ثبت نام

تبلیغ یار

عکاسی از جواهرات نگین دار

عکاسی از جواهرات (۳)

عکاسی از جواهرات نگین دار

شاید به نظر شما عکاسی از جواهرات نگین دار کمی سخت تر به نظر برسد. این جواهرات به دلیل اینکه کمی کوچک هستند در زمینه عکاسی باعث چالش عکاس می شوند و برای عکاسی نیاز به مهارت خاصی دارند. شاید عکاسی از سایر زیور آلات به اندازه عکاسی از زیور آلات نگین دار سخت نباشد. این جواهرات به دلیل نوع نگین های که بر روی آنها کار می شود و برقی که در زمان عکاسی ایجاد می کنند باعث چالش خواهند شد. زمینه، روشنایی و نور جز عواملی است که باید در زمان عکاسی از این جواهرات توسط عکاس تنظیم شوند در غیر این صوت بازتاب نور از آنها در عکس باعث می شود که قسمتی از عکس تار شود که حتی با فتوشاپ هم نمی توانید آن را درست کنید. مهم نیست دوربینی که استفاده می کنید اتوماتیک باشد یا یک دوربین معمولی است برای گرفتن عکس از جواهرات نگین دار باید لنز دوربین را در شرایط مختلف امتحان کنید. این عکس ها به یک لنز ثابت نیاز ندارند بلکه باید در شرایط مختلف آن را امتحان کرده باشید.

عکاسی از جواهرات

نکاتی که باید در زمان عکاسی زیور آلات نگین دار رعایت کنید:

انتخاب پس زمینه

یک ایده عالی در عکاسی از این جواهرات این است که از پس زمینه کاغذ سفید استفاده کنید. البته اگر می خواهید می توانید از کاغذ های رنگی هم استفاده کنید اما توجه کنید که استفاده از این کاغذ ها باید توسط یک عکاس حرفه ای باشد و به این نکته توجه کنید که به هیچ وجه از کاغذ هایی که انعکاس نور دارند به عنوان پس زمینه استفاده نکنید. پس زمینه عکس باید به گونه ای باشد که باعث منحرف شدن چشم نشود تا جواهرات شما مرغوب تر و زیباتر جلوه کنند.

استفاده از عکس نور طبیعی

یکی از مسائلی که باید در عکاسی از جواهرات نگین دار عایت کنید این است که سعی کنید از نور طبیعی برای عکاسی استفاده کنید. به هیچ وجه در عکاسی از زیور آلات نگین دار از نور مستقیم وتند استفاده نکنید چون نه تنها باعث می شود که قسمتی از عکس مات شود بلکه جواهرت را نامرغوب جلوه می دهد. اگر می خواهید در یک زمان نامعین در طول روز عکاسی کنید بهتر است از یک لایت باکس استفاده کنید. در این حالت سایه ای در پشت جواهرات هم ایجاد می شود در نتیجه نگین روی آن هم جلوه بیشتری دارد و برجسته تر نمایان می شود.

عکاسی از جواهرات

انعکاس نور توسط بازتابندها :

استفاده از مقوای بزرگ در اطراف لایت باکس باعث می شود که نورهای اضافی که باعث تار شدن عکس می شوند جذب شوند و از انعکاس بیش از اندازه نور بر روی جواهرات جلوگیری می کند. اگر می خواهید از یک فلش دوربین استفاده کنید بر روی چراغ فلش یک الیاف نازک بزنید تا مانع از تابش مستقیم نور به قطعه جواهر شود. سعی کنید در مکان عکاسی خود از تمام چیزهای سفید استفاده کنید تا بازتاب نور هم به صورت یکنواخت بر روی جواهر اعمال شود.

به جزئیات جواهرات در زمان عکاسی توجه کنید:

یکی از بخش های مهمی که باید در عکاسی به ان توجه کنید جزئیات جواهرات است. این بخش در عکاسی کمی سخت تر است در نتیجه باید در هنگام عکاسی تمامی زوایای دید را بررسی کنید. برای اینکه بخواهید از جواهرات به صورت کامل عکاسی کنید باید به آن نزدیک شوید زیرا این جواهرات به خودی خود کوچک هستند. در نتیجه در فوکوس کردن بر روی آنها باید کاملا دقت کنید. برای عکاسی از جواهرات باید به برجستگی های روی جواهر توجه زیادی کنید. اگر از چند سنگ بر روی جواهر استفاده شده است. شما در عکاسی خود بر روی سنگ بزرگتر تمرکز کنید.

از مانکن ها در عکاسی استفاده کنید:

یکی از چیزهایی که می تواند در زمان عکاسی به شما کمک کند این است که سعی کنید نشان دهید این جواهر در زمان استفاده بر روی بدن به چه صورتی است. معمولا این سنگ ها بر روی بدن زیبایی بیشتری دارند در نتیجه خریدار بیشتر جلب می شود که آن جواهر را خریداری کند و برای بیننده هم بسیار فریبنده تر است.

به انعکاسی که جواهرات دارند توجه کنید:

یکی از مسائلی که باید در زمان عکاسی به آن توجه کنید انعکاس خود جواهرات یا سنگ آن در عکس است. معمولا بیشترین انعکاس این جواهرات مربوط به سنگ های روی زیور آلات است البته توجه کنید که بعضی از سنگ ها مانند تورمالین بر روی یک جواهر اندازه زیاد بزرگی ندارند یا برلیان با اینکه زیبایی زیادی را به جواهرات می دهد اما اندازه بزرگی ندارد. انعکاسی که این سنگ ها در عکس ایجاد می کنند شاید کمی کمتر از سنگ های بزرگی مانند یاقوت باشد. بهترین کار این است که تجهیزات عکاسی خود را از مکان هایی مانند پنجره دور کنید تا بتوانید راحت تر در اجزا پیرامون خود زوم کنید. توجه کنید که زوم کردن در سنگ هایی مانند عقیق بسیار راحت تر است زیرا هم به دلیل رنگ برجسته ان راحت تر عکاسی می شود وهم اندازه ان نسبت به سنگ های دیگر بزرگ تر است. صبر و پشت کار شما در عکاسی از جواهرات در کار شما حرف اول را می زند. این لوازم ظریف هستند و شما باید با صبر تمامی جوانب را در نظر بگیرید. سعی کنید که به لنز و فلش دوربین توجه کنید و در زمان عکاسی تمام توجه خود را به فوکوس در بخش های مختلف صرف کنید.

 

تبلیغ یار
تبلیغ یار

دیدگاه ها

 • رحیم بهمنی ژانویه 30, 2023 :: 6:55 ب.ظ
  0 0

  من یکی از کاربران دائمی سایت شما هستم

 • سیدحسین مستوفی فوریه 1, 2023 :: 7:35 ق.ظ
  0 0

  دست مریضاد استاد

 • بهزاد منصوری فوریه 1, 2023 :: 2:35 ب.ظ
  0 0

  احسنت عالی بود

 • مجید عسگری فوریه 3, 2023 :: 3:10 ق.ظ
  0 0

  بیشتری بنویسین لطفا

 • رحیم زندی فوریه 5, 2023 :: 5:35 ب.ظ
  0 0

  میتونم شماره شما رو داشته باشم؟

 • مهدی شیرازی فوریه 7, 2023 :: 7:00 ق.ظ
  0 0

  مثل همیشه عالی و کاربردی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *