ثبت نام

تبلیغ یار

طراحی کاتالوگ دیجیتال

کاتالوگ دیجیتال (۵)

طراحی کاتالوگ دیجیتال

آیا یک فایل PDF از یک کاتالوگ کاغذی دارید، که می ‌خواهید برای توزیع به شکل دیجیتال تکرار شود؟

با مبدل هایی که به صورت آنلاین در سایتها موجود است، شما می‌ توانید به سادگی، فایل PDF موجود خود را به یک کاتالوگ دیجیتال شیک تبدیل کنید.مبدل PDF نه تنها ظاهر کاتالوگ دیجیتالی شما را تا حد زیادی بهبود خواهد بخشید، بلکه به طور خاص برای بهینه ‌سازی کاتالوگ طراحی شده ‌است.

نمونه یک کاتالوگ آنلاین را در تصویر زیر مشاهده می کنید:

کاتالوگ دیجیتال (۳)

فهرست کاتالوگ

برای ایجاد یک کاتالوگ دیجیتالی کاملا جدید، می ‌توانید از pdf ذخیره شده در گذشته استفاده کنید، اکثر شرکت‌ها فهرست خود را در فرم PDF ذخیره می ‌کنند (معمولا به این دلیل که این فایل‌ها قبلا برای چاپ کاتالوگ فیزیکی مورد استفاده قرار گرفته ‌اند)، در بسیاری از موارد، بسیار مفید خواهد بود که قادر به تکرار و توزیع یک ‌سان آن به صورت آنلاین بر روی پلت فرم ‌های دیجیتال، وب سایت، شبکه ‌های اجتماعی و غیره باشد، با این حال، فایل‌های  PDF نه تخصصی هستند و نه قابل ارائه هستند تا به عنوان ابزارهای فروش آنلاین موثر مورد استفاده قرار گیرند .

اگر کاتالوگ دیجیتالی شما وظیفه دارد که کاتالوگ فیزیکی تان را تعریف کند تا تاثیر زیادی بر روی کاتالوگ فیزیکی تان داشته باشد و یا تاثیری در دنیای دیجیتال داشته باشید، پس نیاز به فایل‌های PDF داشته باشید که قابل ارائه نیست.

ایجاد تاثیر در دنیای دیجیتال

زمانی که فایل  PDFبه یک کاتالوگ دیجیتال تبدیل می ‌شود، بخشی از فرآیند خودکار آن است که هر صفحه اختصاصی فهرست مختص خود را ارائه می‌ دهد، این به این معنی است که نه تنها شما می ‌توانید به کل فهرست دسترسی داشته باشید، بلکه به راحتی می‌ توانید لینک ‌هایی فراهم کنید خوانندگان را از لیست فهرست مستقیما به صفحات مشخص کاتالوگ دیجیتالیتان هدایت کنید.

این به ویژه برای فهرست ‌های محصول مفید است، که در آن مشتریان می ‌توانند مستقیما به صفحات خاص با محصولات خاص و محبوبشان بروند.

اگر مشتری شما به یک محصول در یک صفحه خاص در کاتالوگ دیجیتالی شما توجه کند، می ‌تواند به راحتی آدرس آن صفحه را ذخیره کند، مشتری شما همچنین قادر خواهد بود صفحات را از کاتالوگ شما بر روی شبکه ‌های اجتماعی از قبیل فیس بوک، اینستاگرام و توییتر به اشتراک بگذارد.

علاوه بر این ، مشتریان موجود و مشتریان بالقوه جدید قادر به یافتن صفحات فردی از کاتالوگ دیجیتالی شما از طریق گوگل خواهند بود، هر صفحه اختصاصی از کاتالوگ دیجیتالی شما به طور خاص برای دستیابی به رتبه بالاتر گوگل بهینه شده ‌است.

کاتالوگ-دیجیتال-(۸)

در این قسمت ۵ مرحله برای طراحی کاتالوگ دیجیتال برای شما فراهم شده است:

مرحله ۱اول: برنامه ‌ریزی

همه پروژه‌ های خوب با کمی برنامه‌ ریزی شروع می ‌شوند، و کاتالوگ الکترونیک شما نیز مستثنی نیست، شما باید همه اطلاعات مورد نیاز برای داخل کاتالوگ را برنامه ‌ریزی کنید، از مجموعه محصولات گرفته تا متون و تصاویر؛ این مرحله‌ ای است که هیچ‌ کس نباید از آن صرف ‌نظر کند.

کاتالوگ دیجیتال (۴)

مرحله دوم: طراحی

این زمانی است که پروژه شما از تیم بازاریابی به بخش طراحی می ‌رود، در شرکت‌ های کوچک‌ تر، شما ممکن است تیم‌ های جداگانه داشته باشید، فقط کارمندان متفاوتی داشته باشید، مشکلی نیست، ، مهم نیست که چقدر افراد درگیر شوند.

طراحی کاتالوگ الکترونیک باید با زیبایی ‌شناسی کلی برند شما مطابقت داشته باشد.اگر راهنمای برند داشته باشید، باید آن را در اولویت قرار دهید، زیرا به روش ‌های زیادی در تمام پروژه ‌های شما کمک خواهد کرد.

عناصر اصلی یک کاتالوگ استاندارد الکترونیکی:

  • نام محصول
  • عکس محصول
  • توضیح کوتاه
  • مشخصات، اندازه‌ ها، اطلاعات تحویل، تخفیف، اطلاعات فنی
  • مزایای محصول
  • قیمت

در صورتی که محصولات از طریق خرده فروشان فروخته می شوند، برای خرید آسان، آدرس فروشگاه نیز الزامی است.

کاتالوگ دیجیتال (۱)

مرحله سوم: نرم ‌افزار کاتالوگ دیجیتال خود را انتخاب کنید

به محض اینکه مرحله طراحی به اتمام رسید، شما به یک روش برای نمایش آن به صورت آنلاین نیاز دارید، آن را در وب سایت خود ادغام کنید و یا آن را با شرکای کاری خود و یا خریداران به اشتراک بگذارید، به عبارت دیگر شما به یک کاتالوگ نیاز دارید.

ابزارهای سازنده کاتالوگ دیجیتال زیادی در بازار وجود دارند که برخی از آن ها آنلاین هستند، من فکر می‌کنم گزینه ایده‌آل این است که به سراغ ابزار آنلاین بروید چون شما مجبور نیستید چیزی را روی کامپیوتر خود نصب کنید و یا به دنبال یک راه‌ حل میزبانی برای کاتالوگ الکترونیک خود بگردید.

خدمات کاتالوگ در بازار دیجیتالی عبارتند از:   Flipsnack، Issuu، FlippingBook، Joomag، Yumpu و غیره.

ما توصیه می ‌کنیم که شما خالق کاتالوگ  Flipsnack را امتحان کنید، استفاده از آن بسیار آسان است و مزایای زیادی در استفاده از آن وجود دارد، این کار طراحی PDF شما را به یک کاتالوگ دیجیتال تبدیل می‌ کند، بنابراین روی همه دستگاه ‌ها، از جمله تلفن ‌های هوشمند کار خواهد کرد (همه ما می‌دانیم که این گزینه امروزه چقدر مهم است) ، انتشار شما بسیار تعاملی خواهد بود، به این معنی که می ‌توانید ویدئوی تبلیغاتی، پیوندها، عنوان ها و کارت‌ های خرید را روی صفحات اضافه کنید.

کاتالوگ دیجیتال (۶)

مرحله چهارم: اضافه کردن پیوندها در کاتالوگ الکترونیک تان

داخل تمام کاتالوگ ‌های دیجیتال پیوندهایی وجود دارد، چرا که هیچ راه بهتری از طریق لینک برای اشاره مغازه شما به خریداران وجود ندارد.

شما ۲ گزینه دارید:

لینک‌ های ورودی را به طور مستقیم در مرحله طراحی اضافه کنید (آن‌ها را در  pdf ادغام کنید)

آن‌ ها را بعد از مرحله طراحی با کمک نرم‌ا فزار کاتالوگتان اضافه کنید. هر دو گزینه به دلخواه شما قابل اجرا می باشد.

 یک ترفند دیگر که می‌ تواند فروش را افزایش دهد این است که لینک را با فراخوانی برای اقدام هماهنگ کنید، این می‌ تواند یک متن کوتاه روی یک دکمه یا به سادگی یک متن زیر توصیف محصول باشد: این محصول را همین حالا را بخرید، فرصت خرید را از دست ندهید، تا اتمام حراج تنها سه روز باقی است اینجا را کلیک کنید و جزئیات بیشتری به کار ببرید، به سادگی یک همپوشانی شفاف روی متن و لینک به صفحه محصول در فروشگاه آنلاین خود اعمال کنید؛ آن را تا جایی که ممکن است برای مردم آسان کنید و کاتالوگ دیجیتال خود را به یک ابزار فروش مناسب تبدیل کنید.

کاتالوگ دیجیتال (۷)

مرحله پنجم: انتشار و توزیع

زمانی که شما کاتالوگ دیجیتال خود را منتشر می ‌کنید، مطمئن شوید که آن را عمومی قرار داده ‌اید، به طوری که پیدا کردن آنلاین کاتالوگ آسان است.

بهینه‌ سازی (سئو)

کاتالوگ های دیجیتال نیز به استثنای انتشارات خصوصی با موتورهای جستجو شاخص گذاری می‌ شوند.شما باید یک عنوان و شرح مربوطه را قبل از انتشار منتشر کنید چون آن چیزی است که در نتایج جستجو ظاهر خواهد شد، کلمات کلیدی و توصیف شما بر رتبه ‌بندی و کلیک شما تاثیر خواهد گذاشت.

زمانی که کاتالوگ آنلاین منتشر شد، باید به مشتریان خبر دهید تا در مورد آن بدانند.راه‌ های زیادی برای ترویج کاتالوگ دیجیتال شما وجود دارد  مانند قرار دادن در وبسایت، ارسال از طریق ایمیل به لیست مخاطبان، اطلاعیه در شبکه های اجتماعی و …

نتیجه گیری:

قبل از ایجاد کاتالوگ دیجیتال برنامه ریزی کنید، تمامی اطلاعات لازم را جمع آوری کنید تا در مراحل کار آنها را سریعا بیابید، اگر قبلا کاتالوگ چاپی ایجاد کرده اید می توانید از pdf کاتالوگ برای خلق آسان کاتالوگ دیجیتالی استفاده کنید، پس از ایجاد کاتالوگ آن را در معرض دید قرار دهید، از سئو برای هدایت مشتریان به وبسایت و مشاهده کاتالوگ استفاده کنید.

 

تبلیغ یار
تبلیغ یار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *