ثبت نام

تبلیغ یار

ویژگی های یک تبلیغات پاپ آپ خوب !

تبلیغات پاپ آپ

تبلیغات پاپ آپ ، مزاحم یا موثر؟!

تبلیغات پاپ آپ

تصور کنید یک پروژه ی جدید جهت طراحی سایت به شما سپرده شده است و تصمیم دارید همه ی دانش و تجربه خود را صرف طراحی یک سایت زیبا و کاربردی نمایید . در نخستین گام ، کلیه ی خصوصیات یک وب‌ سایت خوب را از ذهن خواهید گذراند و تصمیم می ‌گیرید همه این ایده‌ها را در سایت خود پیاده سازی نمایید. ولی شاید احتیاج باشد در مورد این پروسه  با خودتان بیشتر فکر کنید . شاید این سوال برایتان مطرح شود که اجرای کلیه ی ویژگی ‌ها و قابلیت های خوب در وب‌سایت چه مشکلی می‌تواند داشته باشد؟

در صورتی که  بخواهیم به شکل ساده این مفهوم را برای شما واضح سازیم ، بایستی به این مسئله ی مهم اشاره کنیم که حتی زیاده‌روی در ویژگی‌های خوب یک وب‌سایت هم ممکن است خروجی بدی به همراه داشته باشد. چرا که فضای وب جایی برای شلوغ کاری و افراط نیست. به عبارت دیگر؛ مخاطبی که وارد سایت شما خواهد شد ، زمان کافی جهت بازدید تمام صفحات شما را نخواهد داشت .

تبلیغات پاپ آپ
تبلیغات پاپ آپ

در صورتی که مخاطب تصمیم داشته باشد به پاسخ یک سوال برسد، فاجعه ترین کاری که ممکن است انجام دهید این است که او را با اطلاعات مزاحم و غیرکاربردی در سایت گمراه نمایید. اما راه کار بهتر چیست؟

چرا توجه به سادگی در طراحی سایت بسیار حائز اهمیت است ؟

بهترین راهکاری که می‌ تواند به مذاق همه کاربران خوش بیاید، رویکرد ساده و مینیمال (Minimalism) در طراحی سایت می باشد . ترند مینیمال مدت هاست که در طراحی سایت اهمیت ویژه و بسیار زیادی پیدا کرده و دلیل آن هم کاملاً واضح است؛

در حقیقت شفافیت و سادگی دو فاکتور و معیار بزرگ در موفقیت وبسایت شما خواهد بود چرا که این دو فاکتور همان ویژگی‌هایی هستند که مورد پسند کلیه ی بازدید کنندگان فضای وب می باشد. به عبارت دیگر، هنگامی که به عنوان یک طراح سایت رضایت کاربر  را در بالاترین مرتبه ی اولویت قرار می دهد ، یعنی یک قدم به موفقیت نزدیک تر شده اید .

ولی در صورتی که بخواهیم به روی دیگر سکه هم نگاهی بکنیم ، بایستی ذکر کنیم که مقصود ما از سادگی و شفافیت این نیست که ابزارهای تاثیرگذار در فروش و بازاریابی را فراموش کنید.با این مقدمه به سراغ پاپ آپ می رویم.با ما همراه باشید

تبلیغات پاپ آپ
تبلیغات پاپ آپ

پاپ آپ چیست و علت پدید آمدنش چه بود ؟

سال‌ها پیش، پاپ آپ به عنوان یک عنصر کاربردی در نمایش محتوا، مسیر خود را در طراحی سایت باز کرد. مقصودی که پنجره‌های پاپ آپ داشتند این بود که قادر باشند محتوای مهم و مورد نیاز کاربر را بدون تغییر در ساختار کلی وب‌سایت در معرض نمایش قرار دهند .

بعد از مدتی، خیلی از وب سایت ها از این خصوصیت خوب، سوءاستفاده کردند و وجهۀ تبلیغاتی به آن بخشیدند . زمانی که جای جای اینترنت پر از پاپ‌آپ‌های تبلیغاتی شد، این شرکت گوگل بود که مثل همیشه به داد مخاطب و کاربران رسید!

بر اساس قوانین جدید گوگل، سایت‌هایی که تبلیغات زیادی در سایت خود قرار می دهند ، با کاهش رتبه در صفحه نتایج گوگل رو به رو خواهند شد. معضل اصلی اما جایی بود که در آن زمان قوانین واضح و روشنی برای یک پاپ آپ مورد تایید گوگل و کاربران وجود نداشت.

میتوان این گونه ذکر کرد، که ویژگی‌های خوب و بد یک پاپ آپ قابل تشخیص نبودند. در این میان سوال دیگری هم ذهن علاقه‌ مندان را به خود مشغول کرد : آیا اساساً، استفاده از پاپ آپ راه کار خوبی برای افزایش مشترکین خبرنامه، پروموت کردن تخفیف‌های جدید و معرفی مقاله‌های تازه می باشد ؟

در این مقاله تصمیم داریم در وهله ی اول، کلیه ی ابهاماتی که در حیطه ی استفاده از پاپ آپ برای شما وجود دارد را رفع کرده و با نگاهی مختصر بر وضعیت کنونی پاپ آپ در طراحی سایت، راهکارهای مفید و اصولی به شما ارائه کنیم.

تبلیغات پاپ آپ
تبلیغات پاپ آپ

انواع پاپ و تفاوت عملکرد آن ها

در ابتدا اجازه دهید که ببینیم پاپ‌های فعلی چه جور ظاهری دارند، با چه هدفی از آن‌ها استفاده می گردد و اصلاً به چه علت بایستی از آن‌ها در پروژه های طراحی سایت استفاده نماییم .

 Modal: یکی از متداول ترین انواع پاپ آپی است که کاربران در فضای وب با آن مواجه می گردند. این نوع از پاپ آپ‌ها غالب مواقع به محض وارد شدن شما به سایت، در پایین یا گوشه صفحه ظاهر می گردند .

 Interstitial: این نوع از پاپ آپ با ورود شما به وبسایت، همه ی صفحه را می پوشاند  و جهت مشاهده محتوای صفحه بایستی در ابتدا از دست این پاپ آپ مزاحم خلاص شوید.

Notification Bar:  این مدل غالباً شبیه به یک نوار اطلاع رسانی، در بالاترین یا پایین‌ترین بخش صفحه قرار خواهد گرفت .

استفاده از پاپ آپ همیشه هم کار اشتباهی نخواهد بود . در حقیقت اصلی ترین و اساسی ترین فاکتوری که بر کیفیت پاپ آپ موثر است محتوای قرار گرفته در آن و شیوه ی دسترسی کاربر به فضای اصلی صفحه می باشد .

تبلیغات پاپ آپ
تبلیغات پاپ آپ

۵ دلیلی که ثابت می کند باید از پاپ آپ در سایت استفاده کرد

ممکن است تصور کنید گوگل ارتباط خوبی با پاپ آپ‌ها (به ویژه پاپ آپ موبایلی) ندارد و بهتر است که تحت هر شرایطی از قرار دادن آن ها در وب سایت خودداری کنید ؛ ولی با دانستن  دلایل زیر، به این نتیجه خواهید رسید که چنان چه از مسیر درست وارد شوید، پاپ آپ‌ها نقش یک کاتالیزور خیلی مهم و تاثیر گذار را ایفا می‌کنند.

  1. جلب توجه:حقیقت این است که در حال حاضر افراد زمان کافی جهت انجام کارهای خود ندارند؛ به همین خاطر استفاده از پنجره‌های کوچکی که پیام‌های مهمی را در بر دارند ، خیلی جلب توجه می‌کنند.
  2. جنبه روانشناختی:چشم انسان از نظر روانشانسی به عناصر و پنجره‌های کوچک و رنگی که دارای افکت‌های زیبا باشد بیشتر جذب خواهد شد .
  3. انعطاف پذیری بالا:کاربرد پاپ آپ‌ها دیگر فقظ منتهی به تبلیغات اذیت کننده نمی گردد.هم اکنون ، قادر می باشید که از آن‌ها در زمان ورود به سایت، پس از اسکرول کردن یا پیش از خروج کاربر استفاده کنید.
  4. ظاهر تمیزهمان گونه که قبل از این در مقدمه اشاره نمودیم ، مینیمال بودن یکی از اصلی ترین عناصر در حفظ زیبایی و سادگی وب سایت می باشد . به همین دلیل چنان چه پیغامی دارید که اطلاعات مهم و مورد نیاز کاربر را در بر دارد ، می‌توانید با استفاده از پاپ آپ، بدون اشغال کردن فضای صفحه این پیام را در اختیار بازدید کننده سایت بگذارید .
  5. افزایش نرخ تبدیلیکی از وب‌سایت‌های معروف در زمینه طراحی سایت تست جالبی در مورد نقش پاپ آپ‌ها در نرخ تبدیل مشتری انجام داده است. بر اساس نتایج حاصل از این آزمایش ، استفاده از پاپ‌ها نرخ تبدیل مشتری را تا ۳ درصد افزایش می دهند . در صورتی که در طراحی و کاربردی بودن پاپ‌ آپ‌های سایت خود دقت عمل به خرج دهید، این عد تا ۹ درصد افزایش می‌یابد.

تبلیغ یار
تبلیغ یار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *