سایت فروشگاهی خوب
ویژگی های یک سایت فروشگاهی خوب

اشخاصی که قصد خرید محصولات و کالا های شما دارند تقریبا از ۱۰ محصول جدید فروشگاه شما دست کم یکی از کالاهای شما را انتخاب و خرید می نمایند. به همین خاطر این اشخاص تمایل دارند که در سیستم خبرنامه شما عضو گردند تا اطلاعاتی درباره ی تخفیف ها و محصولات دریافت نمایند . برخی از اشخاص تنها در هنگامی خرید می کنند که محصولات شما یک تخفیف بزرگ خورده باشد به همین دلیل بهترین راه برای معرفی تخفیفات ارسال ایمیل است.

 تا این جای کار درباره ی خصوصیات یک فروشگاه خوب و معتبر صحبتی داشتیم این نکات شاید ساده به نظر بیایند ولی نکاتی وجود دارد که همیشه بر روی خرید مشتری اثر می گذارد و موجب می گردد که مشتریان دست خالی از سایت شما خارج نشوند. بهترین مدیران فروشگاه های اینترنتی مدیرانی هستند که ایمیل مارکتینگ ، بازاریابی و تا اندازه ای هم سئو را یاد گرفته اند و از کلیه ی شاخه ها علمی دارند

اعتماد سازی

پرسشی که مشتریان پیش از خرید از خود می پرسند این است که آیا به این سایت می شود اعتماد کرد ؟ نکنه ماجرای کلاهبرداری در میون باشه ؟  به همین دلیل جنبه ی اعتماد سازی خیلی مهم است .

در حقیقت مهم ترین وظیفه ی هر فروشگاه اینترنتی ایجاد اعتماد در کاربران خود است. کمپانی های بزرگ مثل اپل  و یا ماکروسافت را در نظر بگیرید البته این کمپانی ها بسیار پیشرفته هستند و قطعا قادر نیستیم که خود را با آن ها قیاس کنیم .

 محصولات جدید این کمپانی با ۲۰ درصد برای هر محصول باز هم در قدم اول ، فروش زیادی دارند .اما علت این مسئله چیست ؟ فقط اعتماد است که موجب می شود کاربران محصول جدیدی را که هیچ وقت ندیده اند ، خریداری نمایند. این شرکت ها برندی قابل اعتماد و با کیفیت را در اذهان افراد برای خود درست کرده اند.

ویژگی های یک سایت فروشگاهی خوب
ویژگی های یک سایت فروشگاهی خوب

بخش پشتیبانی ضعیف در طراحی فروشگاه اینترنتی

در صورتی که شما موفق شوید اعتماد یک کاربر را کسب کنید قطعاً توانسته اید که آن مشتری را یک قدم به خرید محصولات خود نزدیک تر کنید. زمانی که خدمات ویژهای داشته باشید می توانید تحسین و تشویق کاربران و مشتریان را بر انگیزید . به همین خاطر بسیاری از مدیران با دانستن این نکته قادر می باشند که به موفقیت دست پیدا کنند و فقط شرکت هایی موفق هستند که پشتیبانی خوبی دارند . مردم وقتی پولی را پرداخت می کنند که کاملا به سیستم اعتماد داشته باشند و بدانند که پشتیبانی می شوند و تنها نخواهند بود  .

تبلیغ یار
تبلیغ یار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *