ثبت نام

تبلیغ یار

ساخت یک وب سایت فروشگاهی زیبا

ساخت وب سایت فروشگاهی (۴)

ساخت یک وب سایت فروشگاهی زیبا

یک فروشگاه آنلاین کاملا پاسخگو و سفارشی ایجاد کنید تا با مشتریانتان ارتباط برقرار کنید و محصولات خود را به نمایش بگذارید.

تجربه وب سایت شما یک فرصت برای اثبات ارزش نام تجاریتان به مشتریان است و به مشتریان بالقوه دلیل قوی برای خرید از کانال وب سایت فروشگاهی تان و نه از فروشگاه های آنلاین دیگر بدهید، در واقع باید به این سوال پاسخ دهید، چه چیزی باعث می شود مشتری سایت شما را به دیگر سایت های فروشگاهی ترجیح دهد؟

ارائه قیمت مناسب تر نسبت به رقبا در ابتدای کار و شروع فعالیت باعث جذب مشتریان می شود، اما فراموش نکنید تفاوت قیمت زیاد نیز در ذهن مشتری ایجاد شک و تردید نسبت به کیفیت و اورجینال بودن محصولات ایجاد می کند و این چیزی نیست که خوشایند شما باشد زیرا باعث کاهش ترافیک به وبسایت و در پی ان کاهش فروش می گردد. طراحی زیبا سایت نیز از عوامل مهم در جذب مشتری به بازدید از سایت فروشگاهی شما می باشد، این عنصر به قالب های مناسب با کسب و کار شما و هم چنین استفاده از گرافیک خیره کننده و جذاب در وبسایت بستگی دارد.

ساخت وب سایت فروشگاهی (۳)

عوامل دیگر برای جذب مشتری به وبسایت فروشگاهی شما عبارتند از: دسترسی آسان، پرداخت سبد خرید راحت، اثبات وجه اجتماعی، ارائه کامل توضیحات محصولات، تصاویر و فیلم های آموزشی طرز استفاده از محصول، ناوبری و جستجوی مناسب در سایت و سیاست بازگشت محصول در صورت نارضایتی مشتری و غیره.
واضح است که اگر مایل هستید که کاربران از سایت شما بازدید کنند و از آن خرید کنند، در آنجا می توانید تجربه کاربر پس از فروش را کنترل کنید، بر خلاف برخی از سایت های فروشگاهی، شما نیاز به یک طراحی مبتنی بر تبدیل دارید که باعث می شود بازدید کنندگان شما احساس کنند که بخشی از یک جامعه هستند و به شما اعتماد می کنند.

ساخت سایت فروشگاهی به چه چیزی نیاز دارد؟

برخی متخصصان پیش ‌بینی می‌کنند که تجارت الکترونیک از ۲ تریلیون دلار در فروش در چند سال آینده فراتر خواهد رفت، این سریع‌ ترین رشد و یکی از ارزشمندترین صنایع است.

هنگامی که شما می ‌توانید به طور آنلاین خرید کنید، به راحتی می ‌توانید یک شلوار جین، یک ساعت جدید و یا حتی یک کامپیوتر سفارشی را که مستقیما به خانه شما حمل می‌ شوند را داشته باشید، ممکن است فکر کنید که این فرآیند آنقدر ها هم پیچیده نیست.

به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، من به بسیاری از برندها به رشد فروش از طریق تجارت الکترونیک کمک کرده ‌ام،  این باعث شد که راهنمایی برای ایجاد وبسایت فروشگاهی تهیه کنم زیرا واقعا می‌ توانستم فرآیند را درک کنم و اینکه چه چیزی برای راه ‌اندازی یک فروشگاه آنلاین از صفر لازم است.

در زیر نکاتی وجود دارد که در طول تجربیات طراحی وبسایت فروشگاهی به دست امده است، مراحل مشخص ‌شده در زیر نه تنها به شما اطمینان می‌ دهد که سریع‌ ترین و بهترین مسیر را برای رسیدن به سایت خود انتخاب کنید، بلکه بازاریابی و سئو را برای موفقیت آینده نیز تنظیم خواهد کرد که خط پایین شما را افزایش خواهد داد.

ساخت وب سایت فروشگاهی (۲)

 

در زیر مهم ترین گام ‌هایی که برای شروع با موفقیت در سایت فروشگاهی نیاز دارید، آمده ‌است:

تاثیر استراتژی سئو در وبسایت فروشگاهی

اگر شما هیچ وقت یک فروشگاه تجارت الکترونیک را از صفر شروع نکرده اید، درک این که چقدر زمان نیاز است، غیر ممکن است؛ زمانی که به هر سایت تجارت الکترونیک نگاه می ‌کنید، هرگز به این حقیقت فکر نمی‌ کنید که فردی باید به طور انفرادی از هر محصول استفاده کند، نه تنها این بلکه باید با هر تولید کننده مذاکره کنید تا بتوانید محصولات خود را به صورت آنلاین فهرست کنید، قبل از اینکه فرآیند ثبت واقعی شروع شود.

گذشته از تمام کار هایی که در واقع برای ساخت این سایت لازم است، باید در نظر داشته باشید ممکن است به سختی کسب و کار را در فروشگاه وبسایت پیاده کنید اما باعث ایجاد ترافیک واقعی نشود، بنابراین باید استراتژی سئو را در اوایل کار قبل از راه‌اندازی سایت آغاز کنید، در حالی که به طور همزمان با طراحی سایت پیش بروید و سایت را بسازید، به هر حال برای توسعه سایت به زمان نیاز دارید پس چرا با یک تیر دو نشان را نزنید؟ قبل یا از همان شروع کار سئو را نیز در نظر داشته باشید تا با شکست و ناامیدی مواجه نشوید.

ساخت وب سایت فروشگاهی (۱)

 

نام دامنه را خریداری کنید

این خیلی ساده است، شما به یک نام دامنه نیاز دارید که به طور کامل نام برند شما را مشخص کند، فرآیند را خراب نکنید، با استفاده از سایت های فروش دامنه معتبر می‌توانید یک نام دامنه با قیمت مناسب خریداری کنید .

یک توسعه دهنده وب را پیدا کنید

این یک جز مهم در راه ‌اندازی سایت فروشگاهی است، اگر می ‌خواهید سایت خود را در یک زمان نسبتا کوتاه راه‌ اندازی کنید و به روش حرفه‌ ای انجام دهید، زمانی که می ‌خواهید یک توسعه دهنده را استخدام کنید، بررسی خود را انجام دهید، از سوی دیگر وب سایت‌ های مربوط به تجارت الکترونیکی که توسعه دهنده ساخته شده ‌است، مراجعه کنید، یک جدول زمانی برای مدت زمانی که آن‌ ها پیش‌ بینی می‌ کنند که این سایت را راه ‌اندازی خواهند کرد، به دست آورید، دقت کنید که یک پس‌ زمینه طراحی گرافیکی داشته باشند تا بتوانند تصاویری که با سایت شما همخوانی دارند را کراپ کنند.

کارآفرینان اغلب با توسعه دهنده به سمت جلو حرکت می‌ کنند بدون این که تلاش خود را حداقل از نظر تحقیقاتی انجام دهند، اجازه ندهید این اتفاق برای شما بیفتد، چون قبل از اینکه شما واقعا شروع به کار با سایت کنید، ممکن است وب سایت شما توقف کند، اگر می‌ خواهید بیشتر در مورد این که سایت تجارت الکترونیک تان چه مدت طول می کشد که به ثمر بنشیند، با یک متخصص در زمینه طراحی وبسایت تماس حاصل نمایید.

ساخت وب سایت فروشگاهی (۵)

تمام مدارک لازم برای یک کسب ‌و کار قانونی را جمع آوری کنید

کسب ‌و کار خود را ثبت کنید، مجوز لازم برای سایت فروشگاهی تان دریافت کنید و به مسائل مربوط به کسب ‌و کار رسیدگی کنید، با اینکه این یک هزینه اولیه است، اما به احتمال زیاد باعث کاهش درد سر و هزینه های اضافی در آینده خواهد شد، هم چنین مشتریان نیز با مشاهده مجوزهای فروش بیشتر به سایت تان اعتماد می کنند.

اگر شما یک شرکت خصوصی، سازمان غیر انتفاعی، شرکت خدماتی و یا سازمان حرفه ‌ای را راه اندازی می‌ کنید، باید اسناد مناسب شرکت یا سازمان را اخذ کرده و در سایت خود ثبت کنید، علاوه بر این، اگر شما سایت فروشگاهی دارید، باید مجوز فروش را کسب کنید، بسیاری از فروشندگان نیاز دارند که قبل از راه اندازی کسب و کار موافقت با شروع کار را داشته باشند تا در خلل تجارت مشکلی از این مسیر برای شان ایجاد نگردد.

نتیجه گیری:

امروزه برای هر کسب و کاری چه کوچک، چه بزرگ، چه فروش محصولات و چه ارائه سرویس های خدماتی از قبیل تعمیرات و غیر نیازمند یک وبسایت فروشگاهی هستند تا تجارت خود را در عرصه اینترنت نیز به معرض بازدید کاربران و مشتریان بالقوه قرار دهند، با پیشرفت تکنولوژی این روزها اغلب مردم برای خرید محصولات از وبسایت های فروشگاهی دیدن می کنند و برای دریافت خدمات نیز موردی را که به آن نیاز دارند را در جستجوگر سرچ می کنند تا به آسانی به فروشگاه ها دسترسی پیدا کنند، بنابراین لزوم نیاز به یک سایت فروشگاهی برای تجارت تان را می دانید، سعی کنید سئوی قوی برای سایت داشته باشید تا باعث افزایش ترافیک و فروش شود، هم چنین قبل از شروع به کار مجوزهای لازم را کسب کنید تا مشتریان نیز با اعتماد بیشتر از شما خرید کنند.

 

تبلیغ یار
تبلیغ یار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *