ثبت نام

تبلیغ یار

طراحی وبسایت با رعایت این نکات موفق خواهد بود!

طراحی وبسایت

طراحی وبسایت

طراحی وبسایت

قطع به یقین هر  شخصی وقتی که وبسایتیی را راه اندازی می کند ، هیچ هدف دیگری به جز رسیدن به موفقیت ندارد. کاربران پس از بازدید هر وبسایتی نظری مثبت یا منفی نسبت به آن خواهند داشت و قطعا این یک مرحله ی حیاتی در کسب و کارتان خواهد بود .

 آن وب سایت هایی که نظر شان را به خود جذب نکرده و دیدگاه مثبتی در مورد آن نداشته باشند را بدون تردید دیگر بازدید نخواهند کرد، اما در صورتی که از وب سایتی خوششان بیاید و به مطالب موجود در ان علاقه نشان دهند ، بارها و بارها به آن بازخواهند گشت و اصولا ً به خوانندگان وفاداری برای وب سایت شما تبدیل خواهند شد .

این قابلیت استفاده و کاربرد است که موفقیت یا عدم موفقیت یک وبسایت را مشخص می کند نه طراحی ظاهری آن. از آن جایی که بازدید کننده ی سایت تنها شخصی است که بر روی موس کلیک کرده و وارد سایت می شود پس همه ی تصمیم ها را هم او خواهد گرفت .

طراحی وبسایت
طراحی وبسایت

به همین دلیل طراحی کاربر محور به شیوه و متدی استاندارد و رایج جهت  طراحی وبسایت موفق مبدل شده است. با تمام این وجود در صورتی که کاربران نتوانند از یک ویژگی ها و قابلیت های یک وب سایت استفاده کنند انگار که اصلا همچین  ویژگی و خصوصیتی از ابتدا هم وجود ندارد.

ما نمی خواهیم جزئیات اجرایی کار را برای شما شرح دهیم. به عنوان مثال  این که رابط کاربری وب سایت شما باید چگونه باشد ، در مقالات پیشین و به کرات توضیح داده شده است و نیازی نیست که دوباره آن ها را ذکر کنیم.

در عوض ما بر روی اصول اصلی و ابتکاری و راه حل هایی جهت طراحی موثر وبسایت تمرکز خواهیم کرد . راه حل هایی که چنان چه به طور کامل پیاده سازی شوند قادر هستند که به انتخاب های طراحی سطح بالا منجر شده  و پروسه ی  درک اطلاعات ارائه شده را ساده سازی نمایند .

اصول طراحی موثر وبسایت

برای استفاده کامل از این اصول ما در وهله ی اول لازم است تا بفهمیم کاربران به چه صورت با وب سایت برخورد و  تعامل می کنند . آن ها چگونه فکر می کنند و الگو های رفتاری اولیه کاربران چگونه است.تمام این مسائل در طراحی یک وب سایت موثر کاملا ضروری هستند.

به هر صورت اگر نسبت به طراحی وب سایت برای کسب و کارتان جدی هستید و می خواهید که همیشه از آن استفاده ای درست داشته باشید ، دو نکته بسیار ضروری و مهم خواهد بود : اول این که در این مرحله صبور باشید و دوم این که آن چه که کاربر  می خواهد را به او ارائه کند.

در ادامه بیشتر راجع به این نکات صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید

اصول طراحی موثر وبسایت
اصول طراحی موثر وبسایت

کاربران به چه صورت فکر می کنند؟

به شکل اساسی عادت های کاربران در اینترنت فرق چندان زیادی با عادت های مشتریان در مغازه ها نخواهد داشت .

 • بیشتر کاربران در جست و جوی چیزهای جالب و مفید و کلیک کردنی می باشند.
 • کاربران قدردان کیفیت و اعتبار خواهند بود.بنابراین اگر تشخیص دهند که وب سایت شما معتبر است ، قطعا باز هم به آن سر خواهند زد
 • کاربران ابتدا نمی­خوانند فقط نگاه می کنند.بنابراین تا جایی که می توانید ، فضای بصری زیبایی برای وب سایت خود طراحی کنید
 • کاربران اینترنتی صبور نیستند و به دنبال رضایت فوری هستند.اگر سرعت لود صفحه تان طولانی باشد ، بهتر است با کاربران خداحافظی کنید !
 • کاربران تصمیمات بهینه نمی­گیرند.
 • کاربران از فراست و بینش خود پیروی می­کنند.بنابراین به هیچ وجه چنین مسئله ای را دست کم نگیرید!
 • کاربران می خواهند که کنترل مرورگرشان را در دست داشته باشند.
طراحی وبسایت
طراحی وبسایت

حال با توجه به این نکات ، فاکتورهای زیر برای طراحی سایت حرفه ایبه شما معرفی می شوند .

 1. کاربران را مجبور به فکر کردن نکنید: مطابق با قانون اول ،قابلیت استفاده سایت شما بایستی واضح  و روشن باشد و خودش به تنهایی گویای همه چیز باشد. با کاهش بار دانستنی ها و آگاهی ها، دریافت ایده و تفکر اصلی که در پشت سیستم شما وجود دارد برای بازدید کننده ساده تر و راحت تر می گردد .
 2. صبر و شکیبایی کاربران را به هیچ وجه تست نکنید در هر پروژه­ای زمانی که می خواهید خدمات یا ابزاری را به بازدیدکنندگان خود توصیه کنید، ملزومات مورد نیاز کاربر را در پایین ترین حد ممکن نگه دارید. ایده آل کارشناسان این حوزه این است که کلیه ی موانع را از سر راه بردارید. برای تمام خدمات خود از کاربران درخواست نکنید که اول در سایت شما ثبت نام کنند.به شخصه هر بار که چنین چیزی را می بینم بلافاصله از وب سایت خارج خواهم شد
 3. بر جلب توجه کاربران تمرکز کنید:از آن جایی که وبسایت ها هم محتوای ثابت دارند هم محتوای پویا بعضی از مقاله های پیش روی کاربران توجه آن ها را بیشتر جلب خواهد کرد . قطع به یقین عکس ها و تصاویر بیشتر از متون نوشتاری توجه ها را به سمت خود جلب می کنند و در خود متون هم جمله هایی که بولد شده باشند هم جذاب تر از دیگر جمله ها می باشند .
 4. سعی کنید تا خصوصیت هایی را در معرض نمایش قرار دهید : طراحی های مدرن وبسایت غالب مواقع  تاکید بر راهنمایی کاربران با جذابیت های بصری مانند دکمه های ۱٫۲٫۳ بزرگ برای مراحل پیشروی دارند.
 5. از نوشته های تاثیرگذار استفاده نمایید :لازم است که سبک نوشته ­ها و استایل آن ها را با سلیقه و عادت های مرورگرهای کاربران تنظیم کرده و سازگار کنید .همان گونه که می بینید مهم ترین نکته در موفقیت یک وب سایت شناخت درست از کاربران هدف است.
 6. برای ساده سازی تلاش کنید:اصل معروف «سادگی» بایستی همواره  هدف اولیه ی طراحی وب سایت باشد.
 7. از فضاهای سفید (خالی) نترسید:فضای سفید خیلی  هم خوب است و طراحان چیره دست از آن به عنوان یک المان ابتدایی در طراحی استفاده می کنند.
 8. در آخر این که با زبان دیداری و به کمک تصاویر یک ارتباط موثر برقرار کنید

تبلیغ یار
تبلیغ یار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *