ثبت نام

تبلیغ یار

نکاتی که در عکاسی عروسی به شما کمک می کند

عکاسی عروسی (۴)

نکاتی که در عکاسی عروسی به شما کمک می کند

یکی از بخش های مهم در کار عکاسی، عکاسی از پرتره ها و عکاس های عروسی است. همه می دانیم که این عکس ها چقدر هزینه بر هستند و اغلب خاطره های که افراد می سازند به وسیله همین عکس ها است پس انتظار می رود که نکات ریز یک عکاسی حرفه ای در آنها رعایت شود تا عکس ها چندین برابر زیبا تر شوند. یک عکس عروسی در واقع خلاصه ای از عکاسی های طبیعت، پرتره ، زندگی واقعی ومستند است. پس باید از نکات ترکیبی این عکس ها کمک بگیرید. لزوما باید در مورد تمامی نکات در عکاسی فکر کرده باشید. و شایت لیست هایی که می خواهید را در ذهن خود آماده کنید تا قبل از عکاسی درمورد آنها با عروس وداماد صحبت کنید تا ایده مورد نظر آنها را پیاده کنید.

عکاسی عروسی (۱)

لحظات شاد را ثبت کنید

یکی از مهم ترین مسائلی که باید به دید کلی در یک عروسی به آنها نگاه کنید، ثبت لحظات است. نیازی نیست که تمامی لحظات را ثبت کنید بلکه لحظات شادی مانند بریدن کیک عروسی،پرتاب دسته گل عروس وآتش بازی می توانند به عنوان موضوعات اصلی در عروسی عنوان شوند. تمامی این لحظات در یک چشم به هم زدن اتفاق می افتند واگر آنها را از دست دهید عکاسی لحظات دیگر مانند شام خوردن چندان مهم نمی باشد.

حجم مموری کارت زیادی را به همراه داشته باشید

یک مسئله مهم در زمان فیلم برداری یا عکاسی عروسی به همراه داشتن حجم کافی از مموری کارت ها است. اکثر دوربین های امروزی مانند کنون ۵D یا نیکون۷۵۰D دارای دو درگاه ورود مموری کارت هستند. این مسئله عنوان می کند که شما می توانید حجم زیادی از فیلم ها وعکس ها را در آنها ذخیره کنید. پیشنهاد ما به شما این است که برای یک مراسم عروسی حداقل حجم مورد نیاز خود را یعنی حدود۱۰۰گیگابایت رم داخلی را بردارید تا دچار کمبود حافظه در زمان فیلم برداری نشوید.

عکاسی عروسی (۵)

نوردهی در لباس عروس

یکی از مهم ترین چیزهایی که معمولا در فیلم برداری عروسی باید به آن توجه کنید، لباس عروس می باشد. نور دهی به لباس عروس در فیلم عروسی اهمیت زیادی دارد. به این مسئله توجه کنید که نباید نوردهی شما در یک لباس سفید بیش از اندازه باشد. زمانی که نور دهی بیش از اندازه انجام شود عکس شما را اووراکسپوز می کند. البته در صورتی که نور دهی هم کمتر از حد مجاز باشد تصویر شما آندراکسپوز می شود.

در عکس های اووراکسپوز می شوند جزئیات محو می شود در نتیجه به هیچ وجه زیبایی که در لباس عروس وجود دارد یا تزئینات آن است دیده نمی شود. به این توجه کنید که لباس عروس در تصویر برداری شما یکی از المان های اصلی محسوب می شود و به همین جهت باید تمامی جزئیات از قبیل تزئینات و رنگ کاملا قابل رویت باشند. نوع دوربینی که با ان عکاسی می کنید مهم است. دوربین های DSLR می توانند دو محدودیت را به دنبال داشته باشند که در صورت عکس برداری با آنها دچار مشکل می شوید.

عکاسی عروسی (۳)

 یکی از این محدودیت ها بازیابی حالت ها در مقابل بازیابی سایه ها است: این دوربین ها نوعی از دوربین های حرفه ای هستند که در عکاسی ؛ بازیابی سایه ها در حالت آندواکسپوز در مقایسه با بازیابی جزئیات در رنگ سفید و هایلایت ها در حالت اووراکسپوز دارای عملکرد بهتری هستند. یعنی سایه های موجود در عکس های که به میزان سه استاپ آدراکسپوز شده اند با به وجود آوردن کمی نویز در عکاسی می توان عکس را بازیابی کرد. اما در عکس هایی که از لباس سفید در آنها استفاده شده است بازیابی بسیار مشکل خواهد شد به همین منظور در عکاسی از این لباس ها باید بسیار دقت کرد.

مشکل بعدی که در این دوربین ها می بینیم تبدیل تنالیته عکس به خاکستری میانه یا خاکستری ۵۰ درصد است و در زمان نوردهی از نور بازتاب شده از یک لباس عروس تنظیم شاتر ودیافراگم برای به دست آوردن عدد صفر د ر محور نور سنجی این دوربین ها به خاکستری ۵۰ درصد تبدیل می شود. در نتیجه شما انتظار دارید که عکس شما سفید به دست بیاید اما پس از عکاسی متوجه می شوید که عکس لباس عروس خاکستری است.

عکاسی عروسی (۲)

عکاسی های آتلیه

در گذشته معمولا اتلیه نبود وعکاسی های عروسی ها چندان حرفه ای انجام نمی شد. معمولا این عکس ها برای این که نور خوبی داشه باشند در فضای باز گرفته می شدند . اما امروزه با روی کار آمدن آتلیه ها بسیاری از عکس ها را در مکان های می گیرند که سربسته است و کارهای حرفه ای مانند نور پردازی های حرفه ای و کارهای فتوشاپ زیادی را  بر روی آن ها انجام می دهند. معمولا در عکس های که در آتلیه ها گرفته می شود مونتاژ و طراحی های زیادی انجام می شود. اما ممکن است گاها این عکس ها حالت تصنعی به خود بگیرند و از زیبایی آنها کم شود.

یک پیشنهاد خوب

بسیاری از زوج هایی که برای صرف هزینه مشکلی ندارند معمولا عکس های خود را چند روز قبل از عروسی در آتلیه می گیرند این عمل باعث می شود که آنها بتوانند تمام فیگورهای خود را امتحان کنند و وقت کافی را داشته باشند. می توانید برای این کار چند روز قبل از عروسی با آرایشگاه خود هماهنگ کنید و ماشین عروس را هم گل بزنید. یکی از محاسن انجام دادن این کار صرفه جویی در وقت شما است و نیازی نیست که در روز عروسی برای عکاسی چندان عجله کنید.

 

تبلیغ یار
تبلیغ یار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *