ثبت نام

تبلیغ یار

طراحی بروشور

طراحی بروشور

نکاتی در طراحی بروشور

یکی از مهم ترین مواردی که در مورد طراحی کاتالوگ باید رعایت کنید اصل استفاده از نام کمپانی به عنوان یکی از ضرورتهای اولیه طرحی تمامی کاتالوگ های خدماتی و بازاریابی خواهد بود. بروشورها اگر در بیش از دو صفحه طراحی شوند، باید دارای یک صفحه اولیه باشند که بر روی آن آرم شرکت طراحی شده است.

یکی دیگر از ویژگی های یک کاتالوگ استفاده از عکس های زیبا در یک کاتالوگ می باشد. عکس های محصولات و خدمات شرکت یا خدمات یک شرکت خواهد بود اما ممکن است شما تصاویری را در یک کاتالوگ ببینید که به ظاهر بی ربط هستند اما در واقع در تحلیل ها می تواند معرف بسیاری از خدمات باشد یا در ارتباط با خدمات یک شرکت باشد اما بهتر است که عکس ها به صورت مستقیم بیان گر محصولات باشند. هرچه عکس های یک بروشور بیشتر باشد و ارتباط بیشتری با مخاطب وخواننده آن بروشور ایجاد خواهد کرد.

طراحی بروشور

بهتر است تا جای که می توانید از عکس های که قبلا منتشر شده استفاده نکنید بلکه از عکس های جدیدی در کاتالوگ خود استفاده کنید این نشان دهنده خلاقیت شما در این زمینه خواهد بود. هرچقدر در عکس ها کارهای گرافیکی بیشتری انجام شود، می تواند تاثیر بیشتری بر روی مخاطب داشته باشد و عکس ها یا تصاویر تکراری از جمله المان منحصر بفرد محسوب نمی شود. بهتر است پرهیز از اصل کپی را حتی در زمینه های استفاده از عکس ها هم رعایت کنید.

برای طراحی یک کاتالوگ نباید به سرعت تصمیم بگیرید فکر های اول و دومی که به ذهن شما می رسد را نادیده بگیرید وبه مسائل جدید که می توانید در طراحی یک کاتالوگ به کار بگیرید فکر کنید چون احتمالا ایده های اول به ذهن دیگران هم آمده باشد ونتواند بسیار جذاب باشد. پیام نمادین توسط رنگ یا احتمالا تصاویر می تواند به سرعت پیام خود را منتقل کند وبر روی خواننده موثر باشد. این خاصیت کارهای گرافیکی است. تا آنجا امکان دارد از متون کمتر و کاملا به جا استفاده کنید. بروشور را با کتاب داستان اشتباه نگیرید و فقط از درج اطلاعات به صورت مختصر ومفید استفاده کنید هرچه جملات کوتاه و مختصرتر باشد، کار شما کیفیت بهتر خواهد یافت.

طراحی بروشور

معمولاً ارزیابی سیستم در مورد مشتری‌های  که از کاتالوگ استفاده می کنند چگونگی استفاده از المان‌ها و رنگ‌ها در طراحی بروشور آنها را یاری می کند که چگونه کاتالوگ مورد نظر خود را سفارش دهند هر چه میزان رنگ ها وزیبایی های گرافیکی یک کاتالوگ بیشتر باشد یک خواننده را بیشتر ترغیب می‌کند؛ زیرا این احساس لذت بردن از زیبایی های کاتالوگ سبب ایجاد میل و کشش برای گرفتن خدمات یا کالا می‌نماید.

بعد از انجام کار طراحی قسمت‌هایی را برای اعمال تغییراتی که ممکن است توسط شفارش دهنده قرار باشد اعمال شود باید در نظر گرفته شود. اما اگر نظری برای انجام تغییرات نهایی در کاردارید، بهتر است در ابتدا اعمال کنید که سبب جابه جایی تصاویر یا نوشته ها در انتهای کار نوشد که باعث از دست دادن زمان هم در طراحی مجدد کاتالوگ و هم از دست دادن زمان مشتری خواهد شد. برای نوشتن یک کاتالوگ باید به نظرات مخاطبان گوش دهید که بتوانید میزان بیشتری از تغییرات را در کاتالوگ اعمال کنید، این نشان دهنده خلاقیت شما در طراحی یک کاتالوگ می باشد. اگر خواسته او، غیرحرفه‌ای بود و به کار شما لطمه می‌زد، ، او را متقاعد کنید و اگر دلایلتان منطقی باشد حتما به دلیل زیبایی کار خود هم نظرات شما را قبول می کند.

طراحی بروشور

نکاتی در طراحی چاپی مطبوعاتی

اگر آگهی قرار است در روزنامه چاپ گردد باید توجه کنید که کاغذ روزنامه ها به اندازه مجلات جنس خوبی ندارد پس در به کار بردن رنگ ها وعکس ها بیشتر دقت کنید. حدالمقدور از عکس‌های کمتر و رنگ‌های محدودتری باید در آگهی های روزنامه ی استفاده کنید.

به دلیل کنار هم بودن نوشته‌ها و آگهی‌ها در روزنامه بهتر است مقداری فضای خالی در یک آگهی در نظر بگیرید اینگونه خواندن این آگهی برای خواننده راحت تر خواهد شد. از آنجایی که کلمات هم در روزنامه ها ریزتر است بهتر است که از کلمات کمتر ومحدودتری استفاده کنید به صورتی که متن خلاصه ومفید تری را به خواننده برسانید. بهتر است نوشته مختصر باشد و تا جایکه امکان دارد تیترهای بزرگ با خوانندگی بالا درآگهی به‌جای نوشته استفاده کنید.

شعار یکی از ریزه کاریهایی است که معمولا جلب توجه در مخاطب ها از اصول طراحی تبلیغات چاپی خواهد شد. این نوع آگهی ها باید به سادگی هر چه بیشتر طراحی شوند و در خلال همان سادگی تا جاهای زیادی از یک آگهی پیچیده کاربردی تر خواهد بود .پیام خود را منتقل می کند. آگهی های مطبوعاتی که عمودی چاپ می شوند تاثیر بیشتری بر مخاطب می گذارد. تا جایکه ممکن است، آگهی به صورت انفرادی در مطلب چاپ شود. زیرا پس از خواندن یک مطلب که اکثر طولانی وخسته کننده هستند، خواننده ازخواندن یک آگهی احساس لذت می نماید.

تا جایکه امکان دارد در طراحی حتما از تعداد زیادی عکس استفاده کنید این می تواند باعث جلب توجه بیننده شود.زیرا تاثیر گزاری تصاویر در بیننده به مراتب بیشتر نوشته ها خواهد بود اگر می توانید خواننده را با نوشته های کوچک راهنمایی کنید عکس های اگهی ها معمولا بزرگ وساده و فضاهای خالی زیاد در اطراف آنها بیشتر باشد.

 

کنید.

تبلیغ یار
تبلیغ یار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *