ثبت نام

تبلیغ یار

عکاسی عروسی

عکاسی عروسی

عکاسی عروسی

سبک‌های عکاسی عروسی در طول سال‌ها تکامل‌یافته‌اند. به‌عنوان‌مثال، طی چند سال گذشته شاهد عروسی‌های باشکوه بسیاری بوده‌ایم. اکثر ما از سبک رسمی و سنتی عکاسی عروسی آگاهیم و احتمالاً همه ما در مراسم‌های عروسی، بجای شادی و لذت بردن، زمان بیشتری را صرف عکس‌های گروهی کرده‌ایم. هر زن و مردی که ازدواج می‌کنند ایده‌های خاص خود را در مورد عکس‌های عروسی‌شان دارند، یکی از سبک‌هایی که این روزها بسیار محبوب است عکاسی مستند عروسی است.

در عکاسی عروسی، مبنا این است که داستان عروسی را از طریق تصاویر بدون مداخله عکاس به اشتراک بگذاریم؛ و مهم‌ترین چیز این است که باید به روشی صمیمی عکاسی کنید.

این امر بدان معنا نیست که عکاسانی که مشتریان خود را راهنمایی کرده و عکس‌های خود را سازمان‌دهی می‌کنند، اشتباه می‌کنند_بلکه بدین معنی است که کسانی که در سبک مستند عکاسی می‌کنند باید این کار را کاملاً صریح انجام دهند؛ و این کار دشوارتر از چیزی است که به نظر می‌رسد.

عکاسی عروسی

مشاهده

هنگامی‌که شما عکاسی از یک مراسم عروسی را بر عهده می‌گیرید، باید در نظر داشته باشید که مشتریان شمارا بر اساس پورتفولیو انتخاب کرده‌اند. آن‌ها نوع عکس‌هایی را که شما می‌گیرید دوست دارند.

این بدان معنی است که آن‌ها شمارا به دلیل مهارت‌های کار با دوربینتان انتخاب نمی‌کنند. آن‌ها شمارا انتخاب می‌کنند زیرا لحظاتی را که در مراسم عروسی می‌بینید و نحوه عکس‌برداری از آن‌ها را دوست دارند.

عکاس عروسی مستند بودن به‌مراتب از نحوه کار با دوربین یا نحوه کار با فلش‌ها دشوارتر است.

عواطف انسانی چیزی است که عروسی را پیش می‌برد. در زندگی اکثر افراد رویدادهای عاطفی کمی وجود دارد و واقعاً مهم است که بتوانید این لحظات را در مراسم عروسی به دام انداخته و ثبت کنید.

برای زمانی که عروس و داماد از جایگاهشان خارج می‌شوند و اعضای خانواده آن‌ها را در آغوش می‌گیرند آماده‌باشید. مطمئن باشید که برای ثبت چنین لحظاتی در موقعیتی بسیار خوب قرارگرفته‌اید.

در چنین مواقعی لازم است سریع عمل کنید. سریع حرکت کنید، عکس بگیرید و سپس به عقب برگردید، اجازه دهید لحظات بی‌وقفه ادامه پیدا کنند. اگر درنگ کنید، لحظات از بین خواهند رفت.

عکاسی عروسی

متفاوت باشید

تقریباً در هر مراسم عروسی، مهمانان با دوربین‌های مختلف با شما رقابت خواهند کرد؛ و اگر دوربین نداشته باشند، هر مهمان تلفن همراه دوربین‌دار با خود به همراه دارد.

با استفاده از نور طبیعی خوب، تصاویری ایجاد کنید که متمایز از دیگر تصاویر باشند، از زاویه کم استفاده کنید و در مورد ترکیب خود بیشتر فکر کنید. همانند دیگر افراد، از موقعیت‌های ایستاده زیاد عکس نگیرید. در صورت لزوم روی زمین بخزید و زانوهای خود را کثیف کنید و از عروس و داماد زمان‌هایی عکس بگیرید که مهمانان در اطراف آن‌ها نبوده و آن‌ها تنها هستند.

به یاد داشته باشید این‌یک داستان است

یک مستند خوب از هر نوعی که باشد، یک آغاز، یک وسط و یک پایان خواهد داشت. همچنین به پرسش‌های اصلی چه کسی، چرا، چه چیزی، کجا و چه زمانی پاسخ می‌دهد.

هنگام عکس‌برداری، به یاد داشته باشید که شما آنجا هستید تا گزارش مختصری از روز، به دست آورید، بنابراین تصاویر باید در کنار هم قرار بگیرند تا بیانگر یک داستان باشند، این تصاویر باید به ترتیب زمانی چیده شوند.

یک عکاس عروسی مستند خوب، می‌تواند با استفاده از لنز ۷۰-۲۰۰ میلی‌متری هدشات‌هایی طبیعی بگیرد. یک عکاس مستند خوب هر بخش از روز را با تصاویری اساسی به هم پیوند می‌دهد، مانند عکس‌هایی از محل برگزاری عروسی، حمل‌ونقل و نیز رفت‌وآمد مهمانان. آن‌ها همچنین تلاش خواهند کرد برای داشتن مجموعه‌ای منسجم، جزئیات عروسی ازجمله وضعیت آب‌وهوا را نیز بدانند.

عکاسی عروسی

تصاویر ساده و پرنور باشند

باوجوداینکه شما می‌توانید از هر دوربینی برای عکس‌برداری یک عروسی مستند خوب استفاده کنید، اگر از دوربین‌های DSLR کوچک یا دوربین‌های بدون آینه استفاده کنید، شانس بیشتری برای شکار لحظات و عملکردی سریع‌تر خواهید داشت. هر چه کمتر لنزها را تغییر دهید و در مورد دوربین نگران باشید، فرصت بیشتری برای گرفتن تصاویری عالی خواهید داشت.

موقعیت

به‌عنوان یک عکاس از مهارت‌های خود استفاده کرده و برای شکار لحظه‌ها در جای مناسبی قرار بگیرید. برای مثال، بجای عکس گرفتن از کودکان از زاویه بالا، از زاویه پایین و نشسته از آن‌ها عکس بگیرید.

نور

ضروری است که روش کار با نور ambient را بدانید. اگر مراسم عروسی در چهارم ماه دسامبر برگزار می‌شود، نور به‌سختی کار خواهد کرد.

نزدیک شدن

استفاده از دوربین‌های کوچک به شما این امکان را می‌دهد که سریع عمل کنید و به محیط اطراف خود واکنش نشان دهید. ببینید و گوش دهید، نزدیک شوید، دوربین را بالابرده و عکس بگیرید، سپس خودتان را از صحنه خارج کنید و اجازه دهید لحظات به روال طبیعی خود پیش برود.

انسانیت

کل مراسم عروسی در مورد انسانیت است و انسانیت در همه‌جا وجود دارد. حتی اگر فکر می‌کنید که عروسی خسته‌کننده است، احساسات در قالب لبخندها، آغوش‌ها و بوسه‌ها بروز می‌کنند. در مورد این لحظات تیز باشید.

داستان

به یاد داشته باشید که برای گفتن داستان روز از تصاویر عریض استفاده کنید. شما به دنبال یافتن پاسخ برای چه کسی، چرا، کجا، چه زمانی و چه چیزی خواهید بود. عکس عریض جذابیت بیشتری به‌عکس می‌دهد و اغلب زمینه بیشتری را در فریم قرار می‌دهد.

دوربین‌های کوچک

دوربین‌های Fujifilm X-T1 و X100T برای مراسم عروسی مستند مناسب هستند. X-T1، دارای چشمی الکترونیکی از نوع OLED با تعداد نقطه ۳۶ / ۲ میلیون بوده و دارای بزرگنمایی ۰٫۷۷x است. زمان تأخیر این چشمی کمتر از ۰۰۵ / ۰ ثانیه بوده و لذا شما به‌سرعت می‌توانید تغییرات صحنه‌ی عکس‌برداری را در چشمی خود ببینید.

لنزهای اصلی

سعی کنید از زوم کردن اجتناب کنید. هیچ مشکلی برای زوم کردن وجود ندارد اما با استفاده از لنزهای اصلی شما یکنواختی را به پوشش خود اضافه خواهید کرد. شما همچنین فاصله کانونی را درک خواهید کرد و با استفاده از آن‌ها تصاویر مختلفی را می‌توانید به دست آورید.

تغذیه

مدت‌زمان عروسی غیرقابل‌پیش‌بینی است، ممکن است لازم باشد برای مدتی طولانی عکاسی کنید. یک بطری آب و مقداری تنقلات انرژی‌زا با خود به همراه داشته باشید. هنگامی‌که بدن شما خسته است، غیرممکن است در بهترین حالت عمل کنید.

نور

بااینکه اکثر عکاسان عروسی مستند تا حد امکان با استفاده از نور موجود عکاسی می‌کنند، مهم است که همیشه برای زمان‌هایی که نور کافی وجود ندارد وسیله‌ای در کیف خود داشته باشند. یک چراغ‌قوه LED کوچک مناسب است، فقط مطمئن شوید که میدانید چه زمانی و چگونه از آن استفاده کنید.

باتری‌ها و کارت‌های یدکی

شما در طول عروسی مستند بارها عکاسی خواهید کرد. اگر از دوربین‌های کوچک استفاده کنید ممکن است باتری آن‌ها تمام شود و یا کارت حافظه معمولی سریعاً پر شود. در صورت امکان از کارت حافظه سریع مانند UHS-II استفاده کنید.

 

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *