ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

مشاور تبلیغاتی و مزیت های آن

مشاور تبلیغاتی

مشاور تبلیغاتی چه مزیت هایی دارد؟

مشاور تبلیغاتی

حتما از اهمیت داشتن تبلیغات خوب و تاثیر آن بر فروش شرکت ها چیز های زیادی شنیده باشید. شاید خودتان هخم مطالعات و تحقیقاتی در این زمینه انجام داده باشید. اما شاید خودتان نتوانید دستور العمل هایی که داده می شوند را عملی کنید. چه کسی واقعا می تواند این استراتژی ها را برا شما عملی کند؟ اگر مدیر یا مدیر عامل یک شرکت بزرگ باشید و خودتان وقت کافی برای هماهنگی و رسیدگی به مسایل تبلیغ را نداشته باشید چه؟
پس باید از کسی کمک بگیرید و کار ها را به او بسپارید و از تجربیات او استفاده کنید. شما به یک مشاور تبلیغاتی نیاز دارید تا تمام این کار ها را برای شما انجام دهد.
در ادامه ی این مطلب وظایف و مزیت های مشاور تبلیغاتی را برای شما ذکر می کنیم با ما همراه باشید.

مشاور تبلیغاتی
مشاور تبلیغاتی

مشاور تبلیغاتی دنبال چه هدفی در شرکت شماست؟

مشاوره تبلیغات در راستای موفقیت کسب و کار و رسیدن به اهداف خدمت رسانی و فروش بالا و سود بیشتر بسیار تاثیرگذار است . در مقاله مشاور تبلیغاتی و دلایل نیاز به آن
اطلاعات بیشتری درباره اینکه آیا مشاوره تبلیغات بگیریم یا نه به شما خواهد داد. اما اگر می خواهید اطلاعات خوبی در این زمینه بدست بیاورید این مطلب را مطالعه کنید. تا بیشتر با مفهوم مشاور تبلیغاتی و یا مشاوره ی تبلغات آشنا شوید

داشتن یک مشاور تبلیغات چه خوبی هایی دارد؟

 

حرکت کردن و رسیدن به اهداف مورد نظر در عرصه و مسیر تبلیغات اصلا ساده نیست. اگر آگاه به پیچ و خم های راه نباشیم و بدون اطلاعات لازم پا به جاده ی تبلیغات و بازاریابی بگذاریم محکومیم که سقوطی سنگین را متحمل شویم. در واقع مشاوره در تبلیغات نشان دهنده راهی است که یک برند باید برای رسیدن به بازار هدف طی نماید. تبلیغات یکی از مهمترین و اصلی ترین راه های ارتباطی با مشتری است که از طریق آن مخاطب از شرکت شما و محصولات و خدمات آن آگاه می شود.

مشاور تبلیغاتی
مشاور تبلیغاتی

اصلا بیجا یا بی راه نیست اگر بگوییم موفقیت یا عدم موفقیت بسیاری از شرکت ها به تبلیغات صحیح و برنامه ریزی شده آن ها بستگی دارد. البته عوامل زیادی در موفقیت یا عدم موفقیت شرکت ها نقش دارند ولی مهمترین آنها همین تبلیغات است.
داشتن مشاور تبلیغاتی موفقیت یا عدم موفقیت شما را در یک پروتکل را رقم خواهد زد .به زبان ساده، تبلیغ راهی است برای رساندن پیام های یک شرکت به مشتریان خود.

مشاور تبلیغاتی و موفقیت شرکت ها

 

برای اینکه تبلیغ از کارایی و تاثیگذاری لازم برخوردار باشد لازم است که فعالیتهای تبلیغاتی بر اساس یک برنامه تبلیغاتی مناسب انجام پذیرد. برنامه ی تبلیغاتی درست و مدون به ما کمک می‌کند تا با پیمودن مسیری درست به نتیجه‎ای قابل قبول دست یابیم و به هدفان که جذب مشتری ست برسیم

مدیران یک شرکت نیازمند آن هستند که درکی مناسب از مقوله بازاریابی و تبلیغات داشته باشند و نیز بدانند تبلیغات اساساً یک سرمایه گذاری برای شرکت آن ها محسوب می شود نه خرجی اضافه که نتیجه ی چندانی در فروش و سود ندارد. حرکت در این مسیر به جز با داشتن یک مشاور تبلیغاتی حرفه ای امکان پذیر نیست.

مشاور تبلیغاتی
مشاور تبلیغاتی

مشاور تبلیغات چه کار هایی انجام می دهد

از کارهایی که یک مشاور تبلیغاتی در ابتدا انجام می دهد می توان به این اشاره کرد که او راهکارهایی را درقالب مشاوره به مشتریان خود می دهد. ابزارهای دقیق تبلیغاتی را برای محصول مورد نظر به مشتری ارائه می کند و نیز با ارائه یک هزینه ی حدودی، مشتری را در جریان هزینه هایی که باید در این راه بپردازد قرار می دهد.

مشاور تبلیغاتی
مشاور تبلیغاتی

به عنوان مثال، ممکن است مشاوران شرکت تشخیص دهند که معرفی یک کالای به خصوص در برخی از مدیاها یا کنال های تبلیغاتی گران و گزاف قیمت هیچ نتیجه مطلوبی نداشته باشد و جزو هزینه های اضافه محسوب شود و سودی نداشته باشد
مشاور تبلیغاتی در اولین مشاوره ی خود، تمام این اطلاعات را در اختیار مشتری خود قرار می دهد. علاوه بر این همان طور که در بالا توضیح داده شد، در تمام مراحل تولید یک مدیای تبلیغاتی بر هزینه ها و کیفیت اجرا، نظارت مستقیم دارد.

بعد از اجرای تبلیغات نیز بازخورد مربوطه را در نظر می گیرد، اثر بخشی آن ها را بررسی کرده، و به فراخور نیاز، بخشی که ضعیف به نظر می رسد را تقویت نموده و نقاط قوت را حفظ می نماید تا کمپین تبلیغاتی مربوطه از ثبات کافی در بخش‎های مختلف برخوردار گردد.

مهمترین مزیت مشاور تبلیغات

 

اما مهمترین مزیت همکاری با مشاور تبلیغاتی توانمند آن است که وی با تسلطی که به حوزه های مختلف بازاریابی و مدیریت برند دارد، تبلیغات را بر اساس این نگاه دقیق و فراگیر پیش می برد و هدفش از تبلیغات، کامل کردن ابزارهای ارتباطی یکپارچه بازاریابی است.
حتی تسلط مشاور تبلیغاتی به حوزه های یاد شده در کنار تعهد او گاهی باعث می شود تا مشتری را از تبلیغ بازداشته و از ابزارهای دیگر ترویج و ترفیع کالا برای رونق کسب و و کار مشتریان خود استفاده نماید تا نتیجه ی بهتری بگیرند و جلوی اتلاف وقت و هزینه را بگیرد.

مشاور تبلیغاتی
مشاور تبلیغاتی

مشاور تبلیغات و وظایفش

• شناخت شرایط سازمان و تهیه گزارش شناخت از محصولات، خدمات و کمپانی طرف قراردادش.

• برنامه ریزی و اجرای برنامه های تحقیقاتی و مطالعاتی مورد نیاز سازمان ها در حوزه تبلیغات و برندسازی

• طراحی یک برنامه تبلیغاتی ( تقویم تبلیغاتی ) برای ساختارمند کردن برنامه های تبلیغاتی

• تعیین بودجه بندی مناسب در شرایط سه حالت خوش بینانه، عادی و سختگیرانه، برای تقویم تبلیغاتی یاد شده.

• طراحی یک برنامه اجرای (Action Plan ) قابل استفاده برای اجرای دقیق کمپین ها و برنامه های تبلیغاتی

• پیش بینی و طراحی کمپین های تبلیغاتی در تقویم تبلیغاتی به فراخور نیاز

• انتخاب پیمانکاران تبلیغاتی و نظارت بر عملکرد آنها برای عینیت بخشی هرچه بیشتر به برنامه های تبلیغاتی طراحی شده.

• گزینش رسانه های اثربخش تبلیغاتی با توجه به میزان نرخ تبدیل و قیمت در زمینه رسانه های دیجیتال و رسانه های سنتی

• آموزش پرسنل کارفرما در حوزه تبلیغات و کمک به استخدام نیروهای مدنظر در این حوزه

• و در نهایت، مشاور تبلیغات وظیفه تسهیل فرآیند سنجش اثربخشی تبلیغات را از طریق گروه های تحقیقات بازار فراهم می کند.

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *