ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

نحوه صحیح پخش تراکت

۲۸

نحوه صحیح پخش تراکت

نحوه صحیح پخش تراکت

در صورتی که تراکت ها با اصول صحیح طراحی شوند قادر می باشند که تبلیغات موثر و مفیدی برای کسب و کار شما به حساب آیند . طراحی های مناسب و منحصر به فرد مخاطب را ناچار به توجه درباره ی محصول و یا خدمات شما خواهد کرد و تصویر ذهنی زیباتری در ذهن ها به جای می گذارد.

نحوه صحیح پخش تراکت
نحوه صحیح پخش تراکت

پروسه ی پخش تراکت

علاوه بر نکاتی که باید به هنگام طراحی و چاپ تراکت  در نظر گرفته شود، پخش تراکت هم بایستی به درستی و با برنامه ریزی انجام گیرد.

برای  این که  تراکت های شما نتیجه بخش باشند ، پخش تراکت از عوامل مهم و موثر محسوب می شود . تراکت را به شکل منظم و هر ماه پخش کنید  و از چاپ و پخش تراکت بعد از یک دوره نا امید نشوید. حتی پس از رسیدن به نتیجه ی مورد نظر ، این کار را متوقف نکنید و بدانید که همواره افراد جدیدی وجود دارند که بتوان به آن تراکت داد . چرا که  بعد از گذشت زمان به سادگی مردم شما را فراموش خواهند کرد. بعد از هر بار چاپ و پخش تراکت، فیدبک ها را بررسی و مشکلات احتمالی را رفع کنید و تراکت ها را از بهتر از سری قبل بهبود دهید .

در انتخاب فردی که قرار است تراکت ها را پخش نماید دقت ویژه ای داشته باشید تا پخش به صورت حرفه ای و درست انجام گردد . شخصی که تراکت را پخش می کند نقش بسیار مهمی در اثربخش بودن تبلیغات شما خواهد داشت پس این مرحله را به هیچ وجه دست کم نگیرید .

جامعه ی هدف خود را بشناسید

به هر اندازه که شناخت جامع تری از بازار هدفتان داشته باشید مراحل کار شما راحت تر خواهد شد. شناخت مخاطب به شما کمک خواهد کرد تا بدانید که از چه ترکیب رنگی ، تصاویر و متنی استفاده کنید و در چه جاهایی تراکت ها را پخش کنید تا جوابدهی بهتری داشته باشید. بعد از آن ، با دقت و توجه کافی بازار هدف و مخاطب را شناسایی نمایید . در صورتی که شخصی به این جامعه هدف توجه نداشته باشد به طور قطع اعلام می کنیم که اشتباه بزرگی انجام داده و خسارت های مالی زیادی را بایستی متحمل شود. به عنوان مثال مجموعه ای که کار برگزاری کلاس های کنکور را انجام می دهد می تواند تراکت خود را در نزدیکی مدارس برای مخاطبینی که به این گونه کلاس ها احتیاج دارند پخش کند .

مکان مناسب برای پخش تراکت کجاست؟

بهترین مکان ممکن را جهت پخش تراکت انتخاب نمایید . تراکت ها را در اطراف محل کسب و کار خود پخش کنید تا همه ی افراد منطقه با کسب و کار شما آشنا گردند.  این راهکار به عنوان مثال برای رستوران ها خیلی مفید می باشد .

متدهای متنوع پخش تراکت

تراکت تبلیغاتی بیشتر مواقع با چندین تکنیک و روش متعدد توزیع و پخش می شوند . که از آن جمله می شود به پخش کردن توسط فردی در محدوده ای مشخص، ارسال به درب منازل، توزیع کردن میان مردم در نمایشگاه ها، مراسم های خاص و همراه با ساک های خرید اشاره نمود .

روش های مختلف پخش تراکت:

۱- پخش تراکت درب منازل

در این تکنیک از پخش تراکت، شما باید از شرکت هایی که کار پخش تراکت را انجام می دهند بخواهید که تراکت هایتان را به درب منازل ارسال کند. در این شیوه تبلیغات شما مستقیماً به درب منازل افراد ارسال می شود

از مزیت ها و سودمندی های پخش تراکت درب منازل این است که تراکت های شما به خوبی می تواند به دست مخاطبان هدف شما برسد. به ویژه اگر کسب و کار شما در حوزه ی خوراک است این روش از پخش تراکت خیلی پر کاربرد و پر بازده می باشد.

۱- پخش تراکت درب منازل
۱- پخش تراکت درب منازل

۲- پخش تراکت، چسباندن بر روی دیوار

در این شکل از پخش تراکت شیوه ی کار به نحوی است که تراکت های شما توسط چسب کاغذی بر روی دیوار نصب می شود. نصب این نوع از تراکت ها به گونه ای است که چنان چه مشتری جذب تراکت شد قادر باشد به راحتی آن را از روی دیوار جدا کرده و با خود ببرد.

از مزیت های این نوع از پخش تراکت این است که تراکت ها هنگامی که بر روی دیوار چسبانده بشوند به صورت مستقیم در معرض دید مخاطبان هدف شما قرار خواهند گرفت که این کار موجب می شود این نوع از پخش تراکت خیلی کاربردی و پر بازده باشد و شما را به نتیجه ی دلخواهتان که افزایش روز افزون مشتری است برساند.

مسئله ای که درباره ی پخش تراکت به روش چسباندن وجود دارد قیمت چسب است که این مسئله باعث میشود به میزان خیلی کمی هزینه ی پخش تراکت بیشتر شود.

۳- پخش تراکت ثابت

در این نوع از پخش تراکت که به پخش تراکت ثابت مشهور است تراکت های شما در مکانی که شما مشخص خواهید کرد به دست مخاطبان هدف شما خواهد رسید .

این شکل از پخش تراکت نسبت به دیگر روش ها، خیلی محبوبیت و مقبولیت دارد چرا که کار پخش تراکت شما غالباً  به انتخاب کارفرما در جا های شلوغ مثل کنار ورودی های مترو انجام می شود که این نکته موجب می شود خیلی از مخاطبان شما با برند و کسب و کار شما به واسطه ی پخش تراکت آشنا گردند .

۳- پخش تراکت ثابت
۳- پخش تراکت ثابت

در این روش از پخش تراکت ممکن است تراکت ها درباره ی برخی از مشاغل خاص به دست مشتریان خاص داده شود. به عنوان مثال مشاغلی که مشتریان آن ها خانم ها هستند نیاز است که تراکت ها فقط به دست خانم ها داده شود به همین دلیل دقت داشته باشید که از تراکت پخش کن خود بخواهید که آن ها را فقط به دست خانم ها برساند.به عنوان مثال تراکت های مربوط به خدمات زیبایی و اؤایشی مناسب بانوان است

۴- پخش تراکت، چسباندن بر روی زمین

این روش از پخش تراکت به دلیل آنکه از نظر اخلاقی درست نمیباشد ، چندان توصیه نمی شوئ. در هر صورت بهداشت محیط زندگی مان از هر چیز دیگری مهم تر است.

منبع

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *