ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

عکاسی طبیعت

عکاسی طبیعت

عکاسی طبیعت

به جرات می توان گفت یکی از دلپذیر ترین نمونه های عکاسی، عکاسی طبیعت می باشد. به دلیل زیبایی های زیادی که در طبیعت وجود دارد و نورپردازی های بالای آن، معمولا هر عکاسی می تواند عکس های بسیار زیبایی را از این مناظر تهیه کند.معمولا نیازی نیست که یک عکاس وقت خود را زیاد برای فتوشاپ وروتوش کردن عکس هایی که از منظره می گیرد صرف کند.

در عکاسی های لند اسکیپ معمولا  طبیعت را با سوژه های انسانی آمیخته می کنند این می تواند یک ملاک زیبایی برای ساخت پروژه های عکس برداری به شمار بیاید. معمولا در  این ژانر از عکس برداری نیازمند انواع لنزهای کانونی می باشید که بتوانید آن را در کانون های مختلفی تنظیم کنید.

 یکی از خوبی های که در عکس برداری از طبیعت وجود دارد که می توانید با کمی خلاقیت در عکس برداری همه چیز  را زیبا جلوه دهید، حتی یک غنچه در یک تصویر زیبا به نظر می رسد پس می توانید عکس برداری زیبایی را در آمیزش چند عنصر طبیعت با هم داشته باشید. معمولا در عکاسی های حرفه ای به دنبال سوژه های بکر هستند که می توانید با مراجعه به مکان های بکر گرفته شوند یا اینکه در ادغام چند عنصر طبیعی که تا به حال از این زاویه دیده نشده باشند یا اینکه از لحظات  آنی در یک طبیعت باشند. معمولا این عکس ها در جشنواره ها بیشترین امتیازات را برای عکاس به دنبال دارند .  این زیبایی های طبیعت در فصول مختلف متفاوت می باشد که البته تمرکز بیشتر عکاس بر فصل های بهار وتابستان می باشد.

عکاسی طبیعت

از آنجایی که اگر بخواهیم پهنه عرصه طبیعت را باز تر نشان دهیم بهتر است از لنز های واید استفاده کنیم، استفاده از این لنز ها عکاسی را عمیقتر نشان می دهند در نتیجه زیبایی تصویر را دو چندان می کنند مثلا بهتر است برای ثبت عکس های که از حشرات گرفته می شود از این مدل از عکس برداری ها استفاده کنید این عمل باعث می شود که پهنه دید واضح تر به نظر برسد. لنز های عریض باعث می شوند که یک عکس به بیننده وسعت باز را القا کند . یکی دیگر از سبک های عکاسی از منظره استفاده از عکس های چند لنزی می باشد که باعث می شود هم عکس شما عمق بیشتری پیدا کند وهم اینکه وضوح بیشتری را داشته باشد . معمولا عکس های چند لنزی می تواند عکاسی را از چند زاویه انجام دهند.

یکی دیگر از اهدافی که در زمان عکاسی باید انجام دهید این است که سعی کنید اگر در عکس برداری با حرکت سروکار دارید آن را ثابت کنید.معمولا این کار را با استفاده از اکسپوژر انجام می دهند معمولا عکس برداری از اکسپوژر می تواند عکس ها را از حالت متحرک به حالت ثابت تبدیل کند وهمچنین باید در این نوع عکس برداری ها حتما از یک سه پایه برای ثابت کردن دوربین عکاسی استفاده کنید .

یکی دیگر از تکنیک های زیباسازی در عکس برداری تبدیل عکس ها به حالت آینه می باشد معمولا آب در حالت کنترل شده وثابت می تواند یک انعکاس زیبا را ایجاد کند، معمولا ساعت طلایی برای آینه سازی عکس ها در آب ساعت های غروب آفتاب می باشد و بهتر است اگر تصویری با وضوح بالا می خواهید میزان iso را بالاتر ببرید معمولا میزان ۲۵۰ برای شروع کار بسیار خوب می باشد.

عکاسی طبیعت

استفاده از فیلتر های مناسب در عکس برداری از طبیعت

معمولا در عکاسی های که از طبیعت انجام می شود از دو نوع فیلتر استفاده می کنیم یکی فیلتر های پلاریزه می باشند که معملا شدت نور را کمتر می کنند مثلا  اجسامی مانند درختان را تیره تر نشان می دهند .مثلا  زمانی که هوا ابری باشد تیرگی آسمان و روشنی ابرها باعث ایجاد یک جلوه زیبا خواهد شد یا مثلا  در عکس برداری از یک درخت تنه درخت تیره تر به نظر می رسد اما برگ درختان روشن تر این باعث ایجاد یک هارمونی زیبا در عکس ها می شود. گروه دیگری از فیلتر ها، فیلتر های خنثی می باشند که معمولا برای جلوگیری از ورود نور زیاد به  لنز عکاسی می شوند.

 یکی دیگر از اجزا که باید در طبیعت استفاده شود دیافراگم می باشد هدف اصلی از استفاده دیافراگم در عکاسی های طبیعت عمق بخشیدن به عکس ها می باشد تا عکس ها حالت زیبا تری  را به خود بگیرند  به همین دلیل هم اغلب از دیافراگم های کوچک برای عکس برداری استفاده می کنند.

معمولا  چندین زمان در زمان عکس برداری های که از طبیعت انجام می شود وبه ساعت طلایی معروف هستند این زمان ها شامل غروب آفتاب یا طلوع خورشید می شوند در این زمان تمام اجزا در طبیعت بسیار زیبا به نظر می رسند معمولا عکاسانی که علاقه مندی زیادیبه خلق آثار بکر هستند ومعمولا به عکاسان حرفه ای معروف هستند این ساعت های طلانی را به هیچ وجه از دست نمی دهند وسعی می کنند بیشتر عکس های آن ها در این بازه زمانی انجام شوند.

 

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *