ثبت نام

تبلیغ یار

عکاسی تبلیغاتی از محصولات |چگونه به بهترین نحو از محصولات خود عکس بگیریم؟!

عکاسی تبلیغاتی از محصولات

عکاسی تبلیغاتی از محصولات

عکاسی تبلیغاتی از محصولات به چه معناست و اصولاً به چه کاری می آید؟!

در حال حاضر کافیست سری به پیج های مختلف اینستاگرام یا دیگر شبکه های مجازی بزنید، آن وقت خواهید دید که چقدر عکس ها و تصاویر با آن چه که در گذشته بودند ، متفاوت شده است.به نظر می آید که در حال حاضر همه به اهمیت تصاویر و عکس ها پی برده اند. البته این مسئله با ظهور و گسترش فضای مجازی و اینترنت نیز پیشرفت چشم گیر تری کرده است!

حال با این مقدمه به سراغ این می رویم که چگونه از محصولاتمان عکاسی کنیم تا جنبه ی تبلیغاتی بهتری داشته باشد و بتواند برای ما مشتری به همراه داشته باشد.

اگر شما هم یک کسب و کار کوچک یا بزرگ دارید و تصمیم دارید که عکس های خلاقانه ای از محصولات خود بگیرید، توصیه می کنیم که مطلب زیر را از دست ندهید!

 تصویر مناسب در موفقیت تبلیغات نقش خیلی خیلی مهمی ایفا می کند. در عکاسی از محصولات بایستی عکس های حرفه ای و جذابی از محصولات گرفته شود تا مخاطبان با دیدن این تصاویر و عکس ها علاقه مند به شناخت هر چه بیشتر محصولات و در انتها خرید آنها بشوند. در واقع مخاطب باید با دیدن این عکس ها نسبت به خرید محصول راغب شود .

 در مقاله های مختلفی که در وب سایت وجود دارد ،  نکات خیلی ساده ای را برای عکاسی از محصولات ذکر کرده ایم که رعایت همین نکات تاثیر خیلی زیاد و مثبتی در جذابیت تصاویر کسب و کار و محصولات شما خواهد داشت.

عکاسی تبلیغاتی از محصولات
عکاسی تبلیغاتی از محصولات

گرچه  اصول عکاسی از محصولاتی با ابعاد مختلف با یکدیگر فرق های خیلی زیاد و واضحی دارد. در مقالات دیگری که در وب سایت وجود دارد با راه حل ها و راه کارهای زیادی برای عکس گرفتن از محصولات با ابعاد کوچک و بزرگ آشنا شده ایم. در این مقاله تصمیم داریم به ارائه نکاتی جهت تهیه عکس های حرفه ای و جذاب از محصولات مختلف بپردازیم.احتمالا این نکات را هیچ کس به شما نخواهد گفت پس ما را تا به انتهای مقاله دنبال کنید!

عکاسان حرفه ای برخی از مواقع با گرفتن عکس های جسورانه و خلاقانه ای که شاید با بسیاری از استانداردهای موجود در زمینه های مختلف عکاسی همخوانی نداشته باشد، عکس های جذاب و زیبایی تهیه می کنند.علت این مسئله را می دانید ؟ ما فکر می کنیم که شکستن حد و مرزها همواره فاجعه بار نخواهد بود بلکه خیلی وقت ها می تواند به کشف چیزهای جدید و تازه منجر شود. در زمینه ی عکاسی هم مسئله به همین شکل است.

همان گونه که گفتیم همین خلاقیت را هم می شود در پروسه ی  عکاسی محصول استفاده کرد. البته نکته ای که باید به آن دقت ویژه ای داشت این است که در عکاسی از محصولات موضوع و مقصود از عکس گرفتن با عکاسی از مناظر طبیعی  یا پرتره فرق دارد  و این عکس های جسورانه و خلاقانه ممکن است موجب نارضایتی خیلی از مخاطبان بشود چرا که متاسفانه در کشور ما هنوز هم کلیشه ها حکم فرمایی می کنند . به همین خاطر در عکاسی از محصولات بایستی تهیه عکس های جسورانه با نهایت دقت و توجه به سلیقه های مخاطبان نهایی و هدف انجام گیرد  و در صورت نداشتن مهارت و تخصص از گرفتن این عکس های غیر معمول از محصولات جلوگیری گردد .

عکس گرفتن در زوایای غیر معمول :

یکی از روش ها و متدهای خیلی جالب در پروسه ی عکاسی محصولات  ارائه ی تصاویر محصولات از زاویه های غیر معمول و جدید است. بیشتر مواقع عکاسان دوربین را هم تراز و هم لول با چشم افراد تنظیم می کنند. هنگامی که دوربین هم سطح چشم تنظیم می گردد محصولات از همان زاویه معمولی که مخاطبان محصولات را از نزدیک می بینند نمایش داده می شود.

عکاسی تبلیغاتی از محصولات
عکاسی تبلیغاتی از محصولات

در موقعی که تصمیم به عکس گرفتن از زوایای غیر معمول را دارید حتما به این نکته دقت ویژه ای کنید که ویژگی ها و خصوصیات محصولات در این حالت ممکن است به شکل اغراق آمیزی متفاوت و جدید به نظر برسند. این حالت اغراق آمیز مخصوصا در مورد ابعاد محصولات خیلی محتمل است.البته همان طور که گفتیم باید در ابتدا بررسی کنید که این زاویه های جدید و عجیب برای چشم مخاطبتان چشم نواز باشد و موجب گیج شدن وی نشود!

نمایش کاربردهای متفاوت محصولات :

یکی دیگر از خلاقیت هایی که در پروسه ی  عکاسی محصول به منظور جلب توجه مخاطب می توان انجام داد نمایش کاربردهای مختلف از محصولات به مشتریان و بینندگان  است. تبلیغات بسیاری وجود دارند که در آن ها محصولاتی با کاربردهایی به غیر از کاربرد اصلی در تبلیغ نمایش داده شده اند. برای این منظور به کاربردهای مختلفی که محصول مورد نظر شما می تواند داشته باشد فکر کنید و بعد از پیدا کردن این کاربرد متفاوت و جدید تلاش کنید این کاربردهای غیر معمول را به مشتریان بالقوه ی خود معرفی نمایید .

از ویرایش و ادیت عکس ها غافل نشوید :

پیش از این در مقاله ی  اصول موفقیت در عکاسی محصول درباره ی اهمیت حیاتی ویرایش عکس های تبلیغاتی صحبت کردیم و ابعاد مختلف آن را بررسی نموده ایم . ویرایش های زیبا و خلاقانه موجب می شود که  جذابیت تصاویر و عکس های شما بیشتر شده و ذهن مخاطب را بیشتر درگیر کند . در پروسه ی  عکاسی محصول ویرایش مناسب اهمیت زیاد و قابل توجهی در جذب مخاطبان به محصولات خواهد داشت . هرگز و هیچ وقت به گرفتن عکس تکی از محصولات قانع و راضی نشوید. عکس های متعدد و مختلفی از محصولات با زوایا و نورپردازی های متفاوت تهیه نمایید .

عکاسی تبلیغاتی از محصولات
عکاسی تبلیغاتی از محصولات

در بین عکس های گرفته شده عکسی را که برای مخاطبان جذاب تر است و جزئیات محصول را بهتر از سایر عکس ها نمایش می دهد برای ویرایش و سپس انتشار انتخاب نمایید.

در صورتی که تصمیم به عکاسی محصول برای معرفی بهتر کالای خود در تبلیغات را دارید می توانید با یک عکاس حرفه ای که سال ها زمینه ی کار در عکاسی صنعتی را دارد ، تماس بگیرید. این جور مواقع هرچقدر که کمتر ریسک کنید، جواب بهتری خواهید گرفت.

امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد.

لینک منبع

تبلیغ یار
تبلیغ یار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *