ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

در مورد عکاسی صنعتی بیشتر بدانید

tabliqyar-611

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی یعنی به نمایش  گذاشتن دقیق و کامل و با کیفیت محصول , در این شاخه از عکاسی , عکاس با استفاده تجهیزات مناسب و انتخاب مناسب و انتخاب نورهای دقیق و کامل تلاش می کند تا حد امکان تصویری با کیفیت و دقیق از کالا ثبت کند که  در آن تمامی خصوصیات ظاهری کالا به نمایش گذاشته شود .

 به بیان ساده تر عکاس صنعتی یعنی شما نمای کاملی را از کالا برداشت کرده و جهت ارائه به مشتری یا کارفرما ارائه کنید , در این شاخه همانگونه که بیان شد هدف تنها یک چیزاست : نمایش کامل و واضح کالا از زوایای مختلف وزیبا

به عبارت دیگر عکاسی صنعتی یک رشته حرفه‌ای از عکاسی است برای برقراری ارتباط با مشتری و سایر کسب و کارها و به تصویر کشیدن فرآیند صنعتی، ابزار و ماشین‌آلات هر تجارت را ممکن می‌سازد.

هدف از عکاسی صنعتی تنها معرفی کالا نیست, بلکه تشویق و ترغیب مشتری به خرید و استفاده از آن محصول است به بیان ساده تر , عکس صنعتی باید به نحوی بیننده را به خرید کالا ترغیب کند.

مزایای استفاده از عکس های صنعتی در فروش محصولات

عکاسی از محصول در خرید اینترنتی تاثیر زیادی دارد، چگونگی قرار دادن محصول، نورپردازی، زمینه تصویر، زاویه و تنظیمات دوربین به شما کمک می کنند بازدید کنندگان محصول خود را به خریدار تبدیل کنید. عکاسی از محصولات باید دارای اصول خاص باشد.برای مثال “کیف” را به عنوان سوژه ی عکاسی صنعتی در نظر بگیرید.

اصول عکاسی صنعتی :

قرار دادن صحیح محصول بطور مثال ( کیف)

کیف  را روی زمین نیندازید و سعی نکنید یک حالت خاص طراحی ایجاد کنید که هیچکس تا به حال ندیده باشد. کیف را روی یک سکو،مبل و یا میز قرار دهید.و یا میتوانید از آویز های درختی به طور شیک آویزان کنید ،به طوری که بیننده بتواند آن را در دست خود تجسم کند.

زمینه تصویر

عکاسی صنعتی چیست ؟

تصویر زمینه شلوغ در عکاسی اصلا نباید استفاده شود. پس زمینه شلوغ تمرکز بیننده را کم می کند و محصول شما به چشم نخواهد آمد. از زمینه سفید ساده استفاده کنید تا همه تمرکز روی محصول شما باشد.

نورپردازی در عکاسی صنعتی

نورپردازی یکی از نکات مهم در عکاسی از محصول است و اگر نور مناسب نباشد به چشم خریدار جذاب به نظر نمی رسد. نور مستقیم که یک سایه تیره در کنار محصول ایجاد می کند بدترین نوع نورپردازی است. از نور ملایم و طبیعی استفاده کنید. محصول خود را در کنار پنجره قرار دهید و از نور طبیعی (به شرطی که آفتاب شدید و مستقیم نباشد) استفاده کنید.

تمرکز بر روی سوژه

تمرکز روی یک بخش از تصویر و تار کردن سایر بخش ها یکی از تکنیک های عکاسی است ولی در عکاسی از محصول نباید استفاده شود چون تصویر مبهمی در ذهن بیننده ایجاد می کند.

دور و نزدیک بودن تصاویر

بهتر است همه تصاویر از یک فاصله خاص گرفته شوند و روی تصاویر زوم نشود تا همه تصاویر یک محصول مشابه و هم اندازه باشند. از چند خط راهنما برای ثابت نگه داشتن اندازه تصویر محصول استفاده کنید.

عکاسی صنعتی چیست ؟

زاویه دوربین به نسبت سوژه

اگر از زوایای مختلف کیف عکس بگیرید احتمال به فروش رفتن آن بیشتر می شود. برای دید بهتر خریدار از کنار، روبرو، پشت و بالای محصول عکس بگیرید.

سایه

سایه طبیعی که بر اثر نور روی تصویر ایجاد شده است را با نرم افزار های گرافیکی از بین نبرید و کفش را به تنهایی روی یک زمینه سفید قرار ندهید چون غیر طبیعی به نظر می رسد.

اهمیت و تاثیر عکاسی صنعتی

 زمانی میرسد که شرکت‌ها و موسسات نیاز به عکس‌برداری از تجهیزات، ماشین ها، ساختمان، و بسیاری چیزهای دیگر دارند. برای رسیدن به این هدف شرکت ها باید با یک عکاس صنعتی همکاری کنند.

هر کسی با داشتن یک دوربین ۱۶ مگا پیکسلی یا حتی یک DSLR نمیتواند این کار را انجام دهد. عکاس صنعتی کسی است که زاویه‌ی‌ درست را بداند تا بتواند از همه‌ی قسمت های یک محصول به‌طور جداگانه عکس بگیرد. این کار نیازمند مهارت یک عکاس چیره‌دست است، کسی که بداند چگونه تصویری صنعتی را بگیرد.

عکاسی صنعتی چیست ؟

دوربین‌های حرفه‌ای

عکاسان صنعتی از بهترین دوربین ها استفاده می کنند  تا رزولوشن بالای تصویر را داشته باشند. این دوربین‌ها تصاویری شفاف تولید می‌کنند. آن ها می‌توانند به ‌طور خلاصه هر جزئیاتی را تشخیص دهند.

مهارت فوق‌العاده و تخصص در عکاسی صنعتی

 عکاس صنعتی نیازمند مهارت خاصی است. عکاسان صنعتی ماهر معمولا تکنیکی‌ترین عکاسان هستند. مثلا اگر شما یک عکاس خبری را برای تهیه‌ی عکس از راه‌آهن استخدام کنید، او نمی‌داند بهترین ترکیب برای عکس برداری از خط آهن چیست؟

ارتقا اثرگذاری تصویر

عکاس های صنعتی در تهیه ‌ی تصاویر صنعتی قدرتمند برای رساندن پیام های مهم بسیار ماهر هستند. همان‌طور که می بینید کار با هر عکاسی کافی نیست. کسی را انتخاب که لایه‌های صنعت را بشناسد. در این صورت دیگر نگران ارسال پیام تصویری خود به مخاطب نیستید.

چرا عکاسی صنعتی مهم است؟

یک عکاس حرفه‌ای می‌تواند عکس‌هایی بگیرد که علاوه بر جالب بودن، تصویر همه‌جانبه و خوبی از کسب و کار شما به دیگران نشان دهد، به گونه‌ای که هیچ سوال یا نقطه تاریکی در ذهن بیننده عکس باقی نماند. او باید بتواند با نگاهی به جزییات، از دنیای ماشین‌آلات لحظه‌های زیبا و نابی را به تصویر بکشد. این یعنی عکس‌ها باید بیش از آنکه تخصصی را نشان دهند، یک اثر هنری باشند.

عکاسی صنعتی علاوه بر تاثیری که عکس خوب بر بروشورها و پوسترهای تبلیغاتی دارد، می‌تواند تجارت آنلاین شما را نیز بهبود بخشد. وبسایتی که عکس‌های با کیفیتی از یک فرآیند صنعتی را به بینندگان نشان دهد، از اعتبار و جذابیت بیشتری در ذهن بیننده برخوردار خواهد بود؛ و در نهایت می‌تواند یک کسب و کار را پیشرو در فروش کالا یا خدمات کند.

عکاسی از ماشین‌آلات و فرآیندهای صنعتی برای رسانه‌های مختلف متفاوت است؛ یعنی آنچه در اینترنت منتشر می‌شود باید متمایز از چیزی باشد که چاپ شده و  در اختیار مشتری‌ها قرار می‌گیرد.

عکاسی صنعتی چیست ؟

وظایف عکاس صنعتی چیست؟

یک عکاس صنعتی برای اهداف گوناگون در محیط صنعتی عکاسی می‌کند. عکس‌هایی که ثبت می‌کند ممکن است در کاتالوگ‌ها، خبرنامه‌ها و یا در خود شرکت‌ها به کار برده شوند. عکاس صنعتی ممکن است برای نمایشگاه‌های هنری و گالری‌ها نیز عکس‌هایی خاص، ثبت کند. اغلب عکاس‌های صنعتی به صورت کارمزدی کار می‌کنند و با توجه به مهارت و سبک ویژه خودشان پرو‌ژه‌های کاری مختلفی را قبول می‌کنند.

مهم‌ترین کاری که یک عکاس صنعتی انجام می‌دهد ثبت عکس برای جلب رضایت مشتری‌اش است. مشتری‌ها ممکن است عکاس‌ها را برای اهداف متفاوتی استخدام کنند و آنچه برای آنها اهمیت دارد این است که عکاس به خواسته آنها به خوبی گوش کرده و آن را به بهترین نحو برآورده کند.

عکاسی صنعتی چیست ؟

عکس‌هایی که ثبت می‌شوند علاوه بر آنکه اصول عکاسی را رعایت می‌کنند، باید مورد پسند بازار نیز باشند و  توجه بینندگان و مشتریان را به خود جلب کنند. ممکن است صاحبان شرکت‌ها از عکاس‌ صنعتی بخواهند تا عکسی ثبت کند که جلوه‌های هنری آن کم باشد، در این حالت عکاس باید تلاش کند تا سبک و استایل خود را با خواسته کارفرما همسو کند.

گاهی ممکن است مجموعه‌ای از عکس‌ها برای نشان دادن یک فرآیند صنعتی مورد نیاز باشند؛ این یعنی عکاس باید در قسمت‌های مختلف کارخانه حضور پیدا کند و عکس‌های مناسب را ثبت کند.

برای عکاسی از یک محیط صنعتی، عکاس به ابزارهای زیاد و متفاوتی نیاز دارد:

  • یک دوربین با کیفیت عالی مهمترین چیز است. بیشتر عکاس‌های صنعتی حرفه‌ای از دوربین دیجیتال تک‌لنز بازتابی DSLR)  ) استفاده می‌کنند.
  • علاوه بر دوربین به یک لنز واید، برای عکاسی از ساختمان‌ها و ماشین‌آلات نیز مورد نیاز است.
  • تجهیزات نورپردازی نیز ممکن است نیاز شود و بهتر است که عکاس برای عکاسی از سوژه‌های خاص، این ابزارها را همراه خود داشته باشد.
  • لازم است هر عکاس پیش از رفتن به محیط کارخانه با آن به خوبی آشنا شود و ابزارهای ایمنی که باید همراه خود داشته باشد را از یاد نبرد.
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *