ثبت نام

تبلیغ یار

نکات طلایی برای طراحی بیلبورد

طراحی بیلبورد

طراحی بیلبورد

طراحی بیلبورد

مردم این روزها بیشتر مشغول گوشی های هوشمند و تبلت های خودشان هستند. به عبارت دیگر چشم های ما این روزها در عوض بالا، بیشتر به سمت پایین پایین خیره شده است. اما این مسئله به معنی آن نیست که ارزش بیلبوردهای تبلیغاتی باید نادیده گرفته شود. بیلبوردها همه جا هستند و هنوز هم یکی از بهترین راه ها برای بازاریابی بصری و جلب مشتری محسوب می شوند. از طرف دیگر با توجه به ازدیاد تبلیغات مجازی، و گران بودن بیلبورد ها، داشتن بیلبورد اعتبار و کلاس کاری برای برند تبلیغ کننده به همراه می آورد. برای موفقیت در تبلیغات بیلبوردی، بهتر است در ادامه همراه ما باشید تا با ۹ نکته ی طلایی در راستای طراحی تبلیغاتی بیلبوردی آشنا شوید.

طراحی بیلبورد
طراحی بیلبورد

۱٫ ایده آل شش کلمه یا کمتر است

قطعا در حال حرکت آنقدر فرصت نخواهید داشت که بتوانید تمام مطالب درج شده روی یک بیلبورد را بخوانید. تنها درحدود ۶ ثانیه برای عبور کردن و خواندن محتوای یک بیلبورد وقت هست. پس کل محتوای متنی شما باید نهایتا شامل شش کلمه باشد. البته می توانید بر اساس شرایط محیطی به این تعداد چند کلمه دیگر هم اضافه نمایید، اما هر قدر تعداد کلمات کمتر باشد، بهتر است.

۲٫ جلب توجه کنید، اما حواس را پرت نکنید

بیشتر مخاطب بیلبوردها راننده ها، موتور و دوچرخه سواران و شاید مردم پیاده باشند. این موضوع اغلبسفارش دهندگان را سر یک دوراهی قرار می دهد. اینکه شما می خواهید مورد توجه قرار بگیرید، اما نمی خواهید مسئول هیچ تصادف کوچک یا بزرگی مسئول باشید. در طراحی بیلبورد ها همیشه باید یک تعادل نسبی بین جلب توجه کردن و نکردن برای مخاطب برقرار شده باشد.

۳٫بیلبورد برای گرفتن پاسخ مستقیم نیست

اگر کمی در خیابان ها به اطراف توجه کنید، تبلیغات بیلبوردی بسیار متنوع و البته حال به هم زنی می بینید که پر از شماره تلفن، آدرس وبسایت و … هستند و بدون شک ۹۹٫۹% کسانی که آنها را می بینند با شماره معرفی شده تماس نمی گیرند یا وارد وبسایت آنها نخواهند شد. بیلبورد یک رسانه ثانویه است که باید برای برندسازی، ایجاد آگاهی و حمایت از یک کمپین استفاده شود. اگر ارتباط و تعامل نزدیک تری را با مخاطب خود می خواهید، حتما باید از تبلیغات چاپی، تلویزیونی، رادیو، بروشور، وبسایت و یا حتی پست مستقیم استفاده کنید.

طراحی بیلبورد
طراحی بیلبورد

۴٫ هوشمندانه عمل کنید و مخاطب را سردرگم نکنید

یک بیلبورد کسل کننده، قطعا نادیده گرفته می شود. اما بیلبوردی که هوشمندانه طراحی شده باشد، مطمئنا باعث جلب توجه شده و اثری ماندگار در ذهن مخاطب می گذارد. از طرفدیگر بیلبوردی که سعی دارد بیش از حد هوشمندانه به نظر برسد هم در بین مخاطبین و دیگر
بیلبوردها گم می شود. توجه داشته باشید که طراحی شما بر روی بیلبورد نباید موجب به فکر فرو رفتن مخاطب برای فهمیدن معنی و مفهوم آن شود. استفاده از کنایات و استعاره تصویری پیچیده در طراحی بیلبورد مناسب نیست.

۵٫ هر چه تعداد بیلبوردها بیشتر باشد، بهتر است

اجازه ی یک عدد بیلبورد معمولا در برابر بودجه یک کار و کسب خیلی گران نیست، اما چندان هم اثرگذار نیست. بیلبورد یک رسانه جمعی است که نیاز به حمایت دارد. پس به بیش از یک بیلبورد نیاز دارید تا مخاطب هرچه بیشتر بتواند تبلیغات شما را بیند. هر بیلبوردی دارای رتبه ای انحصاری است تحت عنوان GRP است که بر اساس عواملی از قبیل ترافیک منطقه، در میدان دید بودن، موقعیت جغرافیایی، اندازه و … تعیین می شود که از بین صفر تا صد متغیر است. هرچه این رتبه بالاتر باشد، قیمت آن بیلبورد هم بالاتر می رود.

۶٫نشان بده، نگو

در طراحی ایده ها تبلیغاتی خود خلاقیت داشته باشید. یک بیلبورده ساده و مستطیل شکل، حالت استاندارد آن است. ولی فراموش نکنید که می توانید از تصاویر سه بعدی، یا متحرک یا حتی انیمیشنی هم استفاده کنید. امروزه دیگر هیچ دلیلی قانع کننده ای بر استفاده از یک تصویر چاپی و بزرگ بر روی بیلبورد وجود ندارد . این فرصتی برای برند شماست که جلب توجه کنند و به یاد ماندنی باشد. یادتان باشد که در صورت جلب توجه زیاد مخاطبین و دست اندرکاران ، حتی ممکن است مورد نقد قرار بگیرید و در دیگر رسانه ها هم ردر مورد شما و برند شما صحبت شود. که این خود به نوعی برای شما تبلیغ مجدد به حساب می آید و بخشی از هزینه های اولیه اجاره و حتی یک طراحی فوق‌العاده را پوشش می دهد.

طراحی بیلبورد
طراحی بیلبورد

۷٫از تکرار اجتناب کنید

استفاده از بیلبورد به عنوان بستر تبلیغاتی و البته حفظ آن هزینه های خیلی زیادی برای شما خواهد داشت که ممکن است تکرار شدن آن برای شما ممکن نباشد، پس از سانتی متر به سانتی متر آن باید هوشمندانه استفاده کنید. اگر از عنوان روی آن چاپ می کنید که تصاویر
شما را توضیح می دهد، در واقع دارید کلمات را هدر می دهید. اگر تصاویر شما کسل کننده است یا ارتباطی با محصول شما ندارد، بدانید که مشغول فرصت سوزی هستید.

۸٫ ساده باشید

بیلبورد باید در کمترین زمان باید خوانده شود. مخاطب شما اغلب در حال رانندگی با سرعتی حدود ۸۰ کیلومتر بر ساعت از کنار بیلبورد شما عبور می کند، پس در سریع ترین زمان ممکن باید پیام شما را دریافت کند. پس بیلبورد فضای مناسب برای کارگردانان هنری جهت آزمودن اثار پیچیده خود، یا برای تولیدکنندگان محتوای متنی برای ارائه متون ادبی جذابشان نیست.  بیلبورد باید مثل مشتی بر صورت مخاطب عمل کند. پس هر قدر پیام آن ساده تر منتقل شود، در واقع قدرت این مشت بیشتر است.

۹٫ در طراحی اندازه لوگو محتاط باشید

احتمال این جمله را زیاد شنیده اید که : ” لوگو را بزرگتر بزنید”. درک آن هم ساده است. سفتارش دهنده هزینه ی زیادی برای تبلیغ بیلبوردی خود کرده و دوتدارد که برندش ولوگوی شرکتش به خوبی دیده شود. ولی یادتان باشد که همیشه باید به حفظ تعادل در طراحی اندازه لوگو ریو بیلبورد توجه کنید. لوگوی خیلی بزرگ، موجب پرت شدن حواس و عدم توجه به پیام اصلی می شود. از آنطرف لوگوی خیلی کوچک، تبلیغی هوشمند است که البته شاید کسی هم به آن توجه نکند. با در نظر گرفتن این امر، بهتر است حواستان باشد که گاهی عدم درج لوگو نیز حتی خودش یک شیوه و تاکتیک برندسازی وتبلیغات در نظر گرفته می شود که برخی از برندهای مطرح جهانی از آن بهره می برند.

طراحی بیلبورد
طراحی بیلبورد
تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

 • محمد زندی ژانویه 27, 2023 :: 5:40 ق.ظ
  0 0

  میشه مطلب رو توی وبلاگ خودم بزارم؟

 • غلام کلباسی ژانویه 27, 2023 :: 1:55 ب.ظ
  0 0

  احسنت عالی بود

 • مرتضی رضوی ژانویه 30, 2023 :: 12:10 ق.ظ
  0 0

  خیلی سایت خوبی دارین

 • سیدعلی محمدزاده ژانویه 31, 2023 :: 1:45 ق.ظ
  0 0

  متشکرم

 • محمدحسن حسین زاده ژانویه 31, 2023 :: 5:50 ق.ظ
  0 0

  گل گفتید آقای دکتر دست مریضاد

 • یدالله اصغری فوریه 1, 2023 :: 9:20 ق.ظ
  0 0

  حرف نداری دکتر جون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *