ثبت نام

تبلیغ یار

موبایل مارکتینگ شانس فروش بیشتر

tabliqyar55

اهمیت تلفن همراه در بازاریابی تجارت دیجیتال

تکنولوژی تلفن همراه با سرعت بسیار بالا پیشرفت کرده است. امروزه گوشی های هوشمند به يك وسيله مهم و حياتي تبديل شده اند و بسیاری از مصرف کنندگان از تلفن های همراه برای مشاهده و بررسی محصولات، مقایسه قیمت ها و پیدا کردن اطلاعات در مورد محصولاتي كه قصد خريد دارند،استفاده ميكنند.با توجه به استفاده ي روبه افزايش مصرف کنندگان از تکنولوژی در حال پيشرفت ، شركت ها بايد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال طراحی كنند تا از این روند مصرفی به طور کامل استفاده شود.

سيستم تجاري بايد شرايطي دوستانه در سايت فراهم كند تا اطمینان حاصل شود كه آيا مشتریان مجازي  و مشتریان واقعي از نسخه موبایل این سایت استفاده ميكنند يا نه . داشتن وب سایت طراحي شده براي تلفن همراه يعني اپليكيشن در بهینه سازی موتورهای جستجو (( SEO سایت ها نيز کمک می کند؛ همانند فهرست صفحات متعدد در وب سایت اصلی ، رتبه بندی اصلی وب سایت نيز افزایش می یابد. پیشنهاد محصولات، ایجاد جاذبه برای مخاطب و به خدمت گرفتن سازو‌کارهای تجارت الکترونیک از مواردی است که اپلیکیشن‌های موبایل در اختیار شما قرار می‌دهند.

جهت دستيابي به این سطح بهینه سازی در سایت براب تلفن همراه، تیم باید ویژگی ها و محدودیت های گوشی های هوشمند، تبلت ها و سایر دستگاه های مشابه را بيابد  و سایت های خود را طراحی و توسعه دهد.

برای بهینه‌سازی وب سایت باید این موارد را در نظر داشت:

  1. محتوا باید متناسب با صفحه گوشی نمایش داده شود، این محتوا باید ابعاد خوبی داشته باشد تا بدون زوم کردن، قابل مطالعه باشد.محتوای صفحه باید به سرعت  و وب‌سایت باید بدون خطا بارگذاری شود.
  2. این روزها بهینه‌سازی وب‌سایت برای تعامل در گوشی‌های هوشمند به امری ضروری تبدیل شده است. از یک طرف افزایش تمایل کاربران برای مشاهده وب‌سایت در گوشی‌های هوشمند را شاهد هستیم و از طرف دیگر گوگل نیز وب‌سایت‌هایی که با گوشی‌های هوشمند سازگاری کامل دارند را در رتبه‌ها بالاتری قرار می‌دهد.
  3. تلفن همراه، تبلت و سایر دستگاههای دارای اینترنت (مانند ساعت های هوشمند)، دستگاه های شخصی هستند که اغلب بخش بزرگی از استراتژی بازاریابی دیجیتالی شرکت را تشکیل می دهند. یک شرکت می تواند از این سیستم عامل ها برای ارتباط یک به یک با مخاطبان خود استفاده کند. برای برخی از کسب و کارها نیز امكان کاربرد اپليكيشن  برای دستگاه های خاص مانند دستگاه های نظارت بر سلامت اینترنت و smartwatch ها وجود دارد. این فناوری براي صاحبان كسب وكار امكان فراهم ميكند تا بر اساس ترجيحات فردي و با استفاده از برقراري ارتباط با کاربران خود ،اعتبار ايجاد کنند.

موبایل مارکتینگ یعنی فروش بیشتر

شركت ها  باید همزمان با افزايش تعداد افرادی که از گوشی های هوشمند،تبلت ها ىساير دستگاه هاي داراي اينترنت استفاده می کنند (مانند تلفن های همراه)، زمان زيادي جهت درك  قابلیت استفاده از این دستگاه ها صرف كنند . این امر بسيار مهم است چراكه تلفن های همراه، تبلت ها و سایر دستگاه های دارای قابلیت اینترنت به شرکت ها اجازه می دهند تا  از طریق کانال های مرتبط به مصرف کنندگان متصل شوند. تیم بازاریابی دیجیتال باید کانال های بازاریابی مناسب را شناسایی کرده و مشتریان هدف را در آن قرار دهد و استراتژی هایی را برای تعامل با مصرف کنندگان ایجاد کند.

قابلیت استفاده و طراحی واکنش گرا  وب سایت

شركت هایی که وبسایت های بزرگ  طراحي کرده اند، نیاز روزافزون به تبلت و محتوای قابل دسترسی در تلفن همراه را به رسمیت شناخته اند و جهت كاهش و تطبيق محتوا و اندازه وب سايت به روز رسانی های مربوط را انجام داده اند. با این وجود، این رویکرد تنها برای سایتهایی که اطلاعات را به صورت یکپارچه و یک طرفه ارائه می دهند، کافی است. همزمان با افزايش تعامل مشتريان  از طریق دستگاه های تلفن همراه و تبلت ها ، قابلیت استفاده از این سایت های به روزرسانی می تواند کاهش یابد.

موبایل مارکتینگ یعنی فروش بیشتر

جمع آوری اطلاعات صاحبان موبایل

ظهور این دستگاه ها براي  شرکت ها فرصتی جهت جمع آوری داده های شخصی از کاربران خود و تحویل محتوای مربوطه فراهم کرده است. چنین محتوای بهینه سازی شده با تلفن همراه باید به سرعت بر روی دستگاه های تلفن همراه بارگذاری شود تا اطمینان حاصل شود که انتظارات عملکرد مصرف کنندگان برآورده مي شود.

افزایش سریع گوشی های هوشمند، تبلت ها و دستگاه های داراي اینترنت موجب تغییر در رویکردهای طراحی وب شده است، و توسعه وب با تمرکز بر این دستگاه ها بسیار مهم تر از گذشته است. بازاریابی موبایلی مخاطبینی را هدف قرار می‌دهد که از طریق گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و سایر تجهیزات هوشمند قابل حمل با وب‌سایت‌، ایمیل، پیامک، اپلیکیشن‌ها و شبکه‌های اجتماعی در حال تعامل هستند.

پیشرفت تلفن‌های همراه هوشمند تعامل مخاطبین با برند‌ها را دستخوش تغییر کرده است.

فراهم کردن محتوایی که به خوبی در گوشی‌های هوشمند قابل نمایش و تعامل باشد برای مشتریان بالقوه‌ای که در فضای آنلاین با گوشی‌های هوشمند خود به دنبال برند یا شرکت شما هستند، بسیار مهم است. از بهینه‌بودن وب‌سایت خود برای صفحه‌نمایش کوچک گوشی‌های هوشمند اطمینان  حاصل کنید. این کار باعث افزایش رتبه وب‌سایت شما در موتورهای جستجو نیز خواهد شد.

در دنیای تجارت دیجیتال، خدمت‌رسانی باعث ایجاد فرصت‌های بیشتر برای فروش محصولات خواهد شد. اجازه دهید مشتریان‌ به‌آسانی و به هر صورتی که مایل‌اند، به شما دسترسی داشته باشند.

اهمیت پيشرفت  گوشی های هوشمند

استفاده از گوشی های هوشمند به سرعت در حال افزايش است، به طوريكه از سال 2011 ميزان استفاده از گوشي هاي هوشمند از 35 درصد افزايش يافته است به اين معني كه ٦٤ درصد امريكايي ها داراي گوشي هاي هوشمند و  19 درصد از آنها برای دسترسی به اینترنت از آن استفاده می کنند. به گفته eMarketer،مردم ايالات متحده حدود  66.5 میلیارد جستجو توسط گوشي هاي هوشمند  انجام داده اند که برای اولین بار اين ميزان جستجو از جستجوهاي انجام شده توسط کامپیوترهای رومیزی كه حدود 65.6 میلیارد مي باشد،  پیشی گرفته است.مردم روز به روز جهت انجام كارهايشان گوشي هاي خود را به گوشي هوشمند تبديل ميكنند.

چنین كارهايي  شامل جستجوي در زمينه سلامت، بانکداری آنلاین، جستجوی لیست املاک و مستغلات، اخذ اطلاعات شغلی، جستجوی خدمات دولتی، تحقیقات آموزشی، ارائه برنامه های شغلی و به دست آوردن مسیرهای رانندگی است.افزايش استفاده از گوشی های هوشمند و همچنين افزایش دلايل استفاده از آنها تاثیر قابل توجهی بر روی تبلیغات و بازاریابی دارند

تاثير گوشی هوشمند

این تغییر روبه افزايش استفاده از گوشی های هوشمند به این معنی است که تبلیغ کنندگان و بازاریابان باید استراتژي و کمپین های خود را  حول  محور موبايل ترتيب دهند. به عنوان مثال، شرکت هایی بدون وب سایتی دوستانه ممکن است از نظر محتوا در جستجوگرهای وب گوگل در معرض خطر بالاتری قرار بگیرند زیرا گوگل به تازگی الگوریتم خود را تغییر داده است تا وبسایت هایی که بیشتر براي تلفن همراه مناسب هستندرا رتبه بندي كرده تا جستجوهاي انجام شده توسط تلفن همراه را اولويت بندي كند.

یکی دیگر از نکات مهم برای بازاریابان و تبلیغ کنندگان این واقعیت است که گوشی های هوشمند نه تنها گیرنده بلکه  فرستنده اطلاعات نيز هستند. گوشی های هوشمند به مخزن بزرگ اطلاعات در زمينه سليقه ها و ترجيحات تبديل شده است. این به این معنی است که تبلیغ کنندگان و بازاریاب ها توانایی بیشتری در تبلیغات و بازاریابی خود دارند و قادر به ارائه پیام های مربوطه به انواع مختلف گروه ها یا افراد هستند.

مصرف کنندگان به طورگسترده اي با تلفن های هوشمند خود مشورت می کنند تا به آنها کمک کند تصمیمات هر روزه بگیرند. به عنوان مثال، 69 درصد از کاربران گوشی های هوشمند براي اطلاع از وسايل حمل و نقل موردنظر جهت برنامه ريزي براي يك سفر ايده ال از گوشي هاي هوشمند ياري مي جويتد و در عين حال 82 درصد از کاربران هنگام تصمیم گیری در مورد محصول خاصی كه قصد خريد از فروشگاه دارند، به سراغ تلفن همراه  خود می روند. در این لحظات، سرعت و ارتباط تبلیغات برای اهمیت دادن به برندها بسیار مهم است تا بر روند تصمیم گیری مصرف کنندگان بالقوه تأثیر بگذارد.

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *