ثبت نام

تبلیغ یار

مختصری از عکاسی هدشات و نکات مهم آن

headshot-(1)

تسلط بر عکاسی هدشات (Headshot): 17 نکته برای موفقیت

عکاسی هدشات ساده به نظر می‌رسد! لازمه این عکاسی فردی است که نشسته یا ایستاده و تمام چیزی که به آن نیاز دارید یک یا دو عکس خوب است. همه این‌ها درست است، اما برای بسیاری از افراد، عکاسی هدشات می‌تواند بسیار استرس‌زا باشد زیرا می‌خواهید مطمئن شوید که مشتری شما خوشحال و راضی است (به‌ویژه هنگامی‌که عکس شما در یک انجمن حرفه‌ای نمایش داده می‌شود). پس بیایید با ۱۷ نکته زیر، بر هدشات مسلط شده و به کسب‌وکار بپردازیم!

 1. بدانید مشتری‌تان به دنبال چه چیزی است!

به سلایق مشتری خود اهمیت دهید و بدانید دقیقاً به دنبال چه چیزی هستند! آن‌ها عکسی رسمی/کلاسیک می‌خواهند یا عکسی ساده‌تر (برای وبلاگی هنری یا وب‌سایتی کوچک)؟ پس‌زمینه‌ای سه‌بعدی می‌خواهند یا ساده؟ محیطی شهری یا مدرن؟

هرچقدر بیشتر بدانید، کیفیت کار شما بهتر خواهد بود! در این مورد، هرچقدر اطلاعات شما بیشتر باشد، به همان اندازه کارتان راحت‌تر خواهد بود، مکان‌های مناسبی را پیدا خواهید کرد و ژست‌های بیشتری را در ذهن خواهید داشت. هرچقدر سؤالات بیشتری بپرسید، در حرفه خود حرفه‌ای‌تر خواهید بود!

مختصری از عکاسی هدشات و نکات مهم آن

 1. مطمئن شوید که آن‌ها می‌دانند چه چیزی باید بپوشند.

لباسی که می‌پوشند یکی از اولین و مهم‌ترین سؤالاتی است که باید پرسیده شود. هنگامی‌که بدانید مشتریانتان به دنبال چه چیزی هستند، بهتر می‌توانید در مورد نوع پوشش آن‌ها نظر بدهید. قبل از عکاسی، شما می‌توانید یک راهنمای سبک هدشات یک‌صفحه‌ای آماده کنید تا مشتریانتان برخی از ایده‌های شمارا ببینند.

در عکاسی هدشات روی چهره تمرکز می‌شود. ما لوگوهای زرق‌وبرق دار یا عکس‌هایی غیرواقعی نمی‌خواهیم. چیزی که مدنظر است تصویری ساده و واضح است. تصویری طبیعی با لباسی ساده همیشه شروع خوبی است.

 1. نیاز نیست که حتماً استودیو داشته باشید.

هنگامی‌که شروع به کار می‌کنید، طبیعی است که یک استودیو کامل با نورپردازی گران‌قیمت نخواهید داشت. به دنبال پس‌زمینه‌های خنک و رنگ‌ها باشید، کافی است کمی خلاقیت داشته باشید. در خانه، کافی‌شاپ، کتابخانه و غیره به دنبال ایده‌های جدید باشید. پس‌زمینه‌های شهری نیز امروزه بسیار محبوب هستند…بنابراین قسمت مرکزی شهر با نوری طبیعی می‌تواند عالی‌ترین گزینه باشد.

در بسیاری از شهرها، استودیوهای عکاسی حرفه‌ای با پس‌زمینه عالی و روشنایی خوب وجود دارد که می‌توانید برای یک ساعت اجاره کنید.

مختصری از عکاسی هدشات و نکات مهم آن

 1. در عکاسی صبور باشید.

یک‌نفس عمیق کشیده و خودتان باشید. هنگام عکاسی با مشتری خود صحبت کنید، سؤال بپرسید، از او تعریف کنید و همیشه، همه‌چیز را از جنبه مثبت بنگرید. اغلب، بهترین عکس‌ها در انتهای زمان عکاسی گرفته می‌شوند زیرا افراد آرام‌تر هستند و احساس راحتی بیشتری می‌کنند. هنگامی‌که ژست خوبی گرفتند، به آن‌ها بگویید عالی به نظر می‌رسند. همه تعریف و تمجید را دوست دارند.

 1. تشویق، تشویق و تشویق!

می‌توانید از عبارت‌هایی از قبیل موارد زیر استفاده کنید:

«وای ژست شما عالی است، من واقعاً تحت تأثیر قرار گرفتم!»

«این ظاهر عالی است».

«چه لبخند دل‌نشینی!»

این‌ها فقط مثال هستند، اما به خاطر داشته باشید که حرف‌هایتان «حقیقی» باشد. با مشتری حرف زده و با او شوخی کنید. زمانی که خودتان باشید، هیچ‌وقت اشتباه نمی‌کنید.

مختصری از عکاسی هدشات و نکات مهم آن

 1. حس و حال را با پس‌زمینه خود ثبت کنید.

تشخیص، صنعتی در ادبیات است که با استفاده از آن به اجسام بی‌جان حالات، صفات و یا احساس‌های انسانی نسبت داده و به آن جلوه‌ای انسانی می‌بخشند. صنعت تشخیص می‌تواند در عکاسی نیز مورداستفاده قرار گیرد.

اگر عکاسی شما در فضای باز است، لازم نیست کار زیادی برای انتقال پیام انجام دهید. به‌طورمعمول، شما یک چهره شاد را در باران ثبت نمی‌کنید مگر این‌که عمداً بخواهید این تضاد را به تصویر بکشید. شما صبر می‌کنید تا هوا روشن شود و از محیط برای ارتقاء بیشتر هدف تصویر استفاده کنید.

 1. با نور و فلاش بازی کنید.

انواع مختلفی از نورپردازی وجود دارد. شما می‌توانید هدشات هایی با نور طبیعی بگیرید. همچنین می‌توانید از فلش روی دوربین یا فلش اکسترنال استفاده کنید.

هنگام عکاسی حتماً مطمئن شوید که نور دقیقاً روی هدفتان است. اگر از نور طبیعی استفاده می‌کنید، این بدان معنی است که جایی را پیدا کنید که در سایه یا نزدیک یک پنجره بزرگ باشد.

مختصری از عکاسی هدشات و نکات مهم آن

 1. برای عکاسی هدشات باید از چه لنزی استفاده کرد.

همان‌طور که همه ما میدانیم، برای عکاسی‌های خاص، باید از لنزهای مختلف استفاده کنیم. برای این منظور می‌توانید از لنز نرمال یا لنز زوم استفاده کنید، اما لنزهای نرمال محبوب‌تر هستند.

اکثر کارشناسان عکاسی هدشات توصیه می‌کنند از لنز ثابت ۳۵ میلی‌متر، ۵۰ میلی‌متری یا ۸۵ میلی‌متری یا لنز زوم ۲۴-۷۰ میلی‌متری استفاده کنید.

 1. برای عکاسی هدشات خود، تنظیمات دوربین را درست کنید.

همان‌طور که همه میدانیم، تنظیمات دقیقی برای هر وضعیت وجود ندارد، اما قوانینی کلی برای عکاسی هدشات وجود دارد.

اگر می‌خواهید چهره را تیره کنید، اف را بین ۱٫۴ تا ۲٫۸ تنظیم کنید. باید مطمئن شوید که مشتری شما کاملاً در مرکز تصویر قرار دارد. اگر آن‌ها در زاویه باشند و دیافراگم شما برای ۱٫۴ تنظیم‌شده باشد، شما باید از جایی شروع کرده و با تنظیمات خود بازی کنید.

 • با ژست‌های هدشات مختلف بازی کنید.

ژست‌ها و ترکیب‌های خود را تغییر دهید. این بهترین نتیجه برای مشتریان شماست تا تصاویر موردعلاقه خود را انتخاب کنند.

 • ترکیب خود را تغییر دهید.

هیچ‌چیز خسته‌کننده‌تر از یک پس‌زمینه خالی با کسی که مستقیماً به دوربین نگاه می‌کند نیست. با پس‌زمینه‌ای پویا، عکس‌های خود را حرفه‌ای‌تر و جالب‌تر کنید.

 • مانند یک کارگردان عکاسی کنید.

شما به‌عنوان یک عکاس، اساساً کارگردان فیلمی هستید که به‌عکس های ثابت و بی‌حرکت تقسیم‌شده است. این مسئله ممکن است کاملاً به نفع شما نباشد، اما شما کسی هستید که می‌دانید این کار دقیقاً چطور باید انجام شود.

البته، مهم است که به نیازهای سوژه گوش بدهید، اما ازآنجا به بعد شما کاپیتان هستید. مشخص کنید که عکاسی چطور پیش برود. زوایای مختلف را بررسی کنید. از همه‌چیز گذشته، شما حرفه‌ای هستید.

شما (عکاس و سوژه) باهم کار خواهید کرد تا به هدف نهایی دست‌یابید. با رهبری (هدایت)، دانش و تجربه شما، هر دو بهترین نتایج ممکن را به دست خواهید آورد.

مختصری از عکاسی هدشات و نکات مهم آن

 • بر چهره تمرکز کنید.

هیچ‌چیز بدتر از برگشتن به ویرایش عکس‌ها و فهمیدن اینکه آن‌ها با بی‌توجهی گرفته‌شده‌اند نیست.

بزرگ‌ترین نکات مربوط به تمرکز این است که:

 • اطمینان حاصل کنید که سرعت شاتر مناسبی داشته باشید.
 • پشت دوربین خود را بررسی کنید. چند ثانیه بیشتر بر روی عکس زوم کنید و مطمئن شوید که در مرکز قرار دارند.
 • بهترین زاویه آن‌ها را پیدا کنید.

بهترین زاویه؟؟؟ آیا بهترین زاویه واقعاً وجود دارد؟ بله! خب، زنان بیشتر از مردان تمایل دارند دراین‌باره بدانند. سؤال پرسیدن در این مورد خوب است. شاید بعضی‌ها ترجیح می‌دهند که موها یا جوش‌های صورتشان نشان داده نشود. پرسیدن همیشه بهتر است. با این کار مشتری از شما قدردانی خواهد کرد و شما می‌توانید زمانی را به ویرایش عکس‌هایی که مشتریان دوست دارند اختصاص دهید. اگر مشتری شما مطمئن نیست، می‌توانید چندین عکس در زوایای مختلف بگیرید و عکس‌های پشت دوربین خود را به آن‌ها نشان دهید و آن‌ها هرکدام را ترجیح می‌دهند انتخاب کنند.

 • به دنبال برق چشم یا کچ لایت ها بروید.

کچ لایت ها چه هستند؟ یک روش بسیار محبوب در عکاسی پرتره به تصویر کشیدن برق چشم در چشمان سوژه شماست. این درخشش به شما کمک خواهد کرد تا توجه بیننده را به سمت چشمان سوژه خود جلب کرده و آن‌ها را پُر از حس زندگی کنید. با نور بازی کنید تا زمانی که «درخشش» را پیدا کنید، قول می‌دهم با این روش ارزش کار شما بیشتر خواهد شد.

 • قیمت عکس هدشات

همان‌طور که میدانیم، قیمت عکس‌های هدشات متفاوت است. قیمت می‌تواند با توجه به موقعیت، تعداد تصاویر، تعداد جلسات و تجربه عکاسان متفاوت باشد. یکی دیگر از روش‌های عالی برای تخمین قیمت این است که از عکاسان همکار خود سؤال کنید.

 • تمرین

مانند هر چیز دیگری، عکاسی هدشات نیز نیاز به تمرین دارد. مردم همیشه به دنبال یک هدشات بروز هستند. اگر واقعاً می‌خواهید تمرین کنید، با افراد اطراف خود شروع کنید. دوستان و خانواده برای عکاسی مناسب‌تر هستند، زیرا شما می‌توانید بدون فشار اضافی بر خود با محیط بازی کنید. فلاش را روشن کنید، زاویه‌های خود را تغییر دهید و ترکیب خود را عوض کنید.

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *