ثبت نام

تبلیغ یار

عکاسی مد و فشن

عکاسی مد و فشن

عکاسی مد و فشن

هنر عکاسی شامل زمینه های مختلفی است می توان گفت که هر زمینه از عکاسی نیاز به ژانر های خاص خود می باشد که یکی از این زمینه ها زمینه مد و پوشاک  می باشد این نوع جز سبک هایی حساب می شود که علاوه بر زیبایی بصری باید در عکس برداری های آن از خلاقیت های خاصی هم استفاده شود . در کشور ما به دلیل اینکه هنوز صنعت مد وفشن پیشرفت زیادی نکرده است به همین دلیل عکس برداری ها هم به همین دلیل در ایران صنعت عکاسی مد وفشن هنوز به طور کامل گسترش پیدا نکرده است . مهم ترین قسمت در عکاسی مد و فشن قسمتی است که در آن انواع لباس و زیور آلات به تصویر کشیده می شوند.

به تصویر کشیدن لباس ها و نوع پارچه باید به گونه ای انجام شود که بتواند باعث جذب ببیننده عکس شود در نتیجه تمامی عواملی  که در عکس می توانند موثر باشند می تواند شامل محیط اطراف ، نور و روشنایی عکس و سایر عواملی است که می تواند بر عکس برداری اثر گذار باشد این عوامل می تواند بر ژانر های عکس برداری تاثیرات فوق العاده ای را اعمال کند . در واقع دو هنر طراحی پوشاک و عکاسی حرفه ای در این صنعت باید با هم ادغام شوند تا بتوانند یک عکس زیبا را که می تواند برای یک بیننده جذاب باشد را خلق کنند. البته امروزه عکاسی مد ولباس تنها به شناسایی یک برند محدود نمی شود بلکه به شناساندن زیبایی های آن لباس به مخاطب هم منتهی می شود.

اولین فردی که در زمینه عکاسی مد کارهای حرفه ای را شروع کرد فردی به نام آدولف دمایر یک عکاسی فرانسوی آلمانی بود او اولین بار یک عکس در زمینه مد وفشن را در مجله هنرمندان ووگ منتشر کرد به همین دلیل این فرد را پیشگام در صنعت عکاسی مد وفشن می دانند.

عکاسی مد و فشن

نکاتی درباره عکاسی مد وفشن

در این شاخه از عکاسی مهم ترین بخش تمرکز بر استایل ومد می باشد البته نمی توان گفت که این عکس ها خالی از تاثیراتی است که از محیط اطرف خود می گیرد به عبارت دیگر اگرچه محیط هم می تواند بر این عکس ها اثر گذار باشد اما عکاس سعی دارد که در این عکس ها تفکر طراح لباس ها را به نمایش بگذارد.

در ژانر های عکس برداری مد بیشترین چیزی که پس از مد وطراحی خود لباس می تواند اثر گذار باشد محیط و نورپردازی در عکس می باشد اغلب عکس هایی که از محیط های طبیعی یا نورپردازی های صحیح استفاده می کنند می تواند یک عکس زیبا را هم خلق نمایند و در نتیجه این عکس ها جذابیت بیشتری هم برای ببیننده ایجاد می کند.

نکته بعدی که بسیار هم می تواند در عکاسی مد موثر باشد این است که عکاس پیش از عکس برداری  نورپردازی ونوع عکس را برنامه ریزی کند تا خروجی ایده آلی را داشته باشد . نور پردازی در بهبود نشان دادن نوع جنس پارچه و بافت آن می تواند امر بسیار مهمی باشد.

عکاسی مد و فشن

فردی که به عنوان مدل یک لباس در عکاسی مد وفشن استفاده می شود می تواند در زیبایی عکس برداری بسیار موثر باشد اغلب افرادی که در این زمینه کار می کنند از گروهی هستند که پیش از ورود به صحنه آموزش های لازم در این زمینه را دیده اند  به همین دلیل عکاس ها اغلب با ژست دادن به مدل ها سر وکاری ندارند وتنها بر روی کیفیت عکس تمرکز می کنند. بهترین حالتی که معمولا مدل های لباس برای زیبا نشان دادن لباس ها از آن استفاده می کنند مدل S می باشد . چهره فردی که به عنوان مدل عکس برداری انتخاب می شود باید یک چهره دوستانه ومهربان باشد. ممکن است که استیل بدن در عکاسی های مد وپوشاک حرف اول را بزنند اما نباید از تاثیر استیل صورت هم در عکس ها قافل شد.

در عکس برداری مد وفشن نباید از محل عکس برداری قافل شوید معمولا محیط های که در طبیعت هستند می تواند زیبایی بیشتری را می تواند به عکس های مد وفشن بدهد عکس های می توانند هم در محیط باز و هم در استدیو باشد اما گاها با نورپردازی های خوب عکس هایی هم که در استدیو هستند می توانند عکس های با کیفیت محیط باز باشند.

 پس از اینکه تمامی مراحل تنظیم نور و پیدا کردن یک مدل خوب برای عکاسی مد وسایر مواردی مرتبط با عکس برداری قدم دوم تنظیمات دوربین عکاسی می باشد که می توان گفت مهم ترین بخش پس از خود مدل لباس می باشد، دوربین های ساده اما قدرتمند با قدرت D400 و لنز ۵۵-۱۸mm می توانند گزینه های خوبی برای عکس برداری های مد وفشن باشند. بهتر است برای عکس برداری هایی که از مدل ها انجام می شود تراز سفیدی دوربین عکاسی در حالت فلش قرار بگیرد همچنین ایزو عکس برداری را ۱۰۰انتخاب می کنیم تا نویزر های عکس برداری کاهش پیدا کند و سپس استفاده از عدد دیافراگم ۱۶ می تواند به شما این اطمینان را بدهد که تمتمی جزئیات یک لباس در عکس به طور کامل دیده می شود.

 

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *