ثبت نام

تبلیغ یار

لینک سازی داخلی برای تقویت مقالات جدید!

لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی بهترین و ایمن ترین شیوه برای بهبود وضعیت یک صفحه از سایت و تقویت جایگاه آن در نتایج جستجو می باشد .

خیلی از وب سایت های اینترنتی با توجه به شدت رقابت و دشواری کلمات کلیدی هدف احتیاجی به لینک سازی خارجی نداشته و با رعایت کردن فاکتورها و استانداردهای سئو تکنیکال، ارائه محتوای با کیفیت و دقت به لینک سازی داخلی می توانند جایگاه خیلی خوبی در نتایج جستجو به دست آورند .

ربات های گوگل جهت درک ارتباط موضوعی صفحات و تشخیص میزان اهمیت و اعتبار صفحات از لینک ها استفاده می نمایند. هنگامی که ربات ها به یکی از صفحه های سایت شما وارد می شوند، تمامی لینک های قرار گرفته در آن صفحه را بررسی کرده و ارزش و اعتبار آن ها را با توجه به متن لینک شده (Anchor Text) افزایش خواهند داد .

لینک سازی داخلی
لینک سازی داخلی

بیشتر مواقع، هنگامی که یک محتوای جدید را به سایت اضافه می کنیم سعی خواهیم کرد تا با لینک دادن به مقاله های قدیمی تر یا صفحات ارزشمند سایت به رشد جایگاه آن ها هم کمک کنیم اما این مقالات جدید هم به لینک سازی و افزایش اعتبار نیاز دارند.

 برای آن ها چه کاری می توان انجام داد ؟

در این مقاله می خواهیم به تکنیک هایی اشاره کنیم که گرچه بسیار ساده هستند اما تاثیر به سزایی در رتبه گیری مقالات جدید شما خواهند داشت.

مقالات جدید چه لینک هایی دریافت می کنند ؟

با انتشار هر محتوای جدید در سایت عملا قسمتی از پروسه ی لینک سازی داخلی به شکل اتوماتیک انجام می گیرد . مهم ترین فضاهایی که مقالات جدید در آن ها نمایش داده شده و لینک سازی داخلی اتفاق می افتد ،شامل موارد زیر است :

۱- صفحه اصلی سایت

بیشتر مواقع صفحه اصلی هر سایت مهم ترین و معتبرترین صفحه از نظر ارزش برای لینک سازی داخلی است. در خیلی از سایت ها فضایی برای نمایش آخرین مقالات در صفحه اصلی در نظر گرفته شده است و هر محتوای جدیدی که بارگزاری می شود ،  یک لینک داخلی از این صفحه دریافت خواهد کرد .

معضل اصلی هنگامی ایجاد می شود که با انتشار مقالات جدید عملا این قسمت به روز رسانی شده و لینک داخلی به آن مقاله دیگر وجود نخواهد داشت. به همین خاطر نمی توان به عنوان یک راه کار دائمی به آن نگاه کرد.

۲- صفحات دسته بندی یا برچسب

هر محتوای جدید مشخصاً در یک یا چند دسته و برچسب مختلف قرار خواهد گرفت . این صفحات با توجه به لینک سازی های داخلی و خارجی بیشتر مواقع، ارزش و اهمیت خیلی زیادی دارند  و تاثیر مستقیمی بر سرعت ایندکس و افزایش اعتبار مقالات جدید خواهند داشت.

صفحات آرشیو تعداد محدودی از مقالات جدید را نمایش خواهد داد و پس از انتشار هر مقاله ی جدید یکی از موضوعات قرار گرفته در آن به صفحه دوم انتقال پیدا می کند . مقالاتی که در نخستین صفحه ی آن دسته یا برچسب هستند بیشترین ارزش و اعتبار را از لحاظ لینک سازی داخلی کسب می کنند . به همین دلیل این فضا هم در زمان انتشار یک مقاله بسیار حائز اهمیت است اما به تدریج، ارزش و تاثیر خود را از دست خواهد داد .

لینک سازی داخلی
لینک سازی داخلی

۳- نمایش مقالات مرتبط در صفحه دیگر مقالات

در خیلی از سایت ها مثل تبلیغ ییار فضایی جهت نمایش مقالات مرتبط در نظر گرفته شده است. در بعضی سایت ها این بخش آخرین مقالات سایت را نشان داده و در بعضی دیگر آخرین مقالات همان دسته بندی نشان داده خواهد شد .

قطعاً وقتی که یک محتوای جدید را منتشر می کنید، ممکن است تعداد زیادی لینک از دیگر صفحات سایت برای آن صفحه ایجاد گردد. اما مثل صفحه اصلی و صفحات دسته بندی این فضا هم به تدریج عوض کرده و مقالات جدیدی جایگزین آن خواهند شد .

قطعا نمیتوان به این شیوه ها اکتفا کرد و بایستی راه کاری دائمی و موثر جهت رفع این مشکل پیدا کنیم. به نظر شما بهترین راه کار برای رفع این معضل چیست؟ بله،  درست حدس زدید؛ لینک سازی از محتوای دیگر مقالات به این مقاله جدید.

لینک هایی که درون متن یک مقاله قرار گرفته اند همواره باقی می مانند، و ارزش و تاثیر آن ها به مرور زمان کم نمی شود و قطعا از بین نخواهد رفت . سوالی که در این قسمت مطرح می شود این است که از چه مقالات و صفحاتی بایستی برای مقاله جدید لینک سازی کرد؟ در ادامه یک راه حل کاملا کاربردی و استاندارد به شما یاد خواهیم داد.

لینک سازی داخلی
لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی از مقالات قدیمی سایت با موضوع مرتبط

هنگامی که محتوای جدیدی در سایت منتشر می کنیم بهترین راه کار برای تقویت آن شناسایی صفحات مرتبط و لینک سازی داخلی از درون محتوای آن ها به این مقاله می باشد . البته ممکن است این کار خیلی دشوار و زمانبر باشد چرا که :

  1. خیلی از سایت ها چندین نویسنده ی مختلف دارند و نویسندگان اطلاع دقیقی از محتوای مقالات دیگران ندارند.
  2. ممکن است مقاله ای با موضوع مرتبط وجود داشته باشد اما با توجه به این که مدت ها از تاریخ انتشار آن گذشته است از نگاه شما مخفی بماند .
  3. بررسی کلیه ی صفحات سایت و یافتن قسمت های مرتبط ممکن است از زمانی که برای نوشتن مقاله جدید صرف کرده اید هم طولانی تر گردد .

منظقی نیست که ما زمان زیادی را برای پیدا کردن فرصت های لینک سازی داخلی هدر بدهیم ، به نظر شما بهترین راه کار برای پیدا کردن منابع مرتبط در سایت چه می باشد ؟

خب جواب این سوال ساده و مشخص است : جستجو در گوگل!

صفحات و مقالات سایت شما توسط ربات های گوگل ایندکس و بررسی خواهند شد ، الگوریتم های گوگل بر طبق محتوای این صفحات موضوع و کانسپت آن ها را درک کرده و جایگاه‌شان را در نتایج جستجو تعیین می نماید . هر مقاله ی جدید یک مفهوم یا عبارت کلیدی جدید را تارگت می کند.

به احتمال قوی،  با جستجو در گوگل صفحه دیگری که با این عبارت جایگاه مناسبی داشته باشد نخواهیم یافت . برای پیدا کردن بهترین صفحات یک راه کار ساده وجود دارد. کافیست آدرس سایت خود را با عملگر :site در گوگل جستجو کرده و عبارت کلیدی مقاله جدید را در ادامه آن قرار دهید.

تبلیغ یار
تبلیغ یار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *