ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

نکات حیاتی در مورد تبلیغات در شبکه های اجتماعی

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

“اهمییت کمپین های بازاریابی در شبکه های اجتماعی به حدی بالاست که بازاریابی شبکه های اجتماعی خود به یک شاخه تخصصی از بازاریابی تبدیل شده است.”تبلیغات در شبکه های اجتماعی

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

استفاده شبکه های اجتماعی برای کسب و کار

امروزه دسترسی به بسیاری از شبکه های اجتماعی از طریق تلفن های همراه هوشمند بسیار ساده و فراگیر شده است. این موضوع باعص شده در حال حاضر راه اندازی کمپین های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی ، که البته شکل اپلیکیشن موبایلی آنها محبوبیت بیشتری دارد، روشی سریعتر و بهتر برای رسیدن به اهداف بازاریابی باشد. از نمونه موفق ترین و پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی موبایلی در ایران می توان به شبکه ی اجتماعی اینستاگرام اشاره کرد که یک شبکه اجتماعی کاملا موبایلی است. برند های مطرح کشور این روزها در این بستر فعالیت های گسترده ای دارند. موفقیت کمپین های بازاریابی در شبکه اجتماعی اینستاگرام به حدی بالاست که بازاریابی اینستاگرامی به یک شاخه تخصصی از بازاریابی شبکه های اجتماعی تبدیل شده است.تبلیغات در شبکه های اجتماعی

نکته : البته شبکه های اجتماعی تنها محدود به شبکه های موبایلی نیست، بلکه شبکه هایی مانند فیس بوک اساسا موبایلی نیستند هم به اندازه ی نرم افزار هایی مانند اینستاگرام اهمییت دارند. منتها در ایران استفاده از اینستاگرام و کانال های تلگرامی عمده ی فعالت های مردن در شبکه های اجتماعی را تشکیل می دهد.تبلیغات در شبکه های اجتماعی

بسیاری از مردم جهان همچنین  بسیاری هم از افراد حرفه ای، در شبکه های اجتماعی فعال هستند.شما هم بهتر است مانند آنها تا حدی در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشید.

شما هم احتمالا در فیسبوک، توییتر، لینکدین و اینستاگرام عضو هستید و فالورهای زیادی در هر کدام از شبکه ها دارید. مطمئنا گاهی اوقات مطالبی را به اشتراک می گذارید که کم و بیش ارتباطتتان با مخاطبانتان را حفظ می کنند.تبلیغات در شبکه های اجتماعی

اما اگر بخواهد فعالیت هایتان را گسترش داده و از سطح فعالیت های شخصی فراتر بروید چطور؟ با رعایت اصول تبلیغات در فضای شبکه های اجتماعی امکان آن وجود دارد که بتوانید صدها و بلکه هزار مخاطب پیدا کنید و در نهایت بتوانید کسب و کاری راه بیندازید که برایتان پول ساز باشد، یا کسب و کارتان را رونق بخشید.تبلیغات در شبکه های اجتماعی

با ما در ادامه ی مقاله همراه باشید تا بیشتر با استراتژی های تبلیغات در فضای مجازی آشنا شوید.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

 اصول راه اندازی کسب و کار در شبکه های اجتماعی: 

اول اینکه به یاد داشته باشید با هر کالا یا خدماتی نمی توان کسب و کار راه انداخت. اگر می خواهید سود کنید باید چیزی را به مخاطبانات عرضه کنید که ارزشمند باشد. در غیر این صورت، هر کسی می تواند تجارتی برای خودش راه بیاندازد. بنابراین قبل از اینکه بخواهید هر کاری را انجام بدهید باید تغییراتی در طرز تفکرتان ایجاد کنید. همچنین لازم است که باستراتژی روشنی را از قبل برنامه ریزی کرده باشید.

فرآیند تغییر حقیقی

اگر یک ایده تجاری داشته باشید و در شبکه های اجتماعی فعالیت مستمر، می توان گفت که آماده ایجاد تغییرات مهمی در امر استراتژی های تبلیغاتی هستید. با هم برخی از این نکات مهم در زمینه ی تبلیغاتی در سبکه های اجتماعی را مرور می کنیم:تبلیغات در شبکه های اجتماعی

با لوگوی شخصی خودتان کار کنید

اینکه برند شما، شخصی باشد، مسئله ای کاملا اختیاری است. البته می توانید برند شخصی هم نداشته باشید و از نام تجاری شرکت استفاده کنید اما داشتن برند شخصی، کارها را برایتان ساده تر می کند؛ برند شخصی داشتن می تواند به موفقیت شهرت شما در قالب ان برند کمک زیادی بکند؛ حتی اگر کسب و کارتان در اوایل رونقی زیادی نداشته باشد. برند شخصی به شما کمک میک ند تا با بسیاری از مخاطبانتان در سطح شخصی تری ارتباط برقرار کنید و در عین حال اعتماد بیشتری به سمت خود جلب نمایید.تبلیغات در شبکه های اجتماعی

مجموعه ای از استانداردها را برای برندتان طراحی  و رعایت کنید و در همه سطوح به آنها پایبند باشید. سعی کنید برندتان به یک چهره حرفه ای تبدیل شود و متعهد باشید که در راستای چشم اندازی که برای تجارتتان دارید، شخصیت اجتماعی برندتان را هم بهبود ببخشید.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

تخصصتان را گسترش بدهید

در گام بعدی باید تخصصتان را در زمینه ای که می خواهید در آن به تجارت بپردازید، گسترش دهید؛ تنها زمانی که تخصص داشته باشید، مشتری های بالقوه تان می توانند به شما اعتماد کنند و فقط در این صورت است که می توانید در اولین گام هایتان قوی و مستحکم ظاهر شوید.

البته متخصص شدن، می تواند فرآیند زمان بری باشد، بنابراین بهتر است که هرچه زودتر کار را شروع کنید. اول باید بازار هدف صحیح را شناسایی کنید: هرچقدر بازار هدفتان خاص تر باشد بهتر است؛ داشتن یک بازار خاص، به این معنی است که درگیر رقابت کمتری خواهید شد و می توانید سریع تر به اوج و موفقیت برسید. نکته مهم آنجاست که می توانید بعدا به زمینه های تخصصی دیگر هم بپردازید. پروفایل خود را با رزومه ای از دستاوردهایی که در بازار مورد نظرتان دارید، پر کنید.

در قدم بعدی به دنبال ایجاد ارتباط با افرادی باشید که در تجارت مورد نظر شما مهم و تاثیرگذار هستند. این افراد می توانند کسانی باشند که پیشتازان شناخته شده در آن زمینه باشند یا افرادی باشند که به خاطر برندشان مشهور شده اند. تنها کاری را در این زمینه باید انجام دهید، فعال بودن مستمر و مداوم در شبکه های اجتماعی، داشتن فالوئرهای فراوان و تاثیرگذاری قابل توجه روی مخاطبانتاناست. اگر این نکته را رعایت کنید نتیجه فوق العاده ی آن را در آینده ی نه چندان دور خواهید دید.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

شیوه های تأثیر گذار برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی

اما روش های کلی هم وجود دارند که می تواینید با به کار بستن انها تبلیغات تاثیر گذاری در شبکه های اجتاعی داشته باشید. روش هایی از قبیل :

هم راستا سازی محتوا و استراتژی‌های تبلیغات با نیاز و سلیقه مشتریان

در دنیای شبکه‌های اجتماعی، مشتریان می‌توانند با توجه به گستره انتخاب‌هایی که پیش رو یشان است، شبکه‌ای را انتخاب کنند که از نظر محتوا بیش‌ترین همخوانی را با سلیقه و نیازهای آنها دار دمخاطبان به راحتی می توانند تبلیغات زیاده از حد و مداوم یک برند غیر مرتبط را بلاک کرده و غیر فعال کنند. حتی اگر برند مورد علاقه یک مشتری بیش از حد معمول تبلیغ داشته باشد، آن هم ممکن است به عنوان یک مزاحم یا اسپم شناسایی شود.

در تبلیغات شبکه‌های اجتماعی هر برند باید به دقت مشتریان و مخاطبان خود را شناسایی کرده و بداند که این مشتریان از هر کانال ارتباطی و شبکه ی اجتماعی به چه نحوی استفاده می‌کنند. این کار به خاطر آن است که برند بتواند استراتژی‌های انتشار مطالبش را با نیازهای مشتری ها تطبیق دهد‌.

برای مثال، یکی از تیم‌های بازاریابی آنلاین برای تبلیغات یک شرکت رباتیک به صورت کامل از تاثیرات مثبت تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی بهره گرفت. این شرکت یک وبسایت دارد و دارای کمپین‌ های شبکه های اجتماعی است که امکان ارتباط از هر کانال و شبکه را برای مخاطبان خود فراهم می کند. این شرکت حتی به مشتریان اجازه می دهدبا ربات‌ها از طریق پیام رسان فیس‌بوک ارتباط برقرار کنند.تبلیغات در شبکه

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

های اجتماعی

استفاده از افراد حرفه‌ای برای پیام رسانی به مخاطبان

سه عامل اصلی هستند که سبب می‌شوند افراد پست‌های تبلیغاتی یک شرکت را بی‌اثر بدانند: اول آن که محتوای پست‌ها به مخاطب مرتبط نبوده یا برای آنها فایده ای نداشته نباشد. دوم آن که یک پست تکراری چندین و چند بار تکرار شود. و آخر این که ظاهر و محتوای پست مورد پسند مخاطبان نباشد و یا با بستر تبلیغاتی مورد نظر اصلا همخوانی نداشته باشد. یا به بیان ساده‌تر، محتوای پست برای مخاطب هیچ ارزشی ندشاته نباشد.

اگر در حال حاضر در تبلیغات شبکه‌های اجتماعی خود این سه ویژگی را می بینید، بهتر است از افراد حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید تا بتوانند پیام  مدنظر شما را به مخاطبانتان برسانند. این افراد هم می‌توانند محتوای مطالب شما را متناسب با نیازهای مخاطبان آماده سازی کنند و هم با خلاقیت خود بستری مناسب برای تبلیغات شما فراهم می نمایند.

این روش در تبلیغات YouTube و برای شرکت پژو امتحان شده. این روش توانسته است تعادل خوبی بین محتویات پست‌ها و ویژگی‌های خودروی مورد فروش ایجاد کند.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

جلوه انسانی برند

اصلا برای مشتریان خوشآیند نیست که احساس کنند توسط یک برند مورد هدف قرار گرفته شده‌اند .این حس باعث از دست رفتن اعتماد مختطبان می‌شود. برعکس، مشتریان در واقع دوست دارند حق انتخاب داشته باشند و این نکته ی بسیار قابل توجهی در بازاریابان حرفه‌ای است. مخاطب باید بخواهد و دوست داشته باشد که تبلیغات شما را ببیند.

در تهیه پست برای تبلیغات شبکه‌های اجتماعی باید تحصیلات، اطلاعات، سرگرمی و علایق عمومی مشتریان مد نظر قرار بگیرد. همچنین به عواملی چون انگیزه و صداقت نیز باید توجه شود.تبلیغات در شبکه های اجتماعی

برای مثال اگر به عنوان یک بازاریاب برای یک شرکت ویتامین تبلیغ می‌کنید، باید بر روی مقوله ی سلامت تمرکز کنید و مخاطبان خود را از این طریق تحت تاثیر تبلیغات قرار دهید. ( همیشه خود را به یک مفهوم بزرگتر بچسبانید)

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

افزایش ارتباط با مخاطبان در تبلیغات شبکه‌های اجتماعی

اگر از نظر مشتریان و مخاطبان تبلیغات شما آزاردهنده و غیرمرتبط به نظر برسد، بدون شک روش نادرستی را در پیش گرفته‌اید. بسیاری از بازاریاب‌ها وقت استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغات، اصول این کار را نمی‌دانند و از چگونگی استفاده از این بستر برای تبلیغات آگاه نیستند.

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *