ثبت نام

تبلیغ یار

فروشگاه اینترنتی لباس یا خرید حضوری؟ کدام بهتر است؟

فروشگاه اینترنتی لباس

فروشگاه اینترنتی لباس یا خرید حضوری؟

فروشگاه اینترنتی لباس

باز شدن فروشگاه های اینترنتی متفاوت نوبت به فروشگاه های لباس هم رسیده است. دیگر لازم نیست ساعتهت در ترافیک معطل شوید و به دنبال جای پارک خیابان ها را بگردید. در ادامه تفاوت های خردید اینترنتی با خرید فیزیکی را مطرح می کنیم

فروشگاه اینترنتی لباس
فروشگاه اینترنتی لباس

فروشگاه های اینترتی و مجوز آنها

• با مراجعه به وزارت صنعت و معدن و تجارت در یک فرآیند دقیق، با ارایه مدارک و مستندات نصبت به دریافت نماد اعتماد الکترونیک (e-namad) اقدام می کنند. که این موضوع امکان شناسایی فروشگاه های اینترنتی ثبت شده و قانونی از سایر وب سایت ها را به شما مشتریان عزیز خواهد داد بشناسید. فروشگاه های اینترنتی نماد خود را در صفحه اصلی سایت در معرض دید عموم مشتریان قرار می دهند. شما می توانید با کلیک بر روی نماد سایت مورد نظر خود، حوزه ی فعالیت، تاریخ اعتبار و سایر اطلاعات آن را مشاهده نمایید. ولی آیا تابحال از فروشگاه فیزیکی در خرید حضوری خواسته اید تا مجوز خود را در اختیار شما قرار دهد تا شما با بررسی آن نسبت به صحت سنجی و اعتبارسنجی آن اقدام کنید؟

فروشگاه اینترنتی لباس
فروشگاه اینترنتی لباس

 قیمت در فروشگاه آنلاین

• قیمت های فروشگاه های اینترنتی به جهت بهره بردن از نرم افزارهای مدیریت کالا، حسابداری، خرید و فروش، در هر لحظه مورد بازبینی هستند. درصد اینکه جنسی را گرانتر به شما بفروشند در بین این سایت ها نزدیک به صفر است. این در حالی است که فروشگاه های حقیقی، نهایتا به طور فصلی، مورد بازرسی قرار می گیرند و متاسفانه بسیاری از آنها به دلیل نداشتن سیستم های کامپیوتری هرگز امکان بررسی را ندارند.

سرعت در تصمیم گیری

• شاید پیش آمده باشد که کالایی را دیده اید، ولی کاملا نپسندیده اید. می خواهید نظر دوستانتان را هم بدانید. راه حل چیست؟ عکس بگیرید، عکس آن را برای دوستتان بفرستید، منتظر جواب او بمانید. حال اگر در آن زمان به اینترنت دسترسی نداشتید چه؟ راه حل فروشگاه های اینترنتی در این زمینه یک کلیک ساده است. کالا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. از تلگرام گرفته تا اینستاگرام و ایمیل… هر راهی که برای شما راحت و مناسب تر است.

فروشگاه اینترنتی لباس
فروشگاه اینترنتی لباس

قیمت های قابل اتکا

شما هم از چانه زدن با فروشنده برای ارزانتر خریدن خوشتان نمی آید؟ می داننستید که می توانید کالا مورد نظر خود را ارزان تر بخرید؟

فروشگاه های اینترنتی، به جهت عدم مواجه با خریدار، قیمت های نهایی خود را در سایت قرار می دهند. هر گونه کاهش قیمت و یا حراجی را برای تمام بازدیدکنندگان خود فعال می کنند و شما همیشه می توانید مطمئن باشید که کالا را به مناسب ترین قیمت ممکن خریده اید.

شاید دیده باشید که فروشگاه فیزیکی که چند روز در فروش فوق العاده بود و به علت جابجایی حراج داشته است، اما سال ها به کار خود ادامه می دهد؟

دیگراین راهکار ها جز بی اعتمادی برای مشتری چیزی در پی ندارد. همان بس که فروشگاه های اینترنتی نه جابجایی دارند و نه تغییر دکوراسیون!

فروشگاه اینترنتی لباس
فروشگاه اینترنتی لباس

آیا برای شما هم اتفاق افتاده است، کالایی را در حراج به قیمتی بخرید که بعدا متوجه شوید تفاوت قیمت در حراج در کار نبوده است؟ و یا حتی متوجه بشوید که فروشنده ابتدا با افزایش قیمت و سپس یک تخفیف بزرگ به شما داده است؟

فروشگاه های اینترنتی به علت داشتن نمودار قیمت و نظارت همیشگی توسط مشتریان آنلاینشان، هرگز نمی توانند چنین حرکاتی را انجام دهند.

هر موقع دلتان میخواهد خرید کنید

بازار تا چه ساعتی باز است؟ فلان پاساژ چه ساعتی باز می شود؟ آیا مغازه شان را در میان روز برای نهار می بندند؟ وقتی میتوانید ۲۴ ساعته از فروشگاه اینترنتی خرید نمایید، این سوالات چه اهمیتی دارد!؟

• نیاز نیست، لباس بپوشید، ماشین روشن کنید، به خیابان های پرترافیک بروید و بازگردید. از داخل تخت خواب و با لباس راحتی خود، لباس مهمانی فردا را بخرید. می توانید از این زمان استفاده کنید، به پارک بروید، کتاب بخوانید، به تماشای فیلم های جدید در سینما بنشینید.

بازگرداندن لباس در صورت عدم رضایت

یک سوال جالب، تا به حال چند بار و به چند فروشگاه توانسته اید کالایی را که خریده اید بازگردانید؟

شما هم بسیار دیده ایدکه فروشگاه هایی کالا خرید شده را بعد از چند ساعت پس نمی گیرند؟ دیگر زمان آن نیست که فروشنده ها با افتخار پشت دخل ها بنویسند: به دقت انتخاب کنید کالای فروخته شده پس گرفته نمی شود! اگر از یک فروشگاه حضوری دلیل این نوشته را بپرسید آن را احترام به حقوق مصرف کننده و اطلاع رسانی اعلام خواهد کرد. اما بسیاری از فروشگاه های اینترنتی بدون هیچ سوالی کالا را از شما پس خواهند گرفت.
ولی همه چیز به اینجا ختم نمی شود. قطعا فروشگاه های اینترنتی همچنان نکات قابل بررسی دارند:

فروشگاه اینترنتی لباس
فروشگاه اینترنتی لباس

 دستیابی به کالا در زمان کوتاه.

شما پس از طی کردن مسافت و رسیدن به بازار می توانید با کمی گشتن، کالای مد نظر خود را بیابید و خرید نمایید و به منزل برگردید. در گذشته فاصله زمانی از خرید تا ارسال کالاها در فروشگاه های اینترنتی امتیازی منفی برای آنها بود. اما امروزه فروشگاه های اینترنتی نیز با بکارگیری سیستم های انبار و سیستم های کالارسان قوی، زمان تحویل خود را کاهش داده اند.

میتوانید لباس را قبل از خرید پرو کنید

قطعا پرو کردن لباس پیش از خرید حس خوبی به خریدار می دهد. اما به چه قیمتی؟ آیا تا بحال شده کالایی را فقط به علت این که چند لباس پرو کرده اید بخرید تا از فروشنده خجالت نکشید؟ آیا شده فروشنده به شما بگوید که: “این همه لباس پرو کردی، حالا کدام را می برید؟”

فروشگاه های اینترنتی این امکان را فراهم کرده اند که شما کالا را در منزل و با خیال راحت پرو نمایید، در صورت عدم علاقه مرجوع کنید. توجه کنید که نیاز نیست حتما خرید انجام دهید. بلکه می توانید با انتخاب گزینه ی پرداخت در محل دقیقا همچون یک فروشگاه حقیقی، در ابتدا کالای مد نظر خود را بپوشید و سپس هزینه ی آن را پرداخت نمایید.شاید وقت آن رسیده است با روی آوردن به خرید اینترنتی، زمانی که در ترافیک و مراکز خرید شلوغ سپری می کنیم را صرف مطالعه، تفریح، خانواده و دوستانمان کنیم. فنجانی چای بنوشیم و کتاب مورد علاقه مان را مطالعه نماییم.

تبلیغ یار
تبلیغ یار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *