ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

موشن گرافیک وانواع آن

موشن گرافیک

موشن گرافیک وانواع آن

موشن گرافیک را بیشتر شبیه به انیمیشن می دانند اما با این تفاوت که انیمیشن یک داستان کوتاه می باشد و در آن بیشتر از شخصیت هایی استفاده می شود که جز شخصیت های داستانی یک مجموعه محسوب می شوند اما در موشن گرافیک بیشتر به جنبه های سمبلیک اشاره می کند وتمرکز آن بر شخصیت های سمبلیک است. کاربرد بیشتر موشن گرافیک در تبلیغات می باشد معمولا از این انیمیشن های گرافیکی  در سینما و بازی ها و سرگرمی  استفاده  می کنند.

در حال حاضر موشن گرافیک یکی از پرطرفدار ترین رشته ها در هنر هایی مانند هنر دیجیتال محسوب می شود. یکی دیگر از کاربرد های موشن گرافیک در برند سازی ها می باشد. موشن گرافیک یک علم استاندارد می باشد که در آن از نرم افزا های خاصی برای طراحی استفاده می شود در گرافیک متحرک ابتدا یک طرح گرافیکی کامل  در نرم افزارهای طراحی مانند ایلسترتور یا فتوشاپ در لایه های مجزا  طراحی می کنند و سپس باید در نرم افزارهای مانند اپل موشن آن ها را استفاده نماییم  تا بتوانیم از تایم لاین خارجی نهایی انیمیشن رندر بگیریم.

موشن گرافیک در واقع علم تلفیق حرکت و صورت  دررسانه های امروزی می باشد معمولا این محصولات را در زمان کوتاه در حدود ۱۰ ثانیه تولید می کنند . معمولا این اثار انیمیشنی در نوع خود بی نظیر هستند و می توانید به وسیله آنها  آثار ابداعی جدیدی را بسازید و معمولا از آثار موشن گرافیک در تبلیغات اینترنتی و تلویزیونی استفاده می کنند.

موشن گرافیک

موشن گرافیک به چه معنا است و در آن از چه نرم افزارهایی استفاده می شود

موشن گرافیک از دو واژه موشن به معنی حرکت وگرافیک به معنای تصویر ساخته شده است پس یعنی در موشن گرافیک  از تصاویر متحرک استفاده می شود . موشن گرافیک اصولا برای افزایش جذابیت با صدا همراه می شود تا بتوانند به عنوان یک وسیله گرافیکی بسیار زیبا استفاده شود. از ویژگی های برجسته موشن گرافیک عدم استفاده از نور و فیلم برداری و همچنین عدم نیاز به بازیگر می باشد. همچنین به وسیله خلاقیت های اینترنتی می توانید در آن رنگ های جذاب وتصاویر زیبای گرافیکی را ایجاد نمایید تا مخاطب را بیشر به سمت این برنامه گرافیکی زیبا جذب نمایید.

موشن گرافیک

از نرم افزار های استفاده شده در موشن گرافیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

Adobe After Effects

Apple Quartz Composer

Autodesk Combustion

Various VJ Programs

Max/MSP

Smith Micro Software Anime Studio

Adobe Flash

برنامه های ۳d که در موشن گرافیک استفاده می شود:

NewTek Lightwave

The Blender Foundation Blender software

e-on Vue Infinite

Maxon Cinema 4D

Softimage XSI

Autodesk 3d studio max

موشن گرافیک

مواردی که در ساخت یک موشن گرافیک باید مد نظر قرار بگیرد:

اولین قسمتی که در ساخت یک موشن گرافیک مورد توجه قرار می گیرد طرح آن می باشد. طرح موشن گرافیک باید متناسب با موضوع مطلب یا تبلیغاتی است که می خواهید انجام دهید مثلا اگر موضوع موشن گرافیک شما در مورد آب است باید یک طرح برای ساخت موشن گرافیکی بدهید که در آن از موضوع آب استفاده شده است همچنین به دلیل اینکه موشن گرافیک ها بیشتر در تبلیغات تلویزیونی واینترنتی استفاده می شوند باید دارای زمان کوتاهی باشند تا برای بیننده خسته کننده نباشند. باید در موشن گرافیک ها از رنگ ها وطرح های گرافیکی متناسب با موضوع برنامه شما باشد  وموضوع شما حداقل ۳۰ درصد از موشن گرافیک شما را تشکیل دهد.

برای یادگیری موشن گرافیک باید چه کار کنیم:

یکی از مهم ترین راه های یادگیری موشن گرافیک این است که بتوانید طرح های خلاقانه گرافیکی را در ابتدا ابداع نمایید به همین دلیل تسلط بر نرم افزار های گرافیکی در یادگیری موشن گرافیک در ابتدا بسیار توصیه می شود . باید طرح خود را در ابتدا در کامپیوتر یا روی کاغذ بکشید وسعی کنید که آن را وسعت ببخشید و سپس یک طرح دیگر را به ان اضافه کنید تا بتوانید با ادغام کردن آن ها یک طرح گرافیکی زیبا را ایجاد نمایید . قطعا هر فردی می توانند کار با نرم افزار های گرافیکی را یاد بگیرد ولی کسی در این میان در خلق یک موشن گرافیک موفق است که بتوانند گرافیک های دلنشین بصری و مهارت های هنری را در تصویر سازی ها  بیشتر از دیگران به کار بگیرد.

مهارت های گرافیکی که باید در طراحی یک موشن گرافیک یاد بگیرید:

طراحی موشن گرافیک باید به صورت عناصر ثابت گرافیکی انجام شود این کار باعث می شود که زیبایی این کار دو چندان شود وسپس با استفاده از انیمیشن ها به آن ها جان بدهید . در این قسمت داشتن مهارت کافی در زمینه گرافیک در جان بخشیدن به کار شما تاثیر زیادی دارد. دانستن اینکه چگونه اثار دو بعدی را در کنار هم قرار دهیم تا یک کار زیبا را خلق کنیم  می تواند کار یک گرافیست خلاق باشد .  دو زمینه طراحی خلاقانه و گرافیک می تواند دو زمینه اساسی در خلق آثار شما محسوب شود.

همچنین در قسمت جدید می توانید به فهم نظریه رنگ ها اشاره کرد که در گرافیک  می تواند کاربرد زیادی داشته باشد مهم ترین چیزی که یک گرافیست باید بدانند که چگونه رنگ ها را با هم ترکیب کند تا در کار گرافیکی مانند موش گرافیک بتواند زمینه های جذابیت را در مخاطب ایجاد نماید . اینکه بدانید موضوع شما تحت تاثیر چه حالت ها واحساساتی است می توانند شما را در انتخاب رنگ های استفاده شده در موشن گرافیک کمک زیادی کند.

 

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *