ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

طراحی فروشگاه اینترنتی : مزایا و معایب!

طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی فروشگاه اینترنتی : مزایا و معایب!

طراحی فروشگاه اینترنتی

در دنیای امروزی ما ، خرید اینترنتی به یک شیوه ی رایج و معمول خرید و فروش  تبدیل شده است. خیلی افراد هستند که در جستجوی گزینه های فوق العاده ی خرید می باشند ، طراحی فروشگاه اینترنتی اساساً برای چنین اشخاصی ایجاد شده است. خرید اینترنتی مزایا و منافع خیلی زیادی دارد و شاید به همین دلیل باشد که امروزه طراحی فروشگاه اینترنتی  طرفداران خیلی زیادی پیدا کرده است و فروشگاه های اینترنتی به یک تجارت پر رونق تبدیل شده است.

به خصوص که گسترش و رونق وب سایت هایی مثل دیجی کالا و …باعث شده که افراد به عنوان یک آلرناتیو به فروشگاه های اینترنتی نگاه کنند. هر کسی را که می بینید ایده ای راجع به راه اندازی یک وب سایت خرید و فروش اینترنتی دارد ! اما آن چه که این دسته از افراد اطلاعی از آن ندارند ، ویژگی ها و خصوصیات خرید و فروش اینترنتی است.

طراحی فروشگاه اینترنتی
طراحی فروشگاه اینترنتی

فروشگاه های آنلاین گرچه مزایا و منافع خیلی زیادی دارد اما به هیچ وجه نباید معایب آن را نیز در نظر نگرفت. در این مطلب تلاش کرده ایم که به شکلی منصفانه به هر دو ویژگی های مثبت و منفی یک فروشگاه آنلاین بپردازیم. توصیه می کنیم که به هیچ وجه این مطلب را از دست ندهید.

مزایای طراحی فروشگاه اینترنتی برای مشتریان

در ابتدا و به رسم همیشه می خواهیم که به مزایای طراحی فروشگاه اینترنتی بپردازیم.

در زمان خریدار صرفه جویی می شود

 با راه اندازی و طراحی فروشگاه اینترنتی این امکان و قابلیت برای کاربران مهیا می شود که فقط با چند کلیک ساده ، تمام نیاز ها و احتیاجات خود را خریداری کرده  و به این ترتیب تا حد زیادی پروسه ی خرید خود را تسریع بخشیده و از هدر رفت زمان جلوگیری می کنند.

خیلی ها در طول روز امکان خرید حضوری ندارند چرا که سرکار می باشند یا به هر دلیلی وقت کافی برای خرید ندارند. بهترین راهکار برای این عزیزان خرید اینترنتی از فروشگاه های معتبر می باشد.

در مصرف سوخت صرفه جویی می شود

 بازار صنایع سوختی هر روزه با افزایش و کاهش هزینه های سوخت در جنگ و جدال می باشند . یکی از منافع بزرگ طراحی فروشگاه اینترنتی و خرید آنلاین این می باشد که دیگر نیازی به استفاده از وسایل نقلیه به هنگام خرید نخواهد بود و در نتیجه هزینه ای برای سوخت پرداخت نخواهند کرد.

صرفه جویی در انرژی

 برخی مواقع خرید به صرف زمان خیلی زیادی احتیاج دارد و به همین خاطر ممکن است خسته کننده باشد ( به خصوص برای آقایان عزیز) . بدتر از این زمانی است که محصول مورد نظر خود را اصلا نتوانید در بازار تهیه و خریداری کنید.

طراحی فروشگاه اینترنتی
طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی فروشگاه اینترنتی ، این معضل بزرگ را هم رفع کرده است. در خرید اینترنتی احتیاجی نیست شما انرژی پر ارزشتان را صرف خرید و گشت و گذار در بازار کنید.

امکان مقایسه قیمت ها در آن وجود دارد

 یکی از مزیت های بزرگی که در طراحی سایت (طراحی فروشگاه اینترنتی) وجود دارد ، امکان مقایسه است. در حقیقت این یک نوآوری پیشرفته است که به شما این امکان را خواهد داد تا به سادگی برند ها و قیمت ها را فقط با چند کلیک ساده بررسی و مقایسه کنید. با این امکان کاربران می توانند تا مقرون به صرفه ترین فروشگاه اینترنتی را برای خرید محصول مورد نظر خود پیدا کرده و خرید خود را از آن جا انجام دهند .

به شکل ۲۴ ساعته برای خرید در دسترس است

 فروشگاه اینترنتی امکان خرید را در طول ۲۴ ساعت روز، ۷ روز هفته و ۳۶۵ روز سال برای مشتریان و کاربران فراهم خواهد کرد . در حالی که خیلی کم و به ندرت می توانید فروشگاهی را پیدا کنید که ۲۴ ساعته در طول تمام هفته باز باشد و خدمات خود را به مشتریان ارائه کند . طراحی فروشگاه اینترنتی این امکان را فراهم کرده و به خریدار اجازه می دهد تا به صورت آزاد و در هر زمانی که دلش می خواهد خرید خود را انجام دهد .

هیچ گونه صفی نخواهد داشت

 با طراحی فروشگاه اینترنتی این معضل بزرگ و آزاردهنده هم رفع می شود. در زمان خرید اینترنتی هیچ گونه صف طولانی جهت خرید کالای مورد نظر شما وجود نخواهد داشت . کلیه ی فروشگاه های اینترنتی با ویژگی های سفارش شخصی منحصر به فرد برای خرید طراحی شده اند.

طراحی فروشگاه اینترنتی
طراحی فروشگاه اینترنتی

به سادگی می توانید کالای مورد نظر خود را جستجو کنید

 این شکل از طراحی سایت به کاربر این اجازه  را خواهد داد تا به سادگی، کالای مورد نظر با رنگ، سایز، مدل و سبک خاص خود را برای خرید پیدا کند . علاوه بر این می تواند به سادگی وجود و یا عدم وجود کالا ها را بررسی کرد. اصولا بیشتر وب سایت های فروشگاهی ، در قالب یک برچسب موجود یا موجود نبودن کالا را اعلام می کنند.

معایب استفاده از فروشگاه اینترنتی برای خریداران

صرف نظر از مزایا، معایبی هم در این میان وجود دارد. با وجود موفقیت هایی که در طراحی فروشگاه اینترنتی وجود دارد هنوز هم وجود یکسری معایب باعث می شود که افراد شکایاتی از این سبک خرید داشته باشند . این معایب عبارتند از:

امکان بررسی کالا از نزدیک وجود ندارد

 یکی از معضلات بزرگی  که در هنگام خرید اینترنتی، افراد با آن رو به رو می شوند ، عدم امکان بررسی کالا از نزدیک می باشد . در فروشگاه اینترنتی فقط شرح محصول و عکس آن نمایش داده می شود که این موجب بروز مشکلات متعددی برای خریداران آنلاین می شود.این مسئله به قدری مشکل ساز شده که جوک ها و لطیفه های زیادی در فضای مجازی راجع به آن ساخته اند. بنابراین نمی شود این معضل را دست کم گرفت.

کاهش رضایت در لحظه

 برعکس خرید در دنیای واقعی، کاربر پس از خرید کالای مورد نظر خود از فروشگاه اینترنتی قادر به استفاده بلافاصله از محصول که موجب ایجاد رضایت بیشتر می شود، نخواهد بود. در خرید آنلاین، مشتری باید زمانی را برای رسیدن محصول درب منزل خود منتظر بماند .

خرید اینترنتی هر روز محبوب تر می شود و توسعه بیشتری می یابد. اطلاع از مزایا و معایب خرید اینترنتی برای افرادی که اینگونه خرید می کنند بسیار مفید خواهد بود.

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *