ثبت نام

تبلیغ یار

معرفی جامع دامین آتوریتی و پیج آتوریتی (بخش دوم)

پیج آتوریتی

تغییر دامین آتوریتی یا پیج آتوریتی

پیج آتوریتی

پرسشی که احتمالاً برای‌تان پیش بیاید این است که آیا دامین اتوریتی یا پیج آتوریتی تغییر می‌ کند و اصلاً چرا این مسئله اتفاق می افتد ؟ در جواب به این سؤال بایستی گفت که بله، افزایش دامین آتوریتی که یک مورد بسیار عادی است و مشخص است که آتوریتی یک دامنه به تدریج بایستی بهبود پیدا کند . ولی در بعضی موارد، ممکن است آتوریتی کاهش پیدا کند که این مسئله  می‌تواند دلایل و علت های متعددی داشته باشد. عوامل مختلفی در بروز این معضل نقش دارند.

البته عوامل اصلی که موجب تغییر در این دو پارامتر می‌ شوند به شکل دقیق مشخص و واضح نیستند، ولی احتمال دارد که  به خاطر عوامل زیر باشد، یعنی در صورتی که مشاهده کردید که بعد از گذشت مدت زمانی،  دامین اتوریتی شما بالا و پایین شد، موارد زیر را بررسی کنید یا این که برای مدتی صبر نمایید و  ببینید چه اتفاقی رخ می دهد ، چرا که ممکن است بعد از مدتی، رتبه ی قبلی را مجدداً به دست آورید.

پیج آتوریتی
پیج آتوریتی
  • از وب‌ سایت‌ های بی‌ کیفیت و فاقد اعتبار بک‌لینک گرفته ‌اید
  • با وجود افزایش بک ‌لینک‌های شما، هنوز توسط Moz ایندکس و ثبت نشده است
  • وب‌ سایت‌هایی که اعتبار زیادی دارند، لینک‌های جدیدی دریافت کرده‌اند و روی اعتبار وب‌سایت شما هم موثر بوده است !
  • و …

۷ راه حل و تکنیک جهت افزایش دامین آتوریتی

حالا می پردازیم  به این که چگونه می ‌توان دامین آتوریتی وب سایت خود را افزایش داد؟ برای پاسخ به این سؤال، چند راهکار را در ادامه بررسی می نماییم. افزایش دامین اتوریتی، این خبر خوش را به شما می‌دهد که رتبه ی وب سایت شما در موتورهای جستجو افزایش پیدا کرده است، به این معنی که می‌توان از افزایش اعتبار دامنه، این برداشت را کرد که رتبه ی وب‌سایت شما در بعضی از کلمات کلیدی، بهبود پیدا کرده است. در اینجا با ۷ راهکار برای افزایش دامین آتوریتی آشنا می‌شوید.با ما همراه باشید :

تولید محتوای خوب

در مورد تولید محتوا در مطالب و ویدیوهای پیشین به شکل مفصل صحبت کرده ایم و ویژگی های یک محتوای خوب را بررسی کردیم. ولی محتوایی را می‌توان خوب و مناسب دانست که به کاربر احساس خستگی دست ندهد، به این معنی که کاربر از مطالعه یا تماشای آن احساس خوبی پیدا کند و دلش نخواهد که سریع تر از صفحه خارج شود . در صورتی که بخواهیم به شکل خیلی خلاصه بگوییم یعنی این که بایستی محتوایی تولید کنید که قابلیت به‌اشتراک‌گذاری داشته باشد.

تولید محتوای خوب
تولید محتوای خوب

حذف لینک‌های بی‌کیفیت

امکان دارد به مرور زمان بک‌لینک‌های بی‌کیفیتی را از وب سایت های بی اعتبار دریافت کرده باشید یا این که خودتان به شکل دستی اقدام به ساخت آن ها کرده باشید که بیشتر مواقع هم حالت دوم است. چنان چه تعداد بک‌لینک‌های بی‌کیفیت شما بیشتر شود ، رتبه ی شما در موتورهای جستجو کاهش پیدا خواهد کرد  و هم چنین احتمال دارد دامین آتوریتی شما هم پایین بیاید. به همین خاطر حتماً بایستی بک‌لینک‌های بی‌کیفیت را حذف نمایید .

بعضی از لینک‌ها هستند که در اصطلاح به آن ها لینک‌های اسپم می گویند و همین لینک‌ها، تأثیرات خیلی مخربی بر سئو و دامین آتوریتی شما خواهند داشت . در اسرع وقت باید آن ها را حذف کنید.

جهت انجام این کار می‌توانید از گوگل وبمستر استفاده کنید. در آن جا فهرستی از کلیه ی لینک‌های دریافتی را مشاهده خواهید کرد و چنان چه مشاهده کردید که بعضی از بک‌لینک‌ها، به رتبه ی شما آسیب می‌زنند، آن ها را حذف نمایید . حذف آنها به تدریج موجب افزایش دامین اتوریتی شما می گردد .

 دریافت بک‌لینک

بک‌لینک‌ها اهمیت خیلی زیادی در سئو دارند و هم چنین نقش خیلی مهمی در افزایش یا کاهش دامین اتوریتی دارند . به همین خاطر جهت ساخت بک‌لینک، بایستی به بعضی نکات توجه کرد تا جلوی کاهش رتبه گرفته شود. برای دریافت بک‌لینک، نکات زیر را حتماً مورد نظر داشته باشید :

  • از وب‌سایت‌ها و صفحاتی بک‌لینک بگیرید که دامین آتوریتی و پیج آتوریتی خوب و تقریباً بالایی دارند
  • به فالو یا نوفالو بودن لینک‌ها دقت داشته باشید
  • از دامنه‌های مختلف لینک دریافت کنید
  • و …

 بهبود سئوی سایت

ولی یکی از نکات خیلی مهم و تأثیرگذار بر اتوریتی یک دامنه، سئو آن است. یعنی اینکه یک وب ‌سایت از دیدگاه سئو،  در چه سطحی قرار گرفته است . درباره ی سئو هم مقالات مختلفی را نوشته ایم که قادر هستید از این بخش، به آن ها دسترسی داشته باشید. همان گونه  که مستحضر هستید سئو به ۲ پارت سئو داخلی و خارجی سایت تقسیم می گردد . سئو داخلی شامل لینک‌سازی داخلی، ساختار سایت، طراحی، تگ‌های عنوان و موارد دیگر می گردد  که بایستی کلیه ی آن ها به شکلی درست و صحیح انجام شده باشد.

 بهبود سئوی سایت
 بهبود سئوی سایت

لینک سازی داخلی مناسب

یکی از موارد مهم در سئو داخلی که در بخش بالا نیز به آن اشاره شد، لینک سازی داخلی می باشد . لینک ‌سازی خارجی که اهمیت آن واضح است، ولی در کنار آن نباید از لینک‌سازی داخلی نیز غفلت کرد. این مورد اثر خیلی زیادی در افزایش دامین آتوریتی شما خواهد داشت ، به شرطی که به شکل صحیح و درستی انجام شود. به عنوان مثال در بخش بالا، شما پیشنهاد مطالعه را مشاهده می کنید که در اینجا من به یکی دیگر از صفحات سایت لینک داده‌ام. شما هم بایستی در میان مقالات یا جاهای دیگر وب‌سایت‌تان، به صفحات جذاب‌تان لینک بدهید تا به این ترتیب، هم سئو سایت‌تان را بهبود داده باشید  و هم این که کاربر به مقالات و ویدیوهای مرتبط دسترسی پیدا کند.

سرعت سایت

سرعت سایت، یکی از نکته های خیلی خیلی حائز اهمیت به حساب می‌آید و گوگل حساسیت بسیار زیادی روی این مسئله دارد. سرعت پایین می تواند تأثیر خیلی مخربی بر سئو وب‌سایت‌تان داشته باشد. اگر وب سایت شما دیر لود شود و کاربر زمان زیادی را برای مشاهده ی آن صرف کند، یقین بدانید که از آن خارج شده و دیگر برنخواهد گشت. در این میان سرعت لود صفحه ی اصلی نیز از اهمیت خیلی بیشتری برخوردار است.

 شبکه‌های اجتماعی

تأثیر شبکه‌های اجتماعی بر همه مشخص و واضح است . سوای مباحث مربوط به بازاریابی، می‌تواند اثرات خوبی هم بر روی سئو بگذارد و هم چنین دامین آتوریتی شما را افزایش دهد. برای اینکار، می‌توانید مطالب وب‌سایت‌تان را در شبکه‌های اجتماعی مختلف به اشتراک بگذارید. علاوه بر این به ‌اشتراک ‌گذاری مطالب وب‌سایت‌تان توسط کاربران هم بسیار حائز اهمیت می باشد .

به‌همین خاطر، همان گونه که در بخش های بالا به آن اشاره شد، بایستی محتوایی را تولید کنید که کاربران تمایل داشته باشند که آنها را به اشتراک بگذارند. همچنین می‌توانید دکمه‌های به‌اشتراک‌گذاری را در پست‌های‌تان قرار دهید تا کاربران راحت‌تر بتوانند، محتوای شما را اشتراک‌گذاری کنند.

تبلیغ یار
تبلیغ یار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *