ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

میزان تاثیرات تبلیغات تلویزیونی بر مخاطبان

تبلیغات تلویزیونی

میزان تاثیرات تبلیغات تلویزیونی بر مخاطبان

نقش رسانه ها به عنوان وسیله ای برای آگاهی مردم در صده اخیر نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده است. رسانه ها در حال حاضر بیشتر به عنوان یک رابط بین تکنولوژی و مردم عمل می کنند و به همین دلیل تبلیغات تلویزیونی بر روی مخاطبان می تواند تاثیرات به سزایی را داشته باشد و در واقع رسانه ها در اینکه مردم چه چیزی بخورند وچه چیزی بپوشند یا سایر کارها و لوازمی که ما در زندگی روزمره خود استفاده می کنیم معمولا نقش مهمی را ایفا می کنند و عمل رسانه ها در واقع به صورت یک عمل القا کننده می باشد.

شاید بتوان گفت رسانه ها در تبلیغات مذهبی هم تا حدود زیادی تاثیر دارند و تقریبا تبلیغات تلویزیونی می تواند در بین رسانه ها حرف اول را بزند زیرا تلویزیون در بین سایر رسانه ها از مخاطبان بیشتری برخوردار است به همین دلیل صاحبان تجارت های بزرگ بیشتر تلاش دارند که تبلیغات کالای خود را در تلویزیون ها به نمایش بگذارند.

تبلیغات تلویزیونی

اهمیت وتاثیر تبلیغات تلویزیونی بر مخاطبان

رسانه های جمعی مانند تلویزیون با پیشرفت تکنولوژی هر روزه بیشرفت  بیشتری می کنند همین می تواند عاملی شود که این رسانه ها بتوانند تاثیرات بیشتری را بر مخطبان خود اعمال کنند. تلویزیون یک پل ارتباطی بین مردم وسیاست وهمچنین نظام های اجتماعی حاکم بر جامعه وصاحبان تجارت های مختلف می باشد. در اقع به دلیل اینکه معمولا مردم به عنوان مصرف کننده ها مطرح هستند این شرکت ها باید بتوانند با استفاده از این رسانه های پر مخاطب صدای خود را به مصرف کننده ها برسانند به این عمل تبلیغات تلویزیونی می گویند. تلویزیون یک وسیله یادگیری اجتماعی محسوب می شود که اخبار و حوداث را به گوش مخاطبان می رساند.

تبلیغات تلویزیونی

 تبلیغات تلویزیونی هم تا حدود زیادی به صورت یک اخبار می باشند که باید به گوش مخاطبان برسد. این اخبار را در قالب های زیبا به مشتری ها عنوان می کنند که برای آنها جذاب باشد وقابل توجه مشتری ها قرار بگیرد. در واقع یک پیام تبلیغاتی یک هدف خاص می باشد که باید طی زمان خاصی به مخاطب یک محصول منتقل شود. اهداف یک برنامه تبلیغاتی بسته به قیمت ان و هدف تولید کننده می تواند متفاوت باشد گاها یک پیام تبلیغاتی اصلا برای یک تبلیغ محصول یا خدمات نیست و برای اهداف مذهبی یا سیاسی استفاده می شود. دو عنصر مهم در انتخاب هدف یک تبلغات مخاطب وتبلیغ کننده می باشند. هرچقدر یک تبلیغ در قالب زیباتری به مخاطب منتقل شود می تواند تاثیرات خود را سریع تر نشان دهد و باعث کشش مخاطبان بیشتری به سمت یک محصول شود.

تاثیرات تبلیغات بر فروش یک محصول

همانطور که گفته شد تبلیغات شکلی از خبر های تلویزیونی می باشند که به دنبال ترغیب یک مشتری به دنبال خرید یک محصول هستند. در واقع تبلیغات تلویزیونی  به صورت مستقیم بر روی فروش یک محصول موثر می باشند البته این تاثیر بر اساس نوع تبلیغ ومخاطب آن می تواند کوتاه مدت یا بلند مدت باشد یا در زمان کمتری اتفاق بیفتد ویا زمان بیشتری طول بکشد که یک تبلیغ موثر واقع شود.

تبلیغات به عنوان عنصری آمیخته با بازاریابی که می تواند تاثیرات زیادی را بر حفظ وبقا یک سازمان داشته باشد موثر خواهند بود.  تبلیغات به عنوان مهم ترین عنصر در بازاریابی مستقیم دخالت دارند. اطلاع رسانی مهم ترین راه نفوذ به مشتریان می باشد تا بتوانید یک محصول را با کیفیت تر نشان دهند. تبلیغات به خودی خود باعث می شوند که افراد را به سمت تهیه یک کالا یا خدمات ترغیب کنند.

از لحاظ تاریخی هم تاثیر تبلیغات بر مشتری ها بسیار واضح است وثابت شده که این روش در افزایش خرید یک کالا وخودمات می تواند تاثیر گذار باشد . ذهن افراد عوامل بازاریابی وتبلیغات را به صورت مترادف می بیند پس می تواند تا حدودی دقیقا مانند یک بازاریابی گشترده برای یک فروشنده عمل کند البته شرکت های تبلیغاتی همواره با راهبردهای جدیدی سعی میکنند که میزان رضایت مندی مشتری ها را از نوع تبلیغات خود بسنجند و راهبرد های جدیدی را در این راه استفاده کنند.

تبلیغات تلویزیونی اگر چه از انواع تبلیغات کم حجم محسوب می شوند اما در عین حال نسبت به بسیاری از راهکرد های دیگر تبلیغاتی پر مخاطب تر می باشند. همه ما از صبح که بیدار می شویم تا زمانی که می خوابیم در معرض تبلیغات تلویزیونی هستیم و بیشتر افراد به خصوص زنان تقریبا زمان زیادی از وقت خود را به دیدن تلویزیون می گذرانند به همین دلیل تبلیغات تلویزیونی در جهت دهی رفتار خرید این گروه از افراد می تواند تاثیر بسزایی را اعمال کند.

تبلیغات تلویزیونی

سهم بازار از تبلیغات تلویزیونی

معمولا کسبه برای حفظ بازار خرید خود هر هفته مقداری از درامد خود را صرف تبلیغات می کنند اما گاها به دلیل اینکه در یک محدوده کوچک رخ می دهد نمی تواند در افرزایش بازاریابی این افراد تاثیر چندانی را اعمال کند. اما تبلیغات تلویزیونی می تواند پول هنگفتی را به حساب کسبه وارد کند در غیر این صورت کسبه باید سهم بازار خود را به رقبا بدهند. معمولا استارت آپ های کوچک تر که به تازگی وارد بازار کسب وکار شده اند نسبت به مشاغل بزرگ تر نیاز دارند که بیشتر تبلیغات انجام دهند. آنها برای آگهی مردم از نوع فعالیتی که انجام می دهند و برای ادامه کار خود نیاز دارند که با تبلیغات میزان بیشتری از پول ها را گردش حساب های خود وارد کنند.

 

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *