ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

نحوه طراحی سر رسید وزیری

طراحی سررسید وزیری

نحوه طراحی سر رسید وزیری

سر رسید های وزیری یکی از پر طرفدار ترین سر رسید ها محسوب می شوند. معمولا سر رسید های وزیری سر رسید های بزرگی هستند و بیشتر مدیران و کارمندان برای ثبت یادداشت های خود از آن ها استفاده می کنند. پس اگر در ان ها تبلیغاتی انجام شود می توانند بسیار اثر گذار باشد.

مهم ترین بخش در طراحی یک تقویم جلد ان می باشد زیرا از همه بخش ها بیشتر دیده می شود و باید جذاب باشد تا مخاطب علاقه مند به استفاده شود وبتواند تاثیرات تبلغاتی خود را روی او اعمال کند. روکش جلد تقویم های وزیری را برای ماندگاری بیشتر از یک لایه گلاسه با روکش سخت می زنند، طراحی این صفحات از بیس مقوا انجام می شود که روی آن را با یک گلاسه سخن می پوشانند. در ابتدایی ترین قسمت، یک طراحی زیبا برای این صفحات نیاز داریم  که در واقع باید روی گلاسه آن انجام شود. باید در این طراحی توجه شود که در قسمت تای کار چیزی ننویسیم وگرنه این بخش ها خوانده نمی شود همچنین برای بهبود کار وزیبایی آن در قسمت عطف هم چیزی نوشته نشود.

طراحی سررسید وزیری

مهم ترین چیز در طراحی پشت وجلوی یک سر رسید، طراحی لگوی ان می باشد که باید به صورت کاملا واضح و زیبایی درج شود وگرنه زیبایی طراحی جلد به مشکل می خورد و نمی تواند معرف کار درستی برای یک سازمان باشد. همچنین چیزهایی را که می نویسید در حدود یک سانت باید از لگو فاصله داشته باشند و لگو به صورت تک  به نمایش گذاشته شود.

برای زیبا سازی جلد سررسید باید حتما از کارهای گرافیکی زیبا با نرم افزارهای مختلفی مانند کرول وفتوشاپ وایندیزاین استفاده  کنیم تا یک طراحی زیبا متناسب با درخواست سازمان انجام دهید. مهم ترین بخش برای جذب یک مخاطب قبل از هر چیز جلد سر رسید ها می باشد.

طراحی صفحات سر رسید وتقویم

برای  طراحی صفحات داخلی یک سررسید باید به اصول اولیه لیتوگرافی و صفحه ارایی تسلط کامل داشته باشید واز یک ایده مشخص متناسب با نیاز مشتری و مخاطب استفاده کنید بهتر است برای صفحه ارایی یک تقویم از ایده های ترکیبی استفاده کنید و تنها به یک ایده بسنده نکنید هرچقدر سعی کنید که یک  سررسید را کاربردی تر جلوه دهید می تواند برای مخاطبان او جذاب باشد. مهم ترین هدف از صفحه ارایی یک مطلب این است که بتوانند یک مطلب را زیبا تر ودر عین حال خوانایی ان را راحت تر کنند تا بتوانند. همچنین بتوانند عناصر زیبا سازی بصری را در آن به کار ببرید. یک صفحه ارایی خوب شاید به شما کمک کند که بتوانید بهتر به خواننده یک مطلب را القا کنید و در نتیجه می تواند مشتری را به هدف نهایی خود یعنی رشد او نزیدک تر کنید.

در صفحات اول یک سررسید معمولا از تبلیغاتی استفاده می شود این تبلیغات باید بسیار زیبا دیزاین شوند ودر مقایسه با صفحات دیگر سر رسید تفاوت هایی داشته باشند. اگر حتی صفحات دیگر سر رسید شما از کاغذ های معمولی تشکیل شده است و نمی خواهید که طراحی رنگی را در ان استفاده کنید اما ما به شما پیشنهاد می کنیم که طراحی این صفحات  را تمام رنگی انجام دهید تا بتوانید یک تصویر ذهنی متمایز را برای خواننده ایجاد کنید. طراحی این صفحات از اهیمت بسیار بالایی برخوردار است زیرا با باز کردن این سررسید مخاطب به اولین مطالبی که برخورد می کند همین مطالب هستند پس در ثبت این مسائل درذهن خواننده می تواند مهم ترین تاثیرات را اعمال کند.

طراحی سررسید وزیری

صحافی سر رسید ته دوخت

این نوع صحافی با نام صحافی دوخت وچسب معروف است. در این نوع صحافی کاغذ های سر رسید را در دسته های مختلف ۸ تایی یا ۱۶ تایی دسته بندی می کنند و برای محکم کردن کاغذ ها از چسب های قوی و دوخت استفاده می کنند. این روش مزیت های زیادی دارد و در این روش معمولا دوام سر رسید بسیار زیاد می شود. به همین دلیل معمولا از این مدل سر رسید ها به عنوان هدیه نفیس استفاده می کنند.

صحافی سر رسید های فنر

در این مدل معمولا صفحات سر رسید را به وسیله فنر به هم دیگر پانچ می کنند. اگرچه این روش نسبت به صفحات دوختی از دوام کمتری برخوردار است اما باز هم در صورت نگهداری خوب می توانید از آن ها به مدت طولانی استفاده نمایید.

صحافی سر رسید چسب

یکی دیگر از مدل های سر رسید ها، سر رسید چسبی می باشد در این مدل هم کاغذ ها را به وسیله چسب به هم می چسبانند اما این مدل نسبت به دو مدل قبلی از دوام کمتری برخوردار می باشد به همین دلیل صحافی سر رسید هایی که تعداد زیادی صفحه دارند با این روش امکان پذیر نمی باشد وصفحات پس از مدتی به راحتی از هم جا می شوند اما در تقویم هایی که ار ضفحات کمتری تشکیل شده اند و تنها برای دیدن تقویم استفاده می شوند می توانید از این صحافی ها استفاده کنید. معمولا این نوع صحافی  درقطع های پالتویی و جیبی و همچنین دفترچه تلفن های کوچک استفاده می شوند. از مزایای صحافی به این روش استفاده سریع از این دفترچه تلفن ها و همچنین هزینه کم در صحافی آنها می باشد.

قفل کلاسوری

نوع اخر از صحافی سر رسید ها وتقویم ها قفل های باز شو یا قفل های کلاسوری می باشند به صورتی که قفل کلاسوری بر روی جلو چسبیده می شود وسپس صفحات پانچ می شوند وبه داخل ان وارد می شوند از این روش صحافی معمولا برای تقویم های کوچک رومیزی استفاده می کنند. از مزایای این روش این است که در پایان سال جلد سالم است ومی توانید کاغذ ها را از ان خارج کنید و سپس کاغذ های جدید را در ان بیندازید و مزیت بعدی این است که می توانید حتی در تیراژ پایین هم این سر رسید ها را تهیه کنید.

 

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *