ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

سه تکنیک اصلی سئو

تکنیک اصلی سئو (۶)

سه تکنیک اصلی که اگر در آن اشتباه کنید جریمه می شوید

همه کسانی که سئو کار هستند می دانند که هیچ چیز بدتر از جریمه شدن سایت توسط گوگل نیست و بار مالی شدیدی را به سایت تحمیل می کند. هر روزه گوگل دائما در حال تغییرات الگوریتم های خود است و اگر یک سایت نتواند که آنها را به درستی اجرا کند محکوم به استفاده از سئو کلاه سیاه و تقلب است در نتیجه به شدت مجازات می شود.

تمامی سایت ها باید مطالب خود را با استفاده از تغییرات گوگل بهینه کنند. افراد سودجویی در این میان هستند که سعی می کنند الگوریتم های گوگل را تنها تقلید کنند و به دنبال یک راه حل صادقانه نیستند ممکن است این افراد در کوتاه مدت بتوانند سئو سایت خود را بهتر کنند اما به محض شناسایی توسط گوگل به شدت مجازات می شوند.

تکنیک اصلی سئو (۳)

 کسانی که یک بار توسط گوگل تنبیه شوند باید با حیثیت و اعتبار کاری خود خداحافظی کنند زیرا در جامعه حرفه ای به یک فرد متقلب مشهور می شوند و تمامی همکاران و شرکای آنها بلقوه می توانند نتیجه این کار را ببینند. هنگامی که به دنبال استراتژی طراحی یک سایت هستید باید از سه اشتباه حتما دوری کنید تا بتواند سایت خود را از امکان جریمه شدن نجات دهید.

این سه اشتباه را اگر انجام دهید سایت خود را به صورت بلقوه در معرض پنالتی گوگل قرار می دهید و این می تواند به ضرر حرفه و کار شما باشد.

تکنیک اصلی سئو (۴)

۱- لینک دادن به صفحات سایت

این را بدانید که استفاده از بک لینک های سایت های معتبر می تواند بسیار به نفع سایت شما تمام شود در حالی که استفاده از بک لینک های سایت های پوچ و بی محتوا می تواند سایت شما را به پنالتی و جریمه نزدیک تر کند. بسیاری از افراد فکر می کنند که تنها استفاده از یک بک لینک می تواند برای انها کمک کنند باشد و تعداد ترافیک سایت آنها را اضافه کند در حالی که اصلا اینگونه نیست. این افراد هنوز درگیر قوانین سئو سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ هستند. در واقع گوگل اصلا به وب سایت ها را رتبه بندی نمی کند بلکه به سایت های مختلف رتبه می دهد به همین جهت باید در زمان رتبه بندی گوگل به محتوای سایت توجه بیشتری را داشته باشید. بارزترین اشتباهی که می تواند باعث اعمال جریمه های گوگل شود این است که یک لینک مستقیما به یک کلمه در صفحه ابتدایی وصل شود.

لینک های اصلی تنها در صورتی قابل پذیرش هستند که به صورت طبیعی اعمال شده باشند. مثلا شما از یک کلمه که دقیقا در سایت دیگری استفاده شده است در صفحه اول سایت خود استفاده کنید و سپس آن را به سایت مرجع لینک کنید. اگر سایت شما دارای یک صفحه اصلی است و در صفحات دیگر هم دارای خدمات معرفی محصولات است وقت آن رسیده که استراتژی بازاریابی خود را تغییر دهید. باید سایت خود را بازیابی کنید و محتواهای با کیفیت را در آن قرار دهید و سعی کنید از لینک های داخلی و خارجی به صورت طبیعی در سایت خود استفاده کنید.

تکنیک اصلی سئو (۱)

 

۲- مزرعه لینک و چرخه لینک

مزرعه لینک یعنی جایی که چند وب سایت توسط یک خدمات سئو برای ارائه خدمات بک لینک به سایت های دیگر راه اندازی می شوند. این سایت ها اغلب با پلتی فرم های رایگان مانند ورد پرس یا بلاگر راه اندازی می شوند و در واقع نمی خواهند که محتوای سایت شما را تقویت کنند بلکه تنها در نتایج جستجوی شما می توانند دخیل باشند. اما چرخه لینک مجموعه ای از وب سایت هایی هستند که به یک سایت مشخص لینک می دهند و گاها با همین الگو به همین دیگر هم لینک می دهند و در واقع هدف آنها افزایش مخاطب سایت برای یکدیگر است.

به این ترتیب محتوای دیگری تولید می شود و به محتوای قبلی لینک می دهد و سپس سایت شما هم تمامی این لینک های مختلف را دریافت می کند. در نتیجه چند محتوا ساخته شده است که همگی به هم لینک داده اند و سپس تمامی این لینک ها به صفحه شما هم ارسال می شوند. البته این شیوه همیشه روش مخربی نیست، برخ از کارشناسان طراحی سایت معتقد هستند که مزرعه لینک می تواند تا حدودی هم کمک کننده باشد و همیشه مخرب نیست. البته چرخه لینک می تواند یک روش موثر در بک لینک سازی باشد حتی گاها بر کیفیت سئو سایت شما هم تاثیر مطلوبی می گذارد.

البته بهتر است زمانی که یک کارسناس سئو به شما می گوید که از چرخه لینک استفاده می کند از او بپرسید که این چرخه لینک متعلق به خود او است؟ زیرا اگر اینگونه باشد در دراز مدت اصلا به نفع شما نخواهد بود.

تکنیک اصلی سئو (۷)

۳- لینک گرفتن از سایت های جریمه شده

یکی از چیزهایی که می تواند در سئو سایت شما تاثیرات بسیار مخربی را اعمال کند لینک گرفتن از سایت های جریمه شده است. زمانی که یک سایت جریمه می شود یعنی محتوای سایت یا کپی برداری بوده است یا به دلایل دیگر موجب جزای گوگل شده است اگر شما از همین سایت لینک بگیرید سایت شما را هم تخریب می کند و این بدین معنا است که شما هم از استراتژی این سایت پیروی می کنید. در نتیجه احتمال اینکه سایت شما هم جریمه شود وجود دارد. در نتیجه لینک گرفتن از این سایت ها نه تنها نمی تواند باعث بهبود رتبه سایت شما شود بلکه تا حدودی هم رتبه بندی سایت شما را در الگوریتم گوگل کاهش می دهد.

 

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *