ثبت نام

تبلیغ یار

عکاسی پوشاک

عکاسی پوشاک

عکاسی پوشاک

اگر به دنبال این هستید که لباس های شما بیشتر بدرخشند باید برای آماده کردن کاتالوگ های خود از یک عکاس حرفه ای استفاده کنید. معمولا کیفیت بالای تصاویر باعث می شود که شما در عرصه عکاسی پوشاک در تجارت الکترونیک خود را برجسته تر از سایرین نمود دهد. تصاویری که از یک پوشاک می گیرید دقیقا بر خرید محصولات شما در نتیجه بر بازار کار شما دقیقا تاثیر گذار خواهد بود. تفاوت بین یک عکاس حرفه ای و یک عکاس آماتور در میزان زیبایی عکس برداری های شما مشخص می شود.

پوشاک خود را برای عکاسی به صورتی آماده کنید که به بهترین نحوه در عکس دیده شود باید بر روی لباس چین وچروکی نباشد تا عکاس بتواند عکس زیبایی از لباس تهیه کند . بعد از عکاسی هم عکس ها روتوش می خورند که زیبایی بیشتری را پیدا کنند. معمولا هنر بسیاری از عکاسان در این است که عکس ها در عین سادگی سعی می کنند زیبا جلوه دهند و معمولا اگر چروک های کوچکی باشند ولکه ها و دیگرعیوب را به وسیله فتوشاپ از بین می برند.

عکاسی پوشاک

ولی بهتر است این کار را نکنید، فتوشاپ جادو نمی کند بلکه زیبایی خود را لباس را ممکن است مصنوعی تر نشان دهد . از نظر فنی هم نیاز به تکنیک ویرایش پیشرفته می باشد. ویرایش بیش از حد هم می تواند کیفیت عکس را زیر سوال ببرد.

معمولا بهتر است از فتوشاپ برای تصیح رنگ و روتوش نهایی استفاده کنید. همه جای لباس را باید به خوبی بررسی کنید. از یک رول پرز یا نوار برای رفع گرد وخاک های روی لباس استفاده کنید. بهتر است برای اتو کردن لباس از اتو بخار استفاده کنید تا بتواند چین وچروک ها را کاملا رفع کند.

برای عکاسی از یک مدل خاص باید اتاق های یک استدیو را برای عکاسی آماده کنید. اگر بودجه کمی دارید می توانید کمی دیوارها را با کاغذ سفید بپوشانید. وتا نورهای که در اطراف هستند طبیعی جلوه کنند ومعمولا باید این نوارها به صورتی باشند که کاملا درزها را بپوشانند. از کمی از دورتر عکس برداری کنید احتمالا عکس ها زیباتر جلوه می کنند ولی نیاز به تجهیزات بیشتری خواهید داشت. اگر قطعه کوچکی مانند جواهرات را بر روی یک لباس بیندازید احتمالا این لباس جلوه خاص تری را به خود می گیرد وبسیار زیبا تر درعکس به نظر می رسد. معمولا استدیو های عکاسی استدیو های گردان وفولدیو می باشند ودر آن ها از لامپ های LED و اپلیکیشن IOS استفاده می شود.با این امکانات عکس های حرفه ای تر گرفته می شوند وبه راحتی می توانید در دفتر کار از آن ها استفاده کنید.

عکاسی پوشاک

دوربین یکی از قسمت هایی است که در زیبایی عکس برداری اهمیت ویژه ی دارد ولی اشتباه نکنید موفقیت در عکس برداری در پوشاک تنها به دوربین وابسته نیست. بهتر است برای عکس برداری از پوشاک تنظیمات دوربین های شما به صورت کاملا دستی انجام شود. با استفاده از گوشی های هوشمند هم که دوربین های قوی دارند می توانید به عنوان یک جانشین قدرتمند دوربین های عکاسی از آن ها استفاده کنید. برای زیبا در فیلم برداری می توانید دوربین را به گونه ای تنظیم کنید که دوربین به طور کاملا حرکت کند.

بخش اصلی دیگر در این راستا نور پردازی های زیبا می باشد که می تواند خیلی برای شما کمک کننده باشند بهتراست تا حدودی هم از نور پردازی های طبیعی استفاده کنید مثلا عکس ها را در جای نزدیک به یک پنجره بگیرید یا در فضای باز کار کنید که بتوانید از نور خورشید استفاده کنید همچنین فضای زیباتری هم برای عکس برداری در اختیار دارید اگر نتوانستید از طریق یک پنجره نور کافی را دریافت کنید بهتر است از طریق تهیه کیت های نورپردازی آسان نور کافی محل عکس برداری را به طور کامل تامین کنید. معمولا با این کار مقدار قابل توجهی بازدهی کار بالا می رود وزیبای تصاویر با این کار تا حدود زیادی دو چندان می شود. برای تنظیمات نور پردازی شما نیاز به یک لامپ نور قوی ، جعبه سی استند و جعبه جادو خواهید داشت .

عکاسی پوشاک

عکاسی روی لباس معمولا اگر در آن از مانکن یا مدل استفاده کنید می تواند برای ببیننده بسیار زیبا تر جلوه کند عکس برداری بر روی یک فرد زنده در مقایسه با عکس برداری بر روی مانکن های مصنوعی بسیار شکیل تر به نظر می رسد مدل ها به لباس جان می دهند اما مدل های حرفه ای بسیار گران هستند. گاها برخی از مانکن های زیبا می تواند تا حدود زیادی جایگزین استفاده از انسان باشند. می توانید لباس را بر تن مانکن کنید واگر لباس بزرگ بود آن را با گیره از پشت ببندید. اگر نگران هستید که ممکن است یک مانکن لباس را ارزان جلوه دهد از مانکن های نامرئی در عکس برداری استفاده کنید  وبا کمی فتوشاپ می توانید مانکن را حذف کنید تا لباس به حالت سه بعدی در عکس دیده شود.

 

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *